Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-12-10, 22:47   #16
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Barcelona 2 - 0 Rubin Kazan

Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-12-10, 14:42   #17
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim AW: Barcelona

Espanyol 1 - 5 Barcelona

Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-01-11, 11:00   #18
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Reali dhe Barcelona drejt finales sė Kupės sė Mbretit

Karim Benzema shėnon golin e vetėm tė ndeshjes pėr Real Madrid nė Sevilla* ndėrsa Barcelona shkatėrron 5-0 Almeria nė Camp Noun nė ndeshjet e para gjysmėfinale tė Kupės sė Mbretit nė Spanjė.

Nė kėtė mėnyrė pritet qė finalja tė jetė klasikja Real Madrid-Barcelona.

Nė Sevilla ka pasur nga tė gjitha. Benzema shėnon golin e avantazhit pėr Real Madrid nė minutėn e 17-tė* ndėrsa vendasit pretendojnė pėr njė gol fantazmė tė Luis Fabiano qė ka kaluar vijėn e portės dhe mė pas ėshtė larguar nga mbrojtėsit madrilenė nė minutėn e 46-tė. Arbitri i ndeshjes nuk e akordon* transmeton TCH.

Nė fund tė ndeshjes* Iker Casillas* portieri dhe kapiteni i Real Madrid* goditet me njė objekt nė kokė tė lėshuar nga shkallėt e stadiumit.

Nė gjysmėfinalen tjetėr* Barcelona e pati tė lehtė ndaj Almeria duke mbyllur ēėshtjen e kualifikimit qė nė ndeshjen e parė.

Dy gola Messi dhe nga njė gol Villa* Pedro dhe Keita i japin fitoren 5-0 ekipit katalanas.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-01-11, 20:49   #19
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Messi* dėnim pėr mėnyrėn e festimit


Ylli argjentinas* Lionel Messi pritet tė dėnohet nga Federata e Futbollit tė Spanjės (RFEF). Nė fakt* sulmuesi i Barcelonės* pasi e kishte shėnuar golin nga penalltia* nė fitoren e katalunasve ndaj Racing Santanderit tė shtunėn me rezultat 3:0* e kishte hequr fanellėn ku vėrehej mesazhi i shkruar* duke ia uruar ditėlindjen nėnės sė tij.

Feliz Cumple Mami (Urime ditėlindjen Mami)* shkruante nė fanellėn e tij tė brendshme. Por* shprehja e gjėrave tė tilla nė lojė ndalohen nė futbollin spanjoll. Kėshtu thotė artikulli 91.1 i Federatės Spanjolle.

Secili futbollist qė e feston golin* ose qė bėn ndonjė vepėr tjetėr duke shėnuar nė fanellėn e tij reklama* citate* mbishkrime* vizatime ose gjėra tė tjera* ēfarėdo qofshin ato* do tė sanksionohet* shkruan ky artikull.

Me kėtė rast* Messi pritet tė gjobitet me njė vlerė parash prej 2 mijė deri nė 3 mijė euro. Pra* nė futbollin spanjoll ndalohen rreptėsisht urimet apo pėrshėndetjet
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-01-11, 20:44   #20
Shpat
Prishtinas.
 
Anėtarėsuar: 27-05-08
Vendndodhja: Shteti mė i ri.
Postime: 573
Shpat e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Barcelona

Murinjo do te ikė nė Angli*a thua pse ? :D
__________________
Luftėn e fitova , fenė e ruajta.
Shpat Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-01-11, 20:47   #21
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Futbollistėt e Barcelonės kanė shėnuar fitore nė xhiron 21-tė nė Primera* duke mposhtur me rezultat 3-0 si musafir Herculesin dhe nė kėtė mėnyrė barazuan rekordin 50 vjet tė vjetėr nė pronėsi tė Real Madridit.

Fjala ėshtė pėr rekordin pėr numrin e fitoreve tė njėpasnjėshme tė shėnuara nė kampionatin spanjoll* i cili tani ka arritur nė numrin 15.

Deri tani* kėtė rekord nga sezoni 1960/61 e mbante klubi mbretėror nėn udhėheqjen e legjendarit Alfredo Di Stefano.

Barcelona me kėtė fitore ka 7 pikė mė shumė se Reali* i cili* megjithatė* ka njė ndeshje mė pak.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-01-11, 20:48   #22
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Shpat Shiko postimin
Murinjo do te ikė nė Angli*a thua pse ? :D
Pse ka pas Fat njeher kunder Barcelones edhe e ka pa se nuk eshte Ekip qe do e mposht ndonjeher hahahahahahahah....

Po Iken sepse po kerkon per te bler Lojtar edhe kerkesat e tij Reali nuk po i miraton ...
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-11, 11:50   #23
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

shyqyr qe shkoj tutje se s'po kryhen shqiptart..
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-11, 15:15   #24
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjumashja Shiko postimin
shyqyr qe shkoj tutje se s'po kryhen shqiptart..

A po i jet buka thate pa B.....
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-05-11, 17:38   #25
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Trajneri i Barcelonės, Pep Guardiola, dėshiron qė skuadra e tij tė shėnojė fitore kundėr rivalit lokal Espanyol, ashtu qė t’i afrohet titullit tė La Ligas.


“Nuk mendoj se Madridi do tė humbė nė Sevilla, ndėrsa ajo qė duhet ne tė bėjmė ėshtė qė t’i fitojmė ndeshjet tona dhe tė presim”.
“Siē duket na nevojiten edhe katėr pikė tjera, pavarėsisht se kush ėshtė rivali. Nesėr (e diel) duhet tė jetė njė hap i rėndėsishėm drejt fitimit tė titullit dhe ne duhet ta mbyllim kėtė ēėshtje kėtė javė”, u ka thėnė Guardiola gazetarėve gjatė konferencės pėr shtyp.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-05-11, 17:44   #26
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjumashja Shiko postimin
shyqyr qe shkoj tutje se s'po kryhen shqiptart..
Kur e shikon Barcelonen ne Fushe duke Luajtur sikur me e pa nje Serial Humoristik duket ...

Veq shiko qka i bojn C.Ronaldos hahahahahahahahahahahahaha

Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-05-11, 21:17   #27
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

"Kampion ėshtė Barcelona"

Duka barazuar me rezultat 1-1, Barcelona ka rrėmbyer pikėn e nevojshme pėr t’u shpallur kampion i Spanjės, dy javė pa u mbyllur Kampionati.

Nė takimin zhvilluar nė Estadio Ciudad de Valencia, mysafirėt kaluan tė parėt nė epėrsi me anė tė Seydou Keitas (28’), i cili u asistua nga Xavi.
Mirėpo, pa pėrfunduar pjesa e parė (41’), Felipe Caicedo barazoi rezultatin dhe me rezultat 1-1 pėrfundoi takimi.
Pas kėsaj fitoreje, Barcelona ka gjashtė pikė diferencė ndaj Real Madridit kur kanė mbetur edhe dy javė pėr t’u zhvilluar nė La Liga, ashtu qė Blaugranėt shpallen kampionė tė Spanjės
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-05-11, 19:34   #28
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Barcelona ka zgjedhur Rossin

Skuadra spanjolle e Barcelonės ka zgjedhur Guiseppe Rossin si lojtarin kyē merkaton e verės. Sipas tė pėrditshmes spanjolle "AS", Barcelona ka vendosur tė arrijė njė marrėveshje mė Rossin.

Sulmuesi i Villarreal mund tė largohet nė fund tė sezonit pasi kontrata e tij pėrfundon nė Qershor tė 2011. Rossi kėrkohej prej kohėsh nga skuadra e Barēės. Njė marrėveshje e tillė pritet tė arrihet shumė shpejt.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-11, 18:48   #29
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Mbrojtėsi i Barcelonės, Eric Abidal, e ka paralajmėruar Manchester Unitedin se do ta kenė tė vėshtirė pėr ta ndalur Lionel Messi nė finalen e Ligės sė Kampionėve tė shtunėn nė Wembley.“Problemi me Leon ėshtė se askush nuk e di se ēfarė do tė bėjė ai”.
“Ai ėshtė nga njė planet tjetėr. Ai mund tė bėjė gjithēka, ai ėshtė lojtar i dėshmuar pėrkundėr moshės qė ka”.
“Ai ka edhe shumė vite para vetes dhe shpresoj se do ta fitojė Topin e Artė mė shumė se ēdokush tjetėr, sepse ai ėshtė aq i talentuar”, ka thėnė 31-vjeēari
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-11, 18:51   #30
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Ylli i Barcelonės, Lionel Messi, ka deklaruar se mentaliteti i skuadrės pėr tė cilėn ai luan i bėn ata as tė mendojnė pėr tė pėsuar disfatė nė finalen e madhe ndaj Manchester United javėn e ardhshme.“Ata janė tė ngjashėm me Arsenalin dhe luajnė futboll sulmues. Ata nuk do tė tentojnė tė na bllokojnė prandaj pritet tė jetė ndeshje shumė interesante mes dy ekipeve tė mėdha. Ėshtė finale e pėrshtatshme mes dy kampionėve tė kampionateve respektive”.
“Ne kemi njė mentalitet kolektiv fitues, prandaj humbja as qė merret nė konsideratė”, ka thėnė Messi


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.