Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-04-13, 05:51   #1
shaban cakolli
 
Avatari i shaban cakolli
 
Anėtarėsuar: 29-04-08
Postime: 57
shaban cakolli i vlerėsuar jo keq
Gabim Poezi nga miradije gashi

DASHURIA JOTE!

Sa e pasur qė ėshtė
DASHURIA JOTE!
Si qielli i pastėr
Ėshtė shpirti yt.
Si njė hėnė e buzėqeshur
Mė vjen fjala jote.
Si diell me rreze
Mė vjen vargu yt.
Oh, gjithė dashurinė
E kėsaj bote
Brenda teje e gjej
Gjithnjė ta dish !…


Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg miradijegashi.jpg (25.0 KiloByte, 0 shikime)
shaban cakolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-04-13, 05:51   #2
shaban cakolli
 
Avatari i shaban cakolli
 
Anėtarėsuar: 29-04-08
Postime: 57
shaban cakolli i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Poezi nga miradije gashi

MĖ DUAJ…

Mė duaj si poeti – vargun
Mė duaj si drita – agun
Mė duaj si fusha – lumin
Mė duaj si fėmija – gjumin
Mė duaj si zogu – kėngėn
Mė duaj si syri – ėndrrėn.
Mė duaj…!
shaban cakolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-04-13, 05:52   #3
shaban cakolli
 
Avatari i shaban cakolli
 
Anėtarėsuar: 29-04-08
Postime: 57
shaban cakolli i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Poezi nga miradije gashi

QESHJA N’ZEMĖR MBILLET

Ē’po ndodh vallė, nuk di as vetė
Sot rrallė shoh dikė tė qeshė!
Dikush qesh vetėm me sy
E dikush qeshjen e ka lojė
Dikush as tė qeshė nuk di
S’qesh me zemėr, po me gojė.
Dikush s’qesh, po veē zgėrdhihet
Dikush qan a qesh, nuk dihet.
Rrallėkush ndodh me zemėr t’qeshė
Sikur qeshje s’ka mes nesh.
Sikur bota thotė tek sillet:
-Qeshja n’zemėr duhet t’mbillet!
shaban cakolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-04-13, 05:53   #4
shaban cakolli
 
Avatari i shaban cakolli
 
Anėtarėsuar: 29-04-08
Postime: 57
shaban cakolli i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Poezi nga miradije gashi

NDOSHTA DIKUR

Ndoshta dikur
Ėndėrroje tė ishe diku nė Europė.
E sot, ēudi…!
Ndėrruan kohė
E ndėrruan mote.
Tė ikėsh do prej kėtu
Sa mė parė.
Ē’dėshirė e pėrzirė
Me ėndrra e mall!
Po ē’ėshtė ky fat i ēuditshėm vallė?!
Ėshtė malli, or vėlla, malli
Qė nė zemėr tė djeg
E t’bėn qė tė kthehesh
Atje ku ke lind!
shaban cakolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-04-13, 05:54   #5
shaban cakolli
 
Avatari i shaban cakolli
 
Anėtarėsuar: 29-04-08
Postime: 57
shaban cakolli i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Poezi nga miradije gashi

NĖ VEND TĖ HUAJ

Nė vend tė huaj
Edhe mendimet rrjedhin nė heshtje
I heshtur je dhe vetė ti
Por qetėsi,
Qetėsi s’gjen askund
Mė beso!
Edhe engjėll po t’ishe
A t’ishe vetė njeri
Kristal i mbyllur do t’mbetesh
Nė zemėr i ndrydhur!
Nė shpirt i shtrydhur!
Si njė leckė e pavlerė!
shaban cakolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-04-13, 05:55   #6
shaban cakolli
 
Avatari i shaban cakolli
 
Anėtarėsuar: 29-04-08
Postime: 57
shaban cakolli i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Poezi nga miradije gashi

MĖRGIMTARĖT

Vijnė me shpresė
Kthehen me shpresė
Presin me shpresė
Durojnė me shpresė
Jetojnė me shpresė
Vdesin me shpresė.
Shpresojnė gjithė jetėn e vet
Mėrgimtarėt e shkretė!!!


shaban cakolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:33.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.