Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė. 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 24-01-11, 19:51   #1
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Vdiq ish komentatori i Gazetes Bota Sot ... Nazmi LUKAJ

Vdiq ish komentatori i gazetės “Bota sot” Nazmi Lukaj


Sot ne orėt e pasdites ne spitalin ushtarak tė Tiranės vdiq gazetari dhe publicisti i njohur Nazmi Lukaj. Nazmi Lukaj u lind n Pejė nė vitin 1964* ai kreu Fakultetin Filologjik Dega e Gjuhės dhe Letėrsisė shqipe nė Universitetin e Prishtinės. Ai punoi pėr disa vjet si profesor i gjuhės dhe letėrsisė shqipe nė gjimnazin e Pejės.
Nazmi Lukaj punoi pėr disa vjet rresht edhe si korrespodent i gazetės kombėtare “Bota sot” nga Peja* ndėrsa mė pas ishte edhe komentator i gazetės kombėtare “Bota sot”. Nazmi Lukaj shquhej me komente tė tija tė guximshme tė botuara nė gazetėn kombėtare “Bota sot” jo vetėm me zhvillimet politike nė Pejė e rrethinė* por edhe me zhvillimet politike nė Kosovė. I ndjeri Nazmi Lukaj do tė varroset nesėr nė Pejė.


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.