Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Temė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-06-10, 10:20   #16
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ėshtė ndarė tragjikisht nga jeta ikona e filmit, Bekim Fehmiu

:)

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=29833

Tema ekziston!
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 16-06-10, 11:35   #17
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ėshtė ndarė tragjikisht nga jeta ikona e filmit, Bekim Fehmiu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~
Mos u ngut, ani qė egziston.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 11:46   #18
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ėshtė ndarė tragjikisht nga jeta ikona e filmit, Bekim Fehmiu

Ne duhet tė guxojm edhe Bekim Fehmiun ta kritikojm pėr "vdekjen e tijė".
Tė ishim nja 100 milion, ndoshta nuk do tė ishte mė rėndėsi si tė VDISJE dhe ku tė VDISJE. Por nė rastin tonė kjo edhe nuk ėshtė edhe bash "menquri" tė vetvritesh, apo edhe tė tė vrasin midis shkinije.
Mirė, Dakord.
- Bekimi Fehmiu u lindė nė Sarajevė, dhe mė vonė u vendos nė Beograd, nga atje edhe pėrfundojė me karrieren filmike. Por a nuk do tė ishte mė mirė tė largohėshe nga atje, nėse jo nė Prishtinė e Tiranė, kthehu vėlla nė Pejė, kthehu Bekim Fehmiu dhe ju "BEKIMAT" e tjerė nėpėr shknihane se edhe nė Kosovė nuk vdiset urie !!! ( e mos shkoni si qeni n'rrush).
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 12:04   #19
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ėshtė ndarė tragjikisht nga jeta ikona e filmit, Bekim Fehmiu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~
po me vones e pash,po me duket pune e juaja eshte mu mer me tema e postime,korigju,fshi ato qe jon ka dy e tjera,po per fat te keq pak po mireni me gjera te tilla nuk e kom veq me ty AnnA po gjith modrratoret...
__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 13:36   #20
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

Jador,
jo, e ngrata ti, apo si do ti binte nė sėrbqke JADNA ti.....
Tek shohė sa paske vuajtur nė kėto orė tė vona pėr vdekjen e Bekim Fehmiut, mua mė dhimsėsh mė shumė pse nė ato orė nuk paske fjetur apo bėrė noj gjė me rėndėsi.
Por ti e di mesiguri si ėshtė mė mirė pėr tya, pėrveq asajė ndjek orė e qast kėshillat e mamas sate, si dhe pėr joker ke prapanicen e gjėrė tė pondas, nga dhe mundohesh tė fshihesh.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 14:06   #21
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

S'besoj qe e ka vra dikush pos dores se vet.

Ka kalu ajo koha e vrasjeve enigmatike.

Per nje here qe jam dakord edhe un me gurin, mir e tha. PSE PATRIOTAT ME JETU N'GOJ T'UKIT ?

...ah biznesi....
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 14:15   #22
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

ish kan hafi i shkinis se e kish pas alltin me leje
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 15:34   #23
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

A te zhadja e paskan hap te pamen a ?

ani shihe fshatundarin, Udebeja e vrajti me alltine ne dore te vehte !

A shkulqim te madh valla ka lane me ja jepen plumb vehtes ne midis te Zvezdares se Beligradit.
__________________
Unė nuk jam i pari, por jam Nr.1 !kėte qė po e shkruaj e din edhe ti !!!

...sikur une te isha ti, me miliona here do i lutesha Zotit te jam une !!!

http://www.youtube.com/watch?v=HV5GQkDbKpM
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 15:40   #24
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi
Jador,
jo, e ngrata ti, apo si do ti binte nė sėrbqke JADNA ti.....
Tek shohė sa paske vuajtur nė kėto orė tė vona pėr vdekjen e Bekim Fehmiut, mua mė dhimsėsh mė shumė pse nė ato orė nuk paske fjetur apo bėrė noj gjė me rėndėsi.
Por ti e di mesiguri si ėshtė mė mirė pėr tya, pėrveq asajė ndjek orė e qast kėshillat e mamas sate, si dhe pėr joker ke prapanicen e gjėrė tė pondas, nga dhe mundohesh tė fshihesh.
murriz.

u nguta fet e fet si fluturre i kreva te gjitha me heret mbreme pasi kishim mbremje te jashtezakonshme sepse ngadal po na vdes truri i kombit elita e mirefillet ,mashkujte e beshem murriz , mashkull me mbahesh ti apo miku ..
ncuk te kuptoj ..nuk vine frekuencat e vleres se mirefillte gjere ne kendet e bastoreve as qajtoreve..

p.s.
munesishte me informo te lutem ku gjindet si eshte puna me Hedonin apo Uliksin e Bekimit .angazhoj dostat , mos per jadore bere per komb.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 16-06-10 nė 15:41
jadore Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 16:00   #25
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

DukagjinMuslija (para 18 oreve)

BEKIM FEHMIU NĖ SYTĖ E TĖ BIRIT TĖ TIJ ULISIT Qė tė flas pėr babain tim-Bekimin, sėpari do tė duhej tė flisja pėr gjyshin tim Ibrahimin. Ishte i lindur mė 1892 nė Gjakovė, nė njė familje tregtare dhe arsimore.Shkollėn Normale dhe Medresenė e kishte kryer nė Shkup. Biografia e gjyshit shkurtimisht mund tė tregohet edhe pėrmes emrave qė ua kishte lėnė fėmijve tė vetė, duke u pėrpjekur qė ata ti kishin vetėm kuptime shqiptare, e nė asnjė mėnyrė arabe ose turke. Vajza mė e madhe quhej Shpresa- fjalė e nderit, betim dhe njė lloj shenje mbrojtėse e shqiptarėve;Shpresa- donte tė thoshte shpresė nė ditė mė tė mira pėr popullin shqiptar;Bashkim- djali i parė- nė kuptimin e bashkimit tė shqiptarėve;Arsim- arsimimi i popullit; Fatmir- fat i mirė pėr popullin; Bekim-babai im- donte tė thoshte bekimi i popullit;Afėrdita-agimi ėshtė afėr pėr popullin shqiptar dhe Lulėjeta-lulja e jetės. Ibrahim Fehmiu me pushkė dhe libėr ishte dora e djathtė e patriotit tė shquar Bajram Curri i cili kishte luftuar kundėr pushtimit turk nė vitin 1912.Si njėri ndėr mėsuesit e parė shqiptar, i kushtohet arsimimit tė popullit tė tij dhe hapjes sė shkollave nėpėr Kosovė dhe Shqipėri. Pėr kėtė shkak pushteti serbo-malazias e dėnon me vdekje. Nė kohėn e Mbretėrisė sė Jugosllavisė, ndiqet si ithtar i Bajram Currit dhe Fan Nolit.Gjyshin e ndiqte edhe mbreti Ahmet Zogu, duke vėnė njė ēmim shumė tė lartė dukatėsh pėr kokėn e tij.Mė 1929 kapet dhe izolohet nė Valevė.Nė atė kohė familja e tij jetonte nė Gjakovė, kurse dy vite mė vonė tė gjithė sė bashku deportohen nė Sarajevė, ku, pėrveē tre fėmijve tė lindur, nė botė vijnė edhe bijt :Fatmiri, Arsimi dhe babai im- Bekimi. Nė vitin 1939 pas okupimit tė Shqipėrisė nga Italia, ata shkojnė nė Shkodėr ku gjyshi bėhet drejtor didaktik i shkollave fillore, ku lind edhe vajza e tij mė e vogėl- Afėrdita. Pas rėnies sė Mbretėrisė jugosllave mė 1941, familja kthehet nė Prizren, ku ai e vazhdon punėn e tij edukative dhe patriotike.E burgosin edhe gjermanėt. As nė kohėn e Jugosllavisė sė re nuk mbyllet Golgota e familjes Fehmiu.Gjyshin e burgosin dhe pas procesit tė montuar ai dėnohet.Pas daljes nga burgu nė vitin 1951 ai vdes. Gjyshja ime- Hedija ishte e lindur nė Gjakovė mė 1908 e cila e kishte pėrcjellur vazhdimisht gjyshin nė rrugėn e vuajtjeve tė tij jetėsore dhe babai im mendon se akoma nuk ka gjetur fjalė tė mjaftueshme pėr t’i pėrshkruar tė gjitha vuajtjet e nėnės sė tij dhe tė familjes Fehmiu. Gjenerata e babait tim Bekimit, ėshtė gjenerata e parė nė historinė e Kosovės qė ėshtė shkolluar nė gjuhėn amtare qė nga shkolla fillore, deri nė maturėn e gjimnazit.Pas gjimnazit babai bėhet anėtar i dramės shqipe tė Teatrit Krahinor, si Teatėr i vetėm profesional nė Kosovė. Akademinė teatrore nė Beograd e regjistron nė vitin 1956, nė klasėn e profesorit tė njohur Mate Millosheviq.E jep pranimin pranues dhe pranohet si student i saj, me kusht qė ta mėsonte gjuhėn serbo-kroate. Teatri i Prishtinės ia ndanė bursėn e studimeve, por mallkimin qė e kishin bėrė’’zotrat’ e politikės ndaj familjes Fehmiu, bie edhe mbi kokėn e babait tim.Pas dy muajve i ndėrpritet bursa. Duke iu falėnderuar rektorit tė Akademisė sė poetėve, Dushan Matiqit, i ndahet bursa pėr shkollim deri nė fund tė studimeve. Shpejt e mėson serbokroatishten dhe gjatė vitit 1960 bėhet anėtar i rregulltė i Teatrit mė tė mirė tė vendit-Teatrit jugosllav tė dramės. Dhe deri nė ditėn e sotme, profesorėt e Akademisė e pėrmendin babain tim si shembull i njė talenti tė jashtėzakonshėm dhe si njė student i vyeshėm, qė edhe unė, si student i tė njėjtin fakultet, i kam dėgjuar disa herė ato lėvdata qė i bėheshin babit tim. Deri nė vitin 1987, kur jep dorėheqje nga Teatri jugosllav i dramės, pėr shkak tė tretmanit tė keq qė i bėhej, ai kishte luajtur mbi 40 role tė llojllojshme teatrore, nga tė cilat kishte interpretuar role tė mesme dhe kryesore, duke hyrė kėtu edhe ‘’Atelia 212’’. Nė dy pjesė teatrore ishte asistent i regjisorit Millosheviq, pėr’’Riēardin e tretė’’dhe’’Zbulimin ‘’ e Dobrica Qosiqit. I realizon filmat:’’Klakson’’, ‘’Roj,’’Vitet e nxehta’’, ‘’Protesti’’, ‘’Depsi’’, ‘’Pavle Pavlloviq’’ etj. Pas suksesit tė madh tė filmit ‘’Mbledhėsite puplave’’, nė regjinė e A.Petroviqit, ku luan rolin e romit Boro i bardhė/filmi i fiton dy shpėrblime nė Festivalin e Kanės-Francė 1967 dhe nominohet edhe pėr Oskar/, fillon karriera e tij internacionale, duke u bėrė ylli i parė botėror nga hapėsirat tona dhe nėnshkruan njė kontratė disavjeēare me producentin Dino De Laurentis. Bėhet krenaria e ish- Jugosllavisė. Kryesisht xhironte:Nė Evropė, SHBA, Amerikėn Jugore, Afrikė dhe Azi. Luajti nė gjuhėn shqipe, serbokroate, maqedonishte, rome, turke, spanjolle, angleze, frenge dhe italiane. Spektatorėt edhe sot i shikojnė filmat dhe teleseritė nė tė cilat lujti ai, siē janė:’’Odisea’’ e Homerit, me Irena Papasin, ‘’Aventurierėt’’, ku luajti rolin kryesor tė Daksit/Plejbojin Porfiro Rubiroze/, ‘’Dezertor’’ me Xhon Hjustonin, Riēard Krenėn, Rikardo Montalbanin, Ēak Konorsin, Vudi Stroudin etj.Nė ’’Lejėn pėr rasje’’, me Ava Gardnerin, Dirk Bogardin, Federik Forresitin, Timoti Daltonin, nė ‘’Shtatorin e zi’’ me Robert Shoun, Marta Kelerin...nė ’’Libera dashuria ime’’, me Klaudia Kardinalen,nė ‘’Sallon Kiti’’, me Ingrid Tulin, Helmut Berger dhe tė tjerė. Qė ta fitonte rolin me buxhet tė lartė nė filmin ’’Aventurierėt’’, nė regjinė e Luis Xhilbertit, duhej qė ta zotėronte gjuhėn angleze nė njė afat vetėm prej 10 javėsh, gjė qė pati sukses.Rolin e fitoi nė vitin 1968, po atė vit kur u linda edhe unė. Qė t’u paraqitej tė ftuarve, si ylli i ri i filmit ‘’Aventurierėt’’ me yjet mė tė mirė tė filmit:Olivia De Hevilend, Ana Mofo, Kendis Bergen,Ernest Borgnin, Fernando Rej, Alen Badel, Rozano Brazi, Sharl Aznavur etj., pėr nder tė babait tim ishte organizuar njė pranim madhėshtor nė hotelin’’Pjer’’ tė Nju Jorkut, nė tė cilin ishte paraqitur nė rrobe tė stilizuara kombėtare shqiptare. I xhiroi mbi 50 filma nė tė cilėt luante kryesisht role kryesore. Nė shenjė proteste pėr shkak tė propagandės antishqiptare dhe urrejtjes ndaj popullit tė tij, babi im mė 1987 nė mėnyrė demonstrative e lėshon pjesėn teatrore’’Madam Kolontajn’’ ku e luan Stalinin dhe Leninin dhe pėrshendetet publikisht me veprimtarinė artistike nė ish Jugosllavi. Roli i fundit qė e luajti pėr Televizionin italian ishte Shėn Josifi nė filmin’’Fėmija i emėruar Jezu’’ nė regjinė e Franko Rosit, i cili ėshtė shfaqur edhe nė Televizionin amerikan. Shkrimtari dhe producenti italian, Francesko Skardamalia kishte thėnė:’’Bekim Fehmiu ėshtė i vetmi aktor internacional nga vendet lindore komuniste i cili xhiroi nė Perėndim gati njėzet vite, duke e depėrtuar perden e hekurtė, deri nė paraqitjen e Gorbaēovit dhe rrėzimin e Murit tė Berlinit’’. Filmin e fundit’’Xhingis Kani’’e ka realizuar nė vitin 1992 nė regjinė e Ken Anakinit dhe nė produksionin Amerikano-italian. Pas Aleksandėr Moisiut, aktorit nga gjysma e shekullit 20, babai im ėshtė aktori i parė internacional shqiptar nė gjysmėn e dytė tė shekullit 20. Rėnia e Jugosllavisė, lufta e tmerrshme vėllavrasėse, shkatėrrimi i Vukovarit, bombardimi i Dubrovnikut, rrethimi shumėvjeēar i Sarajevės, lufta nė Kosovė, bombardimi i RS tė Jugosllavisė, kanė bėrė qė babai im tė tėrhiqej edhe mė tepėr.Ėshtė ndarė nga fjalėt qė pėr aktorin janė mė tė fuqishmet dhe mjeti mė i mirė.Ėshtė ndarė prej tyre dhe i ka shėndrruar nė heshtje- nė protest, me ē’ rast hamleti do tė thoshte...Ka mbetur heshtja’’. Sot jeton i tėrhequr me nėnėn time Branka Petriqin, e cila akoma merret nė mėnyrė aktive me teatėr dhe me vėllezėrit dhe motrat e tij mes Prishtinės, Prizrenit dhe Beogradit.
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 16:04   #26
Pulebardha
 
Anėtarėsuar: 28-10-09
Postime: 123
Pulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėm
Angry Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

Aktoré me pérmasa botérore.... nuk ka pesh ku jetoi , si dhe pse.... !!
uroj té lindé edhe njé Artisté si Bekim Fehmiu.Ngushéllime gjithé Shqipétaréve.
Pulebardha Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 20:30   #27
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pulebardha
Aktoré me pérmasa botérore.... nuk ka pesh ku jetoi , si dhe pse.... !!
uroj té lindé edhe njé Artisté si Bekim Fehmiu.Ngushéllime gjithé Shqipétaréve.
Pikėrisht nga ky fakt edhe "mospajtimi" imė me si tė vdiset.
Unė e dijė, kam edhe pėrjetuar disa raste se si vdesin njerz nė dhera tė huaja, njohė tė tillė qe kan mbetur si "stėrvina" rrugėve e rrugicave, deri nga ata tė kalburit nė podrume.
Por pse ti ngjet kjo njė BEKIM FEHMIUT ?
Bekim Fehmiut nuk i voglojen veprat e tija prej njė artsiti me renome botrore pse njėfar "murrizi" o i dhnue n'tė pse e lejoj vehten me e nshue shpirti nė beligrad.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 20:56   #28
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

Pusho i qete ZOTERI FEHMIU!!!


PS. Bagla e madhe(me ket them Guri i Madh) plus makresh talibani plus murriz patrioti me bateria desha te ju them dicka: Vetem perpara keshtu duhet te shahen e kritikohen Shqiptaret qe kan arrit dicka te madhe ne skenen internacionale sepse te tjetret mezi presin ta fusin ne Historin e tyre(Si psh. Serbia)!

Jeta private eshte private, si e tya si e mua e poashtu edhe e ZOTERI FEHMIUT, keshtu qe mos hani MUT!

Po nejse se e ardhmja e neve po shihet, ma te miret dhe me te vyeshmit e Kombit po ikin e kan ik, keshtu qe Kosova e mjere ka mbet dhe do te mbet ne duar te BAGLAV!

Haj medet haj medet.

Prap ju Dua shum edhe pse jeni BAGLA!

Pps, hhmmmm nuk pata ndermend te shkruaj me mirpo ..................................
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 21:35   #29
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skyfter
Pusho i qete ZOTERI FEHMIU!!!


PS. Bagla e madhe(me ket them Guri i Madh) plus makresh talibani plus murriz patrioti me bateria desha te ju them dicka: Vetem perpara keshtu duhet te shahen e kritikohen Shqiptaret qe kan arrit dicka te madhe ne skenen internacionale sepse te tjetret mezi presin ta fusin ne Historin e tyre(Si psh. Serbia)!

Jeta private eshte private, si e tya si e mua e poashtu edhe e ZOTERI FEHMIUT, keshtu qe mos hani MUT!

Po nejse se e ardhmja e neve po shihet, ma te miret dhe me te vyeshmit e Kombit po ikin e kan ik, keshtu qe Kosova e mjere ka mbet dhe do te mbet ne duar te BAGLAV!

Haj medet haj medet.

Prap ju Dua shum edhe pse jeni BAGLA!

Pps, hhmmmm nuk pata ndermend te shkruaj me mirpo ..................................hhhaaa


po mendon se je hakmerr apo per at videon me both te mira jo jo keni gabuebekim fehmiu kishte pas allti me leje nga sigurimi i shkinis mos te kthehemi masakrave qe i ka bae ky SUP


veq po me intereson a e ka naj vend ne kosov per me u varros
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 16-06-10, 23:08   #30
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: udbeja e vret aktorin shqiptar, Bekim Fehmiun

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skyfter
Pusho i qete ZOTERI FEHMIU!!!
Foli, foli se tu t'nie osht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skyfter
PS. Bagla e madhe(me ket them Guri i Madh) plus makresh talibani plus murriz patrioti me bateria desha te ju them dicka: Vetem perpara keshtu duhet te shahen e kritikohen Shqiptaret qe kan arrit dicka te madhe ne skenen internacionale sepse te tjetret mezi presin ta fusin ne Historin e tyre(Si psh. Serbia)!

Jeta private eshte private, si e tya si e mua e poashtu edhe e ZOTERI FEHMIUT, keshtu qe mos hani MUT!

Po nejse se e ardhmja e neve po shihet, ma te miret dhe me te vyeshmit e Kombit po ikin e kan ik, keshtu qe Kosova e mjere ka mbet dhe do te mbet ne duar te BAGLAV!

Haj medet haj medet.

Prap ju Dua shum edhe pse jeni BAGLA!

Pps, hhmmmm nuk pata ndermend te shkruaj me mirpo ..................................

Jo more s'jem ka hajm mut, besom qe krejt te ti menen e kem pas ! Tham ja lojm Skylyfterit kur te kthehet.

Sonte degjova qe kishte len amanet, trupin me ja djeg ! Cudi, me kall Patriotin e me bo hi ??!

Nejse ti, mos u be nervoz se un se vrava Fėmijun 70 e kusur vjet.


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:13.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.