Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-09-11, 20:15   #16
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Krasniqi pėrgėzoi kik-boksierėt pėr medaljet


Ministri i Kulturės, Rinisė dhe Sportit, Memli Krasniqi, priti ėt mėrkurėn nė njė takim kryetarin e Federatės sė Kik-Boksit tė Kosovės, Fatmir Makolli, drejtues tjerė tė kėsaj federate si dhe dy kik-boksierė, qė nė Kampionatin Botėror, qė u mbajt kėto ditė nė Gjermani, fituan medaljeMinistri i Kulturės, Rinisė dhe Sportit, Memli Krasniqi, priti sot nė njė takim kryetarin e Federatės sė Kik-Boksit tė Kosovės, Fatmir Makolli, drejtues tjerė tė kėsaj federate si dhe dy kik-boksierė, qė nė Kampionatin Botėror, qė u mbajt kėto ditė nė Gjermani, fituan medalje.

Kik-boksieri Yll Maliqi nė kėtė kampionat ka fituar medaljen e artė, ndėrkaq Mirvete Uka, medaljen e argjend.
Ministri Krasniqi pėrgėzoi kik-boksierėt pėr suksesin e treguar dhe premtoi se Ministria, qė ai drejton, do tė japė mbėshtetje pėr tė gjithė sportistėt, veēanėrisht pėr ata qė arrijnė suksese nė arenėn ndėrkombėtare.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-10-11, 12:51   #17
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Mjegull rreth Kosovės


Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s tė enjten nuk ka diskutuar fare rreth kėrkesės sė Federatės sė Futbollit tė Kosovės pėr lejimin e zhvillimit tė ndeshjeve miqėsore me pėrfaqėsuese. Ndėrkohė, udhėheqėsit e futbollit kosovar nuk e dinė se a do tė shqyrtohet kjo kėrkesė e tyre sot, apo jo.


21 tetor 2011
Federata e Futbollit e Kosovės ende nuk e di nėse kėrkesa e saj rreth lejimit tė zhvillimit tė ndeshjeve miqėsore ndėrkombėtare me pėrfaqėsuese ėshtė futur apo jo nė agjendėn e punimeve tė Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s.

Nė fakt, mbledhja e Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s ka nisur tė enjten nė Zurich tė Zvicrės dhe do tė pėrfundojė tė premten. Nė ditėn e parė, Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s nuk ka diskutuar fare rreth asaj kėrkese tė palės kosovare.

Kjo ėshtė konfirmuar nga nėnkryetari i FFK-sė, Agim Ademi, i cili kėto ditė po qėndron nė Zurich, bashkė me numrin njė tė futbollit kosovar, Fadil Vokrri. Ndėrkohė, Kosova nuk ėshtė pėrmendur fare as nė raportin e publikuar nė uebfaqen zyrtare tė FIFA-s, tė nxjerr nga mbledhja Komitetit Ekzekutiv tė saj.

Madje, krerėt e shtėpisė sė futbollit kosovar thonė se ende nuk kanė marrė ndonjė informacion nėse kėrkesa e tyre do tė diskutohet apo jo nė ditėn e dytė tė punimeve tė Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s, tė premten.

“Sot (e enjte) nuk ėshtė diskutuar rreth kėrkesės sonė. Nuk e dimė nėse kjo ēėshtje do tė jetė nė agjendėn e Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s tė premten. Kjo pritet tė kuptohet tė premten. Ne shpresojmė qė Komiteti Ekzekutiv do ta shqyrtoj kėrkesėn tonė dhe presim njė pėrgjigje pozitive”, deklaroi Ademi pėr Express tė enjten mbrėma.

Ai tregoi se bashkė me Vokrrin, dhe me miēė tjerė tė tyre, kanė lobuar tej mase nė Zurich pėr disa ditė rresht me qėllim qė kėrkesa e tyre tė futet nė agjendėn e Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s dhe nė fund tė aprovohet.

Duhet theksuar se para nisjes sė punimeve tė Komitetit Ekzekutiv, tė mėrkurėn ėshtė mbajtur mbledhja e Komitetit tė Asociacioneve tė FIFA-s, nė tė cilėn ėshtė diskutuar rreth kėrkesės sė Prishtinės zyrtare. Mirėpo, ende nuk dihet nėse Komiteti i Asociacioneve i ka rekomanduar apo jo Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s qė tė merret me kėtė ēėshtje.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-12, 11:11   #18
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Zyrtare: Shaqiri nėnshkruan me Bayern MunichunBayern Munich pėrmes njė deklarate tė publikuar nė faqen zyrtare ka zbuluar se ka kompletuar transferimin e shqiptarit Xherdan Shaqiri nga Baseli pėr njė shumė tė pazbuluar.

Kosovari me nėnshtetėsi zvicerane ka nėnshkruar kontratė katėrvjeēare me gjigantin gjerman dhe do t’i bashkohet klubit tė ri pas fundit tė sezonit.

20-vjeēari kishte udhėtuar nė Gjermani nė herėt gjatė javės pėr t’iu nėnshtruar testeve mjekėsore dhe anėsori sot ka nėnshkruar marrėveshje deri nė qershor tė vitit 2016.

“Ne jemi shumė tė kėnaqur qė kemi arritur tė nėnshkruajmė me njė prej tė rinjve mė tė njohur nė Evropė nė Xherdan Shaqirin”, ka komentuar drejtori sportiv i Bayernit, Christian Nerlinger.

Shaqiri ėshtė produkt i akademisė sė tė rinjve tė Baselit dhe ėshtė shndėrruar nė njė lojtar kyē pėr klubin zviceran qė kur kishte bėrė debutimin zyrtar nė korrik tė vitit 2009.

Anėsori do tė ketė rastin tė luajė kundėr klubit tė tij tė ri dy herė nė dy javėt e ardhshme, pasi skuadra e tij aktuale, Basel, ėshtė caktuar tė pėrballet pikėrisht me Bayernin nė 1/8-tėn e finales sė Ligės sė Kampionėve.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-12, 21:58   #19
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Timoshenko nė burg, anulohet “Euro2012”!?


Ish kryeminstrja e Ukrainės Yulia Timoshenko mund tė jetė arsye qė Kampionati Europian qė do tė mbahet nė Ukrainė dhe Poloni, mund tė shtyhet.

Shumė shtete kanė paralajmėruar se do tė tėrhiqen nga Euro nėse Ukraina nuk e liron nga burgu ish kryeministreshėn e vendit Yulia Tymoshchenko e cila ėshtė rrahur brutalisht nė burg.

UEFA na mesin e disa alternativave pėr tė mbajtur Kampionatin Europian, e ka vendosur Spanjėn. Nė javėn e ardhshme UEFA do tė nisė bisedimet me Federatėn Spanjolle pėr tė diskutuar se a do tė jenė tė gatshėm pėr tė organizuar Kampionatin Europian dhe tė anulojė atė nė Ukrainė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-07-12, 11:42   #20
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Lajme Sport

Majlinda Kelmendi n'kokerr t'shpines!!!
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-07-12, 13:42   #21
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,891
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Lajme Sport

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
Majlinda Kelmendi n'kokerr t'shpines!!!

U qiqe, kishe po bon diqka, se n`kokerr t`shpines bina ere una, ere Hadha e malle
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-12, 11:37   #22
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Stoke City, burg pėrjetė 18-vjeēarit

10.09.2012

Anglia e futbollit ėshtė nėn shok. Lajmi tronditės vjen nga Stoke City, ku lojtari 18-vjeēar i skuadrės sė tė rinjve, Andrew Hall ėshtė dėnuar me burgim tė pėrjetshėm.

Anglia e futbollit ėshtė nėn shok. Lajmi tronditės vjen nga Stoke City, ku lojtari 18-vjeēar i skuadrės sė tė rinjve, Andrew Hall ėshtė dėnuar me burgim tė pėrjetshėm.

Talenti i mesfushės qė projektohej pėr skuadrėn e parė, u shpall fajtor pėr vrasjen e tė dashurės 15-vjeēare, Megan Leigh Peat pėr motive xhelozie.

Ngjarja ndodhi gjatė njė feste nė Bedforshire. Vendimin pėr burgim tė pėrjetshėm e mori gjykatėsi Richard Foster, i cili la tė hapur mundėsinė e rigjykimit tė lojtarit pas 10 vjetėsh.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-10-12, 15:51   #23
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Treni me tifozė kroatė sulmohet nė Serbi

12.10.2012

Tifozėt kroatė, tė cilėt shkuan me tren nė Shkup pėr tė mbėshtetur ekipin e tyre nė ndeshjen kundėr Maqedonisė pėr kualifikimet e botėrorit “Brazil 2014”, janė sulmuar dy herė gjatė kalimit nėpėr Serbi.

Me titullin "Plehrat pritės" portali kroat Tportal raporton se treni i mbushur me tifozė kroatė dy herė ėshtė sulmuar me gurė nė Serbi.

"Tė enjten nė ora 17:00 ėshtė nisur njė tren i mbushur me mbėshtetėsit e tifozėve zyrtarė kroatė Gjithmonė Besnikė’, pėr nė drejtim tė qytetit tė Shkupit. Rruga pėr nė kryeqytetin e Maqedonisė nuk ka qenė pa incidente, pasi qė treni dy herė gjatė natės ėshtė sulmuar me gurė. Fillimisht ėshtė sulmuar me gurė sapo kaloi kufirin me Serbinė dhe herėn e dytė nė Beograd. Trenit i janė thyer dy dritare, por nuk ka dėme tė mėdha dhe pėr fat nuk ka tifozė tė lėnduar", shkruan Tportal.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-01-13, 23:54   #24
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Messi, fitues pėr herė tė katėrt i “Topi i Artė”


07.01.2013
Lionel Messi, ėshtė futbollisti i parė nė historinė e futbollit qė e fiton katėr herė radhazi ēmimin mė tė madh individual nė futboll, "FIFA Topi i Artė".

Ky vit ishte viti mė i sukseshėm nė karrierėn e Lionel Messit (25) duke thyer rekorde tė shumta, sidomos me fanellėn e Barcelonės prandaj mund tė thuhet qė ishte viti qė Messi e meritoi mė sė shumti kėtė ēmim.

Leo Messi jo vetėm qė theu rekordin e Michel Platini, Marco Van Basten dhe Johan Cruyff (3 herė fitues) por edhe ėshtė i pari nė historinė e futbollit qė fiton 4 "Topa tė Artė" rradhazi.

"France Football" shkroi sot se rekordi i kėtij viti i Pleshtit argjentinas, i cili theu atė tė Gerd Muller me 85 gola nė njė vit kalendarik (Messi 91) e ka bėrė yllin e Barcelonės favoritin kryesor.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-01-13, 23:54   #25
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Zyrtare: Ekipi mė i mirė i vitit


07.01.2013
Ėshė pėrzgjedhur ekipi mė i mirė i vitit 2012. Nė mbrėmjen gala qė po zhvillohet nė Zyrih tė Zvicrės ėshtė zyrtarizuar 11-shi mė i mirė pėr vitin qė lamė pas.

het re qartė dominimi i La Ligas dhe dy ekipeve: Barcelona dhe Real Madrid. Pesė futbollistė pėr "Los Blancos", pesė pėr katalanasit dhe njė pėr Atletico Madrid, qė prezantohet me kolumbianin Radamel Falcao.

Trajner ėshtė pėrzgjedhur spanjolli Vincente Del Bosque.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-01-13, 23:55   #26
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Ja fituesit e ēmimeve tė FIFA-s


07.01.2013
Nė garė pėr ēmimin si trajneri mė i mirė i 2012-ės ishin trajneri i Realit tė Madridit, Jose Mourinho, ish-trajneri i Barcelonės, Pep Guardiola dhe trajneri i Spanjės, Vicent Del Bosque.

Del Bosque, qė nė 2012 rishpalli kampione bote Spanjėn, triumfoi pėrballė dy rivalėve tė tij.

Nė ceremoni u pėrzgjodh edhe skuadra e vitit e cila pėrbėhet: nė portė , Kasijas, nė mbrojtje: Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Ramos, Marcelo; nė mesfushė: Xavi Alonso, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Messi, Falcao, Cristiano Ronaldo.

Topi i Artė 2012 nė futbollin pėr femra u diskutua mes futbollistes braziliane Marta dhe dy amerikaneve, Alex Morgan dhe Abby Wambach. Ēmimin e fitoi amerikania Abby Wambach.

Trajneri i vitit pėr futbollin femėror shkoi pėr suedezen Pia Sundhage, ish-trajnere e kombėtares sė SHBA-sė e cila mposhti nė kėtė garė Bruno Pinin tė Francės dhe Norio Sasaki tė Japonisė.

Ndėrkohė, Franz Beckenbauer mori ēmimin honorar si “Presidenti i Vitit”, ēmim qė jepet nga FIFA qė prej vitit 2001 qė nderon personat dhe institucionet tė cilat kontribuojnė nė pėrmirėsimin e futbollit pa u pėrpjekur pėr ta monopolizuar atė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-03-13, 17:55   #27
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Zagrebi ne atmosferė “lufte”, kosovarėt e presin mė padurim


Prej dje (e enjte) rrugėt e Zagrebit janė bllokuara. Ardhja e ekspeditės sė Serbisė nė Zagreb pėr tė luajtur takimin e vitit me Kroacinė, ka bėrė qė kryeqyteti kroat tė vėrshohet nga policėt, pėr shkak tė tensionit tė lartė tė ndeshjes sė sotme, Kroaci – Serbi. Takimi do tė nis nė ora 18:00 dhe luhet nė stadiumin ‘Maksimir’ tė Zagrebit. Kjo ndeshje, pėr shkak tė sė kaluarės sė dy shteteve, ka bėrė qė tė tėrheq vėmendjen e tėrė Ballkanit, e me kėtė edhe Kosovės. Tifozėt kosovarė janė duke pritur me padurim kėtė takim, dhe animet e tyre tashmė dihen. Kroacia ėshtė aleati i tyre, dhe kėtė e kanė dėshmuar edhe tifozėt kroat nė Kampionatin e kaluar Evropian, duke mbajtur flamuj dhe shalle me mbishkrimin Kosova. Madje, njė foto e tifozėve kroat, duke pozuar me topin “Accept Kosova in UEFA” (Pranojeni Kosovėn nė UEFA), kishte bėrė bujė tė madhe nė mediat botėrore.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 22-03-13 nė 17:55
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-04-13, 17:38   #28
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Abidal: Besova nė Allah, kurrė se mendova vdekjen


Barcelonė, 15.04.2013

Mbrojtėsi i Barcelonės, Eric Abidal ėshtė rrėfyer pėr njė televizion francez pėr pėrjetimet e tij gjatė kohės sė tij tė shėrimit. Abidal tha se gjatė kėsaj kohe ai ka patur 5 operacione.

"Unė kam vuajtur shumė. E kam ditur se gjendja ime ėshtė tė jesh apo mos tė jesh. Dua tė ju them tė drejtėn se kurrė nuk e kam menduar vdekjen sepse ėshtė Allahu i madhėruar ėshtė ai qė vendos pėr mua. Unė i besoj shumė atij. Nė kėtė kohė unė kam patur 5 operacione. Mjekėt mė treguan se kisha humbur 19 kilogramė. Kam qenė edhe nė gjendje kome", deklaroj Abidal pėr mediat franceze.

Mbrojtėsi francez e kreu me sukses transplantimin e mėlēisė, pak muaj pasi e kishte mposhtur kancerin. Abidal tani i ėshtė rikthyer pėrsėri futbollit, gjė e cila dikur dukej e pamendueshme.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-13, 16:12   #29
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-05-13, 16:12   #30
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Sport

Shaqiri: UEFA s'mė lejoi tė festoj me flamurin kuqezi26.05.2013

Futbollisti shqiptar qė luan mė kampionen e saposhpallur, Bayern-in, Xherdan Shaqiri, pas fitores sė Champions League, ka festuar nė fushėn e blertė me flamurin e Kosovės. Arsyeja se pse ai nuk ka dalė mė njė flamur kuqezi, Shaqiri shpjegon.

“Me shumė dėshirė kam dashur tė marr edhe flamurin kuqezi, por kam pasur penges nga UEFA. Se nuk mė lejonin me flamurin kuqezi tė festoj. Se mė thoshin je me prejardhje nga Kosova, jo nga Shqipėria. Por sidoqoftė siē ju premtova qė do e marr me veti flamurin.”


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 2 (0 Anėtarėt dhe 2 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:17.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.