Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-07-13, 23:45   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Exclamation A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Zyrat civile per regjistrimin e popullsis ne Kosove kan alarmuar nje situat te re te krijuar koherave te fundit.
Shume emra shqiptar po nderrohen ne emra arab.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-07-13, 12:06   #2
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Zyrat civile per regjistrimin e popullsis ne Kosove kan alarmuar nje situat te re te krijuar koherave te fundit.
Shume emra shqiptar po nderrohen ne emra arab.
pasha qikit kapuq e vurtet osht. E pash gje ni dost e ka pasen emnin Mentor e qishti e kish bo Ibrahim. Jom rrenqeteh tibe , ja shava tezet e se lash gjo pa i thon,po kujna mi thonen...
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-13, 06:41   #3
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalimero Shiko postimin
pasha qikit kapuq e vurtet osht. E pash gje ni dost e ka pasen emnin Mentor e qishti e kish bo Ibrahim. Jom rrenqeteh tibe , ja shava tezet e se lash gjo pa i thon,po kujna mi thonen...
... mos ta bojne emnin stojan (si vetoni i suroit) se sa per Ibrahim nuk asht pune e madhe...
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-13, 10:35   #4
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqipt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
... mos ta bojne emnin stojan (si vetoni i suroit) se sa per Ibrahim nuk asht pune e madhe...
Fshatari,

Si gjithmone, pak fjale po me shume kuptim !
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-13, 22:06   #5
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

nuk eshte as e ndershme e as burrnore, e as hyjnore me ja "ngjit" t'pakonen dikujt.

zaten plani B u thojka keshtu ?
per t'ardh deri te qellimi mos zgjidh as menyr e as mjet.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-08-13, 20:29   #6
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Ibrahim, shume emer i mir.

Sic tha fshatari, mos ta bejn : Pjeter e Vlladimir.

Islami si fe, si duket do ta mbron per se dyti here popullin shqiptar nga asimilimi.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-08-13, 14:57   #7
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
... mos ta bojne emnin stojan (si vetoni i suroit) se sa per Ibrahim nuk asht pune e madhe...
tibe mir e ki, purshembudh minova qishti , me pas pasen ingj fari emnin Njomza ose Yllka, qish e kisha thiren

ingja Njomza ,ingja Yllka pffffffffff pa lidhlldhlldhje

aga Yll,
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-08-13, 23:50   #8
Marcoo
 
Avatari i Marcoo
 
Anėtarėsuar: 06-09-10
Postime: 4
Marcoo i dashurMarcoo i dashurMarcoo i dashur
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Mendoj se emrat mirren mbas fes ku edhe tregojne edhe fen edhe prejardhjen e tyre
Jezusi ka lind ne Palestin po emrat Christian apo Maria hele ju lojne vendet europiane po nuk dot thot se edhe ata bo bohen arab po emer fetar qe nuk i del moda


Murriz kjo eshte smundje psiqike qka po bojne tjeret keshtu qe mos baj dert cfare emra ngjesi shqiptaret e vet ke nje nick qe ska tbej me njerzimin hiq
Marcoo Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-13, 10:04   #9
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Po ju qka po mendoni hej , njerezit kan nisur te qelin syte dhe te kuptonin jeten e vertete , kan nisur te kuptoje se edhe emrat muslimani shpetojne gjynahet ne boten tjeter, e qelen syte dhe kuptuan qe tjeter rruge dalje nuk ka perveq rruges se Allahut , kuptuan se nuk duan te vdesin me emrat pa lidhje e me emrat katolike.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-13, 15:11   #10
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Ne radhe te pare pershendes hapesin e temes,per nje tem shum te qelluar.

Ndaj marr dhe rastin me pak fjale,rreth asaj qka po shofe dhe degjoi per se afermi gjate pushimit qe ndodhem pikerisht ne Kosove. Gje per qka po flitet dhe per rajonet tjera ku do shqiptare per nje gje te tille/Arabizmi duke degjeneruar kulturen ton shqiptare qofte ndaj emrave dhe shum gjera te palakmueshme per brezin ton ne te ardhmen dhe sot!

A seshte per te ardhur keq,kjo qka po ndodhe tek ne si shqiptar per qka luftuam valle?per qka u derdh tan Ai Gjak me Shekuj?!

Une per vete po ndjehem gati si nje e huaj per te dyten here ne vendin tim!
lidhur me rastet e kesaj dukurie qe ka perfshire ku do Trojet shqiptare!


Ju pershendet
Natyra.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 23-07-13 nė 15:20
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-13, 14:19   #11
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra Shiko postimin
Ne radhe te pare pershendes hapesin e temes,per nje tem shum te qelluar.

Ndaj marr dhe rastin me pak fjale,rreth asaj qka po shofe dhe degjoi per se afermi gjate pushimit qe ndodhem pikerisht ne Kosove. Gje per qka po flitet dhe per rajonet tjera ku do shqiptare per nje gje te tille/Arabizmi duke degjeneruar kulturen ton shqiptare qofte ndaj emrave dhe shum gjera te palakmueshme per brezin ton ne te ardhmen dhe sot!

A seshte per te ardhur keq,kjo qka po ndodhe tek ne si shqiptar per qka luftuam valle?per qka u derdh tan Ai Gjak me Shekuj?!

Une per vete po ndjehem gati si nje e huaj per te dyten here ne vendin tim!
lidhur me rastet e kesaj dukurie qe ka perfshire ku do Trojet shqiptare!


Ju pershendet
Natyra.
Te pelqej veten rradhen e pare, ate te pershendetjes, kurse rradhet tjera vetem paraqitesh konfuze... sikur sot te jesh dhe te degjosh emra te tille, ku dihet se patriotet me te medhenje te kombit kane po ata emra qe ty dhe sojit tend u shkaktojn shqetesim.
Ne nje rradhe ke thene se degjon dhe shehe! Po te them se ti je qorre dhe shurdhe nga ajo qe ndodhe ne hapsiren shqiptare. Ti nuk i shehe ata vajza qe bejne amoralitet rrugeve te Kosoves dhe nuk degjon per rrezikun e civilizimit qe perhapet me te madhe ne Kosove. E kam te qarte, doni te prezentoheni me kulture dhe te civilizuara, por kjo eshte large e large kultures dhe civilizimit, qe juve ju duhet kohe te kuptoni domethenien e vertete... qofsh me fat Natyra e shqetesuar, populli asnjehere nuk ka qene dhe nuk do jete nevojtar e sojit te juaj, ngase Imeri, Ismaili, Hasani, Mehmeti, Naimi, Samiu, Ademi, Hamza kane luftuar natyren e prezentimit si te juajin.
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-13, 05:06   #12
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
=Lapsi;
Te pelqej veten rradhen e pare, ate te pershendetjes, kurse rradhet tjera vetem paraqitesh konfuze... sikur sot te jesh dhe te degjosh emra te tille, ku dihet se patriotet me te medhenje te kombit kane po ata emra qe ty dhe sojit tend u shkaktojn shqetesim.
Ne nje rradhe ke thene se degjon dhe shehe! Po te them se ti je qorre dhe shurdhe nga ajo qe ndodhe ne hapsiren shqiptare. Ti nuk i shehe ata vajza qe bejne amoralitet rrugeve te Kosoves dhe nuk degjon per rrezikun e civilizimit qe perhapet me te madhe ne Kosove. E kam te qarte, doni te prezentoheni me kulture dhe te civilizuara, por kjo eshte large e large kultures dhe civilizimit, qe juve ju duhet kohe te kuptoni domethenien e vertete... qofsh me fat Natyra e shqetesuar, populli asnjehere nuk ka qene dhe nuk do jete nevojtar e sojit te juaj, ngase Imeri, Ismaili, Hasani, Mehmeti, Naimi, Samiu, Ademi, Hamza kane luftuar natyren e prezentimit si te juajin.
ncncnc qenke lodhur pak o Lapsi,kujdes mos ia ndrro kahjen e ngjyres Lapsit!..mbase "Lapsi" si te vetmen ka ngjyren e vet.Sikur dhe shqiptari qe ka vetem ni "Komb" a seshte keshtu a po qenkam bere "Shurdher e qorre une sipas teje?!
Sa per Emrat e cekur te luftetarve nga ti,"Une personalisht shum i respektoi meritat e tyre si luftetar te liris"...Mirepo,nese kerkoim konkluzion tek Emrat?disi thyeshem,perkrah disa Emrave tamam shqiptar.Per te cilet me lejo ti ceki ketu para jush ni nder cilesit e Emrave qe me plote fjalen te ben me kuptua,,se dhe rrenjet i kan shqiptar'' e jo vetem Emer.

Jen pra keta "Emra" qe pikerisht mua me bejn te ndihem shqiptare,si i njohur qe ashte me Emer shqiptar...Pikerisht,po filloi me Emrin-Gjergj, Kastrioti,Skenderbeu!!!(Quditrisht,se si prej ni Emri na dualen pothuaj 3 Emra).Madje,jan Konstandini,Jozefi,Qerqiz, Topalli,Pirro,Spahiu,Albaner,Ardian,Dardan,Shkodra n,Vjosa si dhe shum te tjere,qe na shpien drejt rruges Demokratike e cilsore me theksin shqiptar Emer.Duke marr si shembull nder te tjeret Emra.Emrin "Vjosa"! Sepse, dhe me pelqen per dallim qdo gje qe perfshin lumenjet,si qeshte dhe Drini-(bardh) apo dhe Lumi(bardh)prandaj, ndalemi ketu dhe analizoim me plote kuptimin e fjales ne "Trashegimin e Emrit qe diku rrjedhshem te ve ne dukje me besua sa rendesi ka ky Emer "Vjosa"!. cili dhe perfaqson lumin e trollit shqiptar. Kur ndoshta dhe pas miliona vite nuk humb,sepse e gjen dhe ne "Harten Shqiptare" mu per kete dhe mbetet gjurem e pashlyer per "Kombin Shqiptar".Dhe,dhe per gjithe ata/o qe duan KOMBIN e vet?mendoi,se duhet te jen sa me shum kamngules per-(Zhdukjen e Emrave te nacionaliteteve te huaja ku do te vendeve te botes)..E jo vetem tek ato (Turko Arabe) qe ia humbin kuptimin e te qenurit shqiptar-Emer.Prandaj,te jem vigjilent para asaj qfare po kerkohet Sot tek ni popull shqiptar,duke mos lejua "shkelje ligjesh" ndaj ni Kombi me te veqant "Historik
ne Ballkan dhe Evrop.Sa nuk eshte krejt Von.Qe ti themi JO nihere e pergjithemon,rreziqeve qe po i kanoset Kombit ton Shqiptar.

Ju Falemnderoi paraprakisht,ne mirekuptim!

Natyra.
[/SIZE]

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 09-09-13 nė 05:12
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-13, 20:48   #13
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra Shiko postimin
ncncnc qenke lodhur pak o Lapsi,kujdes mos ia ndrro kahjen e ngjyres Lapsit!..mbase "Lapsi" si te vetmen ka ngjyren e vet.Sikur dhe shqiptari qe ka vetem ni "Komb" a seshte keshtu a po qenkam bere "Shurdher e qorre une sipas teje?!
Sa per Emrat e cekur te luftetarve nga ti,"Une personalisht shum i respektoi meritat e tyre si luftetar te liris"...Mirepo,nese kerkoim konkluzion tek Emrat?disi thyeshem,perkrah disa Emrave tamam shqiptar.Per te cilet me lejo ti ceki ketu para jush ni nder cilesit e Emrave qe me plote fjalen te ben me kuptua,,se dhe rrenjet i kan shqiptar'' e jo vetem Emer.

Jen pra keta "Emra" qe pikerisht mua me bejn te ndihem shqiptare,si i njohur qe ashte me Emer shqiptar...Pikerisht,po filloi me Emrin-Gjergj, Kastrioti,Skenderbeu!!!(Quditrisht,se si prej ni Emri na dualen pothuaj 3 Emra).Madje,jan Konstandini,Jozefi,Qerqiz, Topalli,Pirro,Spahiu,Albaner,Ardian,Dardan,Shkodra n,Vjosa si dhe shum te tjere,qe na shpien drejt rruges Demokratike e cilsore me theksin shqiptar Emer.Duke marr si shembull nder te tjeret Emra.Emrin "Vjosa"! Sepse, dhe me pelqen per dallim qdo gje qe perfshin lumenjet,si qeshte dhe Drini-(bardh) apo dhe Lumi(bardh)prandaj, ndalemi ketu dhe analizoim me plote kuptimin e fjales ne "Trashegimin e Emrit qe diku rrjedhshem te ve ne dukje me besua sa rendesi ka ky Emer "Vjosa"!. cili dhe perfaqson lumin e trollit shqiptar. Kur ndoshta dhe pas miliona vite nuk humb,sepse e gjen dhe ne "Harten Shqiptare" mu per kete dhe mbetet gjurem e pashlyer per "Kombin Shqiptar".Dhe,dhe per gjithe ata/o qe duan KOMBIN e vet?mendoi,se duhet te jen sa me shum kamngules per-(Zhdukjen e Emrave te nacionaliteteve te huaja ku do te vendeve te botes)..E jo vetem tek ato (Turko Arabe) qe ia humbin kuptimin e te qenurit shqiptar-Emer.Prandaj,te jem vigjilent para asaj qfare po kerkohet Sot tek ni popull shqiptar,duke mos lejua "shkelje ligjesh" ndaj ni Kombi me te veqant "Historik
ne Ballkan dhe Evrop.Sa nuk eshte krejt Von.Qe ti themi JO nihere e pergjithemon,rreziqeve qe po i kanoset Kombit ton Shqiptar.

Ju Falemnderoi paraprakisht,ne mirekuptim!

Natyra.
[/SIZE]
une e thash ate qe verejta, ti e vertetove... per cfar rreziqe po flet: per emrin Ismail, Sami, Kadri po keta nuk jane emra te sotem! Rreziku vjen nga jugu i shqiperise, si dhe gjith ata te tjeret qe emrat i zevendesojn me emer tjeter (grek )per kafshat buke. Kurse interpretimi juaj ka domethenie tjeter. pse nuk e thuani hapur se keni frike nga ISLAMI
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-13, 18:43   #14
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,389
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Shqiptaret e Kosoves e Maqedonise s'njoh mire,por per ata te Shqiperise nuk ua ndien hic madje.
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-13, 04:26   #15
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqipt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elvio Shiko postimin
Shqiptaret e Kosoves e Maqedonise s'njoh mire,por per ata te Shqiperise nuk ua ndien hic madje.
Eja kur te duash t`na njohish.Bujaria,mikpritja,humanizmi,dinjiteti fetare dhe kombetare ne shkalle me te larte.Askush askujt nuk i imponon as fe po as futet ne privatsine e individeve e drejte kjo humane dhe e garantuar me ligje nderkombetare.

Domira
Kam punuar dhe punoj ne mbledhje inmformatash dhe rruget nu qojne qe te brengoseni nga BIK po as nga BIMI.Jan vetem lojra propagandastike te shurdhura qe dalin nga qarqe te krishtere.andaj nese ka dicka per te u brengos shiko pak me large e jo me sy te verber fanatizmi.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:42.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.