Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-03-08, 21:55   #1
^katunari^
 
Avatari i ^katunari^
 
Anėtarėsuar: 18-04-07
Vendndodhja: Ner DUD
Postime: 2,772
^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Faqe shume interesante

Ktu eshte harta botnore me shtetet qe e kan njofte dhe atyne qe jane deklaru
ta njofin Kosoven me falenderim ne gjuhe shtetnore.
http://www.kosovothanksyou.com/


__________________
Be Happy
^katunari^ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-03-08, 09:50   #2
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Faqe shume interesante

Te lumte dora i nderuar ^katundari^ per kete survejim kaq te qarte qe na paske bere.
Te pershendes dhe kalofsh nje weekend sa me te kendshem

Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Honesty^uk. : 09-03-08 nė 09:51
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-03-08, 08:39   #3
Bjeshka1
Jo e "Nemun"
 
Avatari i Bjeshka1
 
Anėtarėsuar: 01-11-06
Postime: 459
Bjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuar
Gabim Titulli: Faqe shume interesante

Ministri Kuēi tha qe der ne fund te ketij viti,Kosova do te kete 20 ambasada ne disa nga keto shtetet qe derime tani ka njohur pavarsine.
__________________
Prift ose hoxhe mund te behet kushdo, por njeri eshte veshtire te behesh. (huazuar nga njeri i panjohur)
Bjeshka1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-08, 15:50   #4
Bjeshka1
Jo e "Nemun"
 
Avatari i Bjeshka1
 
Anėtarėsuar: 01-11-06
Postime: 459
Bjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuar
Gabim Vendet qe kan njohur pavarsine

i gjeni ketu poshte

http://www.kosovothanksyou.com/
__________________
Prift ose hoxhe mund te behet kushdo, por njeri eshte veshtire te behesh. (huazuar nga njeri i panjohur)
Bjeshka1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-08, 14:26   #5
ideologu
Banned
 
Anėtarėsuar: 24-03-08
Postime: 87
ideologu
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Pothuajse tė gjitha vendet e ekonomisė sė pasur e tė “Civilizacionit Njerėzor” na paskan njohur!
Gjykuar nga harta e prezentuar, Pavarėsia nuk njihet nga ata tė cilėt pėr drekė hajnė koko - gjethe, kikirika, banane e portokalla si dhe pėr disa tė pėrbėrjes krejtėsisht jonjerėzore, qė hajnė maca, qenė, e njerėz. Pėr tė mos i harruar natyrisht as disa shtete tė vogėla satelitore tė armiqėve tanė ”sllavė”, tė cilėt si specialitet kryesor tė menysė sė tyre ditore, ngjashėm me padronėt e tyre vampirė tė paepur, gjithėmonė kanė patur gjakun e njomė tė Njeriut!
Sido qė tė jetė, unė kurrėsesi nuk po arrij tė kuptoj se pėrēka e tėrė kjo histeri mbarėpopullore rreth kėsaj njohje desperate nga e tėrė Bota!
Po pėrderisa Okb - ja ėshtė njė organizatė ku gjithėēka funksionon sipas nocionit tė primatit tė prokuruar universal e jo sipas parimit elementar tė rrespektimit tė sė drejtės pėr ekzistim e vetadministrim, ajo organizatė tek e fundit nuk ka edhe se ēka na duhet fare. Nėse njohja e Pavarėsisė kushtėzohet me ultimatumin e tė qenurit vazal e i mvarur i dikujt, ne njė njohje e tillė formale nuk na nevojitet assesi!
Jo kinezėt, na qenkan tė lidhur me rusėt!
Jo arabėt si armiqė tė pėrbetuar tė Amerikės, nuk na konsiderojnė si muslimanė tė denjė!
Jo indianėt e shigjetave, tė Amerikės Latine, e injorojnė konceptimin e fenomenit tė Dominacionit nė Botė!
E kėshtu me rradhė!
E sa mė pėrket mua tė gjithė me rradhė le tė shkojnė nė djallė!
Se Pavarėsia Jonė falė kontributit tė Amerikės dhe pjesėrisht tė UE, ėshtė pavarėsi e qėndrueshme dhe e pėrjetėshme! Pavarėsisht vullneteve e pretendimeve armiqėsore qė po i kemi konstant rreth e rrotull. Ne mund tė ndodh qė nėse nuk bėjmė ndonjė ngritje apropriative profesionale tė potencialit e tė arsenalit ushtarak, eventualisht edhe tė invadohemi sėrish nga ndonjė fuqi reaksionare e imperialiste pretendente nė kontekst mirėpo prej tash e tutje ēėshtja jonė kombėtare me shtet a pa tė, gjithėmonė do tė ketė statutin etatist tė proēesimit tė determinuar tė saj ideologjik!
Nuk do mendė se ne sikur tė ishim pak mė tė menēur se sa jemi aktualisht, ardhmėrinė e shtetit tonė do tė e kishim siguruar edhe pa sigurimin e asaj ulėse tė nevojshme tė Okb - sė. Megjithate, nėse ngelim me vazhdimėsi kėshtu si qė po jemi sot, me mendje tė vobekėt, e me shpirt tė sakatosur deri nė palcė, sikur tė na e japin edhe tė tėrė Amerikėn si shtet, dobi nuk do tė kishim aspak!
Pra njėherė tė menēurohemi, e pastaj gjithėēka vjen nė vend tė vetė!
Kuptohet se lehtė nė teori ėshtė tė shqiptohet i imagjinuari i paraskicuar, ideprononcimi, por shumė vėshtirė tė realizohet nė praktikė mjerisht i shpresuari pragmatik, i plotfuqishėm, projektveprimi!
Mirėpo zgjidhja e vetme e unike e shthurrjes sė kėtij lėmshi tonė shumėshekullor tė ngurthėruar sidoqoftė, qėndon vetėm aty!
E askund tjetėr!

nderime!


ideologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-06-08, 11:50   #6
dredhajka
e dredhur
 
Avatari i dredhajka
 
Anėtarėsuar: 13-06-08
Vendndodhja: Nėpėr dredhina
Postime: 85
dredhajka me shokė shumedredhajka me shokė shume
Gabim Titulli: Faqe shume interesante

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ^katunari^
Ktu eshte harta botnore me shtetet qe e kan njofte dhe atyne qe jane deklaru
ta njofin Kosoven me falenderim ne gjuhe shtetnore.
http://www.kosovothanksyou.com/


Faleminderit shumė tė gjitha shteteve qė pranuan Kosovėn!!
__________________
Ata sy dikur kan qenė tė lumtur..
dredhajka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-08-08, 10:58   #7
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Faqe shume interesante

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ^katunari^
Ktu eshte harta botnore me shtetet qe e kan njofte dhe atyne qe jane deklaru
ta njofin Kosoven me falenderim ne gjuhe shtetnore.
http://www.kosovothanksyou.com/ooo falemineres tetanve....................
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-08-08, 20:34   #8
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Faqe shume interesante

Jan koqit vendet Islamike kush se i qet me na njoft shtet nuk ka
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-11, 05:45   #9
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine
Andorra njeh pavarėsinė e Kosovės

Sipas burimeve nga Ministria e Jashtme, Andora ka njohur pavarėsinė e Kosovės. Kjo ėshtė njohja e 76 e shtetit tė Kosovės.
Andora ėshtė njė shtet i vogėl evropian qė gjendet midis Spanjės dhe Francės.
Njohja nga ky vend ndodh pas vizitės sė ministrit Enver Hoxhaj nė Francė ditėve tė fundit, kur kishte paralajmėruar njohje tė reja.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-11, 07:45   #10
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postiminAndorra njeh pavarėsinė e Kosovės

Sipas burimeve nga Ministria e Jashtme, Andora ka njohur pavarėsinė e Kosovės. Kjo ėshtė njohja e 76 e shtetit tė Kosovės.
Andora ėshtė njė shtet i vogėl evropian qė gjendet midis Spanjės dhe Francės.
Njohja nga ky vend ndodh pas vizitės sė ministrit Enver Hoxhaj nė Francė ditėve tė fundit, kur kishte paralajmėruar njohje tė reja.
Flm Andorrė !
Ndoshta po e ndrrojka mendimin edhe Spanja se n'gushe i ka ardh bakteri i kastravecave ! As jeremiēi nuk po ia han ma!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-11, 10:14   #11
rastesishT
Nothing to declare
 
Avatari i rastesishT
 
Anėtarėsuar: 01-12-05
Vendndodhja: Ne Horizont
Postime: 2,016
rastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Andora-s sot i kish ba effekt uji i plumtores qe ja kan shkru :D Tu rrite nera. :D
__________________
Fjalė me vlerė, ku tė gjesh merr.
rastesishT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-11, 06:23   #12
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Afrika Qendrore, e njohu Kosovėn

Njė vit pas legjitimimit tė pavarėsisė, Kosova ka fituar njohjen e 77-tė ndėrkombėtare. Republika e Afrikės Qendrore ėshtė shteti i radhės qė e ka njohur Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran.
Lajmin e ka konfirmuar nė njė konferencė shtypi nė qeveri, zv/kryeministri i parė, dhe i ngarkuari me njohjet, Behgjet Pacolli, raporton Indeksonline.
Afrika Qendrore, siē e tregon edhe emri, gjendet nė pjesėn qendrore tė kontinentit afrikan dhe ka 4.4 milionė banorė.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 23-07-11 nė 06:25
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-11, 17:37   #13
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsineGuinea Conarcy e Nigeri njohin Kosovėn

Zėvendėskryeministri Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės.

E marte 16 Gusht 2011 14:40

Zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės. Bėhet fjalė pėr Guinean dhe Republikėn e Nigerit.
“Ju njoftojmė se zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikės se Republika e Guinesė Conacry dhe Republika e Nigerit, janė shtetet e radhės tė cilat e kanė njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės. Kėto njohje vijnė pas aktivitetit tė dendur lobues tė zėvendėskryeministrit Pacolli. Brenda ditės ju njoftojmė pėr detajet e kėtyre njohjeve”, thuhet nė njoftimin e zyrės sė zėvendėskryeministrit Behgjet Pacolli./indeksonline/
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-11, 18:17   #14
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin


Guinea Conarcy e Nigeri njohin Kosovėn

Zėvendėskryeministri Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės.

E marte 16 Gusht 2011 14:40

Zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės. Bėhet fjalė pėr Guinean dhe Republikėn e Nigerit.
“Ju njoftojmė se zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikės se Republika e Guinesė Conacry dhe Republika e Nigerit, janė shtetet e radhės tė cilat e kanė njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės. Kėto njohje vijnė pas aktivitetit tė dendur lobues tė zėvendėskryeministrit Pacolli. Brenda ditės ju njoftojmė pėr detajet e kėtyre njohjeve”, thuhet nė njoftimin e zyrės sė zėvendėskryeministrit Behgjet Pacolli./indeksonline/


zotri hajrush e kam nji vrejtje per juve

jo zavends kryeministri Pacolli po

zevends kryeministri i par e kto tjerat krejt jan ne rregull po ket gabim mos e perserit prap


idhnohet PACOLLI se per mue prap veq zavends kryeminister mundesh me e thirr
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 16-08-11 nė 18:21
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-11, 08:30   #15
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin


Guinea Conarcy e Nigeri njohin Kosovėn

Zėvendėskryeministri Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės.

E marte 16 Gusht 2011 14:40

Zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės. Bėhet fjalė pėr Guinean dhe Republikėn e Nigerit.
“Ju njoftojmė se zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikės se Republika e Guinesė Conacry dhe Republika e Nigerit, janė shtetet e radhės tė cilat e kanė njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės. Kėto njohje vijnė pas aktivitetit tė dendur lobues tė zėvendėskryeministrit Pacolli. Brenda ditės ju njoftojmė pėr detajet e kėtyre njohjeve”, thuhet nė njoftimin e zyrės sė zėvendėskryeministrit Behgjet Pacolli./indeksonline/

Zyrtarizohen keto dy njohje.
Flm edhe Mr Pacollit edhe ketyre dy shteteve.
________________________________________________


Kosova njihet nga Republika e Nigerit dhe Guinea Conakry


Zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės,z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikės se Republika e Guinesė Conakry dhe Republika e Nigerit, janė shtetet e radhės tė cilat e kanė njohur pavarėsinė e Kosovės...

Zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės,z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikės se Republika e Guinesė Conakry dhe Republika e Nigerit, janė shtetet e radhės tė cilat e kanė njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės.

Kėto njohje vijnė pas aktivitetit tė dendur lobues tė zėvendėskryeministrit Pacolli.

Brenda ditės priten njoftime pėr detajet e kėtyre njohjeve.


Me keto dy shtete, numri i vendeve qe kanė njohur Kosovėn arrinė nė 79.


__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.