Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-12-12, 19:53   #436
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Barca bazohet nė lojėn ekiporeSuperylli i Barcelonės, Lionel Messi, nuk beson se skuadra katalunase varet nga ai.

Qė nga fillimi i kėtij sezoni, 25-vjeēari ėshtė nė formė tė jashtėzakonshme duke luajtur rol kryesor nė sukseset e skuadrės nė La Liga dhe Ligėn e Kampionėve.

Megjithatė, argjentinasi thotė se arritjet janė falė angazhimit tė tė gjithė ekipit.

“Kėtu te Barcelona, jam mėsuar tė luaj nė njė skuadėr. Te Barcelona punojnė shumė mė ndryshe nga pjesa tjetėr e botės”.

“Unė erdha nga Argjentina, ku bėja ēfarėdo qė doja. Nė masė tė madhe ishte vrapim dhe diēka mė shumė. Kėtu vėrtet jam mėsuar tė luaj nė njė ekip”, ka deklaruar Messi pėr ELF Voetball.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-03-13, 02:53   #437
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Magjia nuk e njeh tė pamundurėnBarcelona ka arritur ta pėrmbysė disavantazhin prej dy golash nga takimi i parė i 1/8 sė finales tė Ligės sė Kampionėve, duke e eliminuar Milanin nga gara mė e madhe evropiane pėr klube.

Pėrballja e parė e zhvilluar nė San Siro pėrfundoi me rezultat 2-0 nė favor tė klubit italian, ndėrsa nė ndeshjen e kthimit klubi spanjoll fitoi me rezultat 4-0 dhe kualifikohet nė ēerekfinale me rezultat tė pėrgjithshėm prej 4-2.

Vetėm njė skuadėr luajti nė pjesėn e parė dhe thuajse e gjithė loja u zhvillua nė gjysmėfushėn e mysafirėve. Ofensiva blaugrane nuk reshte kur kihet parasysh se e filluan takimin me disavntazh prej dy golash.

Pak minuta iu deshėn Lionel Messit qė ta ndezė atmosferėn nė Camp Nou. Argjentinasi mori njė top nga Xavi dhe realizoi njė supergol duke e lėnė tė shtangur Abbiatin (5’).Portieri mysafir bėri dy intervenime tė mrekullueshme – njėrin pėr tė mbrojtur goditjen e Iniestas me ē’rast i ndihmoi edhe shtylla dhe tė dytin pėr tė devijuar goditjen e Xavit.

Nga ana tjetėr, daljet e Rossonerėve nė sulm ishin shumė tė rralla. Pėrmendim dy raste tė El Shaarawyt dhe super-shansin e Niang, i cili pėrballė Valdesit goditi vetėm shtyllėn.

Menjėherė pas, gaboi Ambrosini, tė cilit ia mori topin Iniesta dhe asistoi te Leo Messi. Futbollisti mė i mirė nė botė i krijoi hapėsirė vetes dhe e pėrshėndeti pėr sė dyti Abbiatin (40’).

Pamje e njėjtė nė Camp Nou ishte edhe nė gjysmėn e dytė, me Blaugranėt qė sulmonin dhe Rossonerėt qė mbroheshin nė pjesėn e tyre tė fushės.Mjeshtri i mesfushės, Xavi Hernandez, dėrgoi njė pasim drejt zonės, tė cilin nuk arriti ta ndalė Constant dhe shkoi te David Villa. Sulmuesi spanjoll e shpagoi mbėshtetjen qė ia kishin dhėnė tifozėt katalunas me golin qė e kualifikonte skuadrėn e tij (55’).

Me afrimin e fundit tė takimit, Milani krijoi presion nė kėrkim tė golit kualifikues, por nuk arriti tė realizojė, pasi Barcelona mbrohej mirė.

Dhe ndėrkohė qė mysafirėt pėrpiqeshin, Jordi Alba e vendosi qershinė mbi tortė me golin e katėrt tė superBarcelonės sė kėsaj mbrėmjeje (90’+2). Asistimi ishte i Alexis Sanchez.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-05-13, 10:28   #438
Gjiki
 
Anėtarėsuar: 25-11-11
Postime: 157
Gjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Barcelona

a kerkush nuk e paska komentu gjysemfinalen 7:0 a? ihihihihihi
Gjiki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-13, 21:45   #439
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjiki Shiko postimin
a kerkush nuk e paska komentu gjysemfinalen 7:0 a? ihihihihihi
Ma mire qe s'e kan komentu, se tani ish desht me komentu edhe ate gjysme finalen tjeter, Lewandowski vs Real Madrid 4 : 1

Kurgja nuk eshte marre me t'mujt nje ekipė, qka eshte marre me t'mujt ni lojtar
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-13, 09:50   #440
Gjiki
 
Anėtarėsuar: 25-11-11
Postime: 157
Gjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Barcelona

ni lojtar i vetem lun ping pong, a me t'bo guxhė krejt ekipi me ti jap 7 copa, kogjo vshtirė osht po nejse :)
Gjiki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-13, 08:32   #441
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjiki Shiko postimin
ni lojtar i vetem lun ping pong, a me t'bo guxhė krejt ekipi me ti jap 7 copa, kogjo vshtirė osht po nejse :)
Hajt mos u bon merak se ka edhe ma keq ........... deka eshte ma e rand

P.S - Nime, a po keni ku mi lan kupat e sivjetit?
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-13, 12:17   #442
Gjiki
 
Anėtarėsuar: 25-11-11
Postime: 157
Gjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Barcelona

s'po kemi vend niher ku mi lon hahahhaa se na heret i kemi mbush podrumet :D
Gjiki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-13, 21:27   #443
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjiki Shiko postimin
s'po kemi vend niher ku mi lon hahahhaa se na heret i kemi mbush podrumet :D
Ju kan qellu t'vogel bodrumet


Zyrtare: Neymar nėnshkruan me BarcėnBarcelona ka siguruar shėrbimet e yllit brazilian, Neymar, pėr njė shumė prej 28 milionė eurosh.
Edhe Santosi edhe Barcelona kanė konfirmuar zyrtarisht se kanė arritur marrėveshje pėr transferimin e Neymar, i cili do tė nėnshkruajė kontratėn me klubin e tij tė hėnėn.

“Barcelona dhe Santosi kanė arritur marrėveshje pėr Neymar da Silva Santos Junior. Sulmuesi brazilian do tė bart fanellėn e Barcelonės pėr pesė sezonet e ardhshme”, shkruan nė komunikatėn e Barcelonės nė faqen zyrtare.

Braziliani thuhet se e ka refuzuar Real Madridin, edhe pse Mbretėrit kishin ofruar shtatė milionė euro mė shumė pėr blerjen e tij, si edhe njė pagė mė tė madhe vjetore.

21-vjeēari ka qenė nė shėnjestėr tė shumė klubeve evropiane, si Bayern Munich, Chelsea e Paris Saint-Germain, por lufta pėr nėnshkrimin e tij ėshtė zhvilluar kryesisht mes dy rivalėve spanjollė, Barcelona dhe Real Madrid, ndėrsa Blaugranėt duket se kanė dalė fitues nė kėtė garė.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-13, 21:28   #444
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Neymar: Ende po mė duket ėndėrrSuperylli brazilian, Neymar ka deklaruar pėr mediat braziliane se ende po i duket si njė ėndėrr qė ka nėnshkruar me Barcelonėn.
"Unė jam njė nga personat mė tė lumtur nė botė. Ende nuk po mund ta besoj qė jam lojtar i Barcelonės. Tė luash me Messin, Xavin dhe Iniestėn ėshtė njė ėndėrr e kujdo. Kur e shikoja Barcelonėn nė televizion, gjithmonė ėndėrroja nėse njė ditė do tė luaj nė kėtė skuadėr. E vetmja skuadėr qė mė ka mahnitur me futbollin e bukur, ėshtė Barcelona" deklaroj Neymar.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-13, 15:37   #445
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Barcelona

Barca fillon negociatat pėr Courtois
Publikuar: 11:28 / 27.12.2013Barcelona ka hapur negociatat me portierin e Chelseat, Thibaut Courtois, pėr njė transferim tė tij nė Camp Nou gjatė verės.

Courtois aktualisht ėshtė nė sezonin e tretė tė tij si i huazuar te Atletico Madrid, dhe Marca shkruan se ata janė informuar se belgu ėshtė nė negociata me Barcelonėn.

Barca dhe Courtois janė pajtuar tė ulen pėr tė diskutuar detajet, pasi tė dyja palėt janė tė hapura pėr tė arritur njė marrėveshje.

Chelsea raportohet se do tė kėrkojė rreth 20 milionė euro pėr ta shitur portierin. /Telegrafi/


Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.