Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-10-04, 12:32   #1
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim Bisedojmė me vargje!!!

Nga kahja qė mori tema e poezisė pėr forumin dhe forumistat, pas njė vargėnimi qė bėra, m'u duk e nevojshme dhe shumė e frytshme njė temė qė do tė mprehte sensin e tė shkruarit dhe te komunikuarit pėrmes bisedės sė vargėnuar.

Po deshet ta provoni
Ejani dhe mos nguroni
Se poetė mund tė bėheni!


__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-10-04, 14:41   #2
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nuk ngurova as hezitova
Nė poezi bisedė u inkuadrova
Disa fjalė aty i shkrova
Ti Loloku nė m'nogfshė mue
N'daq formin pėr mos me trazu
Hajde ti sinqerishtė me na tregu
Atė gjegjėz tek Furumi & Forumistat
Kujtė ia ke kushtu
Se perndushe po s'tregove
Ky forum flakė ka m'u shėndrue
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 15:43   #3
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ShEjToNkA
Nuk ngurova as hezitova
Nė poezi bisedė u inkuadrova
Disa fjalė aty i shkrova
Ti Loloku nė m'nogfshė mue
N'daq formin pėr mos me trazu
Hajde ti sinqerishtė me na tregu
Atė gjegjėz tek Furumi & Forumistat
Kujtė ia ke kushtu
Se perndushe po s'tregove
Ky forum flakė ka m'u shėndrue
Ti boll mire qe paske ardhe
ardhsh me fat e kembe te mbare
krejt forumin flake me kall
flake te kuqe, tym te zi
s'eshte gjeegjeze por poezi
gjene vete se une s'e di...
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 18:33   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ē˙paska krisė kėtej muhabeti,
Po e them pėr ju se jo pėr veti,
Oj Shejtonka dert mos ki,
Se ato vargje janė pėr mua ose ty.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 20:30   #5
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Mujn me kane per te dyja
mos u shtyni sikur femija
se dhe tjerat mujn me kane
kur jane te mira jane per te tane
Hade mere se erdhe ti Murgeshe
jo veē per ne por edhe per veti
me i dhane shije kti muhabeti...
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 21:47   #6
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pha ēka i paskam bėrė vedit,
Sa mirė po mė shkojka kėshtu muhabeti,
Unė kėtė me e pas ditė,
Shumė mė pėrpara ja kisha nisė,
Me u marrė me poezi
Sqenka lojė po bukuri,
Oj Shejtonkė a po ndėgjon,
Merre Gentėn eja nė konak tonė
Veē njė gjė duhet ta dini,
Rrini urtė e mos u zini.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 21:57   #7
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po a se ke ditė mojj
Se sa bukur ėshtė me qenė poetė
Ani me poezi kumunikuese me bisedu
Nuk ėshtė mahi, e Lolokun Zoti e rujtė
Kėtė bisedė qė na e ka mundėsu
Shumė mė moti ka deshtė kėtė hapė me fillu
Po sidoqoftė mė mirė vonė se sa hiq
Se tash ia dimė vleftėn shumė mė mirė
Hajli koftė kėshtu koka shkru
Nė kėtė konak edhe ne m'u inkuadru
Po veq njė kushtė tė vėshtir paske kėrku
Se ti e dinė dot grindjet me Gentėn
S'mundme me i ndalu
Po si do qoftė disi kena me u mundu
Ndoshta ėshtė hajrė kėtė poezi biseduese
Qė kemi fillu, e ndoshta mundemi
Edhe grindjėt me i ndalu
Genta tė lutėm sa mė parė
Eja shkojmmė atjė nė atė mahallė
Se na kanė ftu me njė konak tė marė
Ku aty grindje kurr s'kam me pasė
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 23:10   #8
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Eni pra qe te besoni
sa mire eshte te bisedoni
melaqe behet edhe shejtoni
vec pak rime ju te shtoni
fjalet e hidhura i embelsoni
dhe ngatrresat i harroni
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-04, 08:41   #9
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po ku pa ore i gezum
Nė melaqe m'u shėndru shejtoni
Kjo kur s'u konė as s'ka me kon
Po ,po mundona Gentėn me bindė
Vetėm sa per me ardhė
Se na edhe kur grindemi bukur dalim
Tė gjithė po na e kan zili
Unė dhe Genta qė po shkoim pėr mrekulli
Nė kėtė mes e kėtė shoqeri
E tashė ti djalė udha mbarė
Herėn tjetėr kur tė na vishė
Pa pergjegjėj s'mundesh kėtu tė hysh
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-04, 18:05   #10
Rosenheimer
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Postime: 1
Rosenheimer e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Bisedojmė me vargje!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Loloku
Nga kahja qė mori tema e poezisė pėr forumin dhe forumistat, pas njė vargėnimi qė bėra, m'u duk e nevojshme dhe shumė e frytshme njė temė qė do tė mprehte sensin e tė shkruarit dhe te komunikuarit pėrmes bisedės sė vargėnuar.

Po deshet ta provoni
Ejani dhe mos nguroni
Se poetė mund tė bėheni!
Rosenheimer Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-04, 20:57   #11
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim t

[b]heu loloku,qofshe nderue
se me ket tem e paske qellue
ndegjomni mue keto fjal,pasha njat malle
ma merr mendja se nuk e ka shoqin ky djal
ne konak dojme me ardhe ama te lutem djal
le te mbetet fjala,fjal
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-04, 07:33   #12
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Fjala fjale bahet varg
Edhe ti ja paske qelluar
Ne kete teme qe paske ardhe
Nga Vushtrria qe je munduar...

Mos shejtonke mos ma mbyll deren
Mos ma merr ne qafe temen
Hi e dal sa here te dua
Se pergjigjen e kam harruar
Grindu me Genten ti sa te duash
Vecse mua mos me prek
Jam i ndjeshem si te thuash
Gudulisem droj mos vdes...
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-04, 07:47   #13
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jena tė mirė e jena te sjellshėm,
Kėtu; kurr nuk e mbyllim derėn
Po, ne presim miq e dashamirė
Qė po na vijnė thirrė e pa thirrė.

Edhe ti o Lolok djali.
Ndaē me tė shku oda pėr sė mbari
Sillu mė shpesh kėtej pari.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-04, 09:01   #14
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Jena tė mirė e jena te sjellshėm,
Kėtu; kurr nuk e mbyllim derėn
Po, ne presim miq e dashamirė
Qė po na vijnė thirrė e pa thirrė.

Edhe ti o Lolok djali.
Ndaē me tė shku oda pėr sė mbari
Sillu mė shpesh kėtej pari.
Sa per te sjellshem mire pe dina
Sjell ShEjToNkA me bertima
Ja lakojme ne neper rima
Edhe me na mshun s'na dhemb shpina

Sa per dere mire e ke
Kush don hyn e kush don del
Shpi e madhe jemi ne
Edhe dimrin e bajm vere
Ketu do rrija me kenaqesi
Per te qene shpi e mbare
Sa per mua aq per ty
Dhe pa mua bane me ardhe...
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-04, 15:55   #15
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tash sa hyra kėtu u inkuadrova
Shumė biseda diskutime kėtu paska ndodhė
Besa edhe pse kam mungu ermi im hiq s'paska pushu
Dikun duke me lavdu dikun duke mė kritiku
Sa as vetė ma s'po e di a urtė a e vshtir kam qellu
Vetėm desha nja dy vetė pytje me iu shtru
Vall muhabeti hiq keq s'iu paska shku
A mos pak si teper pė mua paski mendu
Se veq ta dina tjera herė mos foln
Se besa sic e dini e vshtir kam qellu
E nuk i dihet edhe formun pernime
Nė flaaaaaaaaak munda me shėndru
E tash juve udha mabrė se unė ikaaaa
Ndoshta shihemi sa mė parė se njė herė
Njetė kėndje se kam me ardhė,
Se po e shofė edhe pa mua po shkojka mbarė
Besa edhe kogja kallabėlla paskan ardhė
Sa qė oda s'po dojka me i zanė


__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.