Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-11-12, 23:28   #106
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Box----box-----box

ka fillue BOXI nė RTL KLIQKO KUNDER NJI POLAKU i lodht koka kyfar polaku
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-11-12, 15:06   #107
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Box----box-----box

Keta e Dobroshi tė shtunėn nė ring


Boksierėt shqiptarė, Gjetan (Mike) Keta e Petrit (Patrick) Dobroshi, tė shtunėn do tė paraqiten nė ring nė Duesseldorf tė Gjermanisė. Keta do tė luftojė nė 10 raunde pėr titullin e Gjermanisė (BDB) nė kategorinė e mesme kundėr Andreas Reimer. Pėr Ketėn, kjo ėshtė pėrballja e 14-tė nė boksin profesionist. Ai ka 12 fitore (11 KO) e dy humbje.

Kundėrshtari i tij Reimer ka shtatė fitore, 10 humbje e dy barazime. Ndėrkohė, Dobroshi nė gjashtė raunde nė kategorinė gjysmė tė rėndė do tė pėrballet me Roman Javoevin. Dobroshi deri mė tash ka 12 fitore (3 KO), njė humbje e tri barazime. Gjeorgjiani 22-vjeēar Javoev ka tri fitore (2 KO) e njė barazim.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-11-13, 16:09   #108
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Box----box-----box

Dihen finalistėt e parė tė turneut tė boksit “Adem Jashari”Prishtinė, 15.11.2013

Pas zhvillimit tė gjysmėfinales sė parė, tė premten, janė bėrė tė ditur pesė finalistėt e parė tė Turneut ndėrkombėtar tė boksit “Adem Jashari”.Siē raporton kl nė pėrballjen e parė nė kategorinė 60 kg. Rexhildo Zeneli nga Shqipėria ngadhėnjeu me vendim unanim tė gjyqtarėve mbi Stefan Sekuliqin nga Mali i Zi.

Nė kategorinė 64 kg. ku u pėrballėn Kristijan Shytani nga Shqipėria dhe Naser Shala nga Kosova, me vendim tė gjyqtarėve fitoi boksieri shqiptar.

Nė kategorinė 69 kg. boksieri nga Kosova, Arian Gashi, kalon drejt nė finale, pas mungesės sė kundėrshtarit tė tij Bojan Velickoviq.

Nė kategorinė 75 kg. Emiliano Ēekini nga Shqipėria, me vendim unanim tė gjyqtarėve mposhti boksierin kroat, Josip Krsnik.

Ndėrsa meēi i fundit nė kategorinė 91 kg. u fitua nga boksieri maqedonas, Tasko Dimitrov, i cili mposhti boksierin nga Kosova, Pirro Ēuni, pasi ky i fundit u dorėzua nė raundin e dytė.

Kryetari i federatės sė boksit, Ramadan Selimi u nda i kėnaqur me rrjedhėn e organizimit nė gjysmėfinalen e parė.

“Jam i kėnaqur me organizimin e gjysmėfinales sė parė tė kėtij turneu, por jo edhe me performancėn e boksierėve kosovar. Ky ėshtė organizimi i parė ku boksierėt u paraqitėn pa kokore dhe unė mendoj se kjo e bėnė sportin e boksit shumė mė atraktiv pėr shikuesit”, tha Selimi.

Gjysmėfinalja e dytė e kėtij turneu zhvillohet tė premten nė ora 17:15, nė Pallatin e Rinisė dhe Sporteve nė Prishtinė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-12-13, 11:01   #109
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Box----box-----box

Nuri Seferi mposht ish kampionin e botės Steve HerneliusNuri Seferi ka arritur ta mposhtė ish kampionin e botės, Steve Hernelius sot nė ndeshjen e cila pėrfundoi disa minuta mė parė.

Arena ishte e mbushur me simpatizantė tė zviceranit me nėnshtetėsi shqiptare, por duhet theksuar sė nė atė arenė dukej vetėm flamuri Kuq e Zi.

Seferi fitoi qysh nė raundin e 7-tė kur i ēau vetullėn kundėrshtarit qė edhe shkaku i sjelljes jo tė mirė e humbi ndeshjen.

Nuri Seferi pas fitores festoi me flamurin e kombit shqiptar .


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:33.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.