Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-05-12, 21:56   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up FFK pranohet nė FIFA

Fiton futbolli i Kosovės
21.05.2012

Federata e Futbollit tė Kosovės ėshtė pranuar nė shtėpinė mė tė madhe tė futbollit ndėrkombėtar (FIFA), ka konfirmuar Ali Sen anėtar i komitetit ekzekutiv tė FIFA-s dhe ish-kryetar i Fenerbahces, transmeton RTV 21.

Kėrkesa e Federatės sė Futbollit tė Kosovės pėr pranimin nė shtėpinė mė tė madhe tė futbollit ndėrkombėtar (FIFA), ėshtė miratuar nga drejtuesit e futbollit ndėrkombėtar, ka bėrė tė ditur Ali Sen, anėtar i komitetit ekzekutiv tė FIFA-s dhe ish-kryetar i Fenerbahces.

Ai ka thėnė qė Kosovės i ėshtė lejuar tė luajė ndeshje ndėrkombėtare derisa ka kėrkuar qė Kosova ndeshjen e parė miqėsore ta zhvilloi pikėrisht me shtetin nga vjen ai, Turqia.

Megjithatė ky lajm pritet tė konfirmohet nesėr (e martė ) nė kongresin qė ėshtė duke u mbajtur nė Budapest.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 21-05-12 nė 21:56
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-05-12, 09:36   #2
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Flm Turki :p
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-12, 12:38   #3
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Met vertet qenka njė lajm i mir per Kosoven nga Ali Sen (Prizren)
Gjithmon Turkia pro Shqiptarve edhe lojen e pare deshiron ta ket me Kosoven..
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-12, 15:08   #4
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Shkijet po protestojne ...:P


FIFA Opens Door to Kosovo


Kosovo’s national football team has been handed the right to play official friendly games, FIFA has announced.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-12, 15:18   #5
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Pranimi i plotė nė FIFA, Shaqiri dhe Behrami mund tė luajnė pėr Kosovėn


FIFA ia hapi dyert Kosovės duke i dhėnė njė mundėsi tė artė qė tė zhvillojė ndeshje miqėsore me shtetet dhe skuadrat, tė cilat mund tė rezultojnė me pranimin e plotė tė Kosovės nė familjen mė tė madhe tė futbollit nė botė, FIFA dhe UEFA.

FIFA dhe UEFA e kishin bllokuar Kosovėn mė parė, pasi qė kjo e fundit nuk ėshtė anėtare e Kombeve tė bashkuara (OKB).

Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, bėri njė hap tė madh pasi qė e ndryshoi politikėn ndaj komitetit ekzekutiv tė tij.

Tetė votat e UEFA-s dhe 24 votat e FIFA-s nuk arritėn tė bllokojnė Kosovėn qė tė mos ketė tė drejtė tė zhvillojė ndeshje miqėsore ndėrkombėtare, transmeton AP.

Sekretari gjeneral i FIFA-s, Jerome Valcke, tha se “Kjo nuk ėshtė njohje e Kosovės si shtet, por si njė vend ku luhet futboll”.

“Kjo u jep atyre njė vetėbesim. Ata kanė qenė tė shqetėsuar se disa lojtarė i janė marrė nga skuadrat dhe kombėtaret e shteteve tė tjera”, tha ai, transmeton agjencia e lajmeve nga Uashingtoni, “The Examiner”.
Disa lojtarė tė lindur nė Kosovė si Xherdan Shaqiri, i cili ka luajtur nė Bazel tė Zvicrės, ndėrsa tani luan nė skuadrėn finaliste tė Ligės sė Kampionėve t’i jepet e drejta tė luajė pėr kombėtaren e vet.

Njė futbollist tjetėr ėshtė Valon Behrami, njė yll qė u paraqit nė kampionatin botėror 2010 me reprezentacionin r Zvicrės, edhe kėtij mund t’i jepet e drejta tė luajė pėr Kosovėn.

Statuti i FIFA-s lejon lojtarėt nga Kosova qė luajnė pėr reprezentacione tė ndryshme, tė kthehen nė vendin e tyre, nėse e merr njohjen e plotė nga FIFA edhe UEFA.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-12, 15:20   #6
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Qy, faliminderit Ali Sen, hajde budallaki hajde
Jo jo o zotrinjė

Falenderit i shkon papa benediktit te XVI, alias djemve te tijė Zefit, Francit, e Mihilllit
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-12, 21:37   #7
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Pranimi i plotė nė FIFA, Shaqiri dhe Behrami mund tė luajnė pėr KosovėnDisa lojtarė tė lindur nė Kosovė si Xherdan Shaqiri, i cili ka luajtur nė Bazel tė Zvicrės, ndėrsa tani luan nė skuadrėn finaliste tė Ligės sė Kampionėve t’i jepet e drejta tė luajė pėr kombėtaren e vet.

Njė futbollist tjetėr ėshtė Valon Behrami, njė yll qė u paraqit nė kampionatin botėror 2010 me reprezentacionin r Zvicrės, edhe kėtij mund t’i jepet e drejta tė luajė pėr Kosovėn.

Statuti i FIFA-s lejon lojtarėt nga Kosova qė luajnė pėr reprezentacione tė ndryshme, tė kthehen nė vendin e tyre, nėse e merr njohjen e plotė nga FIFA edhe UEFA.

Sa di unė, ata qė kan luejt njėher pėr njė reprezentacion nuk munden tė luejn pėr njė tjetėr. Kam lexu mė heret, se ishte temė nė CH, qė kėta shqiptarėt, qė po pėrmenden duhet sė pari me dorėzu shtetėsinė zvicėrane!

Nejse, talenta do tė kenė gjithmonė, pra ėshtė njė vendim shumė i mirė pėr Kosovėn dhe sportin Kosovar. Shpresojmė qė sė shpejti Kosova tė bėhet anėtare e FIFAs dhe UEFAs.
__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-12, 21:37   #8
King Street
Jeta Eshte TEATER
 
Avatari i King Street
 
Anėtarėsuar: 17-05-12
Vendndodhja: Dardani e Lashtė
Postime: 262
King Street i pazėvėndėsueshėmKing Street i pazėvėndėsueshėmKing Street i pazėvėndėsueshėmKing Street i pazėvėndėsueshėmKing Street i pazėvėndėsueshėmKing Street i pazėvėndėsueshėmKing Street i pazėvėndėsueshėmKing Street i pazėvėndėsueshėmKing Street i pazėvėndėsueshėmKing Street i pazėvėndėsueshėmKing Street i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: FFK pranohet nė FIFA

Duhet shume pune per FFK , stadiumet , referimet , infrastruktura e shum e shum tjera nuk duhen per tu krenuar shum , i ka 12 vite qe ka perfunduar lufta dhe te them te drejten jemi shum mbrapa , ne krahasim me shtetet e tjera ne Ballkan , ky ėshtė vetem njė hap i vogel , shpresojm nė tė ardhmen tė bėjn mė shumė ..:)
__________________
Fitova Pavarsin emrin e ka Kosova ,Faleminderitnga Zemra Ibrahim Rugova
King Street Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-12, 00:53   #9
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Qy, faliminderit Ali Sen, hajde budallaki hajde
Jo jo o zotrinjė

Falenderit i shkon papa benediktit te XVI, alias djemve te tijė Zefit, Francit, e Mihilllit
shkit po protestojne po thot Kulla
Murriz ja ke nis me ja mar inati shqiptarve diqka, po mos baj dert se Politika i ka fajet se populli jan tmire..!

XUKI nuk kan drejt me nderru shtetin po nese formohet njė shtet edhe personat qe vin prej ati shteti kan drejt me u kthy, edhe njė numer i kroatve kan lujt per Yugosllavin po kan lujt edhe per Kroacin, e njėjta vlen edhe per Kosoven...!
Tani vjen pyetje edhe nese ka lujt vetem per junioret mundet me nderru shtetin, apo vetem ka qen ne ekip po nuk ka lujt as njė ndeshje edhe ata kan drejt me ndrru shtetin etj etj

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Besi:) : 23-05-12 nė 00:57
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-12, 13:10   #10
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Qy, faliminderit Ali Sen, hajde budallaki hajde
Jo jo o zotrinjė

Falenderit i shkon papa benediktit te XVI, alias djemve te tijė Zefit, Francit, e Mihilllit

Philli, Khilli, Mhilli e Zilli kundėrshtojn Ali Sen !
  • *** Sonte nė KTV mund tė ndiqni: *** 17:30 038 live *** 18:00 Reciklim *** 18:30 Express Live*** 18:50 Marketing *** 19:00 LAJMET E MBREMJES *** 19:30 Sporti nė KTV *** 20:00 Rubikon *** 21:15 Serial: “ Lale” epis.116 *** 22:15 Top Koha Music *** 22:55 Marketing *** 23:00 Interaktiv ...

Platini kundėrshton vendimin e FIFA-s pėr Kosovėn


Publikuar: 23.05.2012 - 11:21Zurich, 23 maj -


Presidenti i Federatės sė Futbollit Evropian (UEFA) Mishel Platini kundėrshton vendimin e Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s pėr tė lejuar Kosovėn tė luajė ndeshje miqėsore.

"Kjo ėshtė njė ēėshtje thjesht politike dhe se vendimi ėshtė nė kundėrshtim me statutin e UEFA-s", tha Platini, transmeton B92.

Blatter do tė jetė tė mėrkurėn nė njė takim me Platinin dhe zyrtarėt e Federatės sė Futbollit tė Serbisė (FFS) pėr tė diskutuar qėndrimin e tyre. "Detyra jonė nuk ėshtė qė ndalojmė pėr tė luajtur futboll, por kėsaj loje t’ia hapim tė gjitha dyert. Kėtu bėhet fjalė pėr solidaritet dhe duhet ti lėmė tė luajnė futboll", ka thėnė dje Blatter.

Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s tė martėn ka lejuar pėrfaqėsuesen e Kosovės tė luaj ndeshje miqėsore, edhe pse tė gjithė tetė anėtarėt e UEFA-s ishin kundėr.

FSS ka protestuar ashpėr ndaj vendimit tė anėtarėve tė Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s, qė pėrfaqėsuesja e Kosovės tė lejohet tė luajė ndeshje miqėsore.

Presidenti i Federatės sė Futbollit tė Kosovės, Fadil Vokri nė emisionin “Interaktiv” tė televizionit Kohavison ka thėnė se vendimi i FIFA-s ėshtė pėrfundimtar dhe se ai nuk mund tė ndryshohet.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-12, 13:30   #11
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s tė martėn ka lejuar pėrfaqėsuesen e Kosovės tė luaj ndeshje miqėsore, edhe pse tė gjithė tetė anėtarėt e UEFA-s ishin kundėr.


Ky fare Blatteri me siguri u konvertu, qe po na don :P

Presidenti i FIFA-sė, Sepp Blatter ėshtė deklaruar pėr Reuters nė lidhje me rastin e Kosovės.

“Tė gjitha shtete e tjera qė ishin nė organizimin ballkanik, Sllovenia, Kroacia, Bosnia, Serbia, Mali i zi dhe Maqedonia, tė gjitha janė bėrė shtete tė pavarura dhe luajnė brenda FIFA-sė e UEFA-sė, e fundit qė ka mbetur jashtė ėshtė Kosova”, tha Blatter.

“Kosova ka futboll tė organizuar, prandaj mendoj se ėshtė gjest logjik e i solidaritetit dhe ky vendim i komitetit ekzekutiv i FIFA-sė do tė zhvillojė lėvizjen drejt pranimit”, tha Blatter.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-12, 14:13   #12
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besi:) Shiko postimin
shkit po protestojne po thot Kulla
Murriz ja ke nis me ja mar inati shqiptarve diqka, po mos baj dert se Politika i ka fajet se populli jan tmire..!

XUKI nuk kan drejt me nderru shtetin po nese formohet njė shtet edhe personat qe vin prej ati shteti kan drejt me u kthy, edhe njė numer i kroatve kan lujt per Yugosllavin po kan lujt edhe per Kroacin, e njėjta vlen edhe per Kosoven...!
Tani vjen pyetje edhe nese ka lujt vetem per junioret mundet me nderru shtetin, apo vetem ka qen ne ekip po nuk ka lujt as njė ndeshje edhe ata kan drejt me ndrru shtetin etj etj

Po Besi, ashtu ishte me ish-Jugosllavt, por ai shtet nuk egziston mė, kurse zvicra egziston ende. Unė kam lexu, qė nė ēoftė se formohet njė shteti i ri, atėher kanė tė drejtėn me luejt pėr atė shtet, nė kėtė rast Kosovėn, por duhet dorzuar shtetėsinė e vjetėr, nė kėtė rast tė zvicėres....dhe kėtė nuk besoj qė do ta bėjnė. Juniorat kanė tė drejtėn me ndrru shtetin deri sa mos te luejn pėr ekipin e parė tė shtetit, tani nuk ka mė shansė! Njė shembull.....ishte njė portjer boshnjak nė zvicėr, nuk po mė kujtohet emri i tij, dhe leujti njė ndeshje pėr CH, tani u transferu dikund nė rusi dhe asnjėher mė nuk ka luejt pėr CH-nė.....nuk ėshtė moti, qė lexova nė njė intervistė, qė u ankojke pėr atė ndeshje e cila ia ka pamundėsu me luejt pėr Bosnjen!!
__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-12, 14:29   #13
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xuki Shiko postimin
Po Besi, ashtu ishte me ish-Jugosllavt, por ai shtet nuk egziston mė, kurse zvicra egziston ende. Unė kam lexu, qė nė ēoftė se formohet njė shteti i ri, atėher kanė tė drejtėn me luejt pėr atė shtet, nė kėtė rast Kosovėn, por duhet dorzuar shtetėsinė e vjetėr, nė kėtė rast tė zvicėres....dhe kėtė nuk besoj qė do ta bėjnė. Juniorat kanė tė drejtėn me ndrru shtetin deri sa mos te luejn pėr ekipin e parė tė shtetit, tani nuk ka mė shansė! Njė shembull.....ishte njė portjer boshnjak nė zvicėr, nuk po mė kujtohet emri i tij, dhe leujti njė ndeshje pėr CH, tani u transferu dikund nė rusi dhe asnjėher mė nuk ka luejt pėr CH-nė.....nuk ėshtė moti, qė lexova nė njė intervistė, qė u ankojke pėr atė ndeshje e cila ia ka pamundėsu me luejt pėr Bosnjen!!
Ti mund ta kesh shtetesine e Kosoves dhe te kesh te drejte te jetosh e punosh ne Zvicer.

Nėse lionel messi ose cristiano ronaldo nesėr e marrin shtetesine e Kosoves, ose te gjermanise , kane te drejte te luajne pėr kombetaret e reja.

Ne champions lige edhe brenda njė kampionati nderkombetar, nuk lejohet qe njė lojetare te luaje pėr me shumė se njė ekip. Ama nuk lejohet vetem brenda SEZONIT ose edicionit aktual.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-12, 15:14   #14
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Ky fare Blatteri me siguri u konvertu, qe po na don :P

Presidenti i FIFA-sė, Sepp Blatter ėshtė deklaruar pėr Reuters nė lidhje me rastin e Kosovės.

“Tė gjitha shtete e tjera qė ishin nė organizimin ballkanik, Sllovenia, Kroacia, Bosnia, Serbia, Mali i zi dhe Maqedonia, tė gjitha janė bėrė shtete tė pavarura dhe luajnė brenda FIFA-sė e UEFA-sė, e fundit qė ka mbetur jashtė ėshtė Kosova”, tha Blatter.

“Kosova ka futboll tė organizuar, prandaj mendoj se ėshtė gjest logjik e i solidaritetit dhe ky vendim i komitetit ekzekutiv i FIFA-sė do tė zhvillojė lėvizjen drejt pranimit”, tha Blatter.
Po normal mare, a e din ti qe un kojshi e kam

Dhe per hir te kosoves, i thash qishtu, qishtu, qishtu baca bllater kosoves po ja bon me hile aj truma i frances, platinka ! Hajt se i foli tha.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Makresh : 23-05-12 nė 15:16
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-12, 22:11   #15
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
Ti mund ta kesh shtetesine e Kosoves dhe te kesh te drejte te jetosh e punosh ne Zvicer.

Nėse lionel messi ose cristiano ronaldo nesėr e marrin shtetesine e Kosoves, ose te gjermanise , kane te drejte te luajne pėr kombetaret e reja.

Ne champions lige edhe brenda njė kampionati nderkombetar, nuk lejohet qe njė lojetare te luaje pėr me shumė se njė ekip. Ama nuk lejohet vetem brenda SEZONIT ose edicionit aktual.

Pėr ata qė kuptojnė gjuhėn gjermane....lexoni faqet 59 deri 61 tė statusit tė FIFAs....sidomos artikullin 8 nė faqen 61....artikulli 8/2 ėshtė nė lidhje me humbjen e shtetėsisė dhe atė me vendimin e njė instuticioni shtetėror pa ose kundėr dėshirės sė lojėtarit, qė do tė thotė humbja e shtetėsisė nė mėnyre vullnetare nuk vlenė:

http://www.fifa.com/mm/document/affe...uten2011_d.pdf


__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:56.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.