Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-09-11, 23:21   #31
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Biznismeni Shiko postimin
Phanta....

Nuk jam hiq adhurus i turqve e as i asaj qe Historin duhet me shkru si kan qef te tjeret , po ne etu kem tu bisedu per Historin , e Historia e jon nuk ashte e shkruar ashtu si ka qen , po ashtu si ja ka marr menja dikuj tjeter gjithmon.

30 Vezira te medhenj dmth , 30 Kryeministra te nji perandorie . Pa i njeh ministrat , Policet dhe Ushtaret e perandoris Osmane .

sa kom lexu un , Perandorija Osmane ka qen nji nder perandorit ma tolerante ndaj Feve , askujna hiq sja ka nrru fen me zor , edhe Kojshia jon kan qen Jo muslimon edhe kan mbetur edhe sot Jomusliman . Edhe ata kan qen nen adminstrimin e Perandoris osmane .

Plus pozitat e medhaja perveq Sulltanit nuk kan qen te fituara ne baza familjare po ne baz te Meritave qe kan tregu , dmth krejt qata Vezira te medhenj me ushtaret e vet Arnauta kan kontribu per perandori.

Plus asaj krejt Rilindasit tan vetem atehere kur e kan pa qe Perandoria po Bjen , te fundit nga popujt e ballkanit kan lyp Shtet per Shqiptaret .

Ma mir von se kurr thon , po atehere ka qen von , fituesit e luftes se pare Rusia Franca dhe Anglia vetem kan da tokat Tona.

te kisha lut me lexu se kush ka udheheq betejen e Galipollit , ku Forcat turke ner udheheqjen e nji Shqiptari ja shkakton humbjet ma te medha ne histori , Anglis dhe Frances.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gallipoli_Campaign

nejse me te mira ....
Biznis...

cka ka lidhje Galipoli me historine e trojeve shqiptare???

Ti, personalisht, si e shpjegon tkurrjen maksimale te trojeve tona etnike, te cilat u mbushen me sllave e me greke, pikerisht gjate pushtimit nga perandoria turke???
A po don me thane ti qe populli shqiptar hoqi plotesisht dore nga identiteti i vet edhe iu perkushtua nenshtrimit ndaj turqve??? Perndryshe, si ka mundesi qe shqiptaret dhe trojet e tyre ishin ma te pazhvilluarat, ma te prapambeturat ne krejt perandorine? Ndaq pernga arsimimi shqip, ndaq pernga infrastruktura rrugore, ndaq pernga zhvillimi ekonomik. Perveq disa bejlerave dylbera e b*thq*re sherbetore te turqve, 99 perqind e popullt shqiptar ishin ne kufijt e ekzistences, pa toka, pa shtepi e pa buke...
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-09-11, 05:27   #32
Biznismeni
 
Anėtarėsuar: 07-04-10
Postime: 89
Biznismeni i dashurBiznismeni i dashurBiznismeni i dashur
Gabim Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

Panta...

Qyshe ska lidhje panta .. Esat Pasha
Otto Liman von Sanders
Vehip Pasha
Cevat Pasha
Lieutenant Colonel Mustafa Kemal me ti vra hiq ma pak se 200000 ushtar...

edhe nji pytje per ty ...
Ti, personalisht, si e shpjegon tkurrjen maksimale te trojeve tona etnike, te cilat u mbushen me sllave e me greke, pikerisht gjate pushtimit nga perandoria Amaerikane ???
A po don me thane ti qe populli shqiptar hoqi plotesisht dore nga identiteti i vet edhe iu perkushtua nenshtrimit ndaj Amerikanve??? Perndryshe, si ka mundesi qe shqiptaret dhe trojet e tyre ishin ma te pazhvilluarat, ma te prapambeturat ne krejt perandorine? Ndaq pernga arsimimi shqip, ndaq pernga infrastruktura rrugore, ndaq pernga zhvillimi ekonomik. Perveq disa Politikajve dylbera e b*thq*re sherbetore te AMERIKANVE, 99 perqind e popullt shqiptar ishin ne kufijt e ekzistences, pa toka, pa shtepi e pa buke...

hajt me t“mira ..
Biznismeni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-09-11, 18:20   #33
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Biznismeni Shiko postimin
Panta...

Qyshe ska lidhje panta .. Esat Pasha
Otto Liman von Sanders
Vehip Pasha
Cevat Pasha
Lieutenant Colonel Mustafa Kemal me ti vra hiq ma pak se 200000 ushtar...

edhe nji pytje per ty ...
Ti, personalisht, si e shpjegon tkurrjen maksimale te trojeve tona etnike, te cilat u mbushen me sllave e me greke, pikerisht gjate pushtimit nga perandoria Amaerikane ???
A po don me thane ti qe populli shqiptar hoqi plotesisht dore nga identiteti i vet edhe iu perkushtua nenshtrimit ndaj Amerikanve??? Perndryshe, si ka mundesi qe shqiptaret dhe trojet e tyre ishin ma te pazhvilluarat, ma te prapambeturat ne krejt perandorine? Ndaq pernga arsimimi shqip, ndaq pernga infrastruktura rrugore, ndaq pernga zhvillimi ekonomik. Perveq disa Politikajve dylbera e b*thq*re sherbetore te AMERIKANVE, 99 perqind e popullt shqiptar ishin ne kufijt e ekzistences, pa toka, pa shtepi e pa buke...

hajt me t“mira ..

biznismen


ndoshta nuk prish pun qe u nderlidha ne biseden e juve ma panten .une e kam veq nji pytje


pse shqiptart qe jan shperngul per ne turqi ka qen dashur me ndrrue kombsin edhe mbiemrat me i ndrrue ,e kush nuk ka mujt me i krye kto dokumenta nuk e kan marr per ne turqi
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-09-11, 21:11   #34
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Biznismeni Shiko postimin
Panta...

Qyshe ska lidhje panta .. Esat Pasha
Otto Liman von Sanders
Vehip Pasha
Cevat Pasha
Lieutenant Colonel Mustafa Kemal me ti vra hiq ma pak se 200000 ushtar...

edhe nji pytje per ty ...
Ti, personalisht, si e shpjegon tkurrjen maksimale te trojeve tona etnike, te cilat u mbushen me sllave e me greke, pikerisht gjate pushtimit nga perandoria Amaerikane ???
A po don me thane ti qe populli shqiptar hoqi plotesisht dore nga identiteti i vet edhe iu perkushtua nenshtrimit ndaj Amerikanve??? Perndryshe, si ka mundesi qe shqiptaret dhe trojet e tyre ishin ma te pazhvilluarat, ma te prapambeturat ne krejt perandorine? Ndaq pernga arsimimi shqip, ndaq pernga infrastruktura rrugore, ndaq pernga zhvillimi ekonomik. Perveq disa Politikajve dylbera e b*thq*re sherbetore te AMERIKANVE, 99 perqind e popullt shqiptar ishin ne kufijt e ekzistences, pa toka, pa shtepi e pa buke...

hajt me t“mira ..
Biznismeni,

mos, te lutem,

lehte bre eshte, vec degjo keshillen, shume sincerisht:

1. hape librin,
2. lexo.

S'ka zgjidhje tjeter ne kesi raste.

Cka kane lidhje keta emrat qe i shkrove, me mbrojtjen e tokave shqiptare, te gjuhes shqipe e te qenies shqiptare?!

Kur e ka pushtu Amerika trollin shqiptar? Sa lufta jane organizu nga shqipet kunder Amerikes? Sa toka i kemi humbe nen "pushtimin" Amerikan?


Mos, biznismeno,
mos,
ka qene gxim i madh e perparim fort i madh kur njeriu ka zbrite prej lisit ne toke e ka fillu me mendu e me vepru si njeri. Ti tash mos kqyr prap me hyp ne lis e, aq ma teper, me kcy nga dega ne dege.

Mos.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-09-11, 21:16   #35
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
Biznismeni,

mos, te lutem,

lehte bre eshte, vec degjo keshillen, shume sincerisht:

1. hape librin,
2. lexo.

S'ka zgjidhje tjeter ne kesi raste.

Cka kane lidhje keta emrat qe i shkrove, me mbrojtjen e tokave shqiptare, te gjuhes shqipe e te qenies shqiptare?!

Kur e ka pushtu Amerika trollin shqiptar? Sa lufta jane organizu nga shqipet kunder Amerikes? Sa toka i kemi humbe nen "pushtimin" Amerikan?


Mos, biznismeno,
mos,
ka qene gxim i madh e perparim fort i madh kur njeriu ka zbrite prej lisit ne toke e ka fillu me mendu e me vepru si njeri. Ti tash mos kqyr prap me hyp ne lis e, aq ma teper, me kcy nga dega ne dege.

Mos.
dijuz mus um nirvozo qituqene,he!

A pak put doket aty tu Debėllde,qi ja muren maqedont tezes tem kejt qat aren e zabelin e madh,u knaqsha be kur shkojsha qatyqene.E qiki Hashim pondla viq keshke :
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-11, 07:22   #36
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

.......te gjitha nese munden te ua mvesh dikush atyre qe luftuan per liri,nje gje nuk munden tua mohoin, patriotizmin. Pjesa derrmuse e kesaj qeverie rrenjet i kan ne lufte, pra jane patriot.Tani kur shef njeriu kritikat qe iu behen atyre qe kan pranuar te korrigjoin diqka qe u shkrua nga regjimi komunist del ne konkluzion qe kritikusit jane ata qe e urrein religjionin.Keta ndahen ne dy grupe ne komunist,( ata qe urrein te gjitha religjionet) dhe urryes te fes islame. Qe te dy grupet harroin qe njerezit nuk jan te njeit perfshire edhe politikanet.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajra : 17-09-11 nė 07:29
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-11, 08:31   #37
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

As ata te qeverise ,qe po thirren ne lufte apo i "kan " rrenjet ne lufte, nuk jan njesoj -Hajro!!
Ketu nuk kemi te bejme as me urrejtje ndaj religjioneve e as me komunist por, thjeshte, me njerez qe nuk pranojne shkruarjen e historise as me hater e as nga te tjeret.
Nese ti patriotizem e quan shkuarjen ne lufta pabreke dhe daljen nga lufta milioner atehere e ke gabim .Te tille nuk kemi vetem sot por gjate gjithe historise.Dhe mos harro ,te tillet nuk kan shku ne lufte per clirim por per fitim .
Te tillet edhe e shkruajn(ndryshojne) historin per hater te FITIMIT !!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-11, 09:06   #38
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

.....Guri Sylaj sigurisht qe delet e zeza gjinden ne cdo sfer te jetes po nuk mund te njollosen te gjithe si dele te zeza vetem se mua nuk me pelqen. Une ket pershtypje e kam fitu ne kete forum pikerisht ashtu siq e ceka me lart.
Filozofija e shumices ketu eshte bashkim duke ja mohuar tjetrit religjionin apo bindjen ndersa e imja eshte bashkim duke ja akseptuar dhe pranuar religjionin tjetrit. Asnje mendje e shendoshe nuk flet per ndryshimin e historis, ndersa per korigjim po nese eshte e argumentuar, per te vetmin fakt qe u shkrua nen regjimin e diktatures komuniste tito enver. Asnjeher nuk do te pranoia te ndryshohet ose te korigjohet diqka qe nuk do te ishte e nevojshme dhe e dokumentuar por nuk munde te them qe me pengon nje rishikim nga eksper adekuat, e ne qofte se zbulohet qe duhet te shahen edhe me shume turqit apo te tjeret atehere ti shohen edhe te sharat.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajra : 17-09-11 nė 09:08
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-11, 09:29   #39
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

Po ,ne nje pjese pajtohem .
Por , Historine e shkruajn historianet dhe jo politikanet.
Historine e shkruajn faktet historike e jo "Fitimtaret"!
Une po ju jap shembullin me te ri .
Kryetari i Parlamentit e ka nje liber, "Kthesa e Madhe" ,dhe pretendon se eshte e shkruar ne fakte autentuike ku ,per habi ,mungon emri i Sali Qekut .
Ne asnje vend dhe ne asnje rrethane nuk permendet ky emer.
Ky eshte ilustrimi me i mire se si Historia mund te shkruhet keq dhe, une ,pajtohem se ka vend per korrigjime por jo nga tutore te huaj!!

Kurse ne pjesen ku e vlersoni kete Forum e keni shume gabim .
Ky Forum kritikohet jo pse i mohon dikujt dicka por per arsye se te verteten e thot lakuriq dhe kjo e vertete nganjehere eshte e hidhur.
Ky Forum kritikohet per arsye se ,para se te jete Mysliman ,i Krishter ,Jud ,ateist ,Budist etj, don te jete Shqiptar!
Para se te jete Rugovist ,Thaqist ,,Edist ,Salihist etj, don te jete Shqipatr
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga GURI SYLAJ : 17-09-11 nė 09:34
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-11, 09:41   #40
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

.....kur flitet per korigjime kjo nenkupton diqka me te mire me te sakte, nje e vertet e plote e pa anshme dhe e bere nga ekspert te kesaj lamije te bazuar ne fakte, te pare nga te gjitha aspektet.Dhe jo nje histori e pare nga nje sy dhe e shkruar nga nje dore si ajo e Jakup Krasniqit. Vet shembulli qe keni sjelle tregon qe vertet munde te shtrembrohet historia ose me mire me thane te tentohet, prandaj nuk jam kunder dhe nuk e shof si shumica ketu se duhet urry ky gjest vetem se ata me pahir jan musliman.

P.s. pikerisht ate edhe e thash qe ky forum kerkon bashkim kombetare duke ja mohuar dhe urryer religjionin popullit, duke leju fyrjet me antinjerzore qe munde te behen kunder nje feje vetem pse nuk i takon asaj. Une parapelqej bashkimin kombetare pa ja mohuar dhe urryer tjetrit besimin pa marre parasyshe cileit i takon.

Kjo per mua nenkupton bashkimin e shendoshe dhe lirin e vertet te njeriut demokracin e vertet.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajra : 17-09-11 nė 09:48
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-11, 18:29   #41
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajde Xhuxh Washingtoni hajde

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin
.....kur flitet per korigjime kjo nenkupton diqka me te mire me te sakte, nje e vertet e plote e pa anshme dhe e bere nga ekspert te kesaj lamije te bazuar ne fakte, te pare nga te gjitha aspektet.Dhe jo nje histori e pare nga nje sy dhe e shkruar nga nje dore si ajo e Jakup Krasniqit. Vet shembulli qe keni sjelle tregon qe vertet munde te shtrembrohet historia ose me mire me thane te tentohet, prandaj nuk jam kunder dhe nuk e shof si shumica ketu se duhet urry ky gjest vetem se ata me pahir jan musliman.

P.s. pikerisht ate edhe e thash qe ky forum kerkon bashkim kombetare duke ja mohuar dhe urryer religjionin popullit, duke leju fyrjet me antinjerzore qe munde te behen kunder nje feje vetem pse nuk i takon asaj. Une parapelqej bashkimin kombetare pa ja mohuar dhe urryer tjetrit besimin pa marre parasyshe cileit i takon.

Kjo per mua nenkupton bashkimin e shendoshe dhe lirin e vertet te njeriut demokracin e vertet.
P.s. Mosha mesatare e anėtarėve nė kėtė forum ėshtė mbi 30 vjeqare.
Pra gjithmonė kemi tė bėjmė me persona tė rritun e tė vetėdijshėm pėr fjalėt qė shkruajnė kėtu.
Nuk bėhet pėrjashtim qė ndonjėri prej anėtarėve edhe urren religjionin e tjetrit por fatmirėsisht nė kėtė forum janė tė paktė.
Forumi si forum ėshtė ndėrtuar pėr shqiptarėt dhe kulturėn shqiptare.
Propagandimi dhe mundimi pėr tė na e mbjell njė kulturė tė huaj sikur na ēmend tė gjithėve e personit qė e ban njė gjė tė tillė nuk jemi tė paktė ata qė ju kundėrvihemi.

Forumi ėshtė i hapur pėr tė gjithė ata qė mendojnė e shkruajnė nė gjuhėn shqipe.

Dhe njė ta keni tė qartė gjithmonė ky forum nuk ėshtė forum fetar e as politik, po ėshtė forumi i tė gjithė shqiptarėve pa marr parasysh bindjet e tyne politiko fetare!


__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:25.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.