Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-04-07, 14:15   #31
arton bala
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 1,017
arton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
Te shtunen me 28.04.07
zhvillohet meqi i Boxit ne mes

Felix Sturm vs. Havier Castillejo

BoxNata fillon ne ora 23:00


Natyrisht ne

ZDF.
Ky do te jete luftim i mire. Eshte luftimi i dyte ne mes te tyre..
Hajt nje parashikim, Artisti. Une them se shkon pa k.o. edhe Felix Sturm fiton (orakel fantastik jam ;))
arton bala Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-04-07, 08:19   #32
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arton bala
Ky do te jete luftim i mire. Eshte luftimi i dyte ne mes te tyre..
Hajt nje parashikim, Artisti. Une them se shkon pa k.o. edhe Felix Sturm fiton (orakel fantastik jam ;))

Do te jete me te vertete lufte e mire, parashikimi eshte veshtire te ipet por anoje kah Felixi, sepse eshte me i etur per titull sesa Havier.

bile mund te them ne rundin e 8 do ta nokautoj Felixi.

Te pershendes arton bala
.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-07, 23:37   #33
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arton bala
Ky do te jete luftim i mire. Eshte luftimi i dyte ne mes te tyre..
Hajt nje parashikim, Artisti. Une them se shkon pa k.o. edhe Felix Sturm fiton (orakel fantastik jam ;))

A edhe ti qka po behesh, po te kishe prognozue me nokaut e kishim pa ndonje nokaut se po ja qellon hahahahahaha

Fitoi Felix Sturm me 5 pike me shume


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-04-07, 03:52   #34
arton bala
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 1,017
arton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
A edhe ti qka po behesh, po te kishe prognozue me nokaut e kishim pa ndonje nokaut se po ja qellon hahahahahaha

Fitoi Felix Sturm me 5 pike me shume


.


Hahahah e dita!!

Edhe rezultatin Kliqko vs. Brewster e di (me 7 korrik)! E per kete luftim kam "ndjelle" plot nokauta

Hehehhe jo more s“kam lidhje, por qysh thojne: edhe nje pule e qorrune e qellon naj kokerr drithi najhere! Nejse e disha qe Castillejo simbas bilancit te luftimeve eshte rezistent ndaj gjuajteve edhe e pata verejte qysh ne luftimin e fundit se Sturm nuk ka "punch" per te..

Nejse, kryesorja 1:0 jemi me parashikime

arton bala Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-07, 21:29   #35
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Vini re, Vini re

BoxMeqi i Vitit

Prej te shtunes ne te dielen, pra ne oret e hershme te se dieles 06.05.2007
do te zhvillohet meqi i Boxit ndermjet

Oscar de la Hoya vs. Floyd Mayweather Jr.

BoxNata ose me mire te themi BoxMengjesi fillon ne ora 04:00

Drejtperdrejt


Natyrisht ne


RTL


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-07, 21:31   #36
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
Vini re, Vini re

BoxMeqi i Vitit

Prej te shtunes ne te dielen, pra ne oret e hershme te se dieles 06.05.2007
do te zhvillohet meqi i Boxit ndermjet

Oscar de la Hoya vs. Floyd Mayweather Jr.

BoxNata ose me mire te themi BoxMengjesi fillon ne ora 04:00

Drejtperdrejt


Natyrisht ne


RTL


.
qyqy rekllam FALAS Bllock dy muj ahaghaahahahhaha
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-07, 21:36   #37
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e_martumja
qyqy rekllam FALAS Bllock dy muj ahaghaahahahhaha
Haaaaaaaaahahhahahahahahahahahaaaa

o shuj se e hangra mojjjjjj

jo jo ky lajm eshte per dashamiret e Boxit e jo te Bllokave hahahahhahahaaaa

.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-07, 21:39   #38
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
Haaaaaaaaahahhahahahahahahahahaaaa

o shuj se e hangra mojjjjjj

jo jo ky lajm eshte per dashamiret e Boxit e jo te Bllokave hahahahhahahaaaa

.
Kush na qenka ky boxi bre, po kam kurreshtje me njoft ndoshta behem dhe une nje dashamire e tij
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-07, 21:43   #39
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e_martumja
Kush na qenka ky boxi bre, po kam kurreshtje me njoft ndoshta behem dhe une nje dashamire e tij
Boxi eshte ai qe t'i then hundet hahhahahahhaaahahaahaaa
ani me te nxan ne dhomen me 4 qyshe, bile qe gjindet ne katund ku nuk degjon askush vaj halli hhhhhhhhhhhhhhhhhhhaahaaaahahaahha

mos te dalim prej teme tash se nime e hajna box asi bllok

hhhhahahhaaahaaaa


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-07, 21:45   #40
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
Boxi eshte ai qe t'i then hundet hahhahahahhaaahahaahaaa
ani me te nxan ne dhomen me 4 qyshe, bile qe gjindet ne katund ku nuk degjon askush vaj halli hhhhhhhhhhhhhhhhhhhaahaaaahahaahha

mos te dalim prej teme tash se nime e hajna box asi bllok

hhhhahahhaaahaaaa


.
ahahahahahahahahahhahahaahahahahaha patjeter me njek kete Boxin pra
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-07, 21:57   #41
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
GabimBoxi filloi ne ARD


Abraham & Gevor


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-10-07, 22:03   #42
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Box----box-----boxNe keto ēaste zhvillohet meēi i Boxit


Alexander Dimitrenko & Chris Byrd


Natyrisht ne

ARD

.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-07, 22:30   #43
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Box----box-----box

me i miri eshte Luani
__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-07, 19:44   #44
Ceni_de
 
Anėtarėsuar: 16-12-07
Postime: 3
Ceni_de i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Box----box-----box

Nuri Seferi fiton titullin e parė nė boksin profesionist Mbrėmė nė Kirchberg tė Zvicrės "Tysoni Shqiptar" Nuri Seferi e fitojė titullin e tij tė parė nė ringun profesionist. Poashtu nė kėtė mbrėmje triumfonte edhe vėllai i tij Sefer Seferi.
Titulli tė cilin e fitoj Nuriu ėshtė titull i botės pėr "Cruiswerweight" nga organizata "GBU" Global Boxing Union e cila nuk ėshtė ndėr ato 4 organizatat mė te njohura tė botės, mirėpo ky titull do ta pėrmirėsoj shumė pozicionin e tij nėpėr tė gjitha ranglistat botėrore.
Lufta nė mes tė Nuri Seferit dhe Josip Jalusic kaloj mbi 12 raunde dhe ishte shumė interesante, rivali Kroat ishte i pregaditur shumė mirė pėr kėtė duel sepse e kishte tė qartė se Nuri Seferi ėshtė shumė i uritur pėr kėtė titull, prandaj edhe Seferi nuk rezikoj asgjė dhe e zhvilloj njė luftė shumė tė menqur duke i pritur rastet e volitshme pėr sulm. Lufta mbaroj pas 12 raundeve me kohė tė caktuar dhe fitues 3:0 u shpall Shqiptari i Ringut Nuri Seferi.
Nė luftėn e dytė kryesore tė mbrėmjes Sefer Seferi e shėnoj fitoren e dytė profesioniste nė njė luftė 6 raundeshe bindshėm me poena.
Poashtu nė kėtė mbrėmje vėllezėrit Seferi organizuan edhe disa lufta amatore me bashkatdhetarėt tanė qė boksojnė nė Zvicėr dhe tė gjithė kėta dolen fitues nga ringu, siq ishte Arnold Gjergjaj nė peshat e rėnda, Agron Xhila e shumė tė tjerė...
Ceni_de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-02-08, 20:06   #45
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Box----box-----box

Vdiq Lah Nimani


Oklahoma, 21 shkurt 2008
(Kosovapress)Papritmas tė mėrkurėn mbrėma nė moshėn 69 vjeēare ndėrroi jetė legjenda e boksit shqiptar, trajneri i mirėnjohur prof. Lah Nimani. Nimani nga viti 1998 jetojė dhe veprojė nė Oklahoma tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.
Ai u lind me 15 shtator tė vitit 1939 nė Kostėrc tė Skenderajt, i cili me punėn e tij tė palodhshme nė zejen e trajnerit tė boksit nė vitet 70-80 dridhi tėrė boksin e ish Jugosllavisė. Ai pas pėrfundimit tė Fakultetit tė Kulturės Fizike i rreket zejes sė trajnerit. Nė radhė tė parė nė klubin e boksit Akumulatori tė Mitrovicės, mė pas transferohet nė klubin e boksit Prishtina.
Puna e tij e papėrtueshme, profesionale zbuloi dhe formoi shumė yje tė boksit, duke u nisur nga boksierėt Mehmet Bogujevci, Nazif Gashi, Bajram Hashani, Aziz Salihu, Xhevdet Peci etj, qė sollėn medalje dhe dridhen ringjet e ish ligės federative. Klubi i boksit Prishtina arriti kulmin e saj dhe traditėn nė krye me Nimanin. Pesė herė kampion i ish Jugosllavisė, gjashtė herė nėnkampion dhe tri herė vendin e tretė.
Me dorėn e tij tė vyeshme, pėrgatiti boksierė pėr Olimpiadė pėr vitet: 1976, ‘80. ’84 dhe ‘88. Hera e fundit ishte nė Kosovė, nė vitin 2006. Me 12 prill Federata e Boksit tė Kosovės nė krye me kryetarin Ramadan Selimin dhe ish boksierėt e gjeneratės sė artė e shpallėn kryetar nderi tė Federatės sė Boksit tė Kosovės, Lah Nimanin. Opinioni i gjerė me kohė do tė njoftohet pėr mbledhjen komemorative dhe varrimin e tė ndjerit.


legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:49.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.