Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-08-13, 22:31   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 292
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Majlinda Kelmendi : fiton medaljen e arte ne kampionatin boteror te xhudos

Kelmendi shkruan historinė, fiton Kampionatin Botėror
E plotėsuar: Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur ta fitojė medaljen e artė nė Kampionatin Botėror qė po zhvillohet nė Rio de Janeiro, duke e mposhtur nė finale brazilianen Erika Miranda.
Siē edhe u prit, Kelmendi pati punė jashtėzakonisht tė vėshtirė ndaj Mirandės e cila konsiderohej pak mė shumė favorite se xhudistja jonė.
Mirėpo, kjo nuk i bėri pėrshtypje xhudistes sonė e cila ishte plotėsisht e koncentruar dhe e dinte shumė mirė se pėr ēka kishte marrė pjesė nė kėtė kampionat. Gjatė gjysmės sė luftės, Majlinda arriti ta hedh nė tokė Mirandan me njė ‘wazzari’ dhe pastaj e bllokoi atė nė tokė deri sa gjyqtari i ndeshjes e shpalli fituese tė finales.
Majlinda nuk i besonte veshėve tė saj kur e dėgjoi dongun e pėrfundimit tė duelit dhe pastaj kur e kuptoi se ēfarė kishte arritur, filloi tė kėrcente dhe tė festonte si e ēmendur, e mė pastaj shkoi pėr ta pėrqafuar trajnerin e saj, Driton Kukėn.
Kjo ėshtė njė fitore jashtėzakonisht e madhe pėr shqiptarėt anė e mbanė botės, pasi qė sonte Majlinda nuk ka fituar vetėm pėr vete por pėr tė gjithė shqiptarėt qė e kanė ndjekur atė dhe e kanė mbėshtetur hap pas hapi.
--------------------------------------------------------------------------------
Xhudistja e njohur Majlinda Kelmendi me sukses e ka kaluar edhe njė pengesė nė Kampionatin Botėror tė Xhudos qė po zhvillohet nė Rio de Janiero dhe ėshtė kualifikuar nė finale tė kėtij evenimenti.
Krenaria e sportit kosovar ka mposhtur portugezen, Joana Ramos, me ippon nė rrethin e dytė tė kėtij kampionati, derisa nė rundin e tretė mundi francezen Priscilla Gneto.
Nė raundin e tretė xhudistja kosovare e mposhti gjermanen Mareen Kraeh, duke e hedhur nė dysheme me ippon vetėm 28 sekonda pa pėrfunduar dueli mes tyre. Me kėtė fitore, Majlinda doli fituese e kategorisė A dhe u desh tė ndeshet me fituesen e kategorisė B, rivalen e vjetėr tė saj, Yuki Hashimoton.
Kjo njėherėsh ishte gjysmėfinalja e Kampionatit Botėror tė xhudos, tė cilėn xhudistja jonė edhe njė herė na gėzoi zemrat duke triumfuar edhe kėsaj radhe. Ajo ia doli me plot mund ta fitonte kėtė duel dhe nė fund u emocionua aq shumė saqė filloi edhe tė qaj.

Krenaria e Kosovės, tashmė ka arritur nė finalen e madhe tė Kampionatit Botėror dhe aty do tė ndeshet me njė xhudiste tjetėr tejet tė fortė, Erika Miranda nga Brazili.
Telegrafi ėshtė duke e ndjekur hap pas hapi pėrformancėn e Majlindės nė kėtė garė dhe pas pak do tė fillojė dueli final, pėr tė cilin do t’ju informojmė detajisht. /Telegrafi/
__________________________________________________ _____
http://www.telegrafi.com/sport/kelme...92-0-1531.html

______________________________________________

Ka kohe qe nuk e kisha ndier veten kaq te lumtur sa sot. Kjo kampione eshte nderi e krenaria jone kombetare; eshte shpulle e nxehte per ēdo armik te shqiptareve.
Te lumte zonjushe ! Na zbardhe fytyren...


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-08-13, 08:31   #2
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Majlinda Kelmendi : fiton medaljen e arte ne kampionatin boteror te xhudos

Respekt..............................
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-13, 14:39   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Majlinda Kelmendi : fiton medaljen e arte ne kampionatin boteror te xhudos

__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-13, 21:18   #4
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Majlinda Kelmendi : fiton medaljen e arte ne kampionatin boteror te xhudos

Ni Urim i veqant dhe shum dinjitoze per Vendasen Gjudiste nga Peja.Por me regjion (Rugovase) "Majlinda Kelmendi" per Fitoren e saj te "Kampionit Boteror".

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...56988079_n.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=qF-0nPxFudE

-Natyra.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 05-09-13 nė 21:25
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-14, 15:45   #5
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Majlinda Kelmendi : fiton medaljen e arte ne kampionatin boteror te xhudos

Heroina Majlinda pushton Rusinė, mė e mira nė botė

Publikuar: 9:42 / 26.08.2014Krenaria e sportit tė Kosovės, Majlinda Kelmendi, ka arritur qė ta mbrojtė titullin e kampionit tė botės nė xhudo nė Kampionatin Botėror qė po mbahet nė vendin qė nuk e ka njohur Kosovėn, nė Chelyabinsk tė Rusisė.

Majlinda hyri si favorite nė kėtė turne dhe arriti qė nė njė rrugėtim tė sigurt pa shumė problem ta arrijė finalen.
Xhudistja pejanė, e cila nė xhiron e dytė kaloi pa luftė, u kualifikua nė rrethin e tretė tė fazės sė grupeve, pasi e mposhti venezuelasen Vanessa Cortesia.
Xhudistja jonė ashtu siē pa ndonjė problem kalojė pengesėn kundėr Vanessa Cortesia, ndėrsa nė rrethin e tretė i sprovoi forcat mė garuesen nga Mongolia, Bundmaa Munkhbaatar.
Nė luftėn e dytė ajo s'kishte mėshirė ndaj mongolezes, Munkhbaatar dhe brenda njė minuti arriti ta mposhtė atė.
Majlinda Kelmendi arriti tė mposhtė pa asnjė problem edhe Yanet Bermoy Acostan fituar me Ipon, teksa nė gjysmėfinale tė Kampionatit Botėror ajo u takua me Natalia Kuziutinan, xhudisten ruse me shumė eksperiencė e cila luan para publikut vendas.

[img]http://www.telegrafi.com/fo/2010/majlinda.jpg/img]

Majlinda Kelmendi ka qarė pas triumfit tė saj tė dytė radhazi, ku tani triumfoi me medaljen e artė tė Kampionatit Botėror nė Rusi. Foto: Telegrafi

Ajo arriti qė tė tregohet fantastike edhe nė duel me rusen Kuiziutinan, tė cilėn e deklasoi para publikut rus, duke treguar pse eshte me e mira ne bote ne kete sport.
Nė finale ajo u pėrball me rumunen Andrea Chitu.
Pasi disa lėvizjeve tė mira tė rumunes ishte Majlinda qė u pėrgjigj me njė Vazari, para se dy minuta para duelit tė bėjė edhe njė tjetėr tė tillė pėr tė mposhtur rumunen Chitu, e cila ishte pa gjasė.
Eshtė ky titulli i dytė me radhė i kampiones sė botės pėr Majlindėn, e cila kėtė herė e bėri nė tokėn ruse, duke i treguar shtetit tė Rusisė se Kosova ka shpirt sporti dhe meriton njohjen e intergrimin nėpėr institucionet botėrore tė sportit dhe tė sferave tjera.
Telegrafi/
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-08-14, 08:22   #6
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Majlinda Kelmendi : fiton medaljen e arte ne kampionatin boteror te xhudos

Po na vjen kampionia e botės

Bota Sot | 28.08.2014 17:49 • K.G.Trimėresha jonė, xhudistja Majlinda Kelmendi (52 kg), kampionia mė e re e botės nė xhudo, nesėr nė orėn 19.30 do tė zbarkojė nė Aeroportin “Adem Jashari” nė Prishtinė. Kampionia e dyfishtė e botės, do tė pritet nga ministri i MKRS-sė, Memli Krasniqi, Besim Hasani kryetar i KOK-ut dhe shumė personalitete tė tjera. Rreth orės 20.30, do tė ketė njė koktej rasti tė organizuar nga MKRS dhe Komiteti Olimpik i Kosovės, nė ‘Hotel Sirius’. Sipas Rregullores pėr ndarjen e shpėrblimeve shtetėrore pėr sportistėt qė arrijnė rezultate kulminante nė garat ndėrkombėtare, Majlinda Kelmendi shpėrblehet me 40 mijė euro, e trajneri i saj Driton Kuka me 20 mijė euro.
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-08-14, 14:36   #7
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Majlinda Kelmendi : fiton medaljen e arte ne kampionatin boteror te xhudos

U turren ta perqafonin tė gjithė, e bėra pėr shqiptarin ua ktheu ajo !
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-08-14, 14:38   #8
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Majlinda Kelmendi : fiton medaljen e arte ne kampionatin boteror te xhudos

Nderi i kombit.
Sa ka bere kjo as per 100 vjet nuk e bejne keta politikuajt tane andej e kendej shqiptarise!
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-08-14, 16:30   #9
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Majlinda Kelmendi : fiton medaljen e arte ne kampionatin boteror te xhudos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
U turren ta perqafonin tė gjithė, e bėra pėr shqiptarin ua ktheu ajo !

Sa mirė kur mund tė thuash pėr ēfarė e bėre !
Ēfarė tė thonė disa (para Zotit) qė kan kthy patkojt nga dielli dhe kan zhveshur dhėmbėt, nė harapistan
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-14, 15:31   #10
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Majlinda me e mira ne bote


Majlinda bėn historinė, pozicionohet mbi tė gjithė nė ranglistėn botėrore tė Xhudos (Foto)
Kampionia botėrore e xhudos dhe krenaria e Kosovės, Majlinda Kelmendi, ėshtė pozicionuar mbi tė gjithė xhudistėt e botės nė ranglistėn e re botėrore tė xhudos qė u shpall sot.
Mbretėresha e botės nė kėtė sport luftarak, ka arritur ta ngrit epėrsinė ndaj tė gjithė xhudistėve nė botė nė ranglistėn botėrore, pėrfshirė kėtu edhe meshkujt.
Ajo mban pozitėn e parė nė kategorinė -52 kg me 3750 pikė nė total, por ky numėr total i pikėve ėshtė mė i madhi edhe nė ranglistėn e pėrgjithshme tė xhudistėve nga tė dy gjinitė.
Klikoni kėtu pėr ta parė ranglistėn botėrore tė xhudos.
Ky ėshtė njė tjetėr rekord i Majlindės, pasi qė thuhet se deri mė tani asnjėherė njė xhudiste femėr nuk ka qenė e para nė ranglistėn botėrore.
Ky rezultat vjen pas suksesit tė madh qė Majlinda arriti duke e mbrojtur titullin e kampionit tė botės nė xhudo nė Kampionatin Botėror qė u mbajt nė vendin qė nuk e ka njohur Kosovėn, nė Chelyabinsk tė Rusisė.
Ishte ky titulli i dytė me radhė i kampiones sė botės pėr Majlindėn, e cila kėtė herė e bėri nė tokėn ruse, duke i treguar shtetit tė Rusisė se Kosova ka shpirt sporti dhe meriton njohjen e intergrimin nėpėr institucionet botėrore tė sportit dhe tė sferave tjera. /Telegrafi/
________________________________
http://www.telegrafi.com/sport/majli...92-0-4149.html


Kreu i Federatės Ndėrkombėtare tė Xhudos ka shpallur nė Prishtinė Majlinda Kelmendin si xhudisten mė tė mirė nė tė gjitha kategoritė pėr kėtė vit.
Xhudistja pejane, Majlinda Kelmendi, ėshtė shpallur xhudistja mė e mirė nė botė nė tė gjitha kategoritė nga presidenti i Federatės Ndėrkombėtare tė Xhudos, Marius Vizer.
Ky i fundit sot ka qėndruar nė Prishtinė ku ėshtė pritur nga krerėt e sportit kosovar.
Majlinda ndihet e lumtur qė Vizer po qėndron nė Kosvoė pėr t’ia dhėnė asaj kėtė shpėrblim tė madh.
“Kur ishim nė Rusi z. Vizer mė patė thėnė se do tė vijė nė Kosovė pėr tė vizituar. Unė jam e lumtur qė ai e mbajti premtimin”, u shpreh Majlinda.
“Po tė mos ishte ai, unė dhe as federata nuk do tė kishim kėto suksese”, shtoi tutje Kelmendi.
Kreu i Komitetit Olimpik, Besim Hasani, dhe ish-ministri i Sportit, Memli Krasniqi falėnderuan pėr gjithēka qė ka bėrė pėr Kosovėn Vizer, raporton Gazeta Express.
“Ne jemi tė nderuar me prezencėn e njė njeriu qė ka dhėnė njė kontribut tė jashtėzakonshėm pėr sportin kosovar. Ai ishte nė vitin 2009 kur e vizitoi federatėn e xhudos dhe qė atėherė ka premtuar ndihmė pėr xhudon dhe sportin tonė”, u shpreh Hasani.
“Pa ndihmėn e sinqertė tė Vizer ju garantojė se procesi i pranimit tė Komitetit Olimpik tė Kosovės do tė shtyhej edhe pėr njė periudhė tė pacaktuar”, shtoi tutje Hasani.
Trajneri i Majlinda Kelmendi, Driton Kuka, nuk deshi tė flasė shumė pėr Vizer, duke thėnė se do t’i duheshin sė paku njė javė pėr t’i pėrmendur gjėrat qė Vizer i ka bėrė nė ndihmė tė Kosovės.
“Vizer ėshtė njė mik i madh i sportit tė Kosovės dhe jo vetėm xhudos”, deklaroi Kuka.
Pėr fund, fjalėn e mori kreu i xhudos botėrore, Marius Vizer, i cili ndėr tė tjera u shpreh i lumtur me pranimin e Kosovės nė Komitetin Olimpik Ndėrkombėtar.
“Jam i lumtur me pranimin e KOK-ut, qė ishte njė luftė dhe proces i gjatė i pranimit i realizuar nga ministri juaj, presidenti i KOK-ut dhe familja jonė e xhudos”, u shpreh Vizer.
“Duke pėrmendur sukseset e Majlindės, unė dua qė nė veēanti tė them se ėshtė njė garuese e jashtėzakonshme, njė nga pak xhudistet e botės qė nė njė kohė shumė tė shkurtėr u bė njė xhudiste e jashtėzakonshme”, shtoi tutje presidenti Vizer.
Presidenti Vizer shpall Majlind
__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-01-16, 22:25   #11
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 292
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Majlinda Kelmendi : fiton medaljen e arte ne kampionatin boteror te xhudos

Kelmendi vlen me shume se krejt ministrat, kryeministrat, kryetarja, deputetet dhe ambasadoret e Kosoves.
I lumte pejones qe na zbardh fytyren me fitoret e saj.


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.