Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-11-14, 08:47   #1
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Zyrtare: Boksi kosovar pranohet ndėrkombėtarisht

Publikuar: 8:35 / 14.11.2014


Sporti kosovar ka bėrė edhe njė hap pėrpara, me Federatėn e Boksit qė ėshtė pranuar ndėrkombtėtarisht.

Pas pranimit tė Komitetit Olimpik tė Kosovės (KOK) nė Komitetit Olimpik Ndėrkombėtar (KON), Kosova zyrtarisht ėshtė pranuar mė drejta tė plota edhe nė Federatėn Ndėrkombėtare tė Boksit (AIBA).

Bashkė me Kosovėn nė Federatėn Ndėrkombėtare tė Boksit janė pranuar edhe India e Mikronezia, kurse Malta nuk ėshtė pranuar.

Vendimi ėshtė marrė nė orėt e para tė mėngjesit tė sė premtes sipas kohės sonė nė Korenė Jugore ku po zhvillohet kongresi i AIBA dhe ku marrin pjesė edhe kryetari i Federatės sė Boksit tė Kosovės (FBoxK), Ramadan Selimi bashkė me presidentin e Komitetit Olimpik tė Kosovės (KOK), Besim Hasanin.

Lajmin e pranimit e Kosovės nė AIBA e ka konfirmuar pėr KosovaPress zėdhėnėsi i FBoxK-sė, Latif Demolli.

“FBK ėshtė pranuar mė drejta tė plota nė AIBA. FBoxK ėshtė federata e 195-tė e AIBA-sė”, ka thėnė Demolli nė orėt e para tė mėngjesit tė ditės sė sotėm.

Ndėrkohė, edhe Ministri i Sportiti, Memli Krasniqi, ka shprehur gėzimin e tij me anė tė njė statusi nė rrjetet sociale.

“Njė tjetėr hap i rėndėsishėm. Federata e Boksit e Kosovės ėshtė bėrė anėtare e plotė e AIBA-s. Faleminderit President Wu dhe shumė fat boksierėve tanė”, ka shkruar ai./Telegrafi/


__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:25.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.