Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-12-11, 00:21   #16
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Maqedonia dhe rreziku i ekstremizmit Vehabist.

...

Mediat dhe pollavrat plote propagande , duke synu vazhdimisht qellimet nga me te pistat !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-03-13, 13:53   #17
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Maqedonia dhe rreziku i ekstremizmit Vehabist.

Maqedonet po rrezikohen nga vehabistat shqiptar.

Hajt luja Zanzi luja, a don shan zefi me perrallat e tija te maqedonis biblike t'i mesoj keto ?
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-03-13, 19:38   #18
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Maqedonia dhe rreziku i ekstremizmit Vehabist.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Autoritet e rendit nė Maqedoni thonė se i ndjekin me vėmendje aktivitetet e grupeve ekstremiste, jo vetėm nė vend dhe rajon, por edhe mė gjerė.
Njerėz me veshje dhe stil arab pėr nga paraqitja e jashtme e qė sidomos hasen nė kryeqytetin e Maqedonisė, tė cilėt kryesisht janė shqiptarė, por ka edhe romė si dhe nga komunitetet tjera myslimane, mendohet se u pėrkasin grupeve radikale islamike, por sipas njohėsve tė rrethanave kjo nuk do tė thotė patjetėr kėshtu.

Nė Maqedoni ekzistojnė grupe vehabistėsh, ndonėse siē vlerėsohet nuk paraqesin ndonjė rrezik pėr qėndrueshmėrinė.

Bashkėsia Islame nė Maqedoni dhe autoritetet e rendit thonė se nė vend janė tė pranishme grupe radikale islamike, por se ato nuk paraqesin ndonjė rrezik pėr momentin.

Kryetari i Bashkėsisė Islame, Sulejman Rexhepi, i cili grupet e tilla i cilėson si lėvizje politike-selefiste apo vehabiste, ka thėnė se ato nuk gjejnė pėrkrahje tek besimtarėt muslimanė nė Maqedoni. Aktualisht tė gjitha xhamitė nė Maqedoni janė nėn kontrollin e Bashkėsisė Islame.


“Depėrtimi i vehabizmit nė kėto troje nuk ėshtė qa i fuqishėm sepse kjo lėvizje pėrhapet duke i paguar aktorėt dhe personat tė cilėt involvohen nė kėto lėvizje. Gjithandej nuk funksionon shteti juridik dhe ku nuk ka vullnet politik pėr mirėvajtjen e punėve dhe kontrollimin e gjendjes nė vend ato paraqiten dhe gjejnė hapėsirė, pastaj ecin dhe zhvillohet”, ėshtė shprehur Rexhepi pėr Zėrin e Amerikės.

Autoritet e rendit thonė se i ndjekin me vėmendje aktivitetet e grupeve ekstremiste, jo vetėm nė vend dhe rajon por edhe mė gjerė. Sipas tyre nė Maqedoni ekzistojnė grupe tė cilat interpretojnė dhe ligjėrojnė mėsimin radikal tė islamit por se aktualisht nuk ka rrezik real pėr sigurinė e qytetarėve tė vendit apo pėr trupin diplomatik. /VoA/INA/Telegrafi/
Nuk e kam thene une, e ka thene kreu i bashkesise Islame atje.
__________________
Shėlbimi i Hyjit u ėshtė dėrguar popujve joēifutė. Ata do ta dėgjojnė.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-03-13, 22:09   #19
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Maqedonia dhe rreziku i ekstremizmit Vehabist.

Po, maqedonasit krejt wehabista e femnat e tyre kan dal imani si askund tjeter.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.