Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 15-10-14, 07:29   #1
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Publikuar: 22:24 / 14.10.2014

Taulant Xhaka, mesfushori i kombėtares shqiptare arriti qė me sukses tė mbrojė flamurin e kombėtares tonė i cili valoi nė mėnyrė spektakolare midis Beogradit mbi stadiumin e Partizanit.
Shikoni momentin kur Taulant Xhaka nė mėnyrė burrėore mbrojti flamurin kombėtar shqiptar nė mes tė Beogradit !


__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-10-14, 07:30   #2
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Balaj u sulmua me karrige, tifozi e pėsoi nga Cana (Foto)

Publikuar: 22:42 / 14.10.2014Arsyeja qė Lorik Cana e grushtoi tifozin serb ishte pėr faktin se ai e sulmoi Balajn me karrige.

Pėrmes fotografive shikojeni rrjedhėn e ngjarjes. /Telegrafi/__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-10-14, 07:43   #3
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Cana: Ishim kokėlartė
Publikuar: 8:22 / 15.10.2014

Kapiteni kuqezi, Lorik Cana, me t’u kthyer nga Beogradi nė Tiranė e ka pėrsėritur faktin pėr ushtrimin e dhunės nga tifozėt dhe sigurimi serb, porse ėshtė shprehur i lumtur qė skuadra ishte kokėlartė.
Ai ka pėrmendur lėndimin e disa lojtarėve, sidomos tė Taulant Xhakės, pėr tė cilin ka thėnė se “nuk shikonte dot pasi u lėndua nė fytyrė”.

“Ne nuk dalim tė lumtur nga kjo ndeshje, pasi jemi mbrojtur gjatė gjithė kohės”.

“Shpresojmė qė kjo situatė tė mos pėrsėritet dhe marrėdhėniet mes dy vendeve tė normalizohen”.
__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-10-14, 08:06   #4
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Une nuk isha ne Beograd, si dhe shume e shume te tjere, por ate qe tani mund ta bej dhe te tregoj se sa krenar ndihem qe jam shqiptare, eshte kjo poezi qe sapo e shkruajta per ata trimat qe treguan trimerine shqiptare ne mes te Beogradit:LUANĖT NĖ BEOGRAD Njėmbėdhjetė trima zbritėn nė fushėNė pėrballjen pėr historiMe dinjitet dhe kokėlartėPėr Shqipėri!Si luanėt krah pėr krahMbrojtėn nderin, me krenari,Derdhėn djersėn, derdhėn gjakunPėr Shqipėri!Ishin vetėm nė atė fushėS’kishte flamur shqiptarė nė asnje tribune,Por nga qielli erdhi shqiponjaPėr Shqipėrinė!Deshėn sėrbėt ta pėrdhosinAtė flamur kuq e zi,Taulanti, Andi, Loriku me shokė i dolen zot Pėr Shqipėri!Derdhėn djersėn, derdhė gjakunMe guxim e trimėri,Luanėt tanė n’mes BeograditPėr Shqiptari!15.10.2014 /9:03
__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-10-14, 17:49   #5
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

bravo kombtares shqiptare fort mir kan lue sa budall shkjet u mundun me ndal shqiponjen neper tok kan harrue qe shqiponja nuk hec po fluturon nga qielli ne stadion a thue FIFA a na i jap neve qato tri taqka e me i bae 7 me mbajt vendin e par
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 15-10-14 nė 17:56
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-10-14, 06:06   #6
King_Gentius
 
Avatari i King_Gentius
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Boston
Postime: 1,243
King_Gentius e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Bravo kombetarja, nderoi kombin anembane. Suksese djema! Rrofte kapedan Cana! Rrofte Shqiperia Etnikeeee!
__________________
Shqiperi, o mema ime, ndonese jam i merguar,
Dashurine tende kurre zemra s'e ka harruar.

Naim Frasheri
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-10-14, 10:42   #7
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ja kush janė personat tė cilėt ia dhanė fitoren Serbisė

Publikuar: 11:33 / 25.10.2014


Komisioni Disiplinor i UEFA-sė ka marrė njė vendim skandaloz pėr ndeshjen e ndėrprerė Serbi-Shqipėri, duke i dhėnė fitoren serbėve me rezultat zyrtar 3:0. Ja kush janė personat qė morėn kėtė vendim. Komisioni Disiplinor i UEFA-sė ka tronditur shqiptarėt, pasi i dha fitoren nė tavolinė Serbisė me rezultat zyrtar 3:0. Gazeta e pėrditshme sportive shqiptare Panorama Sport, ka publikuar njė shkrim me biografitė e nėntė anėtarėve qė morėn kėtė vendim. Ja kush janė ata:

--------------------------------------------------------------------------------

TOMAS PARTL Ish-gjykatėsi, qė ėshtė nė prag tė pensionit nga UEFA Tomas ėshtė 68 vjeē dhe ka kaluar njė karrierė tė gjatė si gjykatės nė Austri. Aktualisht ėshtė nė pension sa i pėrket kėtij profesioni, ndėrkohė qė pėr tetė vite ka qenė edhe presidenti i federatės sė futbollit nė landin Kartnen nė Austri. Ai u dorėhoq nė 2008-ėn. Gjithsesi, funksioni i tij i parė sportiv ka qenė plot 40 vite mė parė, kur u emėrua zėvendėspresident i Federatės. Pikėrisht nė vitin 1970 filloi edhe bashkėpunimi i tij me UEFA-n, pėr tė cilin ka treguar se ishte rastėsor. Aktualisht, prej disa vitesh ėshtė presidenti i Komisionit tė Disiplinės nė UEFA. Mė parė ka qenė pėrfaqėsues i kėtij institucioni nė Europėn Lindore, pėr shkak se flet mirė sllavisht, gjuhė e nėnės sė tij sllovene. Partl ka njė pasuri tė konsiderueshme, ku mes tė tjerave gėzon njė pronė prej 50 hektarėsh, tė cilėn e ka mbjellė me pemė dhe bimė tė ndryshme. Ai njihet si njė person qė e dėnon ashpėr dhunėn. Vetėm nė njė ndeshje ka vendosur 1.2 milionė euro si gjoba, ndėrkohė qė ka dėnuar ashpėr Murinjon apo Runin pėr gjeste antisportive nė fushė.

--------------------------------------------------------------------------------

ZHAK ANTENEN Shefi i policisė sė kantonit tė Vaduzit Zhak Antenen ka njė karrierė tė gjatė si prokuror nė Zvicėr, sidomos nė qytetin e Lozanės. Mė pas, ai ka lėvizur si shef investigimi nė qytete tė ndryshme, duke qenė i obsesionuar pėr pastrimin e parave. Nė disa nga ēėshtjet mė tė spikatura ka arritur tė provojė dhe urdhėrojė arrestimin e njė rrjeti tė fuqishėm kolumbian tė drogės. Ndėrkohė, ėshtė bėrė pjesė e Komisionit tė Disiplinės nė UEFA qė nga viti 1997, nė pozicionin e zėvendėspresidentit. Aktualisht mban pozicionin e shefit tė policisė nė kantonin Vaduzit nė Zvicėr, i cili ka afro 800 mijė banorė. Madje, ai ka marrė shumė vlerėsime pėr efikasitetin dhe rezultatet e arritura nė punė. Antenen shihet edhe si personi i duhur pėr tė vėnė me pėrgjegjėsi Serbinė, e cila ka qenė e paaftė pėr tė siguruar si duhet stadiumin, nė njė ndeshje ku nuk kishte asnjė tifoz kundėrshtar.

--------------------------------------------------------------------------------

SANDOR BERZI Sekretari i pėrgjithshėm i Federatės Hungareze Sandor Berzi nuk ka njė karrierė sportive, por ka njė eksperiencė tė gjatė nė fushėn e sportit. Ai ka qenė financiar, mė pas drejtor sportiv dhe pėr disa vite zėvendėspresident i klubit hungarez MTK. Gjatė kėsaj periudhe klubi hungarez ka pasur rezultate tė shkėlqyera dhe njė bilanc ekonomik tepėr pozitiv. Qė prej vitit 2006 ai mban pozicionin e sekretarit tė Pėrgjithshėm nė Federatės Hungareze tė Futbollit. Para tri vitesh u emėrua edhe presidenti i komitetit tė arbitrave nė vendin e tij dhe drejtor i Marrėdhėnieve me jashtė tė institucionit. Sandor ėshtė i martuar me njė ishbasketbolliste tė ekipit MTK, Beata Meshko, dhe ka dy fėmijė. Prej vitesh ėshtė edhe zv.president i Komisionit tė Disiplinės nė UEFA. Cilėsohet si njė person tepėr strikt ndaj rregullave dhe i gatshėm pėr tė ndėshkuar ashpėr dhunėn nė fushė.

--------------------------------------------------------------------------------

XHIM STJERNE HANSEN Ish-sekretari, qė u bė milioner pas largimit Hansen ka qenė futbollist nė kampionatin danez, por jo nė nivele maksimale. Ai ka luajtur me skuadrėn e Hvidores dhe mė pas Brondbin, kur ky i fundit arriti tė ngjitej nė Superligė, pasi kishte qėndruar nė kategorinė e dytė. Pasi vari kėpucėt nė gozhdė, ai studioi pėr tregti dhe u bė drejtor transporti. Gjithsesi, nė vitin 1988 u emėrua sekretar i Pėrgjithshėm i Federatės Daneze tė Futbollit dhe lėvizi prej saj nė mars tė kėtij viti. Nė fakt, pranimi i kėrkesės pėr tė lėnė postin e tij, i solli edhe njė shifėr tė majme nė llogari. Federata Daneze e shpėrbleu me njė shifėr prej plot 2.5 milionė dollarėsh, pėr kontratėn qė kishin dhe respektin pėr punėn e arritur. Gjithashtu, ai ka njė eksperiencė tė gjatė bashkėpunuese me organet e drejtėsisė nė UEFA, ku ėshtė emėruar zėvendėspresident i Komisionit tė Disiplinės.

--------------------------------------------------------------------------------

TOMAS GEA Avokati, i besuari i UEFA-s dhe FIFA-s Tomas Gea ėshtė njė avokat i ri nė moshė, por qė prej vitesh ka pasur funksione tė rėndėsishme nga organet drejtuese tė futbollit ndėrkombėtar. Aktualisht ėshtė sekretari i pėrgjithshėm i Federatės sė Andorrės nė Futboll, ndėrkohė qė u bė anėtar i Komisionit tė Disiplinės dhe Sigurisė nga UEFA nė mesin e vitit 2013. Gea ėshtė gjithashtu delegat nė ndeshje tė rėndėsishme tė kontinentit europian, por edhe tė FIFA-s. Ai cilėsohet si njė nga njerėzit e besuar tė institucioneve drejtuese tė kėtij sporti, kur ka qenė edhe pjesė e komitetit organizativ tė Botėrorit U-17. Nė fakt, ai cilėsohet si njė njohės i shkėlqyer i rregullores dhe i ligjeve ndėrkombėtare gjithashtu. Tomas ka qenė personi kryesor qė ka ndikuar edhe nė njohjen nga organizmat e futbollit tė Andorrės, pavarėsisht nivelit jo shumė tė lartė tė ekipit pėrfaqėsues.

--------------------------------------------------------------------------------

XHIMI SHOU Inxhinieri elektronik, president i Irlandės sė V. Xhimi Shou ėshtė presidenti i Federatės sė Futbollit nė Irlandėn e Veriut qė prej vitit 2010 dhe pak kohė mė pas u bė edhe anėtar i Komisionit tė Disiplinės nė UEFA. Nė fakt, lidhja e tij me sportin nuk ka qenė shumė e ngushtė pėr gjatė jetės. 69-vjeēari nuk ka qenė futbollist profesionist dhe ėshtė diplomuar si inxhinier elektronik, duke punuar nė njė fabrikė tė madhe pėr 30 vite. Mė pas u transferua nė Agjencinė e Zhvillimit Ekonomik nė Irlandėn e Veriut, para se tė merrte postin drejtues tė futbollit. Shou ka qenė pjesėmarrės nė disa klube amatore, duke i ndihmuar pėr menaxhimin e aspektit financiar, ndėrkohė ka qenė tepėr energjik me sipėrmarrjet e tij qė kur u vu nė krye tė institucionit. Nė fakt, ai ėshtė nė vitin e tij tė fundit si anėtar i Komisionit tė Disiplinės nė UEFA, pasi limiti i moshės ėshtė 70 vjeē.

--------------------------------------------------------------------------------

RUDOLF REPKA Sekretari i pėrgjithshėm i Federatės ēeke Rudolf Repka ėshtė emėruar si sekretar i pėrgjithshėm i Federatės sė Ēekisė nė vitin 2007. Ai ishte njė mes dhjetė konkurrentėve qė morėn pjesė dhe arriti tė fitonte pas intervistės verbale. Edhe pse nė moshė shumė tė re, ai ka pasur njė karrierė tė suksesshme menaxhuese. Rudolf u emėrua ai drejtor menaxherial i klubit tė Teplices qė nė vitin 1999 dhe prej asaj kohe, arriti tė rrisė ndjeshėm tė ardhurat, falė aftėsive tė tij me marketingun dhe nuhatjes pėr elementėt cilėsorė. Pasi fitoi konkursin pėr postin e sekretarit tė pėrgjithshėm, gjithashtu nisi tė merrte shumė vlerėsime pėr reformat e tij. Prej disa kohėsh ėshtė bėrė edhe anėtar i Komisionit tė Disiplinės nė UEFA, duke qenė njė prej votave tė rėndėsishme nė vendimmarrjen e dėnimeve apo faljen e klubeve dhe kombėtareve tė kontinentit.

--------------------------------------------------------------------------------

ZHOEL ULF Delegati i ndeshjeve tė mėdha nė Europė Zhoel Ulf ėshtė sekretari i pėrgjithshėm i Federatės sė Luksemburgut nė Futboll. Ai ka arritur tė realizojė njė menaxhim tejet tė suksesshėm vitet e fundit, kur edhe ekipi kombėtar ka arritur tė rrisė ndjeshėm nivelin e tij. Gjithsesi, prej vitesh Ulf ėshtė edhe delegat i UEFA-s nė ndeshje tė rėndėsishme, madje mė prestigjiozet. Ai vlerėsohet maksimalisht pėr njohurinė e tij mbi rregulloren, duke iu besuar edhe takime si ajo mes Bajernit tė Mynihuit dhe Realit tė Madridit, apo finalja e Ligės sė Kampioneve mes Bajernit dhe Dortmundit. “Unė jam i lumtur pėr mbėshtetjen dhe vlerėsimin qė mė ka dhėnė UEFA si delegat. Kam pasur fatin tė jem nė ndeshje shumė prestigjioze”, ka thėnė Ulf. Ndėrkohė, ai ėshtė prej vitesh edhe anėtar i Komisionit tė Disiplinės dhe Sigurisė.

--------------------------------------------------------------------------------

HANS LORENC Gjykatėsi gjerman, qė iu pėrkushtua sportit Hans Lorenc ėshtė njė nga figurat e respektuara tė gjyqėsorit nė Gjermani. Ai ka qenė pėr vite me radhė gjykatės dhe, mbi tė gjitha, Kryetar i Gjykatės sė Krimeve tė Rėnda nė Mainc. 63-vjeēari vendosi tė japė kontributin e tij tė vyer edhe nė fushėn e sportit, pas pensionit nga profesioni i mėparshėm. Nė zgjedhjet e vitit 2007 u zgjodh presidenti i Gjykatės Sportive nė Gjermani dhe pėr kėtė ka marrė vlerėsime tė ndryshme. Lorenc jeton nė Violshtein dhe ėshtė baba i tre fėmijėve. Bashkėpunimi i tij me UEFA-n ka ardhur vitet e fundit, pas kontributit tė rėndėsishėm qė dha nė Gjermani, duke u emėruar anėtar i Komisionit tė Disiplinės tė organit drejtues tė futbollit nė kontinent. Prej anėtarėve cilėsohet si mė i rrepti sa i pėrket zbatimit tė rregullores. /Telegrafi/
__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Ylli-1 : 25-10-14 nė 10:45
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-10-14, 10:55   #8
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim “Ndėrtesa e kristaltė e UEFA-s thyhet dhe bėhet copė-copė”

Bota Sot | 24.10.2014 20:09 • Nga Gėzim Podgorica


Selia e UEFA-s, Nyon- Gjenevė


Vendimi i sotėm i Europės, sa i papritur aq edhe paradoksal, sa i turpshėm, aq edhe tendencioz.

Gjithsesi Shqipėria pėrsėri ka fituar. Ka fituar mbi zyrtarėt e korruptuar deri nė palcė tė UEFA-s , ka fituar pasi padrejtėsinė e verifikuar publikisht nė sytė e tė gjithėve, nuk mund ta fshehin rreshtat e zinj tė njė vendimi.
Ka fituar Shqipėria pasi duke u viktimizuar padrejtėsisht, opinioni publik ėshtė i tėri nė anėn e saj, pavarėsisht koridoreve ku prodhohen precedentėt qė e njollosin futbollin dhe i heqin atij motivin e madh mbi tė cilin ai zhvillohet. Ne fituam jo vetėm nė 41 minuta lojė e nė gjithshka mė pas, por fituam edhe me sfidėn qė aq mirė dijtėn tė bėjnė djemtė e kombėtres shqiptare nė njė stadium tė mbushur i tėri me urrejte. Kėtė nuk mund ta gjykojė e ta dėnojė UEFA, pasi ajo nuk e ka nė dorė. Kėtė e di dhe e ka gjykuar njė opinion i tėrė i cili ėshtė shprehur nė anėn e shqiptarėve.

“No racism” ėshtė njė logo hyrėse e ndeshjeve tė futbollit qė u luajtėn pėr tre ditė me radhė nė kompeticionet mė tė rėndėsishme tė Europės e inicuar nga UEFA. Por pas vendimit tė sotėm kjo tregon se sa fallco ėshtė kjo logo, se sa tė pavėrtetė janė zyrtarėt e saj, qė pėrdorin jo dy standarte, por shumė mė tepėr se kaq. Ndėrtesa e kristaltė e qeverisė sė futbollit europian, e konstestuar nė shumė drejtime prej kohėsh, sot ra pėr tś thyer e bėrė copė –copė. Besimi tek drejtėsia qė jep ajo ka humbur prej kohėsh, por me sa duket kishte nevojė pėr tė rėnė edhe tulla e fundit qė e mbante.


__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.