Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-03-06, 09:58   #16
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ndarja

S’tė erdhi keq pėr mua
kur mė the se ma s’tė dua
A s’mendove se mė tradhton
kur mė the se ma s’mė donė

Fjalėt tua mė kanė tronditur
si shkėmb nė zemėr mė janė ngjitur
Por ti fare nuk mendove
se tash mua mė tradhtove.

E bėre zemrėn gurė
e mua mė ke largu
U bėre e fortė nė sy
kurė mė le mu nė vetmi.
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-03-06, 21:02   #17
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Poezii te kendshme !

vazhdim sa me te lart te deshiroj gjitheashtu edhe te pershendes.

e_martumja
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-06, 23:26   #18
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e_martumja
Poezii te kendshme !

vazhdim sa me te lart te deshiroj gjitheashtu edhe te pershendes.

e_martumja
Falemnderit per komplimentin zonje.
Gjithashtu je e pershendetur .
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-06, 23:50   #19
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ty

Ty tė dashurova o vasha ime
pėr ty kėndova e thura gėzime
pėr ty vuajta dhe u gėzova
pėr ty qava dhe u hidhėrova

Tė dashuroja bukurin tėnde
tė dashuroja fjalėn tėnde
tė doja si fėmija nėnėn
e ti tash mė le si nata hėnėn

Shumė tė urrej pėr atė qė mė dhe
pėr fjalėn tė dua qė mė the
e atė tani e harrove
e mua mė tradhtove.
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-03-06, 00:01   #20
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Thuaj

Thuaj ē’tė dush moj e bekuar
thuaj ēka di hėnė e praruar
thuaj ēka tė duash vetė
por mos mi humbė shpresat pėr jetė.

Thuaj yjet s’janė zjarr
thuaj bota s’ėshtė varrė
thuaj dielli u shua
por mos thuaj se s’tė dua.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Paradox_13 : 04-01-08 nė 21:10
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-06, 20:13   #21
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Poezi per ty!

Buzet e tua te ndezura flak
floket e tua si kuror e art
shum mall po ndjej e qe ti se e di
athua mos vall prap rash ne dashuri

Zemer me thuaj q’far po ndodh me mua
trupi si duron me rrahjet e tua
mendja m’eshte trazuar e ti nuk e di
a duhet prap une te vuej per dashuri.
Nje gje mir e di e s’mund ta mohoj
i zhytur jam tani ne ket te bukur loje.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Paradox_13 : 04-01-08 nė 21:11
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-06, 20:11   #22
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

DUA TE TE DUA
Tashme gjithcka po tingllon
si deshtim
qetesia jehon.

Ne keshtjellen e vetmise
nje person
dhe kjo me frigon.

Vetem vetja ne kete terr
me lendon
asgjeja sundon.

I dashur nga te gjithe
e askush s'me do
s'me do,se une jam ky.


Mbret pa mbreteri
sundoj kete vetmi
s'ka njeri
ti pa mua.

Perandor pa gjithesi
asgje nuk kerkoj
une dhuroj
dua te te dua.


Marr nga nje liber i harruar !
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-04-06, 20:55   #23
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

: Me zhvish shpirt
Po jo rrobat , lekuren ti me hiq
Ndaji nga mishi fijet
Dhe indet lidh serish
Ne cdo fiber te saj
Mundohu e lexo
Printuar emri jot
Shikoje mos harro
Me zhvish edhe me tej
Kalo zemer e mish
Deri ne kocka shko
Pa frike asgje nuk prish
Te gdhendur veten gjen
Shiko ku je skalitur
A me beson tani?
cdo gje me ty eshte ngjitur
Nese nje dite te humb
E ndoshta me ste shoh
Do jesh ti brenda meje
Puthitur neper to
Ma zhvish ti shpirt dhe zemren
Dicka ka dhe aty
Nuk jam me vetem une
Brenda jemi te dy


Marr nga nje liber i harruar !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Paradox_13 : 04-01-08 nė 21:11
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-04-06, 19:44   #24
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

FATI IM ???????
Shpresa e Zjarrt
I vetem ne naten me shi un rri
Ngricen te ftohtet harroj
Duke menduar vetem per ty do ta gdhi
Ngricen te ftohtet do duroj

Pikat e shiut me bien mbi flok
Por te me lagin s'guxojn
Pikat e shiut bashkohen me lot
E se bashku ato avullojne.

Trupin e kam te that
Por rrobat i kam qull
Trupi me mbulohet me flak
E rrobat me qullen me uj

Ne shpirt kam zjarrin qe me ngroh
Zjarrin qe kurr s'do me u fik
Zjarrin qe me thot shpreso
Zjarrin qe po me jep drit.

Marr nga nje liber i harruar !
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Paradox_13 : 04-01-08 nė 21:12
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-04-06, 19:51   #25
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Te Dua
I keputa gjethet e trendafilit duke te then te dua
I grisa fletet e librit duke lexuar poezite e tua
E piva detin te tere dhe token e laga me lot dashurie
I tunda gjethet e pemeve duke vendosur trishtim e dhimbje
q'do rruge e mbusha me vetmi e trishtim
q'do njeriu I thosha ja kjo eshte fati im.


Marr nga nje liber i harruar !

Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-04-06, 22:45   #26
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

IKA LARG...
Ika larg nga vetvetja...
U fsheha ku t'mos me gjente njeri,
As vet nuk e dij, nese ishte frika,
Ajo qe me shtyu, apo ti ?
Me the qe frike te mos kisha,
Se jeta ka drite plot...
Por mua me pelqente "erresira",
Quditerisht ne drite "s'rrija dot"...

Perse valle njerezit jane krijuar,
Te tille ne natyre dhe ne shpirt ?
Qe me dy fjale mund te bejne mrekullira
Me nje puthje i sherojne te gjitha...

Sikur ta dije se sa, fjalet e tua,
Peshojne ne zemren time sot
As ty nuk do te te besohej,
Qe pa to, nuk jetokam dot!

Ndoshta jam dhe naiv...
Dhe besome, ashtu dhe me kane pare...
Ndoshta prandaj kjo zemra ime,
Nuk hapet dhe eshte e vrare...

Ki durim me mua mikja ime
Ndoshta nje dite do me kuptosh
Se nuk jam aq i ftohte ne shpirt,
Por kam nevoje per diell te me ngroht.

Marr nga nje liber i harruar !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Paradox_13 : 04-01-08 nė 21:12
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-06, 21:14   #27
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

DESHIRA
Ti je shpres
Ti je gezim
Ti je lumturia e shpirtit tim
Te kam hėn
E te kam drit
Te kam zemer
E te kam shpirt
Mbes me shpres
Dhe pa durim
Qe te me behesh

FATI IM ???????
Marr nga nje liber i harruar !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Paradox_13 : 04-01-08 nė 21:13
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-06, 20:26   #28
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ah..!sikur tė jetoja edhe 1000 vjet..!

Edhe njė mijė vjet
unė ty do tė pres
nė prehrin tėnd
unė qė tė vdes
edhe njė jet
pėr ty do ta jetoj
qė ta kuptosh ti
se unė tė dashuroj
edhe sa lot duhet
qė tė derdhi pėr ty
qė ta kuptosh se tė deshta
dhe tė dua pėrseri
edhe sa vuajtje duhet
qė pėr ty tė vuaj
qė tė kuptosh ti
se unė nuk jam e huaj .
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-06, 20:36   #29
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

A e din..??
A e din qe sonte jan diku dy sy ,
qe nuk munde te mbyllen nga malli per ty.
A e din qe sonte diku ne nje dhome,
eshte nje shpirt i vetem qe ti i mungon .
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-06, 20:23   #30
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Si Te Te Quaj~


Ti erdhe si magji nuk e di nka dole Ti
Erdhe pa prit me bere drite
Me preke ne zemer
Si te te quaj, Dashuri pa emer?

Me te thirr ne emer nuk po munde
Me te than zemer s'me kupton
Me te than te dua s'me beson
Te quajta Dashuri pa emer

Ashtu ashtu te kam ne zemer
Ty vetem Ty Dashuri pa emer
Ti do ta kuptosh nje dite ket Dashuri
Se te dua te dua vetem Ty

Edhe ti nese s’me flet
Ne syt e tu qdo gje lexoj
Syt e tu me tregojn
Ne Zemren tende prap egzistoj

Dashuri Dashuri pa emer
Eja sonte ku je ti moj zemer
Eja eja se ty te kam prit ..,...
Eja o Rreze edhe sonte me ban drit

Eja sonte si qdo her
Eja e mos me le ne terr
Eja shuje ket vetmi
Eja zemer eja Rreze ti..,...

Nje poezi e vjedhure.......!


Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:37.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.