Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-02-08, 19:24   #16
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

SURETU EL FELEK
-------------------------------------

me emrin e ALLAHUT
MESHIRUESIT
MESHIRBERESIT!


....i mbeshtetem ZOTIT TE AGIMIT...

le te jete ky nje AGIM I MADH ....


ALLAHU qofte me JU!
--------------------------
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-02-08, 19:27   #17
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim AW: Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legenda
SURETU EL FELEK

--------------------------
e ke kalle legenda krejt qetash Darul'Islamijen

pash Zotin qka ju tha?
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-08, 19:34   #18
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Wink Titulli: AW: Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

SURETU EL IHLAS!!!!
------------------------------------------
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga >>{SpOnGeBoB}<<
e ke kalle legenda krejt qetash Darul'Islamijen

pash Zotin qka ju tha?
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-08, 19:41   #19
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim AW: Titulli: AW: Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legenda
SURETU EL IHLAS!!!!
------------------------------------------valla je ka i shkrumon me llafe amo hiq nuk po e kuptoj. Ku shkoj ai tironsi me na e perkthy... o belk ngutu, ngutu lexoje qka po i shkruan legenda Darul'Islamijes.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-02-08, 14:01   #20
BE LK
Kalimtar
 
Avatari i BE LK
 
Anėtarėsuar: 08-12-05
Vendndodhja: Tirane
Postime: 4,372
BE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Titulli: AW: Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga >>{SpOnGeBoB}<<
valla je ka i shkrumon me llafe amo hiq nuk po e kuptoj. Ku shkoj ai tironsi me na e perkthy... o belk ngutu, ngutu lexoje qka po i shkruan legenda Darul'Islamijes.
Suretul Felek.....!

Eshte nje Kapitull ne Kur'an ku emertohet FELEK- Agim/Mengjes etj.

Ndersa Suretul Ihlas....!

Eshte nje Kapitull tjeter ne Kur'an me kete Emer, Ihals-Sinqeritet/devotshmeri etj.

ej po pate noj problem tjeter drejtohu tek zyra e EULEX kosove... !
__________________
* " Vepra e nje personi ne mesin e njemije njerezve ka me teper ndikim se fjalet e nje mije njerezve drejtuar nje personi " *

Hasan El-Basri
BE LK Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-02-08, 15:41   #21
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim AW: Titulli: AW: Titulli: AW: Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BE LK
Suretul Felek.....!

Eshte nje Kapitull ne Kur'an ku emertohet FELEK- Agim/Mengjes etj.

Ndersa Suretul Ihlas....!

Eshte nje Kapitull tjeter ne Kur'an me kete Emer, Ihals-Sinqeritet/devotshmeri etj.

ej po pate noj problem tjeter drejtohu tek zyra e EULEX kosove... !
faleminderit shume tirons per sqarimet, nuk na kane mesue neve ne shkolle edhe nuk e kuptosha a po i shane a po i lavdon legenda dje.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-02-08, 15:45   #22
Dukagjinas_i
 
Avatari i Dukagjinas_i
 
Anėtarėsuar: 06-09-07
Postime: 4,079
Dukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Titulli: AW: Titulli: AW: Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Faleminderit ,Zoti ju bekofte Vende Islame
__________________
I missed the last bus
I take the next train
I try, but you see
It's hard to explain
Dukagjinas_i Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-02-08, 13:15   #23
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Te Flm Islamie Te Flm shume qe e Njohe Pavarsin e Kosoves !

Te Flm shume qe ja u Lejove Shqiptareve te Festojne kete Dit Madheshtore dhe Historike !

Te Flm Shqiptareve te Islamis qe keni Perkrah UQK-n Dhe keni dhan te Hollat per Trimat te Kosoves dhe Ata qe jan Bashkangjit Trupat te UQK-es e paqit Faqen e Bardhe !

Te Flm edhe Juve Shqiptareve qe jeni ne Islamie qe i Ndihmuat Kosoven ne Kohet e Veshtira , Po mos te Ishit Edhe ju nuk kishum Arrit kaq Shpejt Deri ketu !Ju Flm shume Gjithe !
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-03-08, 02:03   #24
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Ky lajm eshte nje DEZINFORMATE e rende, per masat e gjera.
Nuk eshte e vertete qe Organizata e Konferences Islamike e ka njohur apo e ka pranuar pavaresine e Kosoves.
OIC (Organisation of Islamic Conference) eshte organizate me 57 shtete, ku ben pjese edhe Rusia, dhe ne asnje menyre kjo organizate si teresi, nuk e ka pranuar Pavaresine e Kosoves, me nje deklarate, si potencon ky qe ka hapur kete teme.

Vetem tri shtete qe jane antare te kesaj organizate, kane njohur individualisht ( e jo permes kesaj organizate) Pavaresine e Kosoves deri me tani: Afganistani (me keshille te Condoleezza Rice, Sekretare e Shtetit Amerikan), Turqia (perseri me presion prej SHBA-ve, edhepse me plot kerkesa e ankesa kushtezuese qe turqishtja te behet gjuhe zyrtare ne Kosove) si dhe Republika e Senegalit (disa zyrtare Senegaleze thuhet te jene martuar ne Kosove ne vitet e pasluftes , dhe keta menjehere 'huxhum" kane vendosur te perkrahin shtetin e posaformuar te Kosoves.)
ketu merr fund, "lista" e Shteteve te Konferences Islamike, me tri shtete (dy prej te cilave me urdhera direkte prej Washingtonit, e kane njohur Kosoven shtet i pavarur)!

E mira e se mires, do te ishte qe keto shtete te gjitha ta njohin Pavaresine e Kosoves, por ja qe kjo nuk ka ndodh. Ndersa bazuar ne retoriken e perdorur neper media nderkomebtare ne gjithe Boten, disa nga shtetet qe me se ashperi kane kundershtuar njohjen e Kosoves si shtet, jane shtete ku jeton shumica e muslimaneve ne Bote!!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 07-03-08 nė 10:01
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-08, 12:51   #25
BE LK
Kalimtar
 
Avatari i BE LK
 
Anėtarėsuar: 08-12-05
Vendndodhja: Tirane
Postime: 4,372
BE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Reana
Ky lajm eshte nje DEZINFORMATE e rende, per masat e gjera.
Nuk eshte e vertete qe Organizata e Konferences Islamike e ka njohur apo e ka pranuar pavaresine e Kosoves.
OIC (Organisation of Islamic Conference) eshte organizate me 57 shtete, ku ben pjese edhe Rusia, dhe ne asnje menyre kjo organizate si teresi, nuk e ka pranuar Pavaresine e Kosoves, me nje deklarate, si potencon ky qe ka hapur kete teme.

Vetem tri shtete qe jane antare te kesaj organizate, kane njohur individualisht ( e jo permes kesaj organizate) Pavaresine e Kosoves deri me tani: Afganistani (me keshille te Condoleezza Rice, Sekretare e Shtetit Amerikan), Turqia (perseri me presion prej SHBA-ve, edhepse me plot kerkesa e ankesa kushtezuese qe turqishtja te behet gjuhe zyrtare ne Kosove) si dhe Republika e Senegalit (disa zyrtare Senegaleze thuhet te jene martuar ne Kosove ne vitet e pasluftes , dhe keta menjehere 'huxhum" kane vendosur te perkrahin shtetin e posaformuar te Kosoves.)
ketu merr fund, "lista" e Shteteve te Konferences Islamike, me tri shtete (dy prej te cilave me urdhera direkte prej Washingtonit, e kane njohur Kosoven shtet i pavarur)!

E mira e se mires, do te ishte qe keto shtete te gjitha ta njohin Pavaresine e Kosoves, por ja qe kjo nuk ka ndodh. Ndersa bazuar ne retoriken e perdorur neper media nderkomebtare ne gjithe Boten, disa nga shtetet qe me se ashperi kane kundershtuar njohjen e Kosoves si shtet, jane shtete ku jeton shumica e muslimaneve ne Bote!!!!
O se na shkrive, por cpo thua aman....!?

Konferenca islamike eshte mbledhur dhe me votimmin e perbashket eshte votuar te njihet kosova, Pra 57 vende kane votuar se njohin pavaresine e kosoves. Pastaj cdo vend do e njohe zyrtarisht sipas procedurave te cdo vendi. Nuk mund te njohe konferenca nje shtet, por e njeh ne formalisht, pastaj zyrtarisht behet nga shtetet tek e tek, Por injoranca juaj spaska fund keshtu qe na paske vendos dhe rusine ne keto shtete.

1. A e din sa vende ka konferenca islamike apo jo ?!

Hajt me te mira, e radhet tjera mendohu 2 here e fol njehere. !
__________________
* " Vepra e nje personi ne mesin e njemije njerezve ka me teper ndikim se fjalet e nje mije njerezve drejtuar nje personi " *

Hasan El-Basri
BE LK Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-08, 13:01   #26
Dardan Shkodra
 
Anėtarėsuar: 10-10-03
Postime: 41
Dardan Shkodra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

O pash dizarin e Zotit a po me tregoni kush cka do me tho qekjo "Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije"

Amanet pej toke n'qiell folni shqip e tju merr vesh edhe Zoti.
Dardan Shkodra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-08, 13:12   #27
BE LK
Kalimtar
 
Avatari i BE LK
 
Anėtarėsuar: 08-12-05
Vendndodhja: Tirane
Postime: 4,372
BE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan Shkodra
O pash dizarin e Zotit a po me tregoni kush cka do me tho qekjo "Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije"

Amanet pej toke n'qiell folni shqip e tju merr vesh edhe Zoti.
hahahhahahahahahahahahahahah.......

e kam perkthy nje here.....ahahhahahaha

Klik
__________________
* " Vepra e nje personi ne mesin e njemije njerezve ka me teper ndikim se fjalet e nje mije njerezve drejtuar nje personi " *

Hasan El-Basri
BE LK Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-03-08, 22:04   #28
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Turqia kėrkon njohjen e Kosovės nė samitin e konferences Islamike

Njofton Radio Televizioni i Kosovės.

Turqia kėrkon njohjen e Kosovės nė Samitin e Konferencės Islamike
Ministrat e Jashtėm tė Organizatės sė Konferencės Islamike janė takuar tė hėnėn nė Dakar pėr tė diskutuar pėrgatitjet qė po bėhen pėr mbajtjen e samitit tė kėtyre shteteve mė 13 dhe 14 tė kėtij muaji.
Ministrat kanė diskutuar dokumentet qė do tė duhej tė miratoheshin nė samit. Sipas gazetės turke 'Zaman", Turqia ėshtė munduar qė nė njė pikė tė konkluzioneve tė fusė edhe njohjen e pavarėsisė sė Kosovės, por kjo ėshtė kundėrshtuar nga Azerbajxhani, Egjipti, Sudani dhe Indonezia. Nė vend tė kėsaj nė dokument vetėm do tė shprehet solidariteti me popullin e Kosovės. Megjithatė, Ankaraja do tė insistojė pėr njohjen e Kosovės nė takimet me ministrat dhe kryetarėt e shteteve islamike. Deri tash pavarėsinė e Kosovės e kanė njohur 5 shtete tė Konferencės Islamike – Shqipėria, Turqia, Malajzia, Afganistani dhe Senegali, kurse njėjtė pritet tė veprojnė shumė shpejt Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-03-08, 03:30   #29
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BE LK
O se na shkrive, por cpo thua aman....!?

Konferenca islamike eshte mbledhur dhe me votimmin e perbashket eshte votuar te njihet kosova, Pra 57 vende kane votuar se njohin pavaresine e kosoves. Pastaj cdo vend do e njohe zyrtarisht sipas procedurave te cdo vendi. Nuk mund te njohe konferenca nje shtet, por e njeh ne formalisht, pastaj zyrtarisht behet nga shtetet tek e tek, Por injoranca juaj spaska fund keshtu qe na paske vendos dhe rusine ne keto shtete.

1. A e din sa vende ka konferenca islamike apo jo ?!

Hajt me te mira, e radhet tjera mendohu 2 here e fol njehere. !


Caravesho,
OIC ka autorizim te njofotoje opinionin per te gjitha vendimet e shteteve antare te kesaj organizate (OIC eshte Organizate, e jo Konference, qaravesho), problemi eshte se shtetet antare te kesaj Organizate, ku ben pjese edhe Rusia, nuk kane vendosur, te njohin pavaresine e Kosoves. Ajo qe thua ti se 57 shtete kane votuar per Pavaresine e Kosoves-eshte genjeshter.

3-4 shtete antare te kesaj Organizate e kane njohur zyratrisht Pavaresine e Kosoves deri me tani-keshtuqe kete thenjen mendo 2 here-fol njehere thuaja vetes dhe atij qaraveshit tjeter, qe ka hapur kete teme.
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-03-08, 03:36   #30
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Turqia kėrkon njohjen e Kosovės nė samitin e konferences Islamike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Deri tash pavarėsinė e Kosovės e kanė njohur 5 shtete tė Konferencės Islamike – Shqipėria, Turqia, Malajzia, Afganistani dhe Senegali, kurse njėjtė pritet tė veprojnė shumė shpejt Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.
Pohimi i Qeverise ne Tirane, se kane njohur pavarsine e Kosoves para gati dy dekadash, nuk eshte valid prej aspektit legal. Asokohe Parlamenti i Kosoves ka shpallur Republiken e Kosoves, si pjese e RSFJ-se.
RSFJ, nuk egziston me, e as entiteti i Republikes se Kosoves si pjese federale e ketij shtetit.
prej aspektit legal, ajo njohje eshte e pavlefshme.
Nuk kam njohuri nese Parlamenti ne Shqiperi ka miratuar njohjen e Shtetit te Kosoves, te shpallur me 17 Shkurt, por nese insistohet ne perrallat e sipershenuara, njohja zyrtare e Kosoves si shtet, ende nuk eshte bere nga Shqiperia.


__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:04.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.