Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-11-07, 11:02   #16
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

Rilinde,

Merrja mend SHPATIT rilinde veq ato "mend" kan me sherby sikurse virus e atehere duhet me ta formatizu trunin haahha ,ka munges ai tip ne ket aspekt
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-11-07, 11:05   #17
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pirro
Rilinde,

Merrja mend SHPATIT rilinde veq ato "mend" kan me sherby sikurse virus e atehere duhet me ta formatizu trunin haahha ,ka munges ai tip ne ket aspekt
Jo be s'po ja marr, se s'po du mu infektu qyre niher

Shuj ma, mos t'folim k'shtu pėr YLLIN E MUZIKĖS, se hala nuk na kan ni ato simpatizueset e tij, se kemi me pas sulme t'ashpra.
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-07, 11:11   #18
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

Rilnde,

hahahaha shyqyr qe i ka adhurusit me mosh te vogel diku deri ne 15 vjet ma se shumti ,nime duhet me hulumtu mos osht feju me ndonjeren prej adhurusve te tij hahaa
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-07, 11:40   #19
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

Ja na shkoj edhe nje bukurosh lahper
__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-07, 12:01   #20
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga egi
Ja na shkoj edhe nje bukurosh lahper
upsss...

ku e more TI xhelozkoooo t'drejtėn me mi than Shpatit k'shtu?!


p.s. ta mbroj pak se gjyna krejt kokan kundėr tij
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-07, 16:00   #21
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
upsss...

ku e more TI xhelozkoooo t'drejtėn me mi than Shpatit k'shtu?!


p.s. ta mbroj pak se gjyna krejt kokan kundėr tij
po une s'jam kunder tij oooj xhelozkooooo 2
me pelqen muzika e tij...amo ishalla e fejumja s'ja prish ritmin hahahhaha
__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-07, 16:20   #22
Fokus
 
Avatari i Fokus
 
Anėtarėsuar: 18-10-07
Postime: 181
Fokus i dashurFokus i dashurFokus i dashur
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

Shpat Kasapi: Ndjenja ime pėr Afėrditėn

Gazeta Shqiptare Online URL:
http://www.balkanweb.com/index.php?id=25035


( 17/11/07) Nga Nisida Knezi


Prej disa kohėsh po pėrjeton njė ndjesi qė do tė donte ta
konsolidonte mė tej. Ėshtė i lumtur, dhe angazhimet mė nė
vėmendje tė tij po i ecin mjaft mirė. Shpat Kasapi,
kėngėtari nga Maqedonia aq i dashur dhe i adhuruar nga
vajzat shqiptare e mė gjerė, tregon pėr herė tė parė gjithė
tė vėrtetėn mbi vajzėn qė simpatizon aq shumė. Njohja e
tyre, preferencat dhe tėrheqja pas njėri-tjetrit. Kėto dhe
shumė detaje tė tjera rreth djalit maqedonas nė njė
intervistė ekskluzive pėr “Bluetooth”.
Ku ėshtė Shpati kėto ditė, ēfarė po bėn?
Aktualisht po punoj nė disa projekte. Po bėj disa kėngė tė
reja, dhe po bėhem gati pėr njė video klip qė do tė
shoqėrojė njė nga kėto kėngė. Video klipi do tė punohet nė
Shkup, dhe besoj se do tė dalė i bukur. Pėr lokacionet nuk
kemi vendosur ende, por gjithsesi nė Shkup do tė bėhet.
Risi nė kėtė rast ėshtė njė potpuri kėngėsh me Rovena
Stefėn.
Jeni i zėnė me projektet e Vitit tė Ri, si duket axhenda e
juaj kėtė fund vit?
Kam mjaft incizime, kam shumė punė, disa i kam mbaruar
shumė tė tjera ende po i vazhdoj. Kam kryer incizimet
kryesisht tek programet e produksioneve nė Kosovė, po ashtu
edhe tek programet e Vitit tė Ri nė disa televizione.
Pėrveē muzikės, keni ndonjė angazhim tjetėr?
Po, jam student nė fakultetin e Shkencave Politike nė
Universitetin e Shkupit. Por angazhime tė tjera, si ndonjė
punė tė pėrhershme nuk kam. I pėrkushtohem shumė muzikės,
mbase 100%.
Kėngėt e juaja zakonisht po bėhen hit, me kė bashkėpunon,
kush i shkruan tekstet, kush e bėn muzikėn?
Po ka shumė personazh me tė cilėt punoj bashkė. Shembull sė
fundi kėngėt e mia i kanė bėrė Ejup Shabani e Fatmir Muja,
ndėrsa dy kėngė tjera nga Avni Qahili me tė cilin punoj mė
shpesh. Ndėrsa kohėve tė fundit po bashkėpunoj me njė
kompozitor maqedonas, i quajtur Gabrovksi.
Ku mendoni se qėndron ēelėsi i kėtij suksesi?
Thjesht ėshtė modestia ime, pėrkushtimi, pėrgjegjėsia ndaj
profesionit me tė cilin merrem. Por padyshim qė kėtu ndikon
shumė edhe dhuntia e natyrės, si zėri apo looku i cili
kohėve tė fundit luan njė rol shumė tė rėndėsishėm.
Jeni nė lidhje dashurie me njė vajzė Miss nė Shqipėri, si
jeni njohur me tė?
Nė fakt me vajzėn nuk jam ende nė lidhje, por kemi njė
simpati tė ndėrsjellė pėr njėri-tjetrin. Ajo nuk ėshtė nga
Shqipėria por nga Mali i Zi. Quhet Afėrdita Dreshaj, por nė
Shqipėri jemi parė duke qėndruar bashkė nė kafe, dhe janė
folur fjalė qė jemi nė lidhje, por nuk ėshtė e vėrtet
lidhje dashurie mes nesh ende nuk ka. Por kjo nuk do tė
thotė qė njė ditė nuk do tė ketė, sepse ėshtė e vėrtet qė
kemi tė dy simpati mes njėri-tjetrit.
Por ju jeni shpesh me tė dhe mediat kanė folur shumė..
Po jam parė me tė ėshtė e vėrtet, por ja qė doli se mediat
nuk godasin gjithmonė. Edhe gaze-tarėt gabojnė dhe kanė
gabuar nėse e kanė cilėsuar lidhjen si tė tillė, pa qenė
ende.
Jeni nė kontakt me kėtė vajzė?
Po ne jemi nė kontakt tė vazhdueshėm dhe tė shpeshtė.
Ēfarė ēmoni mė tepėr tek ajo, thjesht bukurinė apo ndonjė
dhunti tjetėr?
Po tek ajo mė pėlqejnė shumė tipare ndoshta tė fshehta qė
unė kam zbuluar gjatė qėndrimit me tė. Mė pėlqen modestia e
saj, sinqeriteti, zemėrbutėsia por natyrisht edhe bukuria e
veēantė qė ajo ka. Por sėrish them se gjithė kjo simpati
nuk do tė thotė qė mund tė konsiderohet lidhje dashurie.
Sigurisht do tė mė pėlqente shume tė ishte tamam e tillė,
por ende nuk quhemi tamam tė tillė.
Si ėshtė njė ditė e juaja, duke filluar nga ora e zgjimit,
deri nė orėt e vona tė natės?
Pas kafes sė mėngjesit, unė shkoj nė leksione nė fakultet
ku kaloj njė pjesė tė mirė tė ditės. Pastaj dal me shokėt
pėr kafe, apo pėr tė luajtur ndonjė lojė Play Station.
Ndėrsa pjesa tjetėr e ditės mbetet pėr angazhimet e tjera
nė muzikė.
Qėndroni shumė nė lokale, preferoni jetėn e natės?
Dal shumė rrallė. Nuk ėshtė se nuk preferoj tė dal, por nuk
kam shumė kohė, kam shumė angazhime. Por edhe ruhem qė tė
mos jem gjithkund, nė njė mėnyrė tė mos imponohem tė mos
jem shumė i dukshėm.
Merreni me sport, apo ndonjė aktivitet tjetėr, kur keni
kohė tė lirė?
Shumė shpesh luaj basketboll me shokėt, por preferoj shumė
edhe fitnesin.
Lexoni shumė, dhe ēfarė ju pėlqen mė shumė?
Unė lexoj kur kam kohė tė lirė. Kam literaturėn e
detyrueshme pėr fakultet, por preferoj tė lexoj etikė
qytetare, libra tė ndryshėm nga arti.
Me kė konsultohesh pėr lookun tėnd, kush kujdeset pėr
veshjet e tua?
Konsultohem me njė profesionist siē ėshtė Armendi. Ai
pėrkujdeset pėr lookun tim. Edhe nė kėtė pikė ka shumė
rėndėsi profesionalizmi, dhe Armendi ėshtė i tillė.
Shpati ėshtė njė djalė i dėgjueshėm pėr prindėr dhe mjaft
besimtar, ėshtė kjo rezultat i njė kulture familjare apo ka
ndikuar diēka tjetėr nė kėtė aspekt?
Po tek unė padyshim qė ka ndikuar kultura familjare dhe
edukimi. Por karakteri krijohet me kohė sipas pėrvojės
jetėsore. Nuk mund tė them saktė se ka pasur njė faktor
tjetėr qė ka ndikuar tek karakteri im por kulturės
familjare.
Ndėrsa po flasim ju sapo keni dalė nga Xhamia...
Po unė jam shumė besimtar, dhe e ndjej pėr obligim tė jem i
tillė
. Kjo gjė mė bėn tė ndihem mė mirė.
Ēfarė ju shtyn tė bėheni besimtar i devotshėm?
Frika nga zoti, dėshira pėr tė bėrė gjėra tė mira. Falja
dhe pėrkushtimi ndaj besimit ėshtė njė lloj disipline qė
kam krijuar nė jetėn time. Mund tė them se ėshtė njė
disiplinė e pėrkryer, qė e mbush karakterin tim, e forcon
atė, por jo vetėm mua. Besimi e forcon ēdo njeri.
Ėshtė Shpati djalė shtėpiak, pėr t’i ardhur nė ndihmė
prindėrve kur ata kanė ndonjė nevojė?
Jam i dėgjueshėm pėr ta.
Po tė mos ishe kėngėtar, ku do ta shihnim Shpatin sot?
Do tė isha ose nė ndonjė fushė tjetėr arti, gjė pėr tė
cilėn unė besoj se kam talent, ose do tė isha njė sportist,
mė saktėsisht njė basketbollist i mirė.

Kush ėshtė Afėrdita Dreshaj…
Vajza pėr tė cilėn Shpat Kasapi flet me aq simpati quhet
Afėrdita Dershaj e cila pak kohė mė parė ėshtė shpallur
shoqėruesja e parė e Miss Shqipėria 2007. Ndėrkohė qė
vazhdon shkollėn, Afėrdita ėshtė njėkohėsisht edhe modele
nė Amerikė ku kohėt e fundit ka modeluar pėr “Ferrarin”
ndėrkohė qė pret tė mbyllė kontratėn me njė firmė kozmetike
pėr tu emėruar dhe si imazhi i saj. Ashtu sikurse dhe
Shpati edhe Afėrdita ėshtė e suksesshme nė karrierėn e saj.
Ka nė horizont shumė projekte pėr tė ardhmen prej tė cilave
varet dhe karriera e saj si modele.
Fokus Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-07, 15:51   #23
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

Djemaaaaa... a po doni me e pa Afėrditėn!?!

Hajt kqyrne, veē prekne hunėn nihere se pi bini msysh ēikės__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga rilinda : 27-11-07 nė 15:52
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-07, 20:15   #24
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Djemaaaaa... a po doni me e pa Afėrditėn!?!

Hajt kqyrne, veē prekne hunėn nihere se pi bini msysh ēikėsQenka bukuroshe......
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-07, 12:34   #25
Djellza:
 
Avatari i Djellza:
 
Anėtarėsuar: 12-04-07
Postime: 200
Djellza: i dashurDjellza: i dashurDjellza: i dashur
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

DY MA TE BUKURIT JU UROJ SHUM TE MIRA NE JETE:
__________________
Do te mbajme ne zemer kurre nuk te harrojm ,edhe pse vdekja te mori te ne ne shpiert ti dote jetosh gjithemone.
Djellza: Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-12-07, 18:31   #26
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

shum bukur besa gezohet shume shpati!
__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-08, 22:25   #27
Dina
 
Avatari i Dina
 
Anėtarėsuar: 18-11-07
Vendndodhja: ....
Postime: 28
Dina i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Fejohet Shpat Kasapi!!!

jo bre se nuk ishte feju sishte e vertet veq ishte tu kalu me to
kjo ishte me origjin katolike po per shpatin e kishte ndru edhe origjinen hehe


Dina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.