Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
Emri
Fjalėkalimi
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-01-11, 10:17   #1
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Horoskopi vjetor 2011

Si do tė jetė viti 2011 pėr ata qė kėrkojnė tė gjejnė njeriun e tyre tė jetės? Po pėr ata qė shpresojnė tė kenė mė shumė fat, tė gjejnė njė punė mė tė mirė apo tė fitojnė mė shumė para? Horoskopi pėr 365 ditėt e ardhshme mund tė zbulojė pak nga ajo qė do tė na ndodhė duke nisur nga 1 janari.

DASHI

Nė podiumin e tė favorizuarve, Dashi do tė pėrjetojė njė vit, gjatė tė cilit do ta ketė tė pamundur tė mėrzitet. Lėvizjet planetare mė domethėnėse do tė kenė ndikim tė drejtpėrdrejtė nė shenjėn tuaj. Qė nga fillimi i janarit mund tė gėzoni frytet e rikthimit tė Jupiterit, i cili do tė jetė tepėr bujar dhe optimist.

Nė fakt, kjo e fundit do tė jetė edhe fjala kyēe qė do t’u hapė tė gjitha portat. Planeti shumė fatsjellės do t’ua shtojė karizmin, duke i dhėnė edhe njė shtysė mjaft tė madhe entuziazmit tuaj. Duke qenė tipa impulsivė, duhet tė pėrpiqeni qė tė tregoheni edhe realistė nė rast vendimesh tė rėndėsishme, pėr tė mos hasur mė pas zhgėnjime tė pakėndshme. Nėse nė momentin qė do tė merrni njė vendim tė rėndėsishėm do t’ju mbysin dyshimet, duhet tė kėrkoni mendimin e njė njeriu tė besueshėm, pėr tė vėnė pėrballė opinionet tuaja, nė mėnyrė qė tė vendosni pėr zgjidhjen mė tė mirė.

Muaji mars do tė hapė dyert pėr Uranin progresist, origjinal, kreativ dhe revolucionar: ky planet do tė ketė njė ndikim shumė tė rėndėsishėm nė jetėn tuaj, edhe pėr shkak tė qėndrimit tė gjatė nė kėtė shenjė, pėrafėrsisht shtatė vjet.

Nė 2011-ėn ai do tė ketė njė ndikim tė madh tek tė lindurit nė ditėt e para tė muajit. Urani do tė bėjė tė mundur lindjen e njė ndjenje prepotente pėr pavarėsi: do t’u mjaftojė tė mendoni pėr njė ndryshim tė vogėl dhe menjėherė do t’i futeni punės pėr ta realizuar. Por kėshilla pėr ju ėshtė qė tė mos nxitoheni, mos hiqni dorė, por mos u bazoni tek impulset tipike tė Dashit dhe ekzaminoni me qetėsi dhe kujdes opsionet dhe mundėsitė qė keni nė dispozicion, tė cilat ėshtė e sigurt qė nuk janė tė pakta nė numėr.

Merkuri, planeti i inteligjencės, i mendimit, i aktivitetit cerebral, i komunikimit, i udhėtimeve tė shkurtra dhe i tregtisė do tė ndalet gjatė nė shenjėn tuaj (nga 9 marsi deri mė 16 maj) dhe do tė favorizojė tė gjitha aktivitetet e sipėrpėrmendura. Intuita do tė jetė njė nga pikat tuaja tė forta dhe kjo do t’ju ndihmojė qė tė dilni fitues nga njė sėrė sfidash.

Kundėr do tė keni Saturnin, sidomos ata qė kanė lindur nė ditėt e para tė muajit prill. Ky aspekt mund tė vėrė nė provė tė vėshtirė marrėdhėniet tuaja, por edhe mund t’i pėrforcojė. Rezultati do tė varet maksimalisht nga vetė ju dhe nga zgjedhjet qė do tė bėni.

Nėse jeni ēift ose nė njė shoqėri biznesi tė konsoliduar duhet t’i jepni rėndėsi tė madhe komunikimit dhe aspekteve serioze, konkrete tė rrethanave, duke mėsuar tė njohėsh dhe tė respektosh kėrkesat, frikėn, shpresat, ėndrrat dhe dėshirat e tė tjerėve. Sa mė tė ditur dhe tė disponueshėm tė bėheni, aq mė shumė do tė dini tė mbėshteteni tek vetja dhe nė ēift. Planeti i rreptė do kėrkojė kujdes mė tė madh nga ana juaj pėr ēėshtjet ligjore.

Me Plutonin, planetin e transformimit, nė kėnd jo tė favorshėm me shenjėn tuaj, do bėnit mirė tė tregoheshit shumė tė vėmendshėm pėr tė kapur sinjale ndryshimi nė aspektin profesional. Duhet tė tregoheni tė kujdesshėm pėr veprimet dhe sjelljet e tė tjerėve, qė do tė pėrpiqen t’ju manipulojnė juve ose njė situatė profesionale qė ka lidhje tė drejtpėrdrejtė me ju. Ky ndikim do tė prekė mė shumė tė lindurit nga data 28 mars deri nė 3 prill. Gjithsesi, nuk duhet marrė si frymė negative, pasi mund tė jetė njė mėnyrė mjaft e mirė pėr tė zbuluar mundėsitė dhe aftėsitė qė keni.

Pėr tė lindurit nga data 21-31 mars, 2011-a do tė jetė njė vit revolucionar i karakterizuar nga njė shpirt observimi dhe nga shumė raste tė bukura qė duhen kapur nė kohėn e duhur, duke vlerėsuar ēdo vendim me njė dozė tė mirė racionaliteti.

Pėr tė lindurit nga data 1-10 prill, evenimentet do tė kėrkojnė njė autokritikė tė thellė dhe njė impenjim konkret, qė do tė japė rezultate tė shkėlqyera, sidomos nė pranverė dhe nė vjeshtė. Koherenca dhe serioziteti do t’ju duhen pėr tė arritur ato qė doni me tė vėrtetė.

Pėr tė lindurit nga data 11-20 prill, 2011-a do tė jetė njė vit i rėndėsishėm, me shumė aktivitete, nė tė cilat mund tė ēlironi tė gjithė kreativitetin tuaj, edhe pse jeni tė vetėdijshėm qė jo gjithēka ėshtė e lehtė nė jetė, por qė gjithmonė mund tė mbėshtetesh tek fati dhe tek njė burrė i mrekullueshėm, apo grua e mrekullueshme, si ai/ajo qė keni nė krah.

Objektivi i vitit: zgjerimi, shfrytėzimi i evenimenteve me fat, tregohuni tė kujdesshėm qė tė mos lejoni t’ju ikin raste unike qė mund t’iu ndihmojnė tė pėrmirėsoni jetesėn tuajėn.

Numrat me fat: Mundėsia e suksesit pėr tė lindurit nė shenjėn e Dashit, gjatė gjithė vitit, do tė jenė tė lidhura me kėto numra:
6, 19, 83, 90

Numri magjik pėr 2011-n ėshtė 3-shi.

FILLON REVOLUCIONI

Motoja juaj pėr 2011-n: Pėrpiqu tė zbulosh njeriun qė je i destinuar tė bėhesh, pastaj pėrvishju punės me pasion qė ta realizosh nė jetė. (Martin Luter King)

Dashuria
Mes teje dhe personit qė dashuron do tė shtohet intensiteti, dėshira pėr ta konsoliduar sa mė shumė marrėdhėnien. Ju keni nė anėn tuaj njė tifozeri me planetė tė rėndėsishėm, Saturnin, Uranin dhe Neptunin, qė kanė filluar tė japin mesazhe pozitive qė tani, edhe pse Marsi ka hapur zyrtarisht njė periudhė shumė tė lumtur nė jetėn tuaj dashurore. Mirėkuptimi bėhet mė i fortė dhe harmonia qė rritet e bėn edhe mė tė lumtur lidhjen tuaj.

Nė muajin maj do gjendeni nė “pole-position”: do jeni shumė tėrheqės dhe karizmatikė, ana erotike do tė jetė shumė e stimuluar. Vjeshta do tė regjistrojė momente tė pakėndshme, shumė intense por, mund tė krijojė pakėnaqėsi, tension dhe xhelozi nė marrėdhėniet nė ēift. Pėrpiquni tė tregoheni tė kujdesshėm dhe pajtohuni sa mė shpejt!

Jeni vetėm? Atėherė gjithēka ndryshon. Ju prisni gjėra tė mėdha nga 2011-a dhe mund tė rrini tė qetė, pasi s’do mbeteni tė zhgėnjyer; shumė planetė po pėrpiqen shumė qė nė fillim tė vitit pėr t’ju ndihmuar, por efektet mė tė mira do t’i arrini nga data 1 gusht dhe nė vazhdim, kur Jupiteri do tė hyjė triumfalisht nė shenjėn e Luanit: kjo do tė mundėsojė lehtėsimin e takimeve, flirtet, dashuritė e reja, qė do tė jenė vetėm fillimi i njė marrėdhėnieje tė qėndrueshme, tė lumtur dhe tė gjatė. Jupiteri do tė favorizojė projektet nė ēift, bashkėjetesėn, martesat dhe lindjen e fėmijėve.

Puna

Saturni ėshtė premtues dhe i krijon tė gjitha kushtet e nevojshme qė ju ta risistemoni sa mė mirė punėn, profesionin tuaj. Do t’u nėnshtroheni shumė sforcimeve, pėr tė “fituar” duhet tė luftoni, por ajo qė ka mė shumė rėndėsi ėshtė arritja e rezultateve. Mund tė ngriheni nė detyrė, nė pozicione qė as nuk i prisnit, madje mund tė ndryshoni edhe sektor. Pranvera do tė jetė e mbushur me impenjime, me detyra tė reja qė duhet t’i pėrmbushni mė sė miri. Maji mund tė rezervojė tė papritura, ndaj mos u rrėmbeni nga optimizmi.

Qershori do tė kalojė me lehtėsi, gushti dhe shtatori do jenė tė mbushur me kėnaqėsi dhe me rezultate tė rėndėsishme. Mund tė hasni ndonjė pengesė nė vjeshtė, por mos u shqetėsoni, do ta kaloni me sukses! Tė rinjtė nė kėrkim tė njė pune nuk do tė zhgėnjehen, yjet ju mbėshtesin: fillimisht do ta nisni me njė punė tė pėrkohshme, por pas muajit gusht gjithēka do tė pėrmirėsohet.

Paratė

Muajt e parė tė viti nuk do tė jenė euforikė nė kėtė aspekt, prandaj duhet t’i tregoheni disi dorėshtrėnguar, pasi mund tė gjendeni nė vėshtirėsi. Nga muaji gusht gjithēka ndryshon, portat pėr hyrjen e parave do tė jenė mė tė hapura dhe investimet nė bursė nuk janė aq tė rrezikshme. Me fjalė tė tjera mund tė mbėshteteni tek fati: mos hezitoni tė luani nė lotari.

Shėndeti

Marsi nė shenjėn tuaj ndaj data 19 janar siguron energji, forcė, gatishmėri, qė nga ditėt e para tė marsit: shkarkoni stresin duke bėrė xhiro me motor. Venusi pėrgjatė gjithė muajit mars siguron mirėqenie, pėrmirėsim fizik. Gjithēka do tė ecė mirė, por nė verė ju kėshillohet tė tregoheni tė kujdesshėm nė praktikimin e sporteve ekstreme, ndėrsa nė vjeshtė parashikohet qė tė jeni tė stresuar: bėni mirė tė merrni disa pushime! Njė dietė e ekuilibruar ėshtė rreptėsisht e kėshillueshme: duhet tė konsumoni ushqime tė lehta pėr tė mos rėnduar mėlēinė. Madje mund tė shtoni dhe nė peshė, efekt ky qė krijohet nga ndikimi i Jupiterit.


__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-01-11, 10:18   #2
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

DASHI gjate gjithe muajve te vitit


Janar

Dashuria: Do tė jeni shumė kreativ dhe do tė arrini tė surprizoni personin qė ju intereson. Por sigurohuni qė askush tė mos ju nxitojė.
Puna: Do tė jeni tė lodhur dhe tė pamotivuar, kjo gjė mund tė ndikojė qė ta kaloni kėtė fazė pa ndonjė pėrmirėsim nė aspektin profesional.
Shėndeti: Janė tė kėshillueshme banjat tonifikuese.

Shkurt

Dashuria: Duhet tė evitoni shkarkimin e nervozizmit tuaj tek partneri, sepse kėshtu rrezikoni grindje tė forta.
Puna: Do ta gjeni mėnyrėn pėr tė fituar respektin e tė tjerėve si dhe do keni mundėsinė qė t’i thoni haptazi njė eprorit tuaj atė qė mendoni nė tė vėrtetė pėr tė.
Shėndeti: Ka ardhur koha t’i mundėsoni vetes momente relaksi.

Mars

Dashuria: Problemet profesionale nuk do tė mundėsojnė realizimin e planeve qė keni bėrė pėr t’u zbavitur, por shumė shpejt do t’u jepet mundėsia qė tė rikuperoni kohėn e humbur.
Puna: Do tė pėrballeni me grintė me njė eprorin tuaj, i cili do tė mbetet i habitur nga vendosmėria dhe energjia juaj.
Shėndeti: Bėni kujdes nga gripi.

Prill
Dashuria: Do tė ndiheni shumė tė emocionuar pėr shkak tė njė njohjeje tė re, qė do tė shfaqė interes kundrejt jush.
Puna: Pakėnaqėsitė tuaja rrezikojnė tė shtohen dhe pėr pasojė mund t’ju krijojnė tensione… pėrpiquni qė tė mos e shprehni te tė tjerėt.
Shėndeti: Do tė jeni nė formė tė shkėlqyer fizike.

Maj
Dashuria: Pavarėsisht impenjimeve tė shumta do ta gjeni kohėn pėr t’i qėndruar pranė personit qė doni.
Puna: Nuk duhet tė mėrziteni nėse kohėt nuk janė nė linjė me pritshmėritė, sepse shumė shpejt gjėrat do tė kthehen nė favorin tuaj.
Shėndeti: Ekuilibri juaj psiko-fizik do tė jetė i shkėlqyer.

Qershor
Dashuria: Do tė refuzoni shumė ftesa pėr tė kaluar mė shumė kohė nė shoqėrinė e partnerit, larg syve kureshtarė.
Puna: Do tė jeni tė palodhur dhe do tė pėrmirėsoni produktivitetin tuaj. Evitoni qė t’i shpenzoni energjitė tuaja mė kot.
Shėndeti: Mos pėrdorni shumė ushqime tė pėrpunuara.

Korrik
Dashuria: Do tė gjeni mėnyrėn pėr tė sqaruar njė debat qė keni pasur me partnerin tuaj, duke u bėrė mė tė disponueshėm pėr dialog.
Puna: Do tė karakterizoheni nga njė shpirt sipėrmarrės qė do t’ju mundėsojė gjetjen e njė bashkėpunėtori tė ri.
Shėndeti: Ndiqni njė dietė mė tė shėndetshme dhe tė balancuar.

Gusht
Dashuria: Do tė tregoheni shumė tė kujdesshėm pėr tė propozuar njė iniciativė tė re personit tė dashur, sepse keni frikė qė nuk do tė arrini ta bindni.
Puna: Duhet tė kontrolloni mė mirė bilancin tuaj dhe duhet tė evitoni shpenzime tė panevojshme, kėshtu qė pėrpiquni qė t’i mposhtni instinktet tuaja shpenzuese.
Shėndeti: Mos abuzoni me yndyrnat dhe alkoolin.

Shtator
Dashuria: Do tė tundoheni nga njė ftesė e paparashikuar dhe do tė pėrpiqeni tė lini pėrshtypje pozitive. Mund tė mbėshteteni tek aftėsitė tuaja tėrheqėse.
Puna: Do tė tregoheni gjaknxehtė me njė kolegun tuaj, i cili nė vend tė favorizojė punėn tuaj, e pengon.
Shėndeti: Do tė jeni nė formė tė shkėlqyer.

Tetor
Dashuria: Do bėnit mirė tė mos i jepni shumė rėndėsi njė shpėrthimi tė partnerit, i cili/e cila duket se ėshtė shumė i/e irrituar dhe nervoz/e.
Puna: Do tė mbėshteteni nė ndihmėn e njė eprorit tuaj dhe kjo gjė do t’ju bėjė tė ndiheni krenar pėr veten tuaj.
Shėndeti: Duhet tė praktikoni sport.

Nėntor
Dashuria: Do tė merrni njė lajm shumė tė kėndshėm nga ana e njė njeriu qė nuk e takoni prej kohėsh dhe do t’ju krijohet mundėsia pėr ta takuar.
Puna: Do tė keni shumė dėshirė qė t’i rrėfeni njė projekt tuajin njė kolegu…, por bėni kujdes nga tė tjerėt qė mund ta dėgjojnė.
Shėndeti: Mos ekzagjeroni me pijet alkoolike.

Dhjetor
Dashuria: Do tė pėrfitoni nga rasti pėr tė krijuar njė njohje tė re, qė ju duket shumė tėrheqėse pėr mėnyrėn sesi i bėn gjėrat.
Puna: Duhet tė tregoheni tė kujdesshėm kundrejt njė kolegu shumė ziliqar, qė po pėrpiqet t’ju mėrzisė.
Shėndeti: Do tė jeni tė lodhur dhe tė stresuar.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:20   #3
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

DEMI

Do tė jeni nė shkallėn mė tė lartė tė podiumit nė 2011-ėn. Yjet do t’ju ndihmojnė jashtėzakonisht vitin e ardhshėm, asnjė planet nuk do tė jetė kundėr jush, pėrveēse pėr periudha tė shkurtra.

Duke e parė nga aspekti astrologjik, nuk bėni pjesė tek shenjat qė entuziazmohen lehtėsisht, por disa ekzaltime gėzimi nė tė ardhmen do t’i keni. Me planetin e fatit (Jupiterin), qė do tė jetė nė shenjėn tuaj nga qershori 2011 deri nė qershor 2012, muajt e ardhshėm mund tė jenė me tė vėrtetė tė mrekullueshėm.

Brenda jush do tė formohet njė parim i kuptueshėm pėr sa i pėrket tė ardhmes. Duke mbajtur lart vetėvlerėsimin dhe besimin tek vetja, ju do tė mund tė materializoni dhe shijoni gjithēka qė keni filluar ta ndėrtoni nė tė kaluarėn.

Pėr ju do tė fillojė njė udhėtim i ri: do tė jeni si njė vullkan idesh dhe mundėsitė qė do t’ju paraqiten do jenė tė shumta. Do t’ju ofrohen mė shumė mundėsi sesa do tė arrini tė konkretizoni, pėr shkak tė mungesės sė kohės.

Vizioni pėr tė ardhmen qė do tė keni nė muajt e ardhshėm do tė jetė gjithnjė e mė pozitiv: besim, zgjerim dhe optimizėm. Tė paktėn nė kėtė vit me fat, qė pret vetėm bashkėpunimin tuaj pėr t’u bėrė vėrtet i tillė, mėnjanoni dembelizmin, egoizmin dhe anėn materiale tė karakterit tuaj dhe hapni dyert e zemrės.

Muajt e parė tė 2011-ės, me Jupiterin pas krahėve, do t’i japin startin njė periudhe konsolidimi dhe pėrgatitjeje. Planeti bujar do t’ju inkurajojė qė tė shikoni brenda vetes dhe tė pėrgatisni terrenin pėr arritjet e mėdha tė verės. Mė 4 qershor ai do tė hyjė nė shenjėn tuaj dhe atėherė fati dhe mirėqenia nė ēdo sektor tė jetės suaj do tė jetė e garantuar.

Do tė shtohet edhe dėshira e fortė pėr ta shijuar jetėn nė tė gjitha aspektet e saj mė tė bukura, duke harruar tė kaluarėn ose duke u pėrpjekur qė t’i zgjidhni gjėrat me njė buzėqeshje: kjo ėshtė ajo ēka parashikojnė yjet pėr ju.

Saturni sugjeron qė tė vazhdoni tė punoni shumė nė mbėshtetje tė objektivave afatgjatė. Duhet tė kujdeseni mė shumė pėr shėndetin dhe pėr stilin e jetesės. Aplikimi i urdhėruar i zakoneve tė shėndetshme do t’ju ndihmojė qė tė keni njė sėrė avantazhesh ndėr vite.

Neptuni, i cili prej vitesh ka pasur ndikim tė vėshtirė tek ju, qė nga prilli deri nė ditėt e para tė gushtit do tė pozicionohet nė kėnd tė favorshėm pėr shenjėn tuaj. Miqtė do tė kenė njė rol tė rėndėsishėm nė jetėn tuaj, sidomos nėse keni lindur nė muajin prill. Shumė prej tė lindurve nė shenjėn e Demit do t’ju heqė bindjet e palėkundura mė parė dhe do t’u hapė njė rrugė tė re shtigjeve tė pazakonta dhe shumė imagjinare dhe kjo do t’ju lejojė qė ta shikoni realitetin objektiv nė mė shumė aspekte.

Plutoni nė shenjėn e Bricjapit do t’ju japė spunto tė reja pėr tė ndryshuar, pėr tė ndėrmarrė filozofi tė reja pėr jetėn, duke iu garantuar forcėn e vullnetit dhe vendosmėrinė e duhur pėr tė kaluar tė gjitha pengesat. Nėse keni lindur nė fund tė prillit apo nė ditėt e para tė majit do jeni shumė pranė realizimit tė projekteve tuaja, madje do jeni tė gatshėm pėr tė kryer lėvizjen finale drejt tė ardhmes.

Pėr tė lindurit nga data 21-31 prill, 2011-a do tė jetė e mbushur me ndryshime tė vogla, por domethėnėse dhe me shumė raste pėr tė ndryshuar fatin e ekzistencės suaj. Fati do t’ju buzėqeshė gjatė verės, stinė qė duhet ta shfrytėzoni maksimalisht.

Pėr tė lindurit nga data 1-10 maj. Ju i pėrkisni dhjetėditėshit mė tė qetė, qė paraqet mė pak interes pėr lėvizjet planetare nė 2011-ėn. Pėr kėtė arsye mund tė shijoni qetėsinė dhe kėnaqėsitė e vogla qė do t’ju shoqėrojnė pėr periudha tė gjata.

Pėr tė lindurit nga data 11-20 maj. Do tė jeni mė tė sigurt dhe mė tė fortė se vitet e fundit, me disa periudha (nė vjeshtė) dyshimesh dhe pakėnaqėsish nėse keni lindur nga data 18-20.
Objektivi i vitit: shfrytėzoni momentet e lumtur dhe shijoni gėzimet e jetės pa i imponuar vetes qė tė hiqni dorė nga shumė gjėra, ku mund tė pėrfshihet lumturia juaj dhe e tė tjerėve.

Dashuria

Viti i ri do tė fillojė mė sė miri, ėshtė premtues, ju siguron mirėkuptim, “feeling” dhe shumė dialog me personin qė dashuroni. Harmonia nė ēift nuk mungon dhe duket se ėshtė nė gjendje qė tė rregullojė pakėnaqėsitė qė ekzistojnė. Mė pak tė favorizuar janė tė lindurit nga 21-31 prilli, tė cilėt janė tė prekur nga ndikime jo shumė pozitive tė Uranit dhe Neptunit: ėshtė mė mirė qė tė fitoni betejėn me pakėnaqėsitė.

Nuk duhet tė mbylleni nė vetvete, kėrkoni dialog… funksionon gjithmonė! Fillimi i vitit do tė jetė shumė i ngjeshur, sfera e ndjenjave po pėrjeton njė moment tė pashoq, pėr tė mos pėrmendur pastaj pranverėn, verėn, qė do tė jenė periudha tė mrekullueshme pėr marrėdhėniet nė ēift, “magjike” pėr beqarėt nė kėrkim tė dashurive tė reja e historive intense!

Bėni kujdes nga dashuria me shikim tė parė nė verė… ndoshta nuk keni pėrballė dashurinė e jetės suaj. Vjeshta nuk do tė jetė shumė e qetė pėr ata qė kanė njė lidhje jo shumė harmonike: dialogu nuk do tė jetė aq i lehtė pėr ju dhe tensioni do tė shtohet.

Ndoshta ka ardhur momenti qė ju tė analizoni natyrėn e marrėdhėnies, tė kuptoni se nė ēfarė drejtimi po shkon ajo, dhe se ēfarė kėrkon partneri/ja nga ju! Mos merrni vendime tė nxituara, pasi muaji i fundit i vitit ėshtė bujar dhe mund tė sqaroheni duke kuptuar shumė lehtėsisht se ēfarė duhet tė bėni.

Puna

Mė nė fund! Sa risi, sa ndryshime… 2011-a ėshtė shumė premtues, ndoshta impenjativ, por shumė bujar me ju. Do tė ecni pėrpara nė karrierė, do tė ngriheni nė detyrė, mė nė fund mund tė merrni frymė lehtėsisht, pozicioni juaj do tė pėrmirėsohet, ashtu si edhe imazhi.

Duhet vetėm qė tė tregoheni tė kujdesshėm nė zgjedhjet qė bėni, s’duhet tė jeni impulsivė, mendojini mirė vendimet qė merrni, mos u sforconi mė shumė seē duhet: etja pėr tė fituar sa mė shumė mund t’ju shtyjė ta teproni me guximin. Jeni nė kėrkim tė punės suaj tė parė? Shumė mirė, yjet tregojnė se ju keni shumė mundėsi qė t’ia arrini qėllimit.

Merkuri do t’ju tregojė rrugėn qė duhet tė ndiqni, do t’ju lehtėsojė gjetjen e kontakteve, do t’ju lehtėsojė intervistat e punės dhe fillimin e karrierės suaj profesionale: mos u nxitoni nė gjėrat qė bėni. Pėr tė gjithė, dimri dhe pranvera janė periudhat mė tė mira pėr tė ndėrmarrė iniciativa tė reja, pėr tė bėrė ndryshime. Duhet tė jeni tė kujdesshėm nė fund tė korrikut dhe nė fillim tė gushtit, si dhe nė nėntor. Shtatori do tė jetė njė muaj me ritme tė ngadalta, ndėrsa nė dhjetor buxheti do tė jetė nė rregull.

Paratė

Yjet pėr 2011-ėn theksojnė qė deri nė fund tė korrikut mund tė mbėshteteni nė ndihmėn e Jupiterit, mė pas, duhet tė aktivizoni antenat tuaja. Hyrjet e parave dhe investimet janė tė mbrojtura deri nė periudhėn e sipėrpėrmendur, mė pas duhet tė jepni prova tė aftėsive tė mira menaxhuese, duke reduktuar shpenzimet.

Shėndeti

Energjia, mirėqenia dhe shėndeti janė nė anėn tuaj. Do tė jeni nė formė tė shkėlqyer: ju reagoni pozitivisht ndaj sėmundjeve tė pėrhershme dhe pėrmirėsimi ėshtė i dukshėm. Nė janar dhe shkurt duhet tė shkarkoni stresin, duhet tė ndiqni me kujdes njė kurė pastruese dhe deri nė fund tė muajit korrik gjithēka do tė shkojė mirė. Gushti pėrkon me njė ndryshim drejtimi, ndikimi i Jupiterit do t’ua vėshtirėsojė jetėn, por ju pėrpiquni qė ta eliminoni efektet e tij duke praktikuar sport, duke evituar ushqimet qė rėndojnė stomakun dhe mėlēinė. Me fjalė tė tjera kujdesuni pėr veten tuaj.

JETA ESHTE E BUKUR

Motoja juaj pėr 2011-ėn: Era nuk ėshtė asnjėherė e favorshme pėr ata qė nuk dinė ku tė shkojnė, por pėr ne qė e dimė, edhe puhiza do tė jetė e vlefshme. (Rainer Maria Rilke, poet gjerman)

Numrat me fat: Mundėsia e suksesit pėr tė lindurit nė shenjėn e Demit, gjatė gjithė vitit, do tė jenė tė lidhura me kėto numra:
6, 19, 83, 90

Numri magjik pėr 2011-ėn ėshtė
19-a.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:21   #4
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

DEMI gjate gjithe muajve te vitit


Janar
Dashuria: Marrėdhėnia juaj ka nevojė pėr mė shumė konfrontim, kėshtu qė do tė ishte e kėshillueshme qė tė pėrmirėsonit mėnyrėn e ekspozimit kundrejt personit tė dashur.
Puna: Do t’ju jepet mundėsia qė tė rrisni tė ardhurat tuaja ose tė pėrmirėsoni pozicionin tuaj profesional.
Shėndeti: Evitoni humbjen e energjive nė sporte shumė tė lodhshme.

Shkurt
Dashuria: Do tė bėni njė rezistencė tė fortė ndaj njė vendimi tė marrė me shumė impulsivitet nga partneri juaj.
Puna: Njė person pranė jush, njė koleg apo epror, ndien xhelozi kundrejt jush, ndaj evitoni t’i tregoni sekretet tuaja.
Shėndeti: Praktikoni aktivitete fizike jo shumė tė ngjeshura.

Mars
Dashuria: Nxitimi rezulton tė jetė njė pengesė e madhe, prandaj pėrpiquni t’i bėni gjėrat nė kohėn e tyre.
Puna: Keni nevojė pėr njė periudhė pushimi, jeni lodhur duke bėrė pėrherė tė njėjtat gjėra dhe pėr pasojė, do tė ndjeni nevojėn e tė bėrit pushim.
Shėndeti: Largoni stresin me njė aktivitet fizik qė ju zbavit.

Prill
Dashuria: Do tė doni tė surprizoni personin e dashur dhe do tė studioni deri nė detaje atmosferėn speciale qė do tentoni tė krijoni… mos harroni as gjėrat mė tė vogla.
Puna: Duhet tė impenjoheni shumė dhe ta pėrballoni kėtė periudhė nė mėnyrė sa mė profesionale.
Shėndeti: Praktikoni njė sport.
Maj
Dashuria: Do tė pėrjetoni njė periudhė romantike dhe pozitive, do tė keni mundėsinė qė tė kaloni momente gėzimi sė bashku me partnerin tuaj.
Puna: Do t’i kuptoni limitet tuaja pėrballė njė vėshtirėsie dhe do t’u kėrkoni ndihmė personave qė kanė mė shumė eksperiencė se ju.
Shėndeti: Keni nevojė pėr mė shumė pushim.

Qershor
Dashuria: Do tė arrini njė harmoni perfekte nė ēift dhe do tė arrini tė pėrmirėsoni marrėdhėnien tuaj falė njė konfrontimi tė nevojshėm.
Puna: Pėrpiquni qė tė mos i shpėrdoroni burimet tuaja ekonomike, duke evituar shpenzimet e tepėrta.
Shėndeti: Ėshtė e kėshillueshme qė tė konsumoni ushqime tė lehta.

Korrik
Dashuria: Do tė keni shumė dėshirė qė ta kaloni kėtė periudhė me njė person qė sapo e keni njohur, me tė cilin/ėn mund tė bėni edhe ndonjė udhėtim tė shkurtėr.
Puna: Duhet t’i kontrolloni mirė afatet kohore, ndonjė vonesė mund t’ju kushtonte shtrenjtė.
Shėndeti: Mos abuzoni me energjitė tuaja.

Gusht
Dashuria: Keni njė dėshirė tė madhe tė qėndroni vetėm, por ngjarjet duket se nuk janė nė favorin tuaj.
Puna: Do t’ju njihen vlerat dhe impenjimi. Kjo do t’ju ndihmojė qė tė jepni mė tė mirėn nga vetja.
Shėndeti: Mund tė pėsoni njė rėnie tė energjisė tuaj.
Shtator
Dashuria: Do tė pranoni njė ftesė tė paparashikuar dhe do tė kaloni njė fazė shumė tė kėndshme, larg tė pėrditshmes monotone.
Puna: Nuk do tė keni asnjė mundėsi qė tė bėni ndonjė pauzė, por kjo nuk do t’ju pengojė qė tė arrini objektivat tuaj.
Shėndeti: Konsumoni ushqime qė pėrmbajnė vitamina.

Tetor
Dashuria: Do ta kaloni kėtė periudhė nė vetmi sepse keni nevojė qė tė qartėsoheni me vetveten pėr tė vendosur atė qė do tė bėni nė tė ardhmen.
Puna: Do tė keni tendencėn e izolimit dhe nuk do t’i dėgjoni kėshillat e atyre qė ju rrethojnė.
Shėndeti: Do t’i rikuperoni energjitė duke praktikuar sport.

Nėntor
Dashuria: Do tė ekzaltoheni pėr njė telefonatė qė tashmė kishit kohė qė nuk shpresonit se do ta merrnit. Pėrpiquni tė mos jeni shumė tė vrullshėm!
Puna: Gjatė kėsaj faze tek ju do tė mbizotėrojė kurioziteti dhe do tė bėni gjithēka pėr tė ndjekur njė debat mes disa personave qė punojnė me ju.
Shėndeti: Keni nevojė pėr fruta dhe perime.

Dhjetor
Dashuria: Sipas yjeve po izoloheni shumė, pėrpiquni qė tė frekuentoni persona tė rinj.
Puna: Tė gjitha dėshirat tuaja do tė realizohen nė kėtė fazė, tė tjerėt do jenė shumė tė kuptueshėm dhe tė disponueshėm me ju.
Shėndeti: Do tė jeni mirė fizikisht.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:22   #5
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Binjakėt

Ata qė kanė lindur nė shenjėn e Binjakėve janė me fat pėr shkak tė karakterit qė yjet u kanė dhuruar nė momentin e lindjes. Mėnyra sesi e shprehni lirshmėrinė tuaj dhe dėshirėn e madhe qė tė keni kontakte me ata qė ju rrethojnė pa paragjykime, ju garanton fleksibilitetin qė duhet pėr tė jetuar nė ditėt e sotme. Nė 2011-ėn, pėrveē cilėsive tė mira qė keni, mund tė mbėshteteni edhe tek dashamirėsia e njė pjese tė mirė tė yjeve. Duke bėrė pėrjashtim pėr periudha tė shkurtra, pėr ju parashikohet njė vit i mbarė, me optimizėm dhe qetėsi.
Me ndikimin pozitiv tė Jupiterit deri nė ditėt e para tė qershorit do tė mund tė peshkoni njė sėrė vlerėsimesh. Rrezet e planetit bujar do tė ndriēojnė marrėdhėniet tuaja me tė tjerėt, nė veēanti miqėsitė, si dhe marrėdhėniet me botėn e jashtme. Gjatė kėtij viti pritet qė tė realizohen shpresat dhe ėndrrat tuaja. Kjo ėshtė edhe arsyeja qė vlerėsimet nė aspektin profesional dhe kėnaqėsitė nė aspektin afektiv nuk do tė mungojnė. Nė pranverė Jupiteri do tė bashkohet me Mėrkurin, dhe sė bashku do t’ju shtyjnė tė kėrkoni qė tė bashkėveproni dhe tė njihni sa mė shumė njerėz tė rinj, pikėrisht pėr tė mundėsuar avantazhe pėrpara verės. Shkėmbimet, tregtitė dhe kontaktet me njerėzit do tė jenė burimi juaj mė i madh i mirėqenies. Mė pas, nė 4 qershor, Jupiteri do tė transferohet nė shenjėn e Demit dhe atėherė do t’i japė start njė periudhe, nė tė cilėn njohja mė e thellė e vetvetes do tė jetė e nevojshme pėr tė vendosur kontaktet me njerėz tė ndryshėm nga ata qė keni frekuentuar mė parė.
Ndikimi pozitiv i Saturnit do tė ndihmojė, sidomos tė lindurit nė ditėt e para tė qershorit, qė tė arrijnė etapėn pėrfundimtare pėr atė qė kanė punuar me shumė mund nė vitet e fundit. Mund tė bėni gati pėrgatitjet pėrfundimtare pėr arritjen e objektivit, qė me kalimin e ditėve do ta shikoni gjithnjė e mė tė realizuar. Vėmendja e yjeve do tė jetė e fokusuar tek kreativiteti nė ēdo formė tė tij, qė do tė zhvillohet dhe do tė shtohet edhe nėpėrmjet ndihmės sė njerėzve qė tė vlerėsojnė.
Ndikim gjithashtu pozitiv do ketė edhe Urani, i cili qė nga 12 marsi do tė zhvendoset pėr 7 vite nė shenjėn tuaj. Ndikimet e tij dashamirėse do tė vijnė nė 2011-ėn pėr tė lindurit nė ditėt e para tė muajit, tė cilėt do tė pėsojnė njė shtysė pėr tė riparė projektet, ėndrrat dhe shpresat qė janė gdhendur qė nė bazėn e ekzistencės suaj. Ndryshime dhe zgjedhje qė janė tė destinuara tė shndėrrohen nė stilet e reja tė jetės suaj. Suksesi qė do tė provokojė Urani, do ketė edhe njė dozė oportunizmi. Kjo do tė thotė qė ju duhet tė pranoni edhe ndihmėn qė do t’ju nevojitet pėr tė pėrfunduar edhe objektivat mė ambicioze qė keni.
Pėr tė lindurit nga data 21-31 maj, pjesa e parė e 2011-ės duhet jetuar nė maksimum. Fati do t’ju buzėqeshė dhe ndryshimet thelbėsore do tė jenė tė nevojshme qė tė kurorėzojnė ėndrrat tuaja.
Pėr tė lindurit nga data 1-10 qershor. Pranvera dhe vera do tė jenė stinėt mė tė mira pėr ju. Gjatė tyre mund tė konsolidoni projekte tė ēfarėdolloj fushe, por mbi tė gjitha mund tė kurorėzoni njė ėndėrr tė madhe dashurie.
Pėr tė lindurit nga data 11-21 qershor. Fillimi i vitit do karakterizohet nga zbavitja dhe nga sukseset nė fushėn intelektuale. Vjeshta do tė jetė perfekte pėr tė bėrė plane afatgjata, si dhe pėr t’i bėrė njė ndryshim rrėnjėsor jetės suaj, duke eliminuar situatat dhe personat qė nuk pėrshtaten mė me stilin e ri tė jetesės.
Objektivi i vitit: rritja dhe arritja e destinacioneve sentimentale dhe profesionale tė njė niveli superior. Mos hiqni dorė nga asnjė eksperiencė jetėsore dhe nga asnjė ndryshim.

Dashuria
Saturni nė shenjėn tuaj siguron mirėkuptim dhe stabilitet mė tė madh pėr ēiftet e ‘pandryshkura’, marrėdhėnia do tė konsolidohet. Transferimi i Jupiterit nė shenjėn tuaj garanton mė shumė ndjenjė, pėrforcimin e lidhjes dhe historisė qė po jetoni. Projektet do tė marrin jetė dhe do tė gjejnė vendin e duhur: nė martesė ose nė bashkėjetesė. Por ėshtė gjithashtu e vėrtetė qė prezenca e Saturnit nė shenjėn tuaj, mund t’ju shtyjė t’i jepni fund njė historie tė mėrzitshme dhe tė ezauruar, duke i hapur kėshtu dyert njė dashurie tė re. Pėr beqarėt qė janė nė kėrkim tė njė “takimi”, mund tė konfirmohet qė 2011-a do t’u dhurojė mundėsi tė mėdha: do tė jeni tė lirė tė jetoni pasione dhe flirte tė reja, madje edhe histori jashtėmartesore. Por “dashnorėve” u kėshillohet tė tregohen tė kujdesshėm, pasi Plutoni mund tė vendosė qė t’ua zbulojė sekretet tuaja. Pranvera do tė jetė bujare dhe duke filluar nga muaji gusht, gjėrat do tė pėrmirėsohen akoma mė shumė: do tė jeni shumė tėrheqės, do ta pėrjetoni me qetėsi dashurinė tuaj dhe joshjet e njerėzve tė tjerė do tė jenė lehtėsisht tė realizueshme pėr ju. Vjeshta dhe njė pjesė e dimrit do t’ju ndihmojnė tė pėrmirėsoni akoma dhe mė shumė mirėkuptimin me partnerin. Nėse do t’ju duket sikur keni rėnė pre e njė “mirazhi”, mos u trembni, do keni mundėsinė qė tė rifilloni: keni mundėsi tė mėdha pėr tė konsoliduar njė lidhje tė qetė dhe afatgjatė.

Puna
Mund ta pėrmirėsoni situatėn tuaj nė punė, ose mund t’i jepni fund njė pune tė mėrzitshme dhe tė lodhshme, nė mėnyrė qė tė filloni njė sipėrmarrje tė rėndėsishme. Viti pėr ju do tė fillojė shumė qetėsisht, por me kalimin e kohės do tė bėhet interesant, duke iu dhuruar perspektiva tė mėdha. Marrėdhėnia me kolegėt dhe ortakėt tuaj do tė bėhet mė impenjative, por edhe me mė shumė tė ardhura; ata qė do t’ju gjykojnė, do t’ju vlerėsojnė mė shumė pėr punėn qė bėni. Pėr tė lindurit nga data 11-21 qershor ėshtė e rekomandueshme qė tė tregohen tė kujdesshėm dhe tė reflektojnė mė shumė, pasi ndikimi negativ i Plutonit mund t’ju bėjė ndonjė rreng tė papritur. Jeni nė kėrkim tė njė pune tė re? Mos kini frikė, Urani dhe Neptuni do t’ju ndihmojnė duke iu krijuar perspektiva pozitive arritjesh, por edhe ju duhet tė tregoheni tė kujdesshėm nga ndikimi negativ i Plutonit, i cili mund tė parashtrojė ndonjė punė jo fort brilante dhe tė parėndėsishme: mos u nxitoni, reflektoni, pasi mund tė mbėshteteni nė ndihmėn e Jupiterit, mund tė kėrkoni edhe ndonjė kėshillė. Nė janar dhe nė mars do tė jeni nė pozicion shumė tė favorshėm pėr ju nė aspektin profesional, po kėshtu edhe nė verė. Por duhet tė tregoheni mė tė kujdesshėm nė vjeshtė dhe nė dimėr, pasi do tė merrni njė surprizė tė bukur!

Paratė
Situata ekonomike paraqitet e qėndrueshme, siguruese, duke qenė se Jupiteri nė shenjėn tuaj ju jep garanci: fitimi i parave do tė jetė i lehtė pėr ju dhe investimet qė mund tė bėni janė tė sigurta. Nga muaji gusht, pavarėsisht transferimit tė planetit nė shenjėn e Luanit, situata do vazhdojė tė jetė e qėndrueshme. Evitoni efektet e Plutonit (negative), pra mos synoni tė bėni investime qė mund t’ju sjellin pėrfitime tė mėdha, pasi mund tė rezultojnė tė rrezikshme. Gjithēka do tė shkojė mrekullisht pėr ju, por sidoqoftė bėjini mirė llogaritė.

Shėndeti
Muajt e dimrit do tė jenė bujarė dhe ju do tė gėzoni shėndet shumė tė mirė, edhe pse nuk pėrjashtohet qė ndonjėherė tė bini pre e sėmundjeve sezonale. Pranvera do t’ju dhurojė shumė energji, ndėrsa nė verė qetėsia do tė jetė e nevojshme pėr ju. Jupiteri mund tė stimulojė urinė tuaj, prandaj kujdes tė mos shtoni nė peshė. Plutoni do t’ju kujtojė qė veset janė shumė tė dėmshėm.

FATI ĖSHTĖ NĖ ANĖN TUAJ

Motoja juaj pėr 2011-ėn: Nuk mund tė vendosim sesa vite do jetojmė, por mund tė vendosim se ēfarė jete do bėjmė gjatė kėtyre viteve.

Numrat
me fat: Mundėsia e suksesit pėr tė lindurit nė shenjėn e Demit, gjatė gjithė vitit, do tė jenė tė lidhura me kėto numra:
5, 25, 41, 49

Numri magjik pėr 2011-ėn ėshtė 35-a.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:22   #6
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Binjaket gjate gjithe muajve te vitit


Janar

Dashuria: Do tė gjeni kurajėn pėr t’i shprehur ndjenjat tuaja personit qė dashuroni pa pritur asgjė nė kėmbim.
Puna: Fati do tė jetė me ju dhe nuk do tė gaboni pėrpara mundėsive tė reja qė do t’ju sjellin edhe mirėqenie ekonomike.
Shėndeti: Praktikoni not.

Shkurt
Dashuria: Do tė keni vėshtirėsi pėr t’i shprehur projektet qė keni ndėrmend pėr tė ardhmen, por partneri do t’i mirėkuptojė qėllimet tuaja tė mira.
Puna: Perspektivat tuaja do tė pėrmirėsohen dhe do tė keni mundėsi qė ta shikoni tė ardhmen me mė shumė pozitivitet, duke realizuar edhe ėndrrat tuaja.
Shėndeti: Evitoni ambientet shumė tė ftohta.

Mars

Dashuria: Humori juaj nuk do tė jetė nė ditėt mė tė mira, kėshtu qė duhet tė tregoheni tė kujdesshėm nė mėnyrėn sesi do tė silleni me partnerin tuaj.
Puna: Kjo periudhė nuk rezulton tė jetė e duhura pėr ndryshime dhe pėr investime, kėshtu qė ėshtė mė mirė tė prisni dhe tė tregoheni i duruar.
Shėndeti: Pranojini ftesat e miqve, do t’ju shėrbejnė qė tė zbaviteni.

Prill

Dashuria: Njė diskutim i vogėl me personin e dashur do tė sheshohet falė ndėrhyrjes sė njėrit prej familjarėve tuaj.
Puna: Priten risi nė fushėn profesionale dhe mund t’ju jepen kompetenca tė reja, qė do t’ju kėnaqin.
Shėndeti: Do keni mundėsinė pėr t’u qetėsuar dhe pėr tė rikuperuar energjitė.

Maj

Dashuria: Do tė jeni disi nervoz sepse do t’ju krijohet pėrshtypja qė personi i dashur ka gjithmonė vėrejtje pėr sa i pėrket sjelljes suaj… gjithsesi pėrpiquni qė tė evitoni impulsivitetin.
Puna: Njė pengesė e vogėl mund t’ua bėjė tė pamundur realizimin e gjėrave qė kishit programuar.
Shėndeti: Shtoni konsumin e frutave.

Qershor

Dashuria: Nuk do t’i duroni kritikat dhe do t’ia thoni hapur ato qė mendoni, partnerit tuaj… pėrpiquni tė mos e ekzagjeroni!
Puna: Duhet tė jeni mė dinamik dhe duhet tė shtoni impenjimin tuaj, dikush po ju vėzhgon nga larg.
Shėndeti: Do tė ndiheni nė ekuilibėr perfekt psiko-fizik.

Korrik

Dashuria: Do tė jeni tė mbushur me energji pozitive dhe do tė adoptoni njė konfrontim harmonik me personin e dashur, i/e cili/a do t’ju shtyjė tė merrni vendime tė rėndėsishme pėr jetėn.
Puna: Mund tė jeni disi i pakėnaqur nga ambienti i punės, sepse ju limiton dhe ju pengon qė tė rriteni profesionalisht.
Shėndeti: Do tė jeni tė lodhur.

Gusht

Dashuria: Do tė tregoheni kokėfortė dhe do tė fiksoheni me njė ēėshtje tė parėndėsishme, por partneri do tė tregohet i durueshėm.
Puna: Duhet tė vlerėsoni njė propozim pune, qė nga njė anė ju tėrheq, por nga ana tjetėr ju bėn tė ndiheni dyshues dhe tė pasigurt.
Shėndeti: Evitoni alkoolin e tepėrt.

Shtator

Dashuria: Do tė ndiheni tė lodhur dhe tė pakėnaqur, mos i shkarkoni kėto te personi i dashur.
Puna: Do tė ndjeni nevojėn qė tė bėni pushime dhe do tė pėrpiqeni qė t’i pėrfundoni brenda njė kohe shumė tė shkurtėr gjėrat qė keni marrė pėrsipėr.
Shėndeti: Konsumoni ushqime qė treten lehtė.

Tetor

Dashuria: Humori juaj nuk do tė jetė shumė i mirė. Edhe pse mundėsitė nuk tė mungojnė, do ta keni tė vėshtirė tė gjeni dikė qė t’ju kėnaqė nė gjithēka.
Puna: Duhet tė pėrqendroheni shumė, sepse impenjimet po bėhen gjithnjė e mė tė ngjeshura.
Shėndeti: Do tė gėzoni njė mbėshtetje tė shkėlqyer energjike.

Nėntor

Dashuria: Duhet tė pranoni limitet tuaja dhe duhet tė pėrpiqeni qė tė korrigjoni njė sjellje tuajėn… do ta fitoni shumė lehtėsisht besimin e partnerit.
Puna: Do t’i dedikoheni impenjimeve tuaja me shumė rigorozitet dhe kompetencė, meritat tuaja do tė vlerėsohen.
Shėndeti: Bėni kujdes nga gripi.

Dhjetor

Dashuria: Do t’ia dedikoni njė pjesė tė mirė tė kohės ėndrrave sesi mund ta kaloni kohėn me personin qė dėshironi.

Puna: Do tė vlerėsoni ndihmėn qė do t’ju japė njė kolegu juaj dhe do t’ia ktheni me tė njėjtin entuziazėm.

Shėndeti: Bėni gjimnastikė.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:23   #7
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

GAFORRJA

NDRYSHIMI ĖSHTĖ I MUNDUR

Numrat tuaj me fat janė: 3,31,47,54

Motoja juaj pėr 2011-ėn: Vetėvlerėsimi nuk mund tė ndėrtohet brenda ditės. Ēdo gjė ka nevojė pėr kohėn e vet. Nėse do vazhdosh tė bėsh sforco tė guximshme ditė pas dite, nė fund do ta fitosh besimin. (Daisaku Ikeda, fetar, mendimtar dhe filozof japonez)

Shpenzimet e paparashikuara: Nė korrik dhe gusht

Ide fitimprurėse: Nė maj dhe tetor

Kuraja: Frika e muajit janar do tė zhduken dhe me ardhjen e muajit maj guximi nuk do t’ju mungojė.

Tabutė qė duhen thyer: Nė punė gjatė muajit janar dhe shkurt, ndėrsa nė lojė nga fillimi i muajit shkurt dhe fillimi i marsit do tė thyeni ēdo tabu.

Inkurajues: Fati me anė tė njė tė linduri nė shenjėn e Bricjapit nga muaji maj deri nė korrik dhe njė tė lindur nė shenjėn e Peshqve nga shtatori nė nėntor do t’ju japė kėshillat e nevojshme pėr mėnyrėn e tė sjellurit.

Ēelėsi pėr tė hyrė me shumė sukses nė vitin qė po vjen, duhet tė jetė fjala “liri”. Pra, duhet tė lini pas ēdo kushtėzim tė ēdo lloj forme qė ju i vinit vetes deri mė sot. Kjo ėshtė e lehtė pėr t’u thėnė, por shumė e vėshtirė pėr t’u realizuar, sepse ju jeni aq shumė i lidhur me kujtimet e sė shkuarės, saqė nuk shihni pėrpara, por ecni me kokėn pas.

Nė disa raste ju nuk do tė arrini ta bėni kėtė revolucion nė jetėn tuaj, duke u ēliruar nga kushtėzimet e sė shkuarės dhe duke parė vetėm para, por tė paktėn mund tė hidhni bazat pėr tė ardhmen tuaj.

Megjithatė, e rėndėsishme do tė jetė sa tė hidhni hapin e parė, pėr t’i dhėnė vetes suaj besimin dhe kthjelltėsinė e duhur pėr tė vlerėsuar sa mė mirė ēdo rrethanė. Gjithsesi, pjesa e parė e vitit 2011 do tė jetė shumė e lodhshme pėr ju, por nė pjesėn e dytė do tė shikoni tė realizohen projektet dhe ėndrrat tuaja.

Kalimi i Jupiterit nė shenjėn tuaj gjatė muajve tė parė tė vitit do t’ju shtyjė tė bėni disa zgjedhje tė rėndėsishme nė sektorin e karrierės. Do t’ju duhet tė bėni njė “pastrim tė pėrgjithshėm” nė kėtė sektor pėr tė qėndruar vetėm.

Frytet e punės qė do tė zhvilloni nuk do t’i shihni menjėherė, madje duhet tė prisni verėn pėr tė parė ndonjė rezultat fitimprurės. I vetėm apo me ndihmėn e miqve apo tė personave tė besueshėm, do tė arrini shumė si nė planin moral, ashtu edhe nė atė ekonomik.

Nėse keni lindur nė ditėt e para tė korrikut, do tė duhet tė pėrballeni me ndikimin e egėr tė Saturnit nė shenjėn tuaj. Ka shumė mundėsi qė tė vendosni tė ndryshoni shtėpi apo tė bėni rregullime tė njėfarė kostoje nė banesėn tuaj apo edhe tė blini njė shtėpi tė re.

Por kini kujdes, sepse tė gjitha kėto ndryshime do tė jenė tė kushtueshme, kėshtu qė planifikojini mirė shpenzimet, nė mėnyrė qė tė mos sillni shqetėsime nė jetėn tuaj familjare.

Nėse keni lindur nė ditėt e para tė shenjės sė Gaforres, do tė keni kundėr planetin Uran, i cili do tė pėrpiqet tė rregulloj mė mirė jetėn tuaj profesionale, nė veēanti nėse po synoni tė ngjisni shkallėt e karrierės. Por kundėrshtimi i Uranit do t’ju bėjė mė tė fortė dhe ju do tė arrini ta mposhtni.

Plutoni do tė ketė gjithashtu ndikim negativ kundėr jush gjatė fundit tė muajit qershor. Disa situata jo aq tė kėndshme mund tė sjellin destabilitet nė familjen tuaj. Gjithsesi do tė arrini tė mbani ekuilibrat e duhur pa shumė sforcime nė punė, shoqėri dhe nė familje.

Pėr tė lindurit nė periudhėn e parė tė shenjės sė Gaforres (nga 22 qershor deri mė 1 korrik), do tė jetė njė vit i ndarė mė dysh.

Deri nė mesin e muajit maj do tė ndjeni peshėn e detyrave tė rėnda si nė jetėn private, gjithashtu edhe nė atė profesionale. Por me ardhjen e verės do tė pėrjetoni gėzimin e tė jetuarit dhe projekteve afatgjata pėr tė ardhmen tuaj.

Tė lindurit nė periudhėn e dytė (nga 2 deri mė 12 korrik) do tė kalojnė njė periudhė mjaft komplekse dhe tepėr tė ngarkuar me punė. Gjatė kėsaj kohe do t’u pėrkushtoheni mė shumė rregullimeve nė shtėpi dhe familjes suaj. Do tė jetė njė periudhė vėrtet e lodhshme, por jashtėzakonisht shumė produktive. Pėrpara fundit tė vitit do tė hidhni prapa mendimet negative dhe do tė riktheheni t’i buzėqeshni jetės.

Tė lindurit nė periudhėn e tretė (nga 13 deri 22 korrik) do tė jenė edhe mė tė privilegjuarit. Ata i presin mė pak probleme. Do tė mėsojnė shumė gjėra tė reja nga ngjarjet qė do tė pėrjetojnė, nga tė cilat do tė nxjerrin mėsimet e duhura. Por me ardhjen e verės nuk do e vrasin mendjen pėr asgjė, pėrveēse tė pushojnė.
Objektivat e vitit: Rrisni vlerėsimin pėr veten tuaj dhe kini mė shumė besim te vetvetja.

Dashuria

Gjatė vitit 2011 do tė pėrjetoni njė moment tė bukur nė lidhje me personin tuaj tė zemrės. Jupiteri do tė tregohet bujar me ju, duke ngrohur nė maksimum zemrėn tuaj dhe duke bėrė tė mundur qė mirėkuptimi ndėrmjet jush dhe presonit qė doni tė jetė gjithmonė nė maksimum.

Ju do tė keni virtytin tė kuptoni mė mirė se tė gjithė personin qė doni, dhe kjo do tė bėjė tė mundur krijimin e njė raporti fantastik mes jush. Dhe nėse dashuria fluturon, erosi nuk mbetet mbrapa! Pėr beqarėt e shenjės sė Gaforres ky vit parashikon lidhje serioze. Saturni, qė ka ndikim tė fortė te Binjakėt, do tė ofrojė shumė shanse.

Nėse jeni akoma vetėm, dilni mė shumė dhe frekuentoni ambiente tė ndryshme. Edhe planeti Mars gjatė kėsaj kohe do t’ju favorizojė shumė, kėshtu qė ju hidhni hapin e parė, ndėrsa pėr tė tjerat mendojnė planetėt.

Muaji maj do tė jetė njė muaj plot me surpriza pėr ju. Lidhja juaj e ardhshme do tė jetė me njė tė lindur tė shenjės sė Binjakėve. Ndėrsa gjatė muajit qershor jeni tė prirur pėr tė pasur marrėdhėnie tė shpeshta intime.

Ndėrsa gjatė periudhės shtator-dhjetor, lidhja juaj do tė jetė mė solide dhe mė e ngrohtė. Venusi do t’ju vėzhgojė gjatė gjithė kohės dhe kur ndodh njė gjė e tillė, prisni si kėmbim njė dashuri tė madhe.

Puna

Kalimi i Jupiterit nė shenjėn tuaj ėshtė njė kalim mjaft fitimprurės pėr ju nė fushėn profesionale. Vėrtet do tė lodheni mė shumė dhe pėrgjegjėsitė nė punė do tė shtohen, por pėrfitimet do t’ia vlejnė mundin dhe energjitė qė do tė shpenzoni.

Pra, pėrgatituni pėr ndryshime tė mėdha nė fushėn profesionale. Nėse zhvilloni njė aktivitet privat, ka shumė mundėsi qė klientėt tuaj gjatė kėtij viti tė jenė mė tė kamur, ndaj edhe ju do tė keni akoma mė shumė pėrfitime.

Gjithsesi, mos u ngarkoni mė shumė seē duhet me punė, sepse do tė ishte njė gabim i madh! Ndėrsa tė rinjve tė shenjės sė Gaforres Plutoni u mundėson shanse tė reja pėr punė dhe nga korriku e mė tej gjithēka do t’ju shkojė mė mirė!

Viti 2011 fillon shumė mirė pėr tė lindurit nė shenjėn tuaj, por me fillimin e verės do t’ju shfaqen perspektiva interesante, tė cilat do t’ju sjellin shumė pėrfitime. Nė vjeshtė do tė bjerė ritmi i punės, por mos kini frikė, prapėseprapė do tė jeni mirė. Ndoshta do tė jetė qė tė qetėsoheni pak.

Paratė

Nė vitin 2011 do tė karakterizoheni nga njė qetėsi e madhe. Financimet i keni nėn kontroll dhe, mesa duket, gjithēka do t’ju shkojė mirė. Jupiteri gjatė kėtij viti do tė jetė indiferent me ju, por mos kini frikė, sepse njė person i lindur nė shenjėn e Luanit do t’ju garantojė stabilitet ekonomik dhe pasuri.

Dimri do tė jetė stabėl pėr ju, por me ardhjen e verės gjithēka do tė shkojė pėr mrekulli. Edhe pjesa e fundit e vitit do tė jetė periudha mė e mirė pėr ju.

Shėndeti

Do tė keni mundėsi ta kaloni kėtė periudhė nėn shoqėrinė e personave tė duhur, me tė cilėt mund tė hapesh dhe tė diskutoni pėr problemet e vogla shėndetėsore qė do tė keni gjatė kėsaj periudhe.

Mos harroni qė Jupiteri mund tė bėjė tė mundur tė shtoni disa kile mė shumė, kėshtu qė dedikojini mė shumė kohė sportit dhe njė kontroll i pėrgjithshėm do t’ju bėnte mirė sapo tė vijė pranvera. Nga ana tjetėr, kontrolloni mė shumė kolesterolin.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:24   #8
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Gaforrja gjate gjithe muajve te vitit
Janar

Dashuria: Do tė keni mundėsi ta kaloni kėtė periudhė pranė shoqėrisė sė duhur, me tė cilėt mund tė qash problemet e zemrės.

Puna: Ky muaj do tė jetė me shumė fat pėr ju, pasi do tė keni mbaruar detyrat tuaja dhe do tė keni dėshirėn e madhe pėr tė ndihmuar edhe tė tjerėt.
Shėndeti: Pini sa mė shumė ēaj kamomili.

Shkurt

Dashuria: Duhet tė kontrolloni herė pas here zemėrimin tuaj, i cili rrezikon tė prishė harmoninė e arritur gjatė kėsaj periudhe.
Puna: Keni dėshirė tė pushoni mė shumė, por s’do tė gjeni kohė, kėshtu qė bėni njė sforcim tė fundit.
Shėndeti: Kontrolloni mė shpesh dhėmbėt te doktori.

Mars

Dashuria: Do tė mbėshtesni partnerin tuaj nė njė iniciativė, veprim ky i cili do tė rrisė shumė respektin reciprok.
Puna: Mbrohuni nga sulmet e padrejta tė shefit tuaj. Planetėt ju kėshillojnė tė kontrolloni reagimin tuaj.
Shėndeti: Bėni kujdes me grykėt…

Prill
Dashuria: Fantazia juaj do tė ngacmohet nga sjellja e pazakontė e personit tė zemrės.
Puna: Tregojuani profesionalizmin tuaj tė tjerėve dhe do tė keni rastin tė ngjisni shkallėt nė karrierė.
Shėndeti: Mbulojuni mirė kur flini, pasi rrezikoni tė ftoheni.

Maj

Dashuria: Do tė merrni lajme nga njė miqėsi e vjetėr, por mos u jepni shumė rėndėsi fjalėve qė do t’ju thonė.
Puna: Duhet tė jeni mė altruistė, mė mėnyrė qė tė mos akuzoheni pėr autoritarė apo egoistė.
Shėndeti: Nervozizmi do tė mbizotėrojė te ju gjatė kėtij muaji.

Qershor

Dashuria: Ky muaj do tė jetė i mėrzitshėm nė kėtė drejtim dhe do tė keni prirjen pėr t’u dalė gjithmonė kundėr ideve tė partnerit tuaj.
Puna: Do tė mbroni idetė e njė kolegu, edhe nėse mund tė dukeni antipatikė nė sytė e njė pėrgjegjėsi.
Shėndeti: Mos hani shumė ėmbėlsira dhe ushqime me yndyrė.

Korrik

Dashuria: Sjellja e personit qė dashuroni do t’ju xhindosė shumė gjatė kėsaj kohe dhe parashikohen debate tė shumta mes jush, ndaj bėni kujdes dhe tregohuni mė i duruar.
Puna: Pėrqendrohuni mė shumė te punėt tuaja, sepse mospėrqendrimi do tė jetė armiku juaj mė i keq.
Shėndeti: Mbani peshėn nėn kontroll.

Gusht

Dashuria: Ėshtė koha dhe momenti qė tė kaloni mė shumė kohė me personin e zemrės. Ndaj edhe planetėt parashikojnė njė udhėtim tė gjatė pėr ju si ēift.
Puna: Rishikoni sjelljen tuaj ndaj njė kolegu, dhe zgjidheni sa mė shpejt njė keqkuptim tė vjetėr.
Shėndeti: Mos e ngarkoni trupin me shumė pije me gaz.

Shtator

Dashuria: Raporti juaj nė ēift po kalon njė fazė tė mrekullueshme dhe premton tė konsolidohet gjithmonė e mė shumė.
Puna: Shmangni komentet e punės sė tė tjerėve, pasi rrezikoni tė dukeni antipatikė pėrpara syve tė kolegėve tuaj.
Shėndeti: Mundohuni ta largoni stresin nga vetja.

Tetor

Dashuria: Po prisni me padurim tė takoni njė mikun apo mikeshėn tuaj tė vjetėr, qė sė fundmi ju ka pėrfshirė nė “vorbullėn” e vet.
Puna: Nė punė shmangni tė vini pikat mbi “i” nė gjithēka, sepse nė kėmbim do tė merrni zemėrimin e kolegėve tuaj.
Shėndeti: Mbajeni trupin nė formė me aktivitete fizike.

Nėntor

Dashuria: Fantazia juaj e shfrenuar do tė pėrfshijė partnerin tuaj nė risi tė kėndshme.
Puna: Do tė gjeni mėnyrėn pėr tė lehtėsuar punėn tuaj, duke ua deleguar detyrat tė tjerėve, tė cilat nuk do tė mund t’i realizoni nė kohė.
Shėndeti: Pėrpiquni tė mos e vrisni shumė mendjen pėr gjėra tė vogla.

Dhjetor

Dashuria: Sjellja misterioze e njė njohjeje tė re do t’ju bėjė kureshtarė. Si rrjedhojė do tė vendosni tė thelloni mė shumė marrėdhėniet me tė.
Puna: Ndjeni njė dėshirė tė madhe pėr tė ndryshuar punė, por nuk do tė bėni asgjė konkrete nė kėtė drejtim…

Gjithsesi, kėrkojuni njė kėshillė miqve tuaj.
Shėndeti: Do tė gėzoni njė formė tė mirė fizike dhe do tė jeni tepėr energjikė.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:26   #9
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

LUANI

ZBRAZENI SKENĖN, PO VIJ!

Numrat me fat:
Mundėsitė e suksesit gjatė kėtij viti do tė jenė tė lidhura me kėta numra: 8, 18, 28, 48.

Motoja juaj pėr 2011-n: Kreativiteti ėshtė arti i tė mbledhurit “tė zgjuar”, ku dy plus dy tė mos bėjnė katėr, por pesė. (Artur Kėstler, shkrimtar dhe filozof hungarez)

Gjatė gjithė gjashtėmujorit tė parė tė vitit qė po vjen do tė ndiheni shumė entuziastė. Askush dhe asgjė nuk do t’ju bėjė tė humbisni besimin nė vetvete, entuziazmin dhe bujarinė qė do t’ju karakterizojė gjatė kėtij gjysmėviti. Askush nuk do tė mundė tė ndalė ambiciet tuaja nė fushėn sociale.

Nė kėtė fillimvit 2011 do tė keni shumė njohje dhe do tė provoni miqėsi tė reja tepėr interesante. Do tė jeni nė qendėr tė vėmendjes sė tė gjithėve qė do t’ju rrethojnė dhe gjithashtu do tė dini tė manovroni bukur nė fushėn sociale. Si kėmbim do tė merrni gjėrat qė dėshironi aq shumė.

Pra, pėr ju parashikohen udhėtime dhe ngritje nė detyrė. Nė pjesėn e dytė tė vitit 2011 do tė ishte mė mirė qė tė jeni sa mė shumė me kėmbė nė tokė, pėr tė mos rėnė viktimė e iluzioneve false.

Tė shumtė janė planetėt nė favorin tuaj. Mėrkuri do t’ju shikojė pozitivisht pėr njė periudhė tė gjatė. Veēanėrisht nė muajt gusht, nėntor dhe dhjetor, ndikimi i tij do tė shtojė edhe aftėsitė tuaja profesionale dhe do t’ju shtyjė tė arrini atė qė nuk e kishit menduar se do ta realizonit ndonjėherė. Por fati ėshtė me ju. Pra, jeni i pushtuar nga suksese tė mėdha nė shkollė dhe karrierė, udhėtime dhe biznese premtuese.

Nga janari e deri nė ditėt e para tė qershorit, Jupiteri do t’ju ndihmojė nė zbulimin dhe arritjen e objektivave tuaja tė reja. Risitė nuk do t’ju mungojnė. Nuk duhet tė ndaloni pėrballė tė panjohurės qė ju shfaqet pėrballė. Mendja e kthjellėt dhe maturia do t’ju udhėheqin pėrpara nė kėtė periudhė.

Me kokėn lart do t’i bėni ballė ēdo vėshtirėsie dhe pėrpara verės do tė arrini atė qė dėshironi. Bėhet fjalė pėr njė diplomim ose realizim tė njė udhėtimi qė keni ėndėrruar prej kohėsh.

Por, mbi tė gjitha, pėrpara jush do t’ju shfaqet njė jetė e re sentimentale tepėr frytdhėnėse, e cila do tė kurorėzohet nga lindja e njė dashurie tė re, tė cilėn ju e keni pritur prej kaq kohėsh.

Rreth datės 4 gusht, Jupiteri do tė arrijė pikėn mė tė lartė tė ndikimit tė tij nė jetėn tuaj. Prandaj karriera, ambiciet dhe programet qė keni, mund tė realizohen shumė lehtė. Njė ditė mjaft frytdhėnėse kjo pėr ju.

Nėse do tė jeni nė gjendje t’i luani mirė kartat qė dispononi, gjatė muajit gusht mund tė shkoni ku tė dėshironi dhe tė realizoni ēdo ambicie qė keni. Megjithatė, bėni kujdes dhe mos harroni se Jupiteri mund t’ju mashtrojė me premtime qė jo gjithmonė mund t’i realizojė.

Saturni, i cili ėshtė njė planet i vjetėr nė shenjėn tuaj, do t’ju shtyjė drejt kontakteve tė reja nė fushėn profesionale dhe atė sentimentale. Falė ndikimit tė tij, do e keni mė tė lehtė tė diplomoheni, tė gjeni njė punė, por mbi tė gjitha, falė tij, do tė keni besimin e madh se mund t’ia dilni mbanė kudo dhe do tė pėrballoni me sukses ēdo vėshtirėsi tė momentit. Vetėm falė planetit Saturn ju do tė jeni mė tė pėrgjegjshėm pėr veprimet tuaja dhe ai do t’ju ndihmojė tė keni rreth vetes ngrohtėsinė e tė tjerėve.

Udhėtimi tranzit i Uranit, i cili me fillimin e vitit 2011 do tė prekė tė lindurit e shenjės sė Luanit, do tė minimizojė te ju shpirtin tuaj aventuresk, kėshtu qė do ta keni mė tė lehtė tė zhvilloni jetėn tuaj profesionale, duke u inspiruar nga filozofitė e reja tė jetės.

Periudha e parė (qė prej datės 23 korrik deri mė datė 2 gusht). Nė kėtė periudhė do tė gjeni njė pėrkrahje tė rėndėsishme si nė punė, ashtu edhe nė jetėn e pėrditshme. Ju pret njė jetė mė e gjallė, mė aktive dhe do tė keni mundėsinė qė ėndrrat tuaja t’i shihni teksa realizohen. Kėshtu qė gjatė kėtyre datave priten ndryshime pozitive nė jetėn tuaj.

Periudha e dytė (nga 3 gushti deri mė 12 gusht). Falė mbėshtetjes sė Saturnit, i cili do t’ju ndihmojė t’u jepni zgjidhje problemeve tuaja, mund tė realizoni projekte tė mėdha nė kėtė periudhė.

Periudha e tretė (nga 13 gushti deri mė 23 gusht). Ju do tė jeni shumė pak i interesuar nga kalimi i planetėve nė shenjėn tuaj, kėshtu qė do tė qėndroni tė qetė pėr tė shijuar frytet e punės suaj. Gjatė kėsaj kohe do tė pushoni dhe qetėsia do t’ju bėjė mjaft mirė pėr shėndetin.

Objektivi i vitit: tė rriteni profesionalisht, tė zgjeroni horizontet jetėsore dhe tė udhėtoni sa mė shumė.

Dashuria

Ndėrmjet jush dhe personit qė doni, disa gjėra nuk janė sistemuar ende, si pėr shembull, duhet tė gjeni njė gjuhė tė pėrbashkėt nė shumė gjėra. Por mos u mėrzitni, sepse Saturni, i cili ka njė ndikim tė madh te shenja e Binjakėve, do tė punojė pėr t’jua lehtėsuar gjėrat nė jetėn sentimentale.

Pra, mund tė mbėshteteni te kėshillat e njė tė linduri nė shenjėn e Binjakėve. Por kjo edhe falė Plutonit, i cili do tė sjellė mes jush mirėkuptim erotik, qė do tė forcojė raportin tuaj.

Ndikimi i Jupiterit nė shenjėn tuaj do tė sjellė begati nė dashuri. Por, nėse raporti nuk do tė jetė kėshtu pėr tė gjithė, atėherė do tė jetė pėrsėri Jupiteni qė do t’ju ndihmojė t’i kaloni plagėt e vjetra me sa mė pak dhimbje. Pavarėsisht kėsaj, mos u dėshpėroni, pasi Plutoni do tė bėjė tė mundur qė ju tė krijoni njohje tė reja.

Dhe nga fillimi i gushtit nė kėtė fushė do tė pėrfitoni mė shumė siguri. Kėshtu qė gjatė muajve tė parė tė vitit 2011, pėrfitoni pėr tė sqaruar me atė qė doni divergjencat mes jush, pasi nė pranverė ju presin njohje tė reja, dhe nga fillimi i verės mund tė krijoni edhe njė lidhje tė re.

Njohjet e reja do tė jenė tė pranishme te ju dhe falė Marsit, nė muajin dhjetor do tė jeni mė tėrheqės dhe mė tė bukur nė sytė e tė tjerėve.

Puna

Sadisfaksionet nuk do tė mungojnė nė punė. Saturni dhe Jupiteri sė bashku me Plutonin punojnė pėr karrierėn tuaj profesionale. Fillimi i vitit do tė jetė entuziazmues, ndėrsa objektivat do t’i arrini nga fillimi i gushtit, muaj nė tė cilin Jupiteri do t’ju bėjė mė kreativė. Ndėrsa Urani do t’ju ndihmojė tė lidhni raporte tė mira me ato persona qė kanė vlera, duke krijuar perspektiva tė ndryshme, ndėrsa Saturni nga ana e vet u hap dyert tė rinjve qė janė nė kėrkim tė njė pune tė mirė.

Muajt dimėrorė janė premtues, tė pasur me risi, por lėvizni me kujdes nė pranverė. Maji do tė jetė premtues, ndėrsa nė gusht askush nuk do t’ju ndalojė nė realizimin e dėshirave tuaja. Pra, me pak fjalė, viti 2011 do tė jetė mjaft bujar me ju dhe do t’ju lejojė tė hidhni pas krahėve periudha tė vėshtira. Nė kėtė vit do tė ndiheni mė i sigurt nė vetvete dhe tė aftė pėr t’u pėrballur sa mė mirė me ēdo sfidė.

Paratė

Nga fillimi i vitit deri nė fund tė korrikut, situata ekonomike do tė jetė e pandryshuar pėr ju, kėshtu qė mos i shtrini kėmbėt mė shumė sesa keni jorganin. Por nga gushti, Jupiteri, falė edhe ndikimit tė Plutonit, do t’ju favorizojė shumė nė kėtė drejtim. Paratė do tė fillojnė tė qarkullojnė mė shumė nė xhepat tuaj dhe investimet qė do tė bėni, do tė jenė mė shumė frytdhėnėse.

Shėndeti

Do tė gėzoni shėndet tė plotė, por edhe duhet tė keni shumė kujdes me tė, pasi do t’ju ndjekin nga pas momente stresuese. Duke pasur njė ritėm tė lartė pune, do tė neglizhoni shėndetin tuaj, prandaj bėni kujdes! Hera-herės duhet tė bėni disa pushime, tė ushqeheni mirė dhe tė flini sa mė shumė. Gjithsesi, falė pranisė sė Jupiterit nė shenjėn tuaj, gjatė gjysmės sė dytė tė fillimvitit do tė jeni nė formė dhe me ardhjen e verės do tė gėzoni shėndet mjaft tė mirė. Por duhet tė bėni kujdes edhe me shėndetin tuaj seksual.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:27   #10
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Luani gjate gjithe muajve te vititJanar

Dashuria: Do tė jeni shumė sensualė kėtė muaj, ēka do t’ju gėzojė shumė nė raportin tuaj me partnerin. Falė sensualitetit tuaj, edhe partneri juaj do tė jetė mė i ėmbėl me ju.
Puna: Do tė ndiheni disi tė lodhur nga monotonia dhe bėrja e tė njėjtave gjėra pėr ditė. Dėshira pėr t’u arratisur do t’ju tundojė gjatė tė gjithė kėtij muaji.
Shėndeti: Do tė jeni nė formė.

Shkurt

Dashuria: Do tė merrni njė mesazh nga ana e njė personi tė cilin e keni shumė pėr zemėr, dhe kjo do t’ju bėjė tė ndiheni me humor tė mirė.
Puna: Nė punė do tė jeni shumė tė ngarkuar dhe nuk do tė keni asnjė moment pushimi, edhe pse dėshironi dhe keni nevojė tė pushoni pak.
Shėndeti: Evitoni ushqimet me shumė yndyrna!

Mars

Dashuria: Ju kėshillojmė tė pėrpiqeni tė kaloni mė shumė kohė me personin e zemrės, duke e detyruar atė tė ndryshojė ēdo lloj programi.
Puna: Pas shumė sforcimesh, do tė dini tė pėrfitoni nga rastet qė do t’ju jepen pėr tė pėrmirėsuar gjendjen dhe pozitat tuaja nė punė.
Shėndeti: Rrethoheni nga njė energji pozitive e paparė.

Prill

Dashuria: Do tė jeni shumė tė gėzuar, sepse do tė arrini tė zgjidhni njė problem, i cili fatkeqėsisht, mund tė ēojė nė krizė marrėdhėnien tuaj me personin e zemrės.
Puna: Evitoni t’u besoni gjėrat tuaja personale kolegėve tė punės, sepse herėt apo vonė, ata do tė vihen kundėr jush.
Shėndeti: Mbani nėn kontroll stresin!

Maj

Dashuria: Nuk duhet ta ekzagjeroni nė gjetjen e defekteve te personi qė doni, por pėrpiquni t’i zhdramatizoni ato duke i kaluar me shaka.
Puna: Nuk do tė dėshironi tė pranoni gabimet tuaja. Nuk ua lejon krenaria kėtė gjė… Do tė ishte mė mirė pėr ju tė kėrkonit dialog dhe falje.
Shėndeti: Jini mė i durueshėm.

Qershor

Dashuria: Ndjenja e frikės ndaj gjėrave do t’ju mbizotėrojė gjatė kėtij muaji, por do tė gjeni kurajėn tė shkoni drejt njė njohjeje tė re.
Puna: Opinionet tuaja do tė shikohen pėr mirė nga kolegėt, kėshtu qė do tė arrini mė tė mirėn e mundshme nė kėtė fushė.
Shėndeti: Evitoni ushqimin e tepėrt.

Korrik

Dashuria: Do tė jeni tė rezervuar edhe me personin qė doni, i cili do tė vuajė teksa ju shikon kaq tė mbyllur nė vetvete.
Puna: Dėshironi tė ndryshoni drejtim, sepse keni frikė se rruga qė keni ndėrmarrė nuk ju ēon nė asnjė vend. Kėshtu veproni, ndryshoni drejtim dhe ai do t’ju rezultojė pėr mirė.
Shėndeti: Mos e ekzagjeroni me ushqimet e skuqura.

Gusht

Dashuria: Personi qė doni ndihet i lėnė pas dore nga ju, ndaj pėrpiquni ta surprizoni me njė dhuratė tė vogėl.
Puna: Do t’ju duhet tė shtyni njė takim shumė tė rėndėsishėm, pėr shkak tė disa tė papriturave qė do t’ju humbasin kohė.
Shėndeti: Pushoni sa mė shumė tė mundeni!

Shtator

Dashuria: Njė njohje e re do t’ju bėjė tė ndiheni mirė pėr tė gjithė kėtė muaj, por shmangni tė bindni partnerin tė ndjekė idetė tuaja.
Puna: Do tė kaloni njė fazė pozitive nė punė. Do tė keni mirėnjohjen e punėdhėnėsve dhe nuk do tė mungojnė propozimet e reja nė punė.
Shėndeti: Evitoni larjet me ujė tė ftohtė nė kėtė periudhė!

Tetor

Dashuria: Nėse akoma nuk e keni takuar shpirtin tuaj binjak, dilni nga shtėpia dhe frekuentoni ambientet e hapura dhe argėtuese.
Puna: Nė kėtė muaj do tė pėrballeni me impenjimet tuaja shumė energjike. Dedikojuni mė shumė kohė kolegėve dhe pėrpiquni t’ua zgjidhni problemet qė kanė.
Shėndeti: Bėni kujdes me lėkurėn nė kėtė muaj, pasi do t’ju shfaqen probleme.

Nėntor

Dashuria: Poziviteti juaj qė ju karakterizon nė kėtė periudhė do tė ndikojė te partneri juaj, aq sa do tė jetė nė sintoni tė pėrkryer me tė gjitha iniciativat tuaja.
Puna: Nė punė gjithēka ju shkon mirė. Mė nė fund do tė keni mundėsinė tė zotėroni njė buxhet tė mirė financiar.
Shėndeti: Shmangni ushqimet e tepėrta.

Dhjetor

Dashuria: Do tė pranoni ftesėn e njė njohjeje tė re dhe do tė kaloni momente tė magjishme nėn shoqėrinė e personit tė ri pėr ju.
Puna: Humori juaj nuk do tė jetė nga mė tė mirėt, ndaj bėni kujdes nė lidhje me kolegėt tuaj.
Shėndeti: Praktikoni njė aktivitet fizik.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:28   #11
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

VIRGJĖRESHA

TRANSFORMIM NĖ PROCES

Numrat me fat: 4, 40, 44, 87.

Motoja juaj pėr 2011-ėn: Vepro gjithmonė nė mėnyrė qė ta rrisėsh numrin e zgjedhjeve. (Hainc Von Forster, shkencėtar amerikan)

Pėrgjatė vitit 2011 yjet do tė jenė shumė herė nė anėn tuaj dhe do t’ju ndihmojnė qė tė kaloni momente shumė tė bukura nė jetėn tuaj. Por yjet do t’ju ndihmojnė gjithashtu edhe nė krijimin e shoqėrive tė reja.

Tė vetmit qė nuk do tė preken nga kėto mirėsi tė japin yjet, do tė jenė ata qė nuk kanė besim nė vetvete dhe ata qė nuk do tė jenė tė vėmendshėm tė kapin nė ajėr shanset e reja qė do t’u jepen. Gjithė pjesa e parė tė vitit 2011 do tė dominohet nga tė rejat qė do t’ju shfaqen nė horizont, ndėrsa gjatė pjesės sė dytė tė vitit jeta juaj do tė ripėrtėrihet tėrėsisht.

Jupiteri qė prej muajit janarit deri mė 4 qershor do t’ju shtyjė dhe do tė bėjė qė ju ta transformoni krejt jetėn tuaj, si dhe tė harroni kujtimet e sė shkuarės. Nga ana tjetėr, gjatė gjashtėmujorit tė parė tė vitit, Jupiteri do tė shtojė te ju dozėn e fatit dhe falė kėsaj mbarėsie, gjatė kėsaj periudhe nė xhepat tuaj do tė hyjė njė sasi e madhe parash.

Kjo shumė parash ose do t’ju dhurohet, ose do ta merrni atė nga ndonjė trashėgimi. Qė prej datės 4 qershor, Jupiteri do t’ju mbėshtesė nė ēdo drejtim, dhe fati do t’ju shoqėrojė nė ēdo raport me tė tjerėt, por sidomos nė udhėtimet qė do tė ndėrmerrni, nė studimet apo nė filozofinė tuaj pėr jetėn. Takimet interesante nuk do t’ju mungojnė nė ēdo fushė.

Edhe paratė gjithashtu nuk do t’ju mungojnė, ēka do tė bėjnė tė mundur realizimin e ėndrrave tuaja.

Ndikimi i madh i Saturnit nė shenjėn tuaj do t’ju bėjė tė reflektoni dhe tė kuptoni atė qė doni nė tė vėrtetė tė realizoni nė jetėn tuaj. Ai do t’ju ndihmojė t’u jepni pėrgjigje pyetjeve qė keni nė mendje dhe nėse po veproni drejt me paratė qė keni fituar apo trashėguar.

Por edhe kursimi do tė ketė njė rol tė rėndėsishėm. Ka shumė mundėsi qė t’ju shfaqet nevoja qė tė ndryshoni mėnyrėn e tė shpenzuarit dhe do tė ndjeni nevojėn pėr tė kursyer.

Urani, pasi ju ka qėndruar kundėr pėr shtatė vjet, nuk do t’ju bezdisė mė pėr shumė vite. Pėr tė lindurit nė ditėt e para tė gushtit parashikohet marrja e njė trashėgimie apo e njė sasie tė madhe parash gjatė muajve mars apo maj.

Ky planet revolucionar do tė bėjė tė mundur qė ju tė ndėrmerrni njė transformim thelbėsor nė shtėpinė tuaj dhe tė pėrmirėsoni dukshėm stilin tuaj tė jetės.
Njė ndėrhyrje e vogėl negative e Neptunit nė shenjėn e Peshqve (nga 2 prilli deri mė 7 gusht), mund t’ju shkaktojė njė zhgėnjim sentimental tė sė lindurve nė datat 24, 25 e 26 gusht, nė veēanti gjatė muajit qershor.

Kalimi i shkurtėr, por pozitiv i Plutonit nė shenjėn e Virgjėreshės, do tė jetė mjaft frytdhėnės pėr tė lindurit gjatė ditėve tė fundit tė gushtit.

Planeti i transformimeve dhe i revolucioneve tė brendshme do tė dijė t’ju dhurojė optimizmin e duhur pas njė zhgėnjimi. Mė pas, pasionet dhe dėshirat tuaja pėr aventura do ta bėjnė jetėn tuaj mė tė kėndshme. Dėshirat tuaja instiktive do t’ju ndihmojnė t’ia dilni mbanė nė fushėn sentimentale.

Tė lindurit gjatė periudhės sė parė tė shenjės sė Virgjėreshės (24 gusht deri mė 2 shtator), do tė marrin lajme tė mira pėr gjithēka qė ka tė bėjė me karrierėn dhe studimet e tyre. Ndėrsa fundin e vitit tė lindurit e kėsaj periudhe do t’ia dedikojnė vetėm dashurisė. Mė nė fund mund tė kurorėzoni ėndrrėn pėr tė pasur njė familje tuajėn.

Tė lindurit e periudhės sė dytė (3 deri mė 12 shtator) do tė karakterizohen nga projekte tė shumta, sidomos ato nė fushėn sentimentale, qė do tė realizohen lehtėsisht gjatė muajit shtator. Gjatė pjesės sė parė tė vitit yjet do t’ju ngarkojnė me shumė punė, si rrjedhojė edhe pėrfitimet tuaja ekonomike do tė jenė tepėr tė mira.

Personat e lindur nė periudhėn e tretė (13 deri 22 shtator) do ta kalojnė kėtė vit qė po vjen me mjaft qetėsi, kjo falė ndikimit tė madh qė kanė tek ta planetėt e ngadaltė. Por gjatė muajve tė parė tė vitit kėta persona do tė punojnė shumė pėr tė ndryshuar atė qė nuk shkon nė jetėn e tyre.

Objektivat e vitit: Besoni te vetvetja. Filloni tė frekuentoni shoqėri tė reja dhe braktisni ato tė vjetrat.

Dashuria

Viti 2011 do tė rezervojė pėr ju surpriza tė mėdha nė fushėn e dashurisė. Gjithsesi, mos prisni njė vit tė lehtė nė kėtė fushė, pasi muajt e parė tė vitit do tė jenė disi tė lodhshėm pėr ju.

Kjo falė ndikimit tė Saturnit dhe Plutonit, tė cilėt do tė jenė tė ēorientuar. Pėr shkak tė ndikimit negativ tė kėtyre dy planetėve, nuk do tė jeni shumė tė kėnaqur nga jeta juaj sentimentale.

Nga muaji mars deri nė muajin shtator, ndikimi i Uranit nė shenjėn e Peshqve do tė ēorientojė disi jetėn sentimentale tė sė lindurve nė muajin gusht, por nga fillimi i muaji qershor Saturni do tė sjellė stabilitet nė lidhjet tuaja sentimentale. Sadisfaksionet mė tė mėdha nė jetėn tuaj sentimentale gjithsesi do t’i pėrjetoni duke filluar qė prej datės 28 gusht, kur Jupiteri do tė ketė ndikim tė plotė nė shenjėn tuaj.

Puna

Jupiteri gjatė nėntė muajve tė parė tė vitit mund t’ju ofrojė njė ndihmesė dhe mbėshtetje tė madhe nė fushėn profesionale. Kėto muaj do tė karakterizohen nga njė fluks i madh pune, por gjithsesi nuk do t’ju mungojė ndihma dhe pėrkrahja e personave tė rėndėsishėm.

Nė fushėn e punės mund tė keni njė ngritje nė detyrė, ose do t’ju ngarkohet njė punė me shumė pėrgjegjėsi, e cila do t’i japė njė tjetėr ritėm ditės tuaj tė pėrditshme.

Tė lindurit e periudhės sė parė tė shenjės sė Virgjėreshės ndikimi i Uranit nė shenjėn e Peshqve do t’i detyrojė tė bėjnė disa ndryshime tė rėndėsishme nė jetėn e pėrditshme.

Gjithsesi, Saturni do tė vazhdojė t’ju ndihmojė pėrgjatė gjithė vitit dhe vėrtet qė do t’i ngjisni shkallėt e karrierės dalėngadalė, por nė ēdo hap qė bėni, falė Saturnit, do tė jeni tė sigurt.

Pėrgjatė gjithė vitit 2011 mos u shqetėsoni aspak pėr sa u pėrket financave tuaja. Jupiteri nė shenjėn tuaj deri nė muajin shtator, do t’ju mbėshtesė dhe do t’ju japė kompetencat dhe inteligjencėn e nevojshme pėr tė marrė maksimumin e avantazheve nga investimet tuaja qė keni ndėr mend tė bėni.

Qėndroni tė qetė gjatė tre muajve tė fundit tė vitit. Jupiteri vėrtet do tė braktisė shenjėn tuaj, por nė arkat tuaja do tė vazhdojė tė derdhen para.

Shėndeti

Shėndeti juaj gjatė kėtij viti do tė karakterizohet nga luhatje tė vazhdueshme. Nė fillim Urani dhe pastaj Marsi do tė pėrpiqen t’ju bėjnė nervozė, duke ju “dhuruar” pak stres. Por bėni kujdes tė mos praktikoni shumė sport, sepse mund tė jetė i dėmshėm pėr shėndetin tuaj. Kura mė e mirė ėshtė njė dietė e shėndetshme dhe e lehtė dhe praktikimi i vrapit tė lehtė pėr tė harxhuar energjitė e tepėrta.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:28   #12
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Virgjeresha gjate gjithe muajve te vitit


Janar

Dashuria: Gjatė kėtij muaji do tė jeni shumė tė ėmbėl dhe do tė pėrpiqeni t’i qėndroni pranė partnerit tuaj, nė mėnyrė qė ai tė lėrė pas problemet qė ka.
Puna: Falė ndihmės sė njė personi mė tė madh se ju dhe me mė shumė pėrvojė nė punė, do tė arrini tė kapėrceni njė moment tė vėshtirė nė punė.
Shėndeti: Do tė jeni nė formė tė shkėlqyer dhe nuk do tė ndjeni lodhjen e impenjimeve tė shumta qė keni.

Shkurt
Dashuria: Gjatė kėtij muaji do tė spikasni pėr elegancėn tuaj dhe, si rrjedhojė, do tė arrini tė tėrhiqni pas vetes persona tė rinj.
Puna: Do tė diskutoni ashpėr me njė koleg qė ju shikon prej kohėsh si rival. Pėrpiquni tė mos i mbani inat, pasi gjėrat mund tė shkojnė mė keq.
Shėndeti: Duhet tė pushoni mė shumė gjatė kėsaj periudhe.

Mars

Dashuria: Bėni kujdes me fjalėt qė do t’i thoni personit tė zemrės, sepse mund ta lėndoni pa dashje.
Puna: Organizoni punėn tuaj, pėr tė pasur njė rendiment mė tė mirė ekonomik.
Shėndeti: Stresi do t’ju rrethojė gjatė kėtij muaji. Mundohuni ta largoni atė duke bėrė mė shumė shėtitje nė natyrė.

Prill

Dashuria: Pėr ata qė janė brenda njė lidhjeje, gjithēka shkon mirė. Ndėrsa ata qė nuk e kanė gjetur akoma partnerin ideal, janė shumė afėr atij, vetėm duhet tė kenė vėmendjen.
Puna: Mos u besoni tė tjerėve qėllimet dhe objektivat qė keni nė punė. Ndonjė koleg ziliqar po pret me padurim t’ju zėrė vendin. Bėni kujdes!
Shėndeti: Merrni pushimet, duhet tė qetėsoheni sa mė shpejt.

Maj

Dashuria: Nė kėtė muaj do tė zhgėnjeheni nga mosardhja e njė lajmi qė e prisni me aq padurim, dhe kjo do t’ju shkaktojė njė grindje tė vogėl me partnerin. Duhet tė keni mė shumė durim gjatė kėtij muaji nė lidhje me partnerin tuaj.
Puna: Gjithēka shkon shumė mirė dhe shumė shpejt do t’ju hapen perspektiva tė reja nė kėtė fushė.
Shėndeti: Ndiheni shumė tė kthjellėt psikologjikisht, ēka do t’ju bėjė tė jeni shumė mirė fizikisht.

Qershor

Dashuria: Parashikohen mbrėmje emocionuese gjatė kėtij muaji. Do tė keni fatin tė dėfreheni nėn shoqėrinė e miqve dhe njohjeve tė reja. Shijojini nė maksimum kėto ēaste!
Puna: Jini tė vėmendshėm nė punė dhe mos ia tregoni askujt qėllimet tuaja, sepse fjala mund tė marrė dhenė shumė shpejt.
Shėndeti: Ecni sa mė shumė nė kėmbė. Do t’ju bėjė tė ndiheni mirė fizikisht dhe shpirtėrisht.

Korrik

Dashuria: Bėni kujdes qė tė mos harroni njė takim qė keni lėnė. Njė veprim i tillė rrezikon tė sjellė tension nė marrėdhėnien tuaj.
Puna: Do tė duhet tė kryeni sa mė shpejt njė punė qė keni lėnė pas dore, dhe do tė mėrziteni nga mosgatishmėria e njė kolegu pėr t’ju ndihmuar.
Shėndeti: Do tė gėzoni shėndet tė plotė dhe do tė jeni shėndoshė e mirė si kokrra e mollės.

Gusht

Dashuria: Jeni optimist pėr jetėn dhe atė qė ju ka dhuruar ajo, prandaj marrėdhėnia nė ēift do tė kalojė momente tė bukura. Pėrpiquni ta surprizoni personin qė doni me njė dhuratė qė simbolizon dashurinė tuaj.
Puna: Do tė ndiheni disi pesimist nė kėtė fushė. Puna qė bėni nuk do t’ju pėlqejė, por edhe propozimet qė do tė keni nuk do t’ju tėrheqin. Kini durim dhe prisni.
Shėndeti: Shėndeti juaj nė pėrgjithėsi do tė jetė i mirė dhe nuk do tė ankoheni nga asgjė.

Shtator

Dashuria: Do tė jeni shumė tė ėmbėl me personin e zemrės dhe do tė kaloni momente mjaft tė bukura gjatė kėtij muaji.
Puna: Do tė korrni rezultate tė mira nė punė, kjo falė edhe njė njohjeje tė re dhe sugjerimeve qė do tė merrni nga ky person.
Shėndeti: Stresi do tė vazhdojė tė jetė prezent te ju edhe gjatė kėtij muaji.

Tetor

Dashuria: Mos bini pre e emocioneve, pasi mund tė provoni njė refuzim tė hidhur nga njė njohje e vjetėr.
Puna: Do tė ndieni nevojėn t’i drejtoheni shefit tuaj, duke i kėrkuar njė mendim, sepse nuk do tė dini si t’i jepni zgjidhje njė problemi. Dėgjoni dhe zbatoni atė qė
ai ju thotė.
Shėndeti: Bėni kujdes me ushqimin. Hani nga pak nė ēdo vakt.

Nėntor

Dashuria: Njė njohje e re do t’ju bėjė tė ndiheni tė rėndėsishėm dhe do t’ia kaloni mjaft mirė me kėtė preson.
Puna: Edhe pse gjėrat nuk shkojnė siē kishit parashikuar, nuk ka asgjė pėr t’u shqetėsuar dhe pėr t’u stresuar. Rrini i qetė nė kėtė fushė.
Shėndeti: Shėtisni sa mė shumė nėpėr parqe dhe natyrė. Do t’ju bėjė vėrtet mirė.

Dhjetor

Dashuria: Gjatė kėtij muaji do tė arrini tė bėni pėr vete njė person qė gjithmonė ju ėshtė dukur i paarritshėm. Ēuditeni kėtė person me humorin qė ju karakterizon.
Puna: Rutina e pėrditshme nė punė do t’ju lodhė shumė, si rrjedhojė do tė bėni tė pamundurėn pėr tė gjetur alternativa mė tė kėndshme pėr tė dalė nga kjo rutinė qė ju ka mbėrthyer.
Shėndeti: Merruni sa mė shumė me sport.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:30   #13
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

PESHORJA

DO RIFILLOJ NGA VETJA

Numrat me fat:
Mundėsi suksesi pėr tė lindurit e Peshores gjatė gjithė vitit, lidhur me kėto numra 6, 66, 75, 83.

Motoja juaj pėr 2011-ėn: Ndryshimi dhe progresi ndodh kur njė njeri ka vėnė nė rrezik veten dhe ka guxuar tė eksperimentojė me jetėn e tij. (Herbert Oto, psikolog gjerman)

Shpenzime tė paparashikuara nė mars dhe prill.
Ide me mundėsi fituese, nė korrik dhe gusht.
Kurajoja: Kurajoja e dėshpėrimit nė shkurt, do tė shndėrrohet nė kurajo nė muajin gusht.

Tabu pėr t’u thyer: Nė punė duhet tė thyeni tabutė nė janar dhe shkurt, ndėrsa nė lojė nė shkurt dhe mars.

Ndikimet: Do tė keni tregues tė vlefshėm pėr sjelljen nga Virgjėresha nga maji deri nė korrik dhe nga Ujori, nga gushti nė tetor.

Viti 2011 do tė jetė viti ideal pėr tė nxjerrė nė pah ato dhunti, qė tė lindurit e Peshores kanė brenda vetes. Shumė pak njerėz e dinė se personat e lindur nė kėtė shenjė dinė tė shkojnė pėrtej pamjes fizike perfekte dhe elegante, siē shihen nga tė tjerėt.

Brenda tyre marrin hov ato qėllime, tė cilat i shtyjnė pėr t’u hedhur nė sulm, edhe me ndonjė pasiguri tė vogėl, si tė gjithė njerėzit nė fund tė fundit. Do t’ju duhet tė pėrdorni tė gjitha forcat tuaja, veēanėrisht nė pjesėn e parė tė vitit, kur do tė aktivizohen tė gjitha kundėrshtimet e vėshtirėsitė nė shenjėn tuaj.

Mos e komplikoni jetėn duke kėrkuar perfeksion tek vetja, ose duke treguar joelasticitet. Ju duhet tė pėrllogarisni pikat e referimit me siguri, nė drejtimet tė cilat i konsideroni tė duhura. Nė vend qė tė bini nė dyshime, ngrini kokėn dhe pėrsėritini vetes: “Unė mund t’ia dal.”

Dimri dhe fillimi i pranverės do tė jenė stinėt mė tė vėshtira. Nga janari deri nė maj, Jupiteri nė kundėrshtim me shenjėn tuaj mund t’ju sjellė pakėnaqėsi, probleme ligjore ose njė seri sforcosh nė sferėn e punės, me rezultate mė pak tė larta nga sa i prisni.

Por qė nė ditėt e para, Jupiteri do tė ndryshojė pozicion dhe pėr ju do tė fillojė njė fazė rilindjeje, transformimi dhe zgjedhjesh. Menjėherė do tė braktisni ēdo lloj pasigurie dhe do tė dini tė shkoni pėrtej pritshmėrive, duke ndėrtuar projekte tė qėndrueshme.

Tranziti mė domethėnės do tė jetė ai i Saturnit, qė kėtė vit do tė prekė tė lindurit e dhjetėditėshit tė dytė. Saturni i ashpėr do t’ju propozojė njė vizion rrėnjėsor dhe tė thellė tė realitetit.

Ndikimet e tij do t’i lėnė pak hapėsira ėndrrave. Por kjo nuk do tė thotė qė tė hiqni dorė nga gėzimet e jetės, nga natyra romantike, e ėmbėl dhe e shoqėrueshme. Megjithatė, duhet t’i shtoni ėmbėlsisė arsyes, logjikės, verifikimin dhe analizėn.

Urani, planeti i revolucioneve dhe i tė papriturave, do tė bėjė qė shumė tė lindur nė ditėt e para tė shenjės tė refuzojnė skemat e ndikuara nga jeta e pėrbashkėt me partnerin. Pėr shumė tė lindur tė shenjės mund tė ndodhė mbyllja e lidhjeve qė tėrhiqeshin zvarrė prej kohėsh.

Mos e mendoni kėtė periudhė tranzitore si vetėm negative. Dėshira juaj e fortė pėr liri dhe ndryshim nuk mund tė ndrydhet gjithmonė. Ėshtė ky ndikim qė do t’ju mbushė me energjinė e duhur pėr tė realizuar ato qė ndjeni brenda vetes.

Tė lindurit nė ditėt e fundit tė shenjės do tė pėrfitojnė nga rrezet e fundit tė Neptunit nė fushat e dashurisė dhe kreativitetit. Nėse keni ditėlindjen ndėrmjet 19 dhe 22 tetorit, pėrpara mbylljes sė vitit mund tė realizoni njė ėndėrr nė fushėn sentimentale.

Plutoni do tė ndikojė tė lindurit nė ditėt e para tė tetorit. Do tė jenė tė paevitueshme ndryshimet dhe transformimet reale tė personalitetit.

Planeti i largėt do tė dėrgojė njė ftesė tė vėrtetė pėr t’u ēliruar nga mendime dhe ndjenja tė rėnda, tė fshehura nė skutat mė tė fshehta tė mendjes dhe shpirtit. Shkėputjet nga njė person i familjes do tė kompensohen nga njė rritje personale.

Dhjetėditėshi i dytė (nga 4 deri mė 13 tetor). Ky do tė jetė viti zgjedhjeve. I kujdesshėm dhe me reflekse tė plota mund tė zgjidhni me vetėdije tė plotė. Dėshirat pėr ndryshim do tė realizohen me pak ose shumė vėshtirėsi para fundit tė vitit.

Dhjetėditėshi i tretė (nga 14 deri mė 22 tetor). Vit i qėndrueshėm. Do t’i gėzoheni atyre ēka keni ndėrtuar nė vitet e mėparshme, nė pritje tė ngjarjeve tė vitit 2012.

Objektivi i vitit: tė krijoni harmoni pėrreth vetes, t’i kushtoni mė shumė vėmendje vetes pėr tė ushqyer botėn tuaj tė brendshme.

DASHURIA

Do tė jeni nė gjendje tė tėrhiqni vėmendjen e atyre qė ju rrethojnė dhe nė momente tė caktuara do t’i bėni tė kthejnė kokėn. Saturni premton realizimin e njė raporti mė tė qėndrueshėm, konkret e tė dashur dhe siguron mė shumė mirėkuptim midis jush e partnerit tuaj.

Sikur tė mos mjaftonte kjo, besoni nė ndihmėn e Plutonit qetėsues dhe premtues, qė do t’ju dhurojė atė prekje magjike, e cila do tė bėjė tė tėrhiqni mė shumė partnerin. Lidhjet nė krizė, duke filluar nga vera do tė rifillojnė e do tė rregullohen nė mėnyrė pėrfundimtare.

Nėse jeni njė zemėr e vetmuar, do tė shpaloset pėr ju njė periudhė e pasur me tė reja interesante. Rėnia nė dashuri do tė jetė me e thjeshtė: rastet e takimeve do tė jenė tė shumta, do tė ndjeni brenda jush dėshirėn pėr t’u dashuruar dhe pėr tė ndėrtuar njė lidhje.

Muajt e dimrit dhe pranverės do tė tė dhurojnė dėshirė tė madhe pėr t’u dashuruar dhe mund tė zbrisni nė fushė dhe tė bėni zgjedhjet tuaja, por mos harroni se qė prej muajit gusht, dėshira pėr tė krijuar lidhje tė qėndrueshme do tė jetė qėllimi i juaj i vetėm.

Jupiteri do tė krijojė kushte mė tė mira pėr tė thelluar dhe maturuar lidhjet e lindura prej pak kohėsh. Muajt e vjeshtės janė tė pėrshtatshėm pėr tė bėrė zgjedhje pėrfundimtare, pėr tė konsoliduar lidhjet dhe pėr tė vendosur se si do tė jetoni jetėn tuaj afektive.

PUNA

Viti 2011 do tė jetė premtues dhe inkurajues. Ka ardhur koha pėr tė zbritur nė fushė dhe pėr tė pėrveshur mėngėt.

Saturni thekson mundėsinė pėr tė konsoliduar pozicionin tuaj dhe prej gushtit do tė zgjeroni fushėn e veprimit. Jupiteri nė fakt do tė jetė shumė bujar: do tė vlerėsoheni shumė nga ata qė ju rrethojnė dhe aftėsitė tuaja do tė jenė tė padiskutueshme.

Nėse do tė pėrballeni tani nė botėn e punės, do tė keni shumė perspektivė, pasi planetėt do tė jenė shumė bujarė me ju. Nė kėtė mėnyrė do tė keni shumė mundėsi pėr t’ia dalė. Do tė shtohen kontaktet dhe mund tė merrni nė konsideratė ofertat mė serioze, tė mundshme dhe tė qėndrueshme.

Kini kujdes, ngjitja juaj mund tė ngjallė zili tek tė tjerėt. Muajt e dimrit janė tė shkėlqyer pėr t’u ndjerė tė vlerėsuar dhe fundi i pranverės do tė zbulojė qė mund tė rishohėsh marrėveshje dhe bashkėpunim me partnerėt dhe shefat tuaj. Vera ėshtė e mėrzitshme, e vėshtirė, por nė vjeshtė gjithēka do tė rregullohet.

PARAJA

Paraja do tė jetė fusha mė pak e favorshme pėr ju: ngritje-ulje dhe me siguri nuk do tė jeni i kėnaqur. Nė shtatė muajt e parė tė vitit tė ri, kini kujdes nė shpenzimet lidhur me shtėpinė, familjen, pasi mund tė rriten papritur.

Jupiteri, pėrgjegjės pėr kėtė fushė, do t’ju vėrė nė provė, prandaj mos kryeni shpenzime tė parėndėsishme. Nė periudhėn e gushtit planeti do tė pėrmirėsojė gjendjen e parave, por kryeni lėvizje tė kujdesshme.

SHĖNDETI

Me kalimin e muajve do tė rigjeni forcė, mirėqenie dhe shėndet. Mos hani pa kriter, mos u aktivizoni nė sporte ekstreme, pra qėndroni tė kujdesshėm. Jupiteri deri nė muajt e parė tė gushtit nuk ju favorizon, prandaj mund tė keni probleme tė metabolizmit. Tregoni kujdes dhe gjithēka do tė rishkėlqejė si mė parė dhe mund t’i gėzoheni “mėkatit” tė ushqimit.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:30   #14
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Peshorja gjate gjithe muajve te vititJANARI

DASHURIA: Mėnyra juaj pėr tė krijuar lidhje nuk duket tė jetė mė e mira, prandaj pėrpiquni tė jeni sa mė tė hapur dhe mė tė qartė.
PUNA: Do tė keni njė pėrmirėsim tė pėrgjithshėm. Personat qė do t’ju gjenden pranė do tė jenė mė tė disponueshėm dhe do tė harrohen vėshtirėsitė.
SHĖNDETI: Mund tė ndjeni lodhje nė kėmbė.

SHKURTI

DASHURIA: Do tė kėrkoni shkaqe pėr tė mos e mbėshtetur njė iniciativė tė partnerit dhe kjo mund tė shkaktojė pakėnaqėsi nga ana e tij.
PUNA: Duhet tė kujdeseni tė mos keni besim nė njė njohje tė re, e cila mund tė jetė e bazuar nė interes.
Shėndeti: Relaksohuni me pak masazh.

MARSI

DASHURIA: Do tė keni njė tendencė pėr tė qenė melankolik, pėrpiqu megjithatė tė mos izolohesh… hapjani zemrėn atyre qė ju tregojnė dashuri.
PUNA: Do tė merrni njė lajm qė do t’ju sjellė ankth dhe nervozizėm, ndėrsa nė fakt do tė jetė njė rast i shkėlqyer pėr ju.
SHĖNDETI: Mundėsi pėr t’u ftohur.

PRILLI

DASHURIA: Do t’ju duhet tė jeni sa mė shumė objektiv dhe praktik dhe mbi tė gjitha tė tregoni njė linjė kundrejt personit tė dashur.
PUNA: Nuk duhet tė ndėrmerrni iniciativa gjatė kėsaj faze, sepse ka rrezik tė bėni gabime.
SHĖNDETI: Mundėsi pėr t’u ftohur.
MAJI:
DASHURIA: Do tė jeni mė me fantazi se e zakonshmja dhe do tė arrini me lehtėsi lidhjen me njė njohje tė re.
PUNA: Tė ardhura tė papritura do t’ju sjellin nė humor dhe do t’ju japin mundėsi pėr njė investim tė vlefshėm.
SHĖNDETI: Mbahuni nė formė me aktivitet sportiv.

QERSHORI

DASHURIA: Do tė jeni shumė tėrheqės dhe do tė arrini lidhjen me njė njohje tė re falė natyrės suaj eksentrike.
PUNA: Duhet tė bėni kujdes me korrektėsinė ndaj orarit tė punės, pasi rrezikoni tė zvarrisni gjėrat dhe tė viheni nė gjendje ankthi.
SHĖNDETI: Bėni kujdes me ushqimet e skuqura dhe shumė kalorike.

KORRIKU

DASHURIA: Do tė kėrkoni me tė gjitha mėnyrat pėr tė bindur partnerin pėr tė kėnaqur njė dėshirė tuajėn dhe tė mos pranoni vėshtirėsitė e tyre.
PUNA: Do tė zgjidhni me zgjuarsi problemet tuaja dhe do tė ndiheni krenar qė nuk i keni kėrkuar ndihmė askujt.
SHĖNDETI: Mirėqenie psikologjike, sidomos pas injorimit tė problemeve tė vogla.

GUSHTI

DASHURIA: Do tė merrni vendime tė pėrbashkėta dhe do tė keni mjaft fantazi, e cila do ta ndriēojė lidhjen tuaj gjatė kėsaj faze.
PUNA: Do tė zhvilloni ide tė shkėlqyera, tė cilat do tė bėjnė tė mundur rritjen ekonomike dhe rigjetjen e qetėsisė.
SHĖNDETI: Mund tė ndjeni lodhje muskulore.
SHTATORI:
DASHURIA: Nuk do tė jeni nė gjendje tė jeni nė harmoni me personin e dashur dhe ėshtė e lehtė tė krijohen mosmarrėveshje.
PUNA: Do tė vendosni tė ndėrmerrni njė mundėsi punėsimi, por do tė jeni i kujdesshėm nė zgjedhje.
SHĖNDETI: Hani ushqime tė lehta.

TETORI

DASHURIA: Do tė keni njė kėrkesė tė madhe pėr qėndrueshmėri dhe do tė kėrkoni tė jeni mė i qartė nė kėrkesat tuaja ndaj partnerit.
PUNA: Kini kujdes nė propozimet joshėse, por pak tė qarta, sepse rrezikoni tė humbisni dhe atė qė keni.
SHĖNDETI: Mund tė ndiheni mjaft i lodhur.

NĖNTORI

DASHURIA: Nuk duhet ta ekzagjeroni me komentet tuaja, pasi rrezikoni tė prekni personin qė dashuroni.
PUNA: Ėshtė e mundur njė bashkėpunim i rėndėsishėm qė mund t’ju bėjė tė shpresoni pėr tė ardhmen e profesionit tuaj.
SHĖNDETI: Mbani nėn kontroll peshėn tuaj.

DHJETORI

DASHURIA: Do tė surprizoheni nga ėmbėlsia e partnerit tuaj dhe do t’i dedikoni gjithė vėmendjen tuaj.
PUNA: Kini kujdes nga mungesa e pėrqendrimit, pasi rrezikoni t’i bėni punėt nga e para pėr shkak tė harresės tuaj.
SHĖNDETI: Do tė keni nevojė pėr pushim.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:33   #15
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

AKREPI

NJĖ VIT I SUKSESSHĖM

Numrat tuaj me fat janė:
Mundėsi suksesi pėr tė lindurit e shenjės sė Akrepit gjatė gjithė vitit lidhur me kėta numra: 2, 23, 44, 67

Motoja juaj pėr 2011-n: Edhe problemet mė tė ndėrlikuara kanė zgjidhje tė thjeshta. (Oskar Uajld)

Shpenzime tė paparashikuara nė mars de prill
Ide fituese nė gusht dhe tetor.
Kurajoja: Frika nuk ekziston, ėshtė e gjitha autosugjestion nė lojė gjatė prillit dhe majit.

Tabu pėr t’u thyer: Thyeni tabutė nė punė nė janar dhe korrik dhe nė lojė nė prill dhe maj.

Nxitja: Do t’ju hidhen sinjale tė vcmuara pėr mėnyrėn tuaj tė sjelljes nga Demi nga qershori nė korrik dhe nga Shigjetari nga shtatori nė nėntor.

Pas njė viti me shumė yje nė favorin tuaj, do tė keni njė vizion mė rozė pėr jetėn, edhe pse jeni pesimist nga natyra. Do tė arrini tė kuptoni qė jeta nuk ėshtė gjithmonė njė shesh beteje, ku fitojnė mė i forti apo strategu mė i mirė. Jeta ėshtė e mbushur me ėndrra dhe shpresa, realitete objektive tė thjeshta, tė cilat tė ēojnė drejt lumturisė.

Tani, me evenimentet qė yjet kanė rezervuar pėr ju, mund ta jetoni jetėn brenda kufijve tė qetėsisė. Njė parashikim i tillė mund t’ju duket i mėrzitshėm, por me kalimin e muajve do ta vlerėsoni.

Jupiteri, prej 22 janarit deri mė 4 qershor, do tė sjellė pėrfitime nė sferėn e prakticitetit, atė tė punės, shėndetit dhe hobeve. Edhe pse do tė keni fat, do t’ju duhet tė rishihni punėn tuaj mė me kujdes, pasi lodhja apo dėshira pėr tė bėrė mė shumė punė sesa keni mundėsi, do t’ju rrezikojė shėndetin.

Nivelet e energjisė do tė rriten dukshėm. Prej katėr qershorit, Jupiteri do t’ju mbėshtesė maksimalisht dhe gjithēka lidhur me martesėn, bashkėpunimet dhe ēėshtjet ligjore do tė zgjidhet.

Ndikimi i tij mund tė sjellė ngjarje tė cilat mund tė ndryshojnė jetėn tuaj tė pėrditshme, por edhe njė rėnie tė humorit e njė sens parehatie nė situatat mė tė komplikuara dhe vonesa nė fushėn praktike.

Me Saturnin pas jush mund tė pėrfitoni shumė avantazhe nėse do tė dini tė shihni brenda vetes dhe tė zbuloni dėshirat tuaja mė tė zjarrta dhe motivimin mė tė thellė. Vetėm kėshtu mund tė kuptoni ēfarė ua ndalon ecjen pėrpara dhe pėr tė gjetur njė zgjidhje.

Kalimi i shkurtėr i Neptunit tek Peshqit (nga katėr prilli deri mė katėr gusht), do tė ndikojė tė lindurit nė ditėt e para tė shenjės. Fantazitė dhe ėndrrat e dashurisė do tė realizohen dhe kreativiteti do tė shfaqet nė nivelet mė tė larta.

Tė lindurit midis 20 dhe 22 nėntorit nga gushti do tė mund tė ndjejnė ndikimin e planetit, i cili do tė rikthehet tek Ujori dhe do t’ju duhet tė kenė kujdes nga periudha paqėndrueshmėrie sentimentale.

Kalimi i Plutonit do tė jetė mjaft pozitiv dhe do tė ndikojė gjatė vitit 2011 tė lindurit e katėrditėshit tė parė tė nėntorit, do t’ju dhurojė atyre njė ngarkesė tė madhe energjie dhe njė kapacitet pėr tė zgjidhur problemet e sė shkuarės, tė cilat zvarriten qė nga fėmijėria.

Ndikime tė mira do tė keni edhe pėr jetėn tuaj profesionale. Ndikimi i saj do tė jetė pozitiv edhe pėr sferėn erotike; mė nė fund mund ta jetoni seksualitetin tuaj pa kufizime apo frikėra tė sė pandėrgjegjshmes. Ėshtė njė periudhė, e cila duhet shfrytėzuar nga ana juaj, duke vepruar dhe jo duke pritur qė t’ju vijė nga qielli.

Tė lindurit e dhjetėditėshit tė parė (nga 23 tetori e deri mė 1 nėntor). Idetė dhe strategjitė pėr tė pėrmirėsuar jetėn tuaj, sidomos atė profesionale dhe sentimentale, nuk do t’ju mungojnė. Edhe me disa vėshtirėsi ndėrmjet verės dhe vjeshtės do tė merrni atė qė dėshironi.

Tė lindurit e dhjetėditėshit tė dytė (nga 2 deri mė 12 nėntor) urtėsia e Saturnit qė ndodhet pas jush do t’ju shėrbejė pėr tė mos vepruar me impulsivitet. Do tė bėni zgjedhje tė vėshtira, por tė cilat do t’ju dhurojnė njė rezultat pėrfundimtar mjaft pozitiv.

Tė lindurit e dhjetėditėshit tė tretė (nga 13 deri mė 22 nėntor) Siguria nė vetvete dhe njė ngritje e humorit do t’ju bėjnė tė pėrballoni mė sė miri fėrkimet me kolegėt apo familjarėt. Duke eliminuar ndjenjat e hakmarrjes do tė jetoni nė harmoni me ata qė ju duan me tė vėrtetė.

Objektivi i vitit: tė vazhdoni tė jetoni nė lartėsinė e vitit tė shkuar, tė vetėdijshėm qė jeta pėrbėhet edhe nga kėnaqėsitė dhe jo vetėm nga betejat.

DASHURIA

Perspektiva planetare ėshtė ngushėlluese. Jupiteri, i ndodhur gjithmonė nė anėn tuaj, do t’ju sigurojė qė raporti nė ēift tė pėrjetojė momente tė paharrueshme. Do tė forcohet mirėkuptimi nė ēift, do tė thellohet dialogu dhe projektet do tė marrin formė dhe janė gjithnjė e mė tepėr tė arritshme.

Plutoni mund tė shtojė xhelozinė, kėshtu qė evitoni tė stresoni partnerin tuaj. Mos jini posesivė. Nga marsi deri nė mes tė prillit, Marsi mund tė sjellė ndonjė zėnkė, prandaj pėrdorni logjikėn!

Nėse e keni zemrėn e lirė dhe doni ta mbyllni me vetminė, keni mundėsi tė mėdha pėr tė shfrytėzuar nė favorin tuaj: Afėrdita, planeti i dashurisė, ju shkel syrin dhe ju ofron nė njė pjatė tė argjendtė mundėsi tė shumta gjatė gjithė vitit.

Nė muajt e parė tė vitit do tė shpėrthejė pasioni, nė mars nuk do t’ju mungojė ndonjė tension dhe pėrballjet me partnerin gjithashtu, por nė prill gjithēka do tė ndryshojė. Qershori do tė jetė shumė i ėmbėl; vera nuk do tė jetė e gjitha e qetė, evitoni zėnkat. Nga shtatori nė dhjetor, rruga juaj hapet dhe ēdo gjė do tė jetė e shkėlqyer. Edhe tetori duket mjaft premtues!

PUNA

Pjesa e parė e vitit ėshtė nė favorin tuaj, Jupiteri ėshtė gjithmonė bujar me ju dhe mbėshtet karrierėn tuaj, aktivitetin tuaj dhe ju premton sukses.

Nė kėtė periudhė ėshtė e lehtė pėr tė marrė njė ngritje nė detyrė, njė kontratė premtuese dhe ėshtė e mundur qė aftėsitė tuaja tė mund tė vlerėsohen nė mėnyrėn e duhur.

Nga gushti e tutje, Jupiteri do tė ndėrrojė shenjė dhe, edhe pse jeni nėn vėzhgimin dhe mbrojtjen e tij, rezultatet nuk do tė jenė gjithmonė tė menjėhershme apo tė dukshme. Jupiteri dhe Plutoni do tė punojnė pozitivisht pėr ta bėrė punėn tuaj sa mė frytdhėnėse.

Nėse po kėrkoni njė punė, duhet tė nxitoni shpejt, keni njė Jupiter i cili premton t’ju ndihmojė tė zgjidhni aktivitetin mė tė pėrshtatshėm pėr ju, do tė favorizojė kontaktet me firmat tė cilat janė nė kėrkim tė bashkėpunėtorėve me karakteristikat tuaja.

Nga gushti e mė tej, do tė favorizoheni nėse keni vendosur tė zbrisni nė fushė i vetėm dhe pėr tė pėrballuar njė eksperiencė si profesionist i lirė.

PARATĖ

Paratė janė tė garantuara, mė pak tė favorizuara do tė jenė investimet ekonomike dhe spekulimet financiare. Nėse punoni, paratė do tė jenė me ju, por gjithsesi duhet tė planifikoni shpenzimet.

Kini kujdes nė muajin nė tė cilin do tė bėni bilancet, pasi do tė keni ngjarje tė paparashikuara. Kini kujdes nė muajin e prillit, pasi situata ekonomike nuk do tė jetė brilante, por nė korrik do t’ju duhet tė mbani frymėn.

Nė dhjetor mund tė planifikoni mė mirė situatėn e vitit tė ardhshėm. Viti 2011 duhet jetuar me kujdes pa punuar jashtė orareve dhe pa humbur pamjet e situatave.

SHĖNDETI

Mund tė lėvizni sa tė doni, do tė keni energji dhe forcė pėr ta pėrfshirė nė jetėn tuaj tė pėrditshme. Ndiheni i fortė dhe qė prej muajit gusht lėvizni rremat nė barkėn tuaj. Por mund tė ndodhė qė nga ajo datė e mė tej tė ndryshojė skenari. Lodhja, stresi mund tė jenė tė pranishme, prandaj dėgjoni paralajmėrimet e trupit tuaj dhe bėni analiza tė pėrgjithshme. Kini kujdes sidomos ju qė ju pėlqen “ekzagjerimi” nė tavolinė!


__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.