Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-06-14, 16:09   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Kampionati botėror Brazil 2014

Sot nis Kampionati botėror ‘Brazil 2014’Kampionati Botėror ‘Brazil 2014’ do tė nisė sot me ndeshjen hapėse mes Brazilit dhe Kroacisė. Kjo pėrballje do tė paraprihet nga njė ceremonia madhėshtore e hapjes sė kėtij turneu.
Kampionati Botėror ‘Brazil 2014’ do tė nisė sot, derisa 32 pėrfaqėsuese do tė luajnė pėr njė vend nė finalen e madhe nė Rios, e cila zhvillohet mė 13 korrik.

Yjet nga e gjithė bota do tė parakalojnė njė nga njė duke i bėrė tė gjithė tė ėndėrrojnė pėr topin pėr njė muaj tė tėrė.

Kurse, ndeshja, e cila do tė zhvillohet nė orėn 22:00 ndėrmjet Brazilit dhe Kroacisė, do tė paraprihet nga njė ceremonia madhėshtore e hapjes sė kėtij turneu. Seleēao cilėsohet nga tė gjithė si kombėtarja favorite pėr fitimin e Botėrorit.

Por, pengesa ballkanase nuk do tė jetė e lehtė pėr ta, ashtu siē nuk ishte e lehtė dhe nė 2006, kur u nevojit njė gol i Kakas, pėr tė mundur Kroacinė, qė arritjen e saj mė tė madhe nė njė botėror e ka regjistruar nė Francė 1998.

Megjithėse na ndajnė vetėm pak orė nga starti i kėtij kompeticioni madhėshtorė, jo gjithēka ėshtė nė rregull. Pėrveē protestės sė punėtorėve tė metrosė nė Sao Paulo, punonjėsit e tre aeroporteve nė Rio de Janeiro kanė bėrė thirrje pėr njė grevė 24 orėsh, duke kėrkuar rinovim tė kontratave tė punės.

Por, Presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff, tha se vendi i saj ėshtė gati pėr tė pritur Botėrorin. Nė njė dalje televizive, ajo tha se pesimistėt janė mundur nga vendosmėria e popullit brazilian.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-06-14, 16:09   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Kampionati botėror Brazil 2014

Grupet:
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-14, 16:10   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Kampionati botėror Brazil 2014

"Topi i Artė" ka mbėrritur nė BrazilSi ēdo yll qė kėrkon t’i japė rėndėsi prezencės edhe Cristiano Ronaldo me Portugalinė e tij mbėrriti me vonesė nė Brazil. Kampioni i Realit dhe skuadra luzitane fluturuan drejt vendgrumbullimit tė tyre nė Campinas njė qytet rreth 100 kilometra nė veri tė Sao Paolos pasi kishin fituar 5-1 miqėsoren ndaj Irlandės nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Fitorja shėnoi dhe rikthimin e Ronaldos nė fushė pas dy javėsh me rikuperimin e luzitanit pas problemeve fizike tė javėve tė fundit.

Ronaldo u shfaq me aksesorin e tij tė pandashėm nė kėto ditėt e fundit kapelen e vendosur mbrapsht ndoshta e zgjedhur pėr fat. Ronaldo ashtu si dhe rivali i tij i madh Lionel Messi zgjoi menjėherė interesimin e jashtėzakonshėm tė brazilianėve me punėtorėt e aeroportit qė lanė mėnjanė impenjimet pėr tė parė nga afėr yllin Portugez.

Pas njė pritjeje tė shkurtėr nė aeroport Ronaldo do tė pėrballej me njė tjetėr surprizė tė kėndshme ndėrsa autobusi qė transportonte skuadrėn i afrohej kompleksit ku akomodohet Portugalia me qindra tifozė qė nisėn njė maratonė tė vėrtetė duke shoqėruar automjetin ku ndodhej pėrfaqėsuesja portugeze me shpresėn qė tė merrnin njė autograf nga ylli portugez duke risjellė nė memorie skenat qė ju rezervuan Muhamed Ali nė Kinsasha para duelit tė shekullit me George Foreman.

Edhe tani luhet pėr njė titull botėror, por ndryshe nga ajo e duelit legjendar ajo e Ronaldos nuk ėshtė njė betejė tek pėr tek me Lionel Messin.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-14, 16:11   #4
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Kampionati botėror Brazil 2014

Kampionati Botėror pasurohet edhe me tė pasme britanikeRio de Zhaniero, 12.06.2014

Anglezėt ndeshjen e parė tė Kupės sė Botės nė Brazil, do tazhvillojnė nė mesnatė mes datave 14 dhe 15 qershor.

Pėr rival kanė italianėt.Por tifozėt qė pritet tė jenė rreth 70 mijė, tanimė kanė arritur nė plazhet e Rio-s.__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-06-14, 01:13   #5
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,743
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kampionati botėror Brazil 2014

Argjentin vs Germany ne finale


__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:41.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.