Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-04-12, 22:24   #46
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tipi engjellor Shiko postimin
a recepa te forte paska hahahahahahah
a ki ti ndonjė recept si tė pregaditim me pėrzhit balenėn .:)

shko merr qat tepsijėn e madhe :))
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-04-12, 22:40   #47
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Recepti im :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
a ki ti ndonjė recept si tė pregaditim me pėrzhit balenėn .:)

shko merr qat tepsijėn e madhe :))
mikverese ka me ardhe ne prizeren e ti qka ban e din vet une peshqi dua hahahahah
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 21:34   #48
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Qe ja paskit lene seri me keto receta....mener me thane dy lillje si paskit

.....lirisht mundeni me e site miellin,,,neser ua sjelle receten per kifle,se sonte po pritoj me e lype__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 21:40   #49
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina Shiko postimin
Qe ja paskit lene seri me keto receta....mener me thane dy lillje si paskit

.....lirisht mundeni me e site miellin,,,neser ua sjelle receten per kifle,se sonte po pritoj me e lype


Aiiiiiiiiiiii, ti po don me msu hasjanin me maru kifle aaa


• Njė qeskė e gjysmė maja (10 gr),
• 1/2 lit. qumėsht,
• 2 lugė sheqer,
• pak kripė,
• 2 vezė,
• 1 filxhan kafeje vaj,
• 1 sheqer vaniljeje,
• 800 gr miell,
• 1 pluhur paste,
• 1 vezė pėr lyerje,
• susam,
• 50 gr gjalpė.

Maja ulet nė pak qumėsht tė vakėt me 1 lugė tė vogėl sheqer dhe 1 lugė miell. Nė qumėshtin e vakėt shtohen tharmi i ardhur, vezėt, vaji, kripa, sheqeri, sheqeri vanilje dhe mielli i situr me pluhur paste.

Brumi pėrzihet me lugė druri e pastaj derdhet nė tavolinė tė pėrmiellur dhe ngjeshėt mirė e mirė gjersa tė gatuhet njė brumė i butė dhe i lėmuar. Brumi i butė vendoset nė enė ku ėshtė zėnė,lyhet me vaj pėr tė mos krijuar kore, mbulohet pėr tė ardhė dhe dyfishuar volumin pėr afro 2 orė.

Brumi i ardhur ngjeshėt pak, ndahet nė afro 20 toptha. Hapen kuleētė nė madhėsi pjate dhe, me ose pa djathė ose xhem brenda, mbėshtillen kiflet nė forma tė ndryshme. Kiflet vijnė 20 minuta,kyēet furra nė 190 gradė C, pastaj lyhen me vezė tė tundur, u hidhet mbi susam,nga njė copėz gjalpė dhe futen nė furrė pėr t’u pjekur gjersa tė fryhen e tė marrin ngjyrė tė kuqėrremtė. Mbulohen me pecetė pėr 10 min. qė tė zbuten,pastaj shėrbehen.

__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 21:42   #50
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina Shiko postimin
Qe ja paskit lene seri me keto receta....mener me thane dy lillje si paskit

.....lirisht mundeni me e site miellin,,,neser ua sjelle receten per kifle,se sonte po pritoj me e lype
araharazodha dhakum arahile ma qon qat recept se qe sdisa po due me i marue do kifle, e nuk po die. Kur te qkrujsh, qkruje shyp, qe me t marr vesh une, se qashtu si Kudheri, une nuk marr vesh me gramatike
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 21:45   #51
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
araharazodha dhakum arahile ma qon qat recept se qe sdisa po due me i marue do kifle, e nuk po die. Kur te qkrujsh, qkruje shyp, qe me t marr vesh une, se qashtu si Kudheri, une nuk marr vesh me gramatike
qysh bre se merr vesh?
qe po ti perkthej nja dy sende:

2 vezė dmth 2 voe

1/2 lit. qumėsht dmth gjyse kille tomel

kapish ?
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 21:46   #52
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
qysh bre se merr vesh?
qe po ti perkthej nja dy sende:

2 vezė dmth 2 voe

1/2 lit. qumėsht dmth gjyse kille tomel

kapish ?

Poe, falemineres

Ani voe hahahahahaaaaaaaaaaaaaa
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 21:50   #53
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Kuller,kush eshte Hasani,,nuk e njof per bese


...ooo un e bi receten time,ok,plus edhe me foto,si deshmi se ndryshe nuk zeni bese qe un i kam baLovelye,ne gjendje gadishmerie me nejt...edhe fshiji thojt nese i ke me llak,,plus nese i ki t'rritun gjethqyshe me i pre...po thoom thash. :p
Deri ne takimin tone te ardheshem ......
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 21:52   #54
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina Shiko postimin
Kuller,kush eshte Hasani,,nuk e njof per bese


...ooo un e bi receten time,ok,plus edhe me foto,si deshmi se ndryshe nuk zeni bese qe un i kam baLovelye,ne gjendje gadishmerie me nejt...edhe fshiji thojt nese i ke me llak,,plus nese i ki t'rritun gjethqyshe me i pre...po thoom thash. :p
Deri ne takimin tone te ardheshem ......
Pasha cigaret sot i kom pre thojt edhe i kom fshie me aciton, edhe i kom lye per s dytsh, se i pata lye krejt ngjyra ngjyra t ndryshme ;))

Akej, tang
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-13, 14:11   #55
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Kape ni tenxhere, mushe pasul t`barlle si bora, qitja i trohe mish, jo me u ngi, po veq sa me marr ere :P, leje de t`zihet nja 2-3 ore.
Kape furteren, grije ni kepe t`Limurkes, kaverdise mire, qitja i trohe byber qe e ke marr tu kojshikja, edhe u maru pasuli.

Honde.
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-13, 23:35   #56
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

....merre nje ene te thelle....edhe futja ; patligjon , spec te jeshilt asi t'gat qe jan , kastravec, ullinje , laker te but , pak kikirika , pak arra , paaakez djath t'shpis ...edhe balsamic vinegar ..t'knaq...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-05-13, 00:09   #57
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Hahhahhhhahh llavushk qysh tha edhe lulja edhe une po thom si ajo se bili vallaha zor me te kuptu e le me te kuptu po as qe muj e marr resteteat tu qysh duhet tu kesh me ty hahahahhaha ,


__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.