Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-05-11, 19:04   #31
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Arsenali ėshtė duke u pėrgatitur pėr ta shitur asin Cesc Fabregas kėtė verė pėr njė shumė prej 50 milionė funtesh.


Sunday Mirror shkruan se Wenger ka vendosur ta shesė Fabregasin, nė mėnyrė qė me tė hollat e fituara nga shitja e spanjollit, tė forcohet edhe mė shumė skuadra me lojtarė tė rinj, pėr t’i dhėnė fund tabusė sė titujve.
Ajo qė Wenger tani dėshiron tė shmangė janė tri muaj tė tjerė plot spekulime pėr tė ardhmen e Fabregas, prandaj francezi ia ka bėrė me dije Barcelonės qė nėse e dėshiron Cesc tė nxitohet
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-05-11, 22:22   #32
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Futbollistėt e Barcelonės do tė udhėtojnė sonte nė Londėr, ku do tė luajnė finalen e Ligės sė Kampionėve.


Arsyeja e udhėtimit tė hershėm ėshtė hiri i vullkanit Grimsvotn, i cili pritet tė mbulojė njė pjesė tė Britanisė sė Madhe, por nuk pritet pėrsėritja e kaosit tė vitit tė kaluar nė trafikun ajror, transmetojnė agjencitė.
Barcelona u detyrua vitin e kaluar qė me autobus tė udhėtojė nė Milano nė ndeshjen kundėr Interit, pėr shkak tė vonesave nė trafikun ajror nė gjithė Evropėn.
Trajneri i Barcelonės, Pep Guardiola, nuk beson se do tė ketė shtyrje tė kėsaj ndeshje, por ėshtė i shqetėsuar nga mundėsia qė rreth 20 mijė tifozė tė Barēės tė mos udhėtojnė nė Londėr.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-11, 08:14   #33
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Barcelona shpallet kampion

Me rezultat prej 3-1, Barcelona e ka mposhtur Manchester Unitedin nė finale tė Ligės sė Kampionėve, pėr t’u shpallur kampion i ri i Evropės pėr klube.
Dy gjigantėt e futbollit botėror tė shtunėn mbrėma u takuan pėr tė zhvilluar finalen e garės mė tė madhe evropiane pėr klube. Nė stadiumin e Wembleyt u takuan dy filozofi tė ndryshme tė futbollit- Manchester United qė prezantonte futbollin tipik anglez dhe Barcelona me stilin e vet tė dominimit tė lojės.
Dhjetė minutat e para tė takimit i takuan skuadrės nga Liga Premier, e cila dominoi lehtėsisht, por nuk arriti tė krijonte raste pėr t’u pėrmendur. Ndėrkaq, pas kėsaj periudhe Blaugranėt e morėn topin nė kėmbėt e tyre duke krijuar njė mori rastesh, pas tė cilave arritėn tė realizojnė.
Ishte Pedro Rodriguez lojtari qė ndėshkoi Van der Sarin (27’), pasi pranoi njė top nga mjeshtri i pasimeve, Xavi Hernandez.
Derisa katalunasit vazhdonin me menaxhimin e topit, numri dhjetė i Djajve tė Kuq, Wayne Rooney, krijoi njė aksion duke kombinuar me Javier Hernandezin dhe duke realizuar njė gol tė bukur kundrejt Victor Valdesit (34’).

Spanjollėt e filluan mė mirė fraksionin e dytė tė lojės dhe nuk kaloi shumė kohė, kur ata rikthyen avantazhin. Ishte lojtari mė i mirė nė botė, Lionel Messi, ai qė gjeti hapėsirė nga jashtė gjashtėmbėdhjetėmetėrshit pėr ta plasuar topin nė rrjet, ashtu si di vetėm ai (54’).

Barca vazhdoi tė tregonte magjinė me kalimin e minutave, ndėrsa radha i erdhi David Villas pėr tė shėnuar njė supergol (69’), padyshim golin mė tė bukur nė kėtė finale.
Minutat nė vijim ishin sa pėr t’u shpenzuar, pasi United humbi shpresat pėr ndryshim tė rezultatit, ndėrsa katalunasit nuk dėshironin mė shumė.
Nė kėtė mėnyrė, Barcelona shpallet kampion pas triumfit nė Ligėn e Kampionėve pėr sezonin 2010/2011, ndėrsa ky ėshtė trofeu i katėrt nė histori tė Blaugranėve nė kėtė garė.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LaCoStA : 29-05-11 nė 08:15
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-06-11, 08:02   #34
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona


Mė 17 shtator tė vitit 2000 njė djalosh 13 vjeēar nga Argjentina , i cili kishte talent tė madh pėr futboll, por vuante nga njė ērregullim hormonal dhe familja e tij nuk kishte para pėr shėrim, erdhi nė qytetin e Barcelonės, nė klubin me tė njėjtin emėr nė provė.


Djaloshi ishte nė kėrkim tė kontratės me kėtė klub qė do tė mundėsonte tė stėrvitej tė akademinė e Barcelonės, klub i cili i kishte premtuar se do tė paguante 900 $ nė muaj sa kushtonte terapia pėr rregullimin e tajjtjes sė hormonit tė rritjes nga truri i tij. 10 vjet mė vonė ai djalosh ėshtė 23 vjeēar, ėshtė futbollisti mė i mirė nė botė, njė prej njerėzve mė tė famshėm dhe mė tė respektuar nė botė dhe idhull i po thuajse ēdo tė riu qė nisė tė merret me futboll.
Lionel Mesi, ka njė tregim pėrrallor se si ėshtė ngutur deri nė majė tė futbollit botėror, por ka edhe shkathtėsi dhe karrierė qė kur pėrshkruhen me fjalė duken vėrtetė pėrrralore.
Fillimi nė Argjentinė dhe “dhimbjet e rritjes”
Lionel Mesi ėshtė i lindur mė 24 qershor 1987 nė Rosario. Babai i tij ka qenė trajner nė njė klub lokal dhe ai ka filluar tė luajė futboll qysh nė moshėn pesė vjeēare. Mė 1995 si tetė vjeē fillon tė ushtrojė nė shkollėn e klubit tė njohur Njuells Old Bojs ku edhe bie nė sy tė sakutėve tė shumtė nga Amerika e Jugut dhe Evropa. Pėrderisa talenti dhe mundėsitė e tij nė futbollist ishin ėn rritje, kjo nuk mund tė thuhet edhe pėr trupin e tij.
Mesi nė adoleshencėn e hershme u diagnostifikua me njė ērregullim tė hormonit tė rritjes (HGH) meqė u konstatua se hipiofiza nė trurin e tij nuk trajtonte sasi tė mjaftueshme. Nė atė kohė familja e tij nuk kishte kushte materiale pėr terapi ose shėrim dhe e vetmja rrugėdalje ishte qė Lioneli tė nėnshkruajė kontratė profesionale me ndonjė klub qė do ti mbulonte shpenzimet e shėrimit.
Adresa e parė ishte Boka Juniorsi, klubi i famshėm nga Buenos Airesi, zyrtarėt e sė cilit u impresionuan nga talenti i tij por nuk ishin tė gatshėm tė “sakrifikonin” edhe 900 dollarė shtesė nė muaj pėr terapi. Nė saje tė disa lidhjeve familajre nė Spanjė, babai i tij arrin tė aranzhojė njė provė nė klubin e Barcelonės dhe mė 17 shtator 2000, ai pėr herė tė parė shfaqet para trajnerėve tė kėtij klubi tė madh. Nė njė nga ēastet mė tė rėndėsishme tė jetės sė tij, Mesi e shfaqi talentin e tij tė madh, ndaj tė cilit asnjė njeri normal nuk mund tė qėndrojė indiferent dhe Barcelona e nėnshkroi atė duke pranuar tė paguaje terapinė pėr sėmundje.
Lindja dhe krijimi i njė legjende
Mesi shpejt u ngjit nėpėr rangjet e grupmoshave tė reja tė Barcelonė dhe mė 2003 (kur kishte 16 vjet e 145) debutoi pėr ekipin e parė tė Barcelonės nė njė ndeshje miqėsore me Porton. Ai nė kėtė ndeshje kėrkonte tė impresiononte njė njeri tė vetėm, trajnerin e atėhershėm Frank Rajkard dhe ia arriti kėtij qėllimi, Rajkard i dha mundėsinė Mesisė qė si 17 vjeēar tė debutojė nė Primera kurse partneriteti i tyre tashmė ėshtė tregim pėr tė cilin Barcelona ėshtė klub shumė krenar.
Mė 1 maj tė vitit 2005 ai shėnoi golin e tij tė parė nė ekipin e parė tė Barcelonės duke u bėrė golashėnuesi mė i ri nė histori tė Primera Divizionit, rekord tė cilin mė pas me asistim tė Mesisė e ka thyer Bojan Kėrkiq. Mė 2006 ai ishte pjesė integrale e kipit tė Barcelonės qė u bė kampion i Evropės i prirė nga Frank Rajkardi, kurse me reprezentacionin e Argjentinės u paraqit nė Kampionatin Botėror pasi kishte shkėlqyer nė reprezentacionet e grupmoshave tė reja.
Mesi pėrveē profesionalizmit tė lartė tė treguar nė ekip, pėr ēka ėshtė vazhdimisht nė sy tė mriė tė mediave, ka qenė vazhdimisht i gatshėm pėr obligimet nė reprezentacion dhe ka luajtur me shuėm sukses dhe nė Lojėrat Olimpike Verore mė 2008 dhe nė Kampionatin Botėror tė sivjetmė si dhe Kupėn e Amerikės mė 2007. Ai sot nga shumica e ekspertėve dhe adhuruesve tė futbollit konsiderohet si futbollisti mė i mirė nė botė, kurse Arsen Venger lojėn e tij e quan “tė mundshme vetėm tė Plej Stejshėn”.
Mesi ėshtė vetėm 23 vjeē kurse lista e shpėrblimeve dhe trofeve tė fituar nga ai ėshtė mė e madhe se e shumicės sė futbollistėve nė histori tė kėtij sporti. Ai mbush 10 vjet nė Barcelonė, klub pėr tė cilin ka treguar besnikėri tė madhe nga klub i cili atė e bėri super yll. Nė kohėn kur futbollistėt ndėrrojnė klube e mjedise pėr pak para dhe mė shumė brengosen pėr frizurat e tyre ose modelin e patikave, Mesi ėshtė njeriu qė tregim se futbolli ėshtė mėnyrė e mirė e kapėrcimit tė ēdo pengese dhe realizimit tė ēdo ėndrre nė jetė.
Lista e trofeve
Trofetė me klub:
Kampion i Spanjės: 2005, 2006, 2009, 2010
Fitues i Kupės sė Spanjės: 2009
Kampion i Evropės: 2006, 2009
Fitues i Superkupės sė UEFA-s: 2009
Fitues i Kupės sė Botės pėr klube: 2009
Trofetė individualė:
Futbollisti mė i mirė i FIFA-s: 2009
Ekipi ideal i FIFA-s: 2008, 2009
Futbollisti mė i mirė i Ligės sė Kampionėve: 2009
Fitues i Topit tė Artė: 2009
Golashėnuesi mė i mirė nė Spanjė: 2009, 2010
Golashėnuesi mė i mirė nė Evropė: 2010
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-06-11, 08:04   #35
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Rooney lavdėron trion e Barcelonės


Wayne Rooney, sulmuesi i Manchester United, theksoi se tre lojtarėt e Barcelonės, Lionel Messi, Xavi Hernandez dhe Andres Iniesta, luajnė futboll nė mėnyrė perfekte.

Edhe pse anglezi ėshtė i trishtuar pėr humbjen e skuadrės sė tij 3-1 ndaj katalanasve nė finalen e Ligės sė Kampioneve, ka vetėm fjalė tė mira pėr treshen shtatshkurtėr.
“Messi ėshtė lojtari mė i mirė qė kam parė ndonjėherė. Gjėrat qė ka bėrė kėto 2-3 vitet e fundit janė tė pabesueshme dhe vėshtirė se mund t’i shohim sėrish”, u shpreh Rooney.
Por, sulmuesi mendon se mesfushorėt Xavi dhe Iniesta janė ēelėsi i suksesit tė katalanasve: “Messi fiton ndeshjen, por Xavi dhe Iniesta shkatėrrojnė kėmbėt e kundėrshtarėve. Duhet tė vraposh shumė pėr t’i mbajtur ata nėn kontroll dhe kur lodhesh Messi “vret” ndeshjen.”
“Manchester ėshtė njė ekip fantastik dhe sėrish nuk bėmė asgjė kundėr tyre. Barcelona ėshtė nė njė nivel tė pabesueshėm dhe treguan se janė tė veēantė. Kur luan kundėr tyre thjesht duhet tė dorėzohesh e tė pranosh humbjen”, pėrfundoi Rooney.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-08-11, 21:19   #36
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Cesc Fabregas shumė shpejt pritet qė tė kalojė edhe zyrtarisht te Barcelona, gjithnjė sipas mediave angleze.


Zėvėndėspresidenti i Barcelonės, Josep Maria Bartomeu ka qėndruar nė Londėr gjatė ditės sė sotme dhe do tė qėndrojė edhe gjatė tė enjtės pėr tė arritur njė marrėveshje me klubin londinez.
Nga ana tjetėr besohet se agjenti i Cesc Fabregas ėshtė duke pėrmbyllur detajet kontraktuale tė mesfushorit tė ardhshėm tė Barcelonės, ndėrsa kompletimi definitiv i sagės mė tė gjatė transferuese ndoshta nė historinė e futbollit pritet tė ndodhė gjatė ditės sė nesėrme .

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 11-08-11 nė 21:19
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-08-11, 21:21   #37
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Anėsori i Barcelonės, Pedro Rodriguez ka pranuar se ndeshja e parė e Superkupės qė zhvillohet tė dielėn nė Madrid do tė jetė e rėndėsisė sė lartė pėr Blaugranėt.


“Ėshtė e vėrtetė se sė fundmi kemi luajtur mirė ndaj tyre, por ėshtė El Clasico, ndeshje ku mund tė ndodhė gjithēka. Dinamizmi mund tė ndryshojė, kėshtu qė duhet tė ngritet niveli”.
“Ēfarė ne duam ėshtė tė fitojmė Superkupėn. Ėshtė sfidė e madhe. Ne pėrballemi me Realin pėr njė titull. Do tė jenė dy ndeshje me stres, shumė tė mira dhe mjaft kompetitive. Do tė jetė test i mirė pėr ne”, ka thėnė Pedro
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-08-11, 17:57   #38
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Real Madrit-Barcelona E Diele 14,08,2011

I riu i Barcelonės, Thiago Alcantara, ėshtė i bindur se katalanasit kanė gjithė ēfarė ju nevojitet pėr tė mposhtur Real Madridin nė dy ndeshjet e Superkupės sė Spanjės.


Ndeshja e parė do tė zhvillohet nė Santiago Bernabeu kėtė tė diel, derisa ndeshja e dytė do tė zhvillohet tre ditė mė vonė nė Camp Nou, dhe Alcantara nuk ka dyshime se Barcelona do tė dalė fituese.
“Ėshtė shumė e thjeshtė: mendoj se Barcelona do ta fitojė dhe do ta ngrejė trofeun. Kur ju mjeshtėroni tė gjithė aspektin mbrojtės dhe ofensiv tė ndeshjes dhe gjithmonė keni pjesėn mė tė madhe tė posedimit, ju qėndroni nė pol-pozicion pėr tė fituar”.
“Ne e dimė se puna jonė e fuqishme dhe stili tipi i lojės na kanė udhėhequr drejt shumė sukseseve dhe do tė vazhdojmė tė luajmė kėshtu. Real Madridi ėshtė rivali ynė mė i madh dhe ju kurrė nuk dėshironi tė humbni ndaj tyre. Ky ėshtė rast edhe tash”, ka thėnė Alcantara pėr Sport.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-08-11, 23:53   #39
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona
Transferi i ri i Barcelonės, Cesc Fabregas ėshtė prezantuar para 30 mijė tifozėve Blaugranė nė Camp Nou, duke thėnė se ėndrra e tij ėshtė realizuar me kthimin nė shtėpi pas tetė vitesh.

Edhe Arsenali edhe Barcelona konfirmuan transferin gjatė takimit Real Madrid-Barcelona dhe me kalimin tashmė tė kompletuar, Fabregas u prezanta para tifozėve tė Barcės.
“Unė e kam pritur me vite tė tėra kėtė moment. Ėshtė ditė shume veēantė pėr mua. Unė vij nė shtėpi pas tetė vitesh dhe kjo ėshtė sfida mė e madhe nė jetėn time, por unė e di se si t’i ndihmoj ekipit”, theksoi Fabregas.

Cesc Fabregas ishte lėnė jashtė ndeshjes ndaj Newcastle pėr shkak tė lėndimit nė kofshė, por ka gjasa qė ai tė jetė i gatshėm dhe tė bėjė njė debutim sensacional tė mėrkurėn nė SuperClasicon ndaj Real Madridit nė Camp Nou.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-08-11, 23:55   #40
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Mbrojtėsi i Barcelonės, Daniel Alves, ka pranuar publikisht se ai nuk e do fare Pepen, pas asaj qė ndodhi sezonin e kaluar nė Bernabeu dhe dje, teksa hezitoi tė kritikonte karakterin e gjyqtarėve.


Pepe nė disa raste ishte tepėr i ashpėr nė Daniel Alvesin dhe kjo ndoshta pėr shkak tė urrejtjes mes tyre, kur sezonin e kaluar nė Bernabeu Pepe mori njė karton tė kuq pas simulimit artistik nga Daniel Alves, qė dhe nė fund ishte fatal pėr Realin.
“Pepe nuk ėshtė mik i imi, ne jemi rivalė dhe le ta lėmė kėsisoji. Gjyqtarėve shpesh u mungon karakteri kur ata drejtojnė ndonjė ndeshje nė Bernabeu”, ka thėnė Alves pėr Sport.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-08-11, 23:58   #41
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Real Madrid 2 - 2 Barcelona

Real Madridi dhe Barcelona kanė barazuar me rezultat 2-2 nė SuperClasicon e vlefshme pėr Superkupėn e Spanjės, ndeshja e parė e tė cilės u zhvillua nė Santiago Bernabeu.
Ndeshja filloi nėn njė atmosferė tė zjarrtė nė Bernabeu ku mbi 90 mijė madrilenė valėvisnin flamuj tė bardhė. Jose Mourinho shfrytėzoi pėrbėrjen mė tė fortė pėr kėtė takim, pėrderisa Guardiola vendosi tė lė nė pankinė Piquen dhe Xavin, kurse Puyol nuk luajti pėr shkak tė lėndimit. Alexis Sanchez, transferi i ri luajti nga minuta e parė.
Real Madridi e filloi mė mirė takimin. Karim Benzema rrezikoi nė minutat e para kur Victor Valdes ia mohoi golin nga vija fatale pas gjuajtjes sė pa pėrshtatshme me kokė.

Real Madridi e filloi mė mirė takimin. Karim Benzema rrezikoi nė minutat e para kur Victor Valdes ia mohoi golin nga vija fatale pas gjuajtjes sė pa pėrshtatshme me kokė.


Reali vazhdon ta dominojė takimin dhe kjo u vėrejt edhe pas dy goditjeve tė rrezikshme nė drejtim tė Valdes – Barcelona nė heshtje dhe Messi ende i pa vėrejtur.Barcelona filloi tė vuajė mė nė fund pas shtatė vitesh dominimi nė futboll dhe kėtė e shfrytėzoi mė sė miri Karim Benzema qė e dėrgoi nė pushime verore Eric Abidal, pėr t’i asistuar Mesut Ozilit (12’) i cili me mjeshtri shėnoi pėr 1-0 dhe gėzimin e madrilenėve.Qė nga ky moment, fillon tė ndryshojė loja. Barcelona aplikon presion dhe pas njė depėrtimi tė mirė tė Messit, futbollisti mė i mirė nė botė gjeti tė lirė David Villan i cili me njė eurogol nga gjysmėdistanca ia bėri me dije Casillasit se ėshtė larg prej formės mė tė mirė, ndodhi kjo nė minutėn e 36-tė.Merengezėt vazhdojnė tė sulmojnė. Cristiano Ronaldo dhe Di Maria tentuan qė me anė tė goditjeve ta rrezikojnė portėn Blaugrane, por ēfarė vlen kjo kur Lionel Messi pas njė dėpėrtimi ku e ‘shkundi’ mbrojtjen e Realit arriti tė shėnojė lehtė nėn duart e portierit Iker Casillas (45’) pėr 2-1 dhe epėrsinė e parė e tė fundit pėr Barcelonėn nė kėtė takim.
Nė pjesėn e dytė nė fushė u shfaq vetėm njė skuadėr – Real Madridi i Jose Mourinhos. Ky i fundit fut nė lojė Coentraon dhe nė aksionin e parė, Xabi Alonso nė brendėsi tė zonės arriti tė lansojė njė goditje pėrtokė e cila ishte e pa kapshme pėr Victor Valdes (54’).Rezultati ishte i barabartė, por Real Madridi nuk u ndal. Karim Benzema njė herė me kokė dhe Cristiano Ronaldo nė dy tentime shumė tė mira nuk arritėn tė shėnojnė pėr golin e fitores tė Realit, duke bėrė qė ndeshja tė pėrfundonte me rezultat 2-2.
Ky rezultat nuk i pėrshtatet Real Madridit qė tė mėrkurėn i shkon Barcelonės nė Camp Nou para 100 mijė Blaugranėve nė ndeshjen kthyese tė Superkupės sė Spanjės.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 16-08-11 nė 00:00
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-11, 00:26   #42
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Visca El Barēa!

Barcelona ka shėnuar fitore tė madhe prej 3-2 para tifozėve 100 mijė tifozėve Blaugranė nė SuperClasicon kthyese tė Superkupės sė Spanjės ndaj Real Madridit, duke u shpallur dhe kėshtu fituese e trofeut veror.


Pasi ndeshja e parė pėrfundoi me rezultat tė barabartė 2-2, ndeshja kthyese nė Camp Nou garantoi spektakėl. Jose Mourinho vendos tė startojė me Coentraon, duke lėnė nė pankinė Marcelon, qė ishte i vetmi ndryshim dhe gabim pėr dallim me ndeshjen e parė.

Cesc Fabregas debutoi nė kėtė takim, por vetėm pas inkuadrimit nė minutėn e 82-tė, pasi startues ishte Busquets, ashtu si Xavi qė ishte titullar. Sanchez nuk luajti, por nė vend tė tij u inkuadrua Pedro.
Pjesa e parė filloi shumė nxehtė, Real Madridi natyrisht me dominimin. Pas disa gjysmėtentimeve, e rrezikshme fillon tė shfaqet Barcelona.

Njė super depėrtim i Lionel Messit bėri qė futbollisti pa kurrfarė dyshimi mė i mirė i tė gjitha kohėrave tė lansojė njė pasim hyjnor pėr Andres Iniestan i cili u hap edhe mė bukur pėr ta parabolluar portierin Iker Casillas dhe pėr tė shėnuar golin e parė nė kėtė takim, 1-0 pas 15 minutash lojė.

Real Madridi kundėrpėrgjigjet shumė shpejtė. Njė goditje nga kėndi e ekzekutuar mirė nga Angel Di Maria e gjen Karim Benzeman, i cili pas goditjes sė tij tė devijuar e gjen tė vetmuar Cristiano Ronaldon qė shėnoi pėr 1-1 (20’). Tė gjithė menduan se ishte pozicion jashtė loje, por nė tė vėrtetė nuk ishte, pasi Benzema goditi, nuk pasoi dhe ajo goditje ndėrroi drejtim, gjė qė bjen nė kundėrshtim me rregullat e ‘ofsajdit’.

Los Blancos vazhdojnė me dominimin e plotė tė sfidės. Rastin mė tė mirė nė vazhdim tė pjesės sė parė e kishte Cristiano Ronaldo, qė lansoi njė goditje tė fuqishme nga distanca, por golin CR7 ia mohuan Victor Valdes dhe transverzalja. Ishte ky aksioni i vetėm i rrezikshėm i Ronaldos nė kėtė takim, pasi Daniel Alves e bėri portugezin qė tė dyshojė nė aftėsitė e tij, pėr shkak se e ndali nė ēdo tė vetmin aksion.

Dhe rivalin e tij tė pėrbetuar njeriu i ndeshjes, Lionel Messi e gjunjėzon kur Gerard Pique pas njė harkimi nga kėndi e gjen me finte ‘el Messiah’, qė me mjeshtri tė madhe shėnoi pėr 2-1 nė fund tė pjesės sė parė.

Pas njė pjese tė parė plot spektakėl futbollistik, nė pjesėn e dytė shohim njė lojė shumė mė agresive. Shumė kartona tė verdhė dhe pak futboll kemi parė deri nė minutat pėrfundimtare tė takimit.

Pas njė goditje nga kėndi nė zonė para katėr lojtarėve tė vijės sė parė tė mbrojtjes se Barcelonės u gjend francezi Karim Benzema qė shėnoi (82’) pėr 2-2 dhe gėzimin e madh tė tifozėve tė Realit, tė cilėt i kishin planifikuar pijet pėr vazhdimet.

Por, planet e tifozėve tė Real Madridit i prishi debutuesi Cesc Fabregas. Pas nderimit dhe lotėve me inkuadrimin e tij menjėherė pas golit tė Benzemas, ishte Cesc asi qė nisi aksionin e golit vdekjeprurės pėr Merengezėt.

Aksioni i nisur nga ish-kapiteni i Arsenalit sė bashku me Adrianon bėri qė Lionel Messi i ndihmuar nga dy tė lartpėrmendurit tė realizojė golin fatal dhe njėkohėsisht ta shpallė veten si lojtar tė ndeshjes (88’), ashtu si ta rikonfimojė se ėshtė lojtari mė i mirė nė botė, me golin qė vendosi rezultatin pėrfundimtar prej 3-2.
Sa pėr tė shtuar nervozėn nė fund Marcelo (90’) u ndėshkua me karton tė kuq, duke pėrfunduar ndeshjen nė dush.

Kėshtu Barcelona pėrkundėr mungesės sė superioritetit mbi Real Madridin, rikonfirmon primatin nė futbollin spanjoll me Superkupėn e fituar. Nga ana tjetėr, Real Madridi i Cristiano Ronaldos dhe Jose Mourinhos ka dėshtuar qė tė gjunjėzojė Barcelonėn, por njė gjė ėshtė ė sigurtė – sezoni i ardhshėm nė La Liga do tė jetė shumė, shumė i nxehtė.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 18-08-11 nė 00:32
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-08-11, 18:40   #43
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Pique: Mourinho po e shkatėrron futbollin spanjoll

Mbrojtėsi i Barcelonės, Gerard Pique, ka thėnė se trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, po e shkatėrron futbollin spanjoll, pas sjelljeve tė ēuditshme tė portugezit gjatė ndeshjes sė mbrėmshme tė Superkupės.

Barca e fitoi ndeshjen me rezultat 3-2 falė njė goli tė vonshėm tė shėnuar nga Lionel Messi, qė ishte i dyti i tij nė ndeshje pas golit tė parė tė shėnuar nga Andres Iniesta. Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo shėnuan pėr Madridin, por ishte njė portugez tjetėr, Mourinho, ai i cili pushtoi lajmet, pas goditjes ndaj ndihmės-trajnerit tė Barcelonės, Tito Vilanova.
“Shpresoj se grindja tė mos jetė ajo pėr tė cilėn flitet- ėshtė turp. Nuk ėshtė hera e parė qė kjo ndodh dhe gjithmonė tė njėjtėt lojtarė. Dikush duhet tė marrė veprime – Mourinho po e shkatėrron futbollin spanjoll. Ata flasin shumė pėr katalanasit, por problemi ėshtė te Madridi”.
“Mendoj se ai po e tejkalon vijėn dhe kufirin, dhe ai duhet tė ndalohet. Ne nuk mund tė pėrfundojmė kėshtu ēdo herė. Nėse bėjmė, gjėrat do tė shkojnė mė keq”, ka thėnė Pique.
Me fitoren e mbrėmshme Barcelona siguroi titullin e tretė radhazi tė Superkupės.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-08-11, 18:42   #44
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Gaspart:Mourinho,personalitet tė dyfisht

Ish-presidenti i Barcelonės, Joan Gaspart ka kritikuar ashpėr trajnerin e Real Madridit, Jose Mourinho, pėr sjelljen e tij nė finalen e Superkupės sė Spanjės.

“Mourinho ka personalitet tė dyfishtė. Ai e transformon veten kur ėshtė puna pėr futboll, por kjo ėshtė normale. Madje Reali ėshtė i kėnaqur me kėtė, por vėrtet unė nuk e kuptoj kėtė”.
“Ai nuk ėshtė Mourinho qė e kam njohur. Rasti Vilanova? Kjo nuk ėshtė normale. Nuk mė kujtohet kur njė trajner ka sulmuar ndonjė trajner tjetėr”, deklaroi Gaspart.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-08-11, 18:44   #45
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Barcelona

Cesc Fabregas thotė se ai nuk i ėshtė bashkuar Barcelonės pėr tė zėnė pozitėn startuese tė Xavit, pasi mendon se 31-vjeēari ende ka shumė pėr tė ofruar dhe mezi pret tė luajė nė krah tė tij.

“Mendoj se Xavi ende ka shumė vite tė mbetura nė tė. Ai bėn gjėra qė nuk do tė besoni! Nuk kam ardhur pėr ta pensionuar Xavin. Kam ardhur kėtu tė luaj me tė, tė garoj me Xavin, dhe tė fitoj me Xavin”.
“Ajo ēfarė them pėr Xavi vlen edhe pėr Andres [Iniesta] dhe Thiago [Alcantara]. Medoj se sė bashku ne krijojmė njė grup shumė tė mirė. E di ēfarė do tė bėjmė. Me grupin e mrekullueshėm qė jemi, ne do tė bėjmė shumė gjėra tė mrekullueshme sė bashku”, ka thėnė Xavi pėr faqen zyrtare tė klubit.


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.