Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-02-08, 13:01   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Pasaportat e reja tė Kosovės do tė lėshohen pas periudhės tranzitore, MPB

Pasaportat e reja tė Kosovės do tė lėshohen pas periudhės tranzitore, MPB


Pasaportat shtetėrore do tė fillojnė tė shpėrndahen pas periudhės sė tranzicionit, ka bėrė tė ditur Ministria e Brendshme e Kosovės nėpėrmjet web faqes sė saj zyrtare. Nė atė njoftim gjithashtu bėhet e ditur se kėto pasaporta tė reja, pėrpos simboleve tė reja, do pėrmbajnė edhe elemente tė sigurisė.
Pėr kėtė arsye Ministria po vlerėson mundėsitė teknike se cila ėshtė mėnyra mė e mirė qė tė realizohen kėto dokumente.
Sa i pėrket aspektit ligjor, Ministria e Punėve tė Brendshme i ka filluar menjėherė procedurat e pėrgatitjes sė dokumenteve civile pėr shtetasit e Kosovės dhe ato do tė jenė letėrnjoftimet, pasaportat dhe patent-shoferėt, thuhet mė tej nė kėtė njoftim. Fillimisht ligjet qė i rregullojnė kėto ēėshtje janė dėrguar nė Parlament dhe pritet tė pėrfundojnė procedurat parlamentare si dhe hyrja nė fuqi e tyre.

RTK 22 shkurt 2008 - 11:36:46


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:02.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.