Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-06-12, 21:32   #31
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Fulumu Ēadi


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Neferta Shiko postimin
Republika e Ēadit ėshtė vendi i 91 qė njeh shtetin sovran dhe tė pavarur tė Kosovės. Pėrmes njė note verbale dėrguar Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Qeveria e Republikės sė Ēadit ka konfirmuar njohjen e pavarėsisė sė Kosovės nga ky shtet.

Ǧumhūriyyat Tšād

Ǧumhūriyyat Tšād
Ǧumhūriyyat Tšād
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-09-12, 19:37   #32
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Re: Vendet qe kan njohur pavarsine

Papua New Guinea njeh pavarėsinė e Kosovės Burime tė RTK-sė brenda Ministrisė sė Jashtme tė Kosovės bėjnė tė ditur qė Papua New Guinea ka njohur shtetin e pavarur tė Kosovės. Sipas kėtyre burimeve, Ministria e Jashtme e Kosovės ėshtė duke pritur njohjen verbale nga Papua New Guinea pėr tė konfirmuar njohjen nga ky vend. POSTUAR 19:45 / 26.09.2012 Burime tė RTK-sė brenda Ministrisė sė Jashtme tė Kosovės bėjnė tė ditur qė Papua New Guinea ka njohur shtetin e pavarur tė Kosovės.

Kjo njohje ka arritur si rezultat i vizitave tė shpeshta tė Ministrit tė Jashtėm tė Kosovės, Enver Hoxhaj.

Sipas kėtyre burimeve, Ministria e Jashtme e Kosovės ėshtė duke pritur njohjen verbale nga Papua New Guinea pėr tė konfirmuar njohjen nga ky vend.
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-10-12, 18:36   #33
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Burundi njeh Republikėn e Kosovės

Bota Sot | 28.10.2012__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-12, 17:14   #34
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Fulumu Burundi, sa u banen o Naki ?
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-12, 18:42   #35
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Fulumu Burundi, sa u banen o Naki ?
Nese nuk gaboje eshte shteti i 93 ēė njohu Republiken e Kosovės.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-12, 18:44   #36
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki Shiko postimin
Nese nuk gaboje eshte shteti i 93 ēė njohu Republiken e Kosovės.
Janė afru 110-shit apo? Mė duket aq nevojitet pėr njohje tė sigurt nė OKB ?
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-12, 18:52   #37
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Janė afru 110-shit apo? Mė duket aq nevojitet pėr njohje tė sigurt nė OKB ?
Nuk jemi shume largė,njė pune edhe mė e madhe nė lobimė dhe njė fuqizim i shtetit tonė nė sferen ekonomike do ta rriste numrin e njohjeve/
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-12, 19:19   #38
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki Shiko postimin
Nese nuk gaboje eshte shteti i 93 ēė njohu Republiken e Kosovės.
Shtetet qė e kanė njohur Republikėn e Kosovės

Nr.ShtetiData
1. Mbretėria e Bashkuar 18 Shkurt 2008
2. Franca 18 Shkurt 2008
3. Shtetet e Bashkuara tė Amerikės 18 Shkurt 2008
4. Turqia 18 Shkurt 2008
5. Shqipėria 18 Shkurt 2008
6. Afganistani 18 Shkurt 2008
7. Kostarika 18 Shkurt 2008
8. Australia 19 Shkurt 2008
9. Senegali 19 Shkurt 2008
10. Letonia 20 Shkurt 2008
11. Gjermania 20 Shkurt 2008
12. Estonia 21 Shkurt 2008
13. Italia 21 Shkurt 2008
14. Danimarka 21 Shkurt 2008
15. Luksemburgu 21 Shkurt 2008
16. Peru 22 Shkurt 2008
17. Belgjika 24 Shkurt 2008
18. Polonia 26 Shkurt 2008
19. Zvicra 27 Shkurt 2008
20. Austria 28 Shkurt 2008
21. Irlanda 29 Shkurt 2008
22. Suedia 04 Mars 2008
23. Holanda 04 Mars 2008
24. Islanda 05 Mars 2008
25. Sllovenia 05 Mars 2008
26. Finlanda 07 Mars 2008
27. Japonia 18 Mars 2008
28. Kanadaja 18 Mars 2008
29. Monako 19 Mars 2008
30. Hungaria 19 Mars 2008
31. Kroacia 19 Mars 2008
32. Bullgaria 20 Mars 2008
33. Lihtenshtajni 25 Mars 2008
34. Korea Jugore 28 Mars 2008
35. Norvegjia 28 Mars 2008
36. Republika e Ishujve Marshall 17 Prill 2008
37. Republika e Naurusė 23 Prill 2008
38. Burkina Faso 24 Prill 2008
39. Lituania 06 Maj 2008
40. San Marino 11 Maj 2008
41. Republika Ēeke 21 Maj 2008
42. Liberia 30 Maj 2008
43. Sierra Leone 13 Korrik 2008
44. Kolumbia 06 Gusht 2008
45. Belize 07 Gusht 2008
46. Malta 21 Gusht 2008
47. Samoa 15 Shtator 2008
48. Portugalia 07 Tetor 2008
49. Mali i Zi 09 Tetor 2008
50. Maqedonia 09 Tetor 2008
51. Emiratet e Bashkuara Arabe 14 Tetor 2008
52. Malajzia 31 Tetor 2008
53. Mikronezia 05 Dhjetor 2008
54. Panama 16 Janar 2009
55. Republika e Maldiveve 19 Shkurt 2009
56. Republika e Palaut 09 Mars 2009
57. Republika e Gambias 07 Prill 2009
58. Mbretėria e Arabisė Saudite 20 Prill 2009
59. Unioni i Komoreve 19 Maj 2009
60. Mbretėria e Bahrainit 19 Maj 2009
61. Mbretėrie Hashemite e Jordanit 08 Korrik 2009
62. Republika Domenikane 11 Korrik 2009
63. Zelanda e Re 09 Nėntor 2009
64. Republika e Malawit 16 Dhjetor 2009
65. Republika e Mauritanisė 13 Janar 2010
66. Mbretėria e Swazilandit 12 Prill 2010
67. Republika e Vanuatus 28 Prill 2010
68. Republika e Xhibutit 11 Maj 2010
69. Republika e Somalisė 19 Maj 2010
70. Republika e Hondurasit 03 Shtator 2010
71. Republika e Kiribatit 21 Tetor 2010
72. Tuvalu 18 Nėntor 2010
73. Katari 07 Janar 2011
74. Republika e Guinea-Bissau 10 Janar 2011
75. Sulltanati i Omanit 04 Shkurt 2011
76. Principata e Andorrės 08 Qershor 2011
77. Republika e Afrikės Qendrore 22 Korrik 2011
78. Republika e Guinea Conakry 16 Gusht 2011
79. Republika e Nigerit 16 Gusht 2011
80. Republika e Beninit 18 Gusht 2011
81. Santa Lucia 19 Gusht 2011
82. Republika Federale e Nigerisė 12 Shtator 2011
83. Republika e Gabonit 15 Shtator 2011
84. Bregu i Fildishtė 20 Shtator 2011
85. Kuvajti 11 Tetor 2011
86. Republika e Ganės 23 Janar 2012
87. Republika e Haitit 10 Shkurt 2012
88. Republika e Ugandės 17 Shkurt 2012
89. Sao Tome dhe Principe 13 Mars 2012
90. Brunei Darussalam 25 Prill 2012
91. Republika e Ēadit 01 Qershor 2012
92.Papua New Guinea 26.Shtator 2012
93.Burundi 28.10.2012
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Naki : 29-10-12 nė 19:23
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-12, 15:36   #39
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

94.Timori Lindor njeh pavarėsinė e Kosovės 9.11.2012
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-12, 16:49   #40
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki Shiko postimin
94.Timori Lindor njeh pavarėsinė e Kosovės 9.11.2012
Naki a u ban 94 a ? Urime.

Flm timori lindor
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-12, 18:05   #41
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Naki a u ban 94 a ? Urime.

Flm timori lindor
95.Saint Kitts dhe Nevis 14.11.2012
96.Fixhi 19.11.2012

ZC ,tani i numerojm 96 shtete qe kane pranuar Republiken e Kosoves si shtetė tė Pavarur.
Gjatė vitit 2012,11 shtete e njohėn Kosoven e pavarur dhe ky zingjirė le tė mos shkėputet edhe pėr dhjetėra njohje tjera.

Faleminderit njohjes nga Fixhi.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-12-12, 20:03   #42
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki Shiko postimin
95.Saint Kitts dhe Nevis 14.11.2012
96.Fixhi 19.11.2012
97.Dominica 8.12.2012
98.Pakistani 21.12.2012

ZC ,tani i numerojm 98 shtete qe kane pranuar Republiken e Kosoves si shtetė tė Pavarur.
Gjatė vitit 2012,13 shtete e njohėn Kosoven e pavarur dhe ky zingjirė le tė mos shkėputet edhe pėr dhjetėra njohje tjera.

Faleminderit njohjes nga Fixhi.
.
Republiken e Kosovės si shtetė tė pavarur tani e kanė njohur 98 shtete.


__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Naki : 21-12-12 nė 20:04
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:42.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.