Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj. 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 08-02-10, 20:16   #1
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
Avatari i GjIlAnAsI_cSi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Postime: 1,201
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Rexhep Hoxha refuzon Ēmimin Kombėtar “Azem Shkreli” nga njė qeveri servile.

Prishtinė, 8 shkurt-Tė hėnen nėpėrmjet njė komunikate, shkrimtari Rexhep Hoxha ka bėrė me dije publikun se refuzon Ēmimin Kombėtar “Azem Shkreli”. Nė njoftimin e Hoxhės thuhet: “Nga mjetet e informimit u njoftova se mė ėshtė ndarė Ēmimi Kombėtar pėr vepėr jetėsore "Azem Shkreli". Mirėpo, duke qenė se ēmimin e jep njė qeveri servile ndaj tė huajve dhe mashtruese ndaj te vetėve, me zyrtarė tė lartė tė pangopur pėr t'u pasuruar nė kurriz tė Kosovės sė varfėr, me deputetė rrogash shumėfish me tė mėdha se mjekėt, mėsuesit, policėt, gjyqtarėt, pa i pėrmendur kategoritė mė tė ulėta tė nėpunėsve me rroga tė mjerueshme, pensionistė lėmoshash, tė kėrkojnė edhe nga njė veturė pėr kokė, shofer pėr vete dhe beneficione tė tjera nė njė kohe varfėrie tė hatashme e papunėsie tė pėrvajshme, me vetėvrasje si kurrė mė parė nga humbja e besimit nė jetė, pėr t'u lėnduar ēdo zemėr njeriu, kėtė ēmim e refuzoj. Sė dyti, duke e njohur mirė Azem Shkrelin, shpirti, nderi dhe karakteriim nuk e pranon asnjė ēmim me emrin e tij. Me shkrimtarin merr frymekombi. Ai pėr asgjė as nuk shitet as nuk blihet”.


__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:00.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.