Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-05-07, 21:26   #1
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim BarcelonaPeja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-05-07, 21:32   #2
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
qka me ba tash ,,,,,,,,,,,,,,me barcelonen,,
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-07, 21:53   #3
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Barcelona a...keq i ka punte me Realin , per titull te kampionit te Spanjes!
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-07, 20:00   #4
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim

I vetmi Ekip Favorit i cili do marr Cupen e Spanjes Prap !!!

Barcelona is the best !!!!!!!!!!!!!!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-05-07, 21:49   #5
instruktori
Instruktori
 
Avatari i instruktori
 
Anėtarėsuar: 29-08-06
Vendndodhja: Aty ku eshte me se miri
Postime: 10,032
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy

Po Barcelona eshte e para dhe te gjitha te tjerat jan pas saj.
The beeste ist Barqa.
Mos harroni pra se numer nje eshte BARCELONA
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-05-07, 12:10   #6
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
Avatari i GjIlAnAsI_cSi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Postime: 1,201
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
I vetmi Ekip Favorit i cili do marr Cupen e Spanjes Prap !!!

Barcelona is the best !!!!!!!!!!!!!!
Barca humbi prej Gatafes 4-0 hehehe ska u eliminua per CUP.. tashti vec per Champion po rrin si knus por edhe at kismet reali madridit spo ja lshon e po ja merr..
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-07, 11:35   #7
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim

Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-07, 17:36   #8
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
po besa eshte ne situat te keqe me realin per shkak te liges spanjole ne vendin e pare edhe me pike!
__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-09, 00:48   #9
Adoo
 
Avatari i Adoo
 
Anėtarėsuar: 30-06-09
Vendndodhja: Istog
Postime: 18
Adoo i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Barcelona

Futbol Club Barcelona (katalonisht: fudˈbɔɫ ˌklub bəɾsəˈlonə, spanjisht: ˈfutβol ˌkluβ baɾθeˈlona), njohur si Barēa (spanjisht ˈbaɾsa, katalonisht ˈbaɾsə), ėshtė klub sportiv me seli nė Barcelonė, Spanjė. Mė sė shumti njihet nga klubi futbollistik i cili u themelua nė vitin 1899 nga njė grup zviceranėsh, anglezėsh dhe katalonezėsh nė krye me Joan Gamper. Klubi u bė institut katalonez duke i vėnė dhe moton Més que un club (sq.: Mė shumė se klub).

Bacelona ishte anėtare themeluese e ligės spanjolle La Liga nė vitin 1928 dhe sėbashku me ekipet Madrid dhe Athletic Bilbao asnjėherė nuk kan qenė tė larguara nga liga e parė. Klubi gjithashtu ishte klubi i parė kampion i ligės spanjolle duke fituar gjithėsej 18 herė La Liga, 24 herė Copa del Rey, 11 herė Supercopa de Espańa, 2 herė UEFA Liga e Kampionėve, 4 herė UEFA Kupa e Fituesve tė Kupave, 3 herė Inter-Cities Fairs Cup and 2 Super Kupa Evropiane.

Stadiumi kryearė i klubit ėshtė Camp Nou, kurse dashamirėt e klubit janė tė njohur si culés. Nė spanjė rreth 25% e popullatės mendohet tė jenė dashamirės tė Barcelonės[1]. Nė qershor tė vitit 2007 numri i socis (anėtarė tė klubit/pronarė) arritėn numrin 156,366, ndėrsa nė qershor tė vitit 2006 numri i penyes (pėrmbajtėsit zyrtarisht tė regjistruar) arriti numrin 1782 nė mbarė botėn.

Klubi gjithashtu vepron edhe me ekipin rezerv njohur si FC Barcelona B dhe me katėr ekipe tjera sportive profesionale tė njohur si AXA FC Barcelona, FC Barcelona, FC Barcelona Futsal dhe FC Barcelona Sorli Discau qė garojnė nė basketboll, hendboll, futboll tė vogėl dhe hokei. Gjer nė vitin 2007 ekzistonte edhe ekipi i tė rinjėve i njohur si FC Barcelona C.

Nė klub veprojnė edhe disa ekipe tjera amatere qė janė aktive nė sporte tė ndryshme e ndėr mė tė njohur janė FCB Ragbi dhe FC Barcelona-Institut Guttman

Gjatė sezonit 2006-07 FC Barcelona ishte klubi i tretė mė i pasur nė botė me rreth 291.1 milion Euro tė hyra
__________________
Nuk ka rendesi se me cilin tren udhetoni,me rendesi eshte se ne cilin stacion zbritni !!!
Adoo Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-10, 19:55   #10
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Barcelona ka shkatėrruar Almerian duke i dhėnė kėshtu njė paralajmėrim tė frikshėm Realit tė Madridit pėr sfidėn e ardhshme nė El classico.

Barcelona ka mundur Almerian nė fushėn e kėsaj tė fundit me rezultatin e thellė 8-0. Katalanasit janė kėnaqur me gola nė kėtė ndeshje thuajse stėrvitore pėr ta. Messi hap serinė e golave nė minutėn e 16 dhe dy minuta mė vonė Iniesta dyfishon.

Nė minutėn e 26 Acasiete shėnon njė autogol nė portėn e tij dhe rezultati shkon nė 3-0 por nuk ka mbaruar ende asgjė. Nė minutėn e 35 Pedro bėn 4-0 dhe nė tė 47-ėn Messi mbyll pjesėn e parė me rezultatin 5-0.

Nė pjesėn e dytė katalanasit kanė shėnuar nė fillim me Krkic nė minutėn e 62. Messi pesė minuta mė vonė ēon rezultatin nė 7-0 dhe Krkic nė minutėn e 73 shėnon dhe golin e tetė duke mbyllur gjithēka dhe duke turpėruar Almerian.

Ky rezultat sigurisht qė do tė frikėsojė Realin i cili javėn e ardhshme do tė ndeshen direkt me Barcelonėn.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-10, 19:57   #11
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 21-11-10 nė 19:59
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-10, 18:35   #12
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Barcelona me 5 gola porosit Mbretėrit: Mėsoni futboll


Pėrfundon takimi midis Barcelonės dhe Realit tė Madridit ku Barcelona ka shkatėrruar Realin 5-0. Dy gola tė shpejtė tė Xavit nė minutėn e 10 dhe Pedro nė minutėn e 19 kanė hedhur Knock Out Realin e Mourinhos I cili nuk ka rregjistruar asnjė moment tė mirė nė kėtė sfidė.

Nė pjesėn e dytė katalanasit shėnojnė edhe 2 gola tė tjerė, nė minutat 54 dhe 58 me tė njėjtin autor, David Villa dhe lojtarėt e Realit luten qė kjo sfidė tė mbarojė sa mė shpejt.

Nė minutėn e 92 i riu i sapofutur Jeffren shėnon dhe golin e pestė duke e bėrė kėtė sfidė tė mrekullueshme nga njėra anė dhe qesahrake nga ana tjetėr ku Mourinho tė paktėn e ka mbajtur fjalėn kur tha se kjo ndeshje do tė kėnaqė publikun. Barcelona i ka kėnaqur tė gjithė.Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 30-11-10 nė 18:39
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-10, 21:34   #13
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Barcelona

Barcelona po luan shume mire loje moderne,loja qe ndryshon shume nga skuadrat tjera
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-10, 17:55   #14
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Hahahahahahahahhaa

Rossell: Ronaldon e dua pėr rezervė

Jo, neve nuk shesim. Na jepni Cristiano Ronaldon pėr ta patur si rezervė. Ai nė formacionin tonė titular nuk ka hapėsira”, kjo ėshtė pėrgjigja e presidentit tė Barcelonės, Sandro Rossell pėr pyetjen qė i ėshtė bėrė, “Sa do pėr Messin?”, tė bėrė nga Fiorentino Perez, president ii Realit tė Madridit. Ky episode ka ardhur nė njė klimė tė qetė, pėrpara fillimit tė El Classicos qė pėrfundoi 5-0 nė favor tė skuadrės sė Guardiolės.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 01-12-10 nė 17:55
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-10, 00:10   #15
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Osasuna 0 - 3 Barcelona

Pedro 26Min

Messi 65Min

Messi 84Min

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 05-12-10 nė 00:12
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:18.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.