Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-07-14, 18:58   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Hendboll Euro 2018

Italia e Rumania, kundėrshtarė tė Kosovės pėr Euro 2018Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė hendboll, nė konkurrencėn e meshkujve, ėshtė renditur nė grupin C tė para-kualifikimeve pėr Euro 2018, derisa pėr kundėrshtar do tė ketė Italinė dhe Rumaninė.

Nė selinė e Federatės sė Hendbollit Evropian, sot ėshtė hedhur shorti pėr Euro 2018, derisa Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė hendboll, nė konkurrencėn e meshkujve mėsoi rivalėt e saj.

Kosova, e cila garon pėr herė tė parė nė histori, ėshtė renditur nė grupin C tė para-kualifikimeve pėr Euro 2018, derisa pėr kundėrshtar do tė ketė Italinė dhe Rumaninė.

Hendbolli ėshtė prej sporteve kolektive i pari qė do tė garojė si shtet nė ngjarjen mė tė madhe evropiane.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-09-14, 13:54   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hendboll Euro 2018

Zyrtare: Hendbolli pranohet me tė drejta tė plota nė EHFNjė super-lajm pėr hendbollin kosovar. Sot nė mbledhjen e Federatės Ndėrkombėtare tė Hendbollit qė ėshtė mbajtur nė Dublin, ėshtė miratuar vendimi qė Federata e Hendbollit tė Kosovės tė pranohet me tė drejta tė plota.
Lajmi sapo ėshtė konfirmuar nė Twitter nga profili zyrtar i EHF-sė.

Nė mbledhjen qė ėshtė mbajtur sot ėshtė mbajtur njė votim pėr ta pranuar edhe Kosovėn nė EHF. Prej tė gjithė anėtarėve, 25 votuan PRO, ndėrsa 18 anėtarė ishin kundėr. Mirėpo, kjo mjaftoi qė kėshilli tė vendoste pėr ta pranuar Kosovėn me tė drejta tė plota nė EHF, pėr shkak se shumica e votave ishin PRO.

“Kosova ėshtė pranuar si anėtarja e 50-tė me tė drejta tė plota nė EHF, pasi shumica e kongresit votuan PRO”, thuhet nė njoftimin e EHF-sė.

Ky ėshtė njė lajm i madh pėr Kosovėn, e cila mė nė fund do ta ketė mundėsinė qė tė luajė edhe nė garat ndėrkombėtare me tė gjitha tė drejtat, dhe t’i dėshmojė botės pėr talentin qė posedojmė.
Ja reagimi i Serbisė pas pranimit tė Kosovės nė EHFReagimi i Federatės sė Serbisė sė hendbollit pas pranimit tė Kosovės me tė drejta tė plota nė Federatėn evropiane.

Federata e hendbollit e Serbisė pėr opinionin e kėtij vendi ka lėshuar njė reagim nė lidhje me pranimin me tė drejta tė plota tė Federatės sė hendbollit tė Kosovės nė Federatėn evropiane tė kėtij sporti.

“Pėrkundėr angazhimeve dhe argumenteve tė Federatės sė Hendbollit tė Serbisė, shtetet anėtare tė Unionit Evropian qė kanė shumicėn nė Federatėn e Hendbollit tė Kosovės kanė qenė tė vendosura nė qėndrimin e tyre se Kosova duhet tė marr statusin e anėtarit tė plotė tė EHF-sė, me kėtė edhe tė paraqitet nė tė gjithė ndeshjet zyrtare”, ėshtė thėnė nė reagimin e federatės serbe tė hendbollit.

“Argumenti kryesor ka qenė se i gjithė ky proces po zgjat shumė dhe se me marrėveshjen e Brukselit, Serbia obligohet tė mos bllokojė pranimin e Kosovės nė organizatat ndėrkombėtare. Pėr hapat e ardhshėm nė lidhje me kėtė vendim, dhe nė lidhje me paraqitjet e reprezentacionit tė Kosovės, Federata e hendbollit tė Serbisė sikur deri mė tani do tė punojė nė bazė tė qėndrimeve tė organeve shtetėrore tė qeverisė sė Republikės sė Serbisė dhe Ministrive tė saj”, thuhet nė reagimin e serbėve.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:05.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.