Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-11-09, 15:12   #331
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita
Ik bre pash Ni Zote.

Ne spo dim me xhelozu Dashin ton le po ta xhelozojm Zanfinen...ik Pamjen Natyrore e ka shum te mire....e me kendu i del zani si menzi diqka si mi pas met Far Molle ne fyt


Te lumte Albonita se ska cka flitet mo ne ket teme!

Gjyna mi thon dikujt qe eshte moter e Ades! Me ta bo bajat muziken e mos me te marr mall me e ngu kurr mo.
Qet mendim kom per Zanin!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-11-09, 19:17   #332
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Legend
Cila asht partia jote,pasha te Madhin Legendi ende me marr vesh jo.
Ajo qe desha te them eshte qe kjo qika luajti me mire se Adelina.
Shkoi tek te gjithe,ne fund namin e te gjitheve ia dha atyre me te cilet ishte Adja gjith...Motra e vogel pak ma mire se motra e madhe,ose motra e madhe po luan me mjeshterisht sot,por permes motres se vogel (s`po guxoj me fol direkt se mu kane qart keto chickat nalt e mos po xhelozojn prap nese tregoj drejt e dyrekt).

Chika mos xhelozoni,ZANFINA HYN NE TOP 3 KENGETARET SHQIPTARE QE KU I KENI SONDAZHET,GAZETAT TIRANE E PRISHTINE,TELEVIZIONET,YOUTUBE,ME PAGESE ESHTE KENGETARJA E DYTE NE SKENE (pas Gentes,por Genta iku nga Adja ne USA,tash mbetet Zanfina),ME NJE FJALE CKA FLASIM HARGJOJM FJALE QIKA HYN NE TOP 3.
MOS MU NERVOZONI,SIDOMOS JU PRISHTINASET
Normal qe eshte me pagese e dyta, edhe pak ka me ua marre "kafshaten e gojes" edhe aty qe mirren me stri*** !

Sa i perkete xhelozis mire e kan thene Albonita !
Do ishte per ti marre lakmi , ne qoft se ajo do kishte nje ze te mrekullushem,te kishte vlera shume te pasura artistike,te ishte serioze etj. etj.!

Per mendimin tim nuk nje shembull !
Kurse sa ju perkete prishtinaseve ,ato as qe e formatin kete fare "qpife" bre...

Legend mirembetsh e te fala Zanit
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Prishtinasja_ : 10-11-09 nė 19:19
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-09, 07:39   #333
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

nuk e di se kush po vret ne kosoven e lir.................si te quhet kjo luft apo paqe.........

nese e shifni tu kendu ne fushat porositne qit keng per mue se ja u paguj sa te kushton
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-10, 22:51   #334
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

I kish mbushe buzt silikon...bet femen ish bo
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-10, 22:52   #335
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

kurgja spo mendoj ishalla as ajo smendon kurgja per mu
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-11-10, 07:29   #336
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

hot hot e bukur me e bukra me stil nder kengatret shqiptare
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-11-10, 09:44   #337
arti69
Banned
 
Anėtarėsuar: 08-07-09
Postime: 272
arti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashur
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA Shiko postimin
hot hot e bukur me e bukra me stil nder kengatret shqiptare
Me ty jam teuta kjo eshte me e bukura dhe me sexi nder artistet shqiptare ndersa me kendu edhe me vallzu nuk din hiq.
arti69 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-11-10, 10:23   #338
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arti69 Shiko postimin
Me ty jam teuta kjo eshte me e bukura dhe me sexi nder artistet shqiptare ndersa me kendu edhe me vallzu nuk din hiq.
qashtu bre arrti se krejt jam kah tutna qe ju ka hup shia juve mashkllave te forumit
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-11-10, 10:33   #339
arti69
Banned
 
Anėtarėsuar: 08-07-09
Postime: 272
arti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashur
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA Shiko postimin
qashtu bre arrti se krejt jam kah tutna qe ju ka hup shia juve mashkllave te forumit
sa mire qe shijen e paskemi te njeit sa i perket artit te se bukures
arti69 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-10, 03:37   #340
Legend
 
Anėtarėsuar: 14-11-05
Postime: 459
Legend e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

Edhe nese kurr ne jete nuk ka kenduar sipas shijes se disave ketu,jane tri kenge te jetes se saj qe pa dyshim e fusin ne listen e kengetareve me te mira shqiptare (sipas sondazhit te Top Chanel 2010)

1)Lufte apo paqe
2)Koha e kometes
3)Rrushja e lales

Megjithate,fjalet tona mbesin ne forume,dikur i merr arkiva e humbin krejt.
Zanfina Ismaili do te mbetet si njera nder kengetaret me te mira shqiptare qe u perzgjodh te perfaqesoje Ballkanin ne Spanje dhe u seleksionua ne konkurence me 27 kengetare shqiptare nga Larah Production - produksion gjermano-franqez filmik,qe te kendoje kolonen zanore te filmit te pare shqiptaro-gjerman.
Kaq :)
Prishtinasja Zanfin e ke ne fb,kurse ti mi bej te fala Llapit.
Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg 2946589869_1_3.jpg (40.9 KiloByte, 6 shikime)
Legend Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-10, 03:54   #341
Legend
 
Anėtarėsuar: 14-11-05
Postime: 459
Legend e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita Shiko postimin
Ik bre pash Ni Zote.

Ne spo dim me xhelozu Dashin ton le po ta xhelozojm Zanfinen...ik Pamjen Natyrore e ka shum te mire....e me kendu i del zani si menzi diqka si mi pas met Far Molle ne fyt


Kur e permenda xhelozine,veq ti kceve.
Po tybe ne ball po te shkrun qe je kah kerset.
Qe merr edhe pak

Zanfina Ismajli -Kengetarja me e preferuar shqiptare ne Spanje
gazeta spanjolle De Galicia Xornal

E kemi thėnė qė kėngėtarja kosovare Zanfina Ismaili po ecėn me hapa tė sigurt nė karrierėn e saj. Dhe kjo gjė po vėrtetohet me disa suksese, tė cilat tashmė kanė ardhur nė adresė tė saj. Nuk ka synuar asnjėherė karrierė ndėrkombėtarė, por tė huajt kanė vėzhguar me vėmendje karrierėn e saj. Kėto ditė nė adresė tė Zanfinės ka arritur njė ftesė qė kėngėtarja tė jetė e pranishme nė Galicia tė Spanjės pėr njė aktivitet kulturor internacional.

Si kėngėtaren mė tė suksesshme tė erės sė re nė Ballkan siē shkruajn mediat spanjolle, ftohet Zanfina Ismaili, sė bashku me kėngėtaren meksikane Paulina Rubio, greken Eleftheria Arvanitaki, kolumbianen Amparo Sandino dhe suedezen Lykke Li. Akoma nuk dihet saktė qėllimi i kėtij eventi, por siē mėsojmė bėhet fjalė pėr njė takim mbarėkombėtar pėr artistėt dhe gjeneratėn e re, me qėllim shkėmbimin e pėrvojave nė fusha tė ndryshme. Kėngėtarja kosovare nė Galicia do tė pėrfaqėsojė tė gjithė Ballkanin.

Preokupim momental pėr Zanfinėn mbetet sigurimi i njė vizė spanjolle pėr tė udhėtuar atje, meqė Spanja nuk e ka njohur akoma Kosovėn si shtet Zanfina ngurron tė udhėtojė pasi mund t'i ndodhė si me Albėrien, tė cilėn e kthyen nė kufirin grek, pasi Greqia nuk e ka njohur Kosovėn si shtet dhe pėr pasojė nuk e njeh as pasaportėn kosovare.
Megjithate,nga prononcimi i fundit i Ministrisė pėr Kulturė,Art dhe Sporte,duket qė Zanfina do tė jetė shqiptarja e parė qė pėrfaqėson tėrė Ballkanin nė kėtė evenement.
Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg Diapositive1.jpg (63.9 KiloByte, 7 shikime)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Legend : 15-12-10 nė 03:56
Legend Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-10, 15:35   #342
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Re: Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Legend Shiko postimin
Kur e permenda xhelozine,veq ti kceve.
Po tybe ne ball po te shkrun qe je kah kerset.
Qe merr edhe pak

Zanfina Ismajli -Kengetarja me e preferuar shqiptare ne Spanje
gazeta spanjolle De Galicia Xornal

E kemi thėnė qė kėngėtarja kosovare Zanfina Ismaili po ecėn me hapa tė sigurt nė karrierėn e saj. Dhe kjo gjė po vėrtetohet me disa suksese, tė cilat tashmė kanė ardhur nė adresė tė saj. Nuk ka synuar asnjėherė karrierė ndėrkombėtarė, por tė huajt kanė vėzhguar me vėmendje karrierėn e saj. Kėto ditė nė adresė tė Zanfinės ka arritur njė ftesė qė kėngėtarja tė jetė e pranishme nė Galicia tė Spanjės pėr njė aktivitet kulturor internacional.

Si kėngėtaren mė tė suksesshme tė erės sė re nė Ballkan siē shkruajn mediat spanjolle, ftohet Zanfina Ismaili, sė bashku me kėngėtaren meksikane Paulina Rubio, greken Eleftheria Arvanitaki, kolumbianen Amparo Sandino dhe suedezen Lykke Li. Akoma nuk dihet saktė qėllimi i kėtij eventi, por siē mėsojmė bėhet fjalė pėr njė takim mbarėkombėtar pėr artistėt dhe gjeneratėn e re, me qėllim shkėmbimin e pėrvojave nė fusha tė ndryshme. Kėngėtarja kosovare nė Galicia do tė pėrfaqėsojė tė gjithė Ballkanin.

Preokupim momental pėr Zanfinėn mbetet sigurimi i njė vizė spanjolle pėr tė udhėtuar atje, meqė Spanja nuk e ka njohur akoma Kosovėn si shtet Zanfina ngurron tė udhėtojė pasi mund t'i ndodhė si me Albėrien, tė cilėn e kthyen nė kufirin grek, pasi Greqia nuk e ka njohur Kosovėn si shtet dhe pėr pasojė nuk e njeh as pasaportėn kosovare.
Megjithate,nga prononcimi i fundit i Ministrisė pėr Kulturė,Art dhe Sporte,duket qė Zanfina do tė jetė shqiptarja e parė qė pėrfaqėson tėrė Ballkanin nė kėtė evenement.
Prap une ketu.....e lumja kjo ku pasa me shkel me kenbe ..vec se mbas meje shum koka e ftune ne Spanie..hahahhahahhahahhah

Ngom kendej ..me trgo Copie e kujna esht ber Kove te fundit Zanfina??

edhe nigom... pa kile mile valla vec kush pom Xhelozon....Mua edhe vertet hiq se di pse???
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-09-11, 21:23   #343
AliSia
 
Anėtarėsuar: 05-08-10
Postime: 6,856
AliSia e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

Asgje nuk mendoi shkurt nuk me pelqen as Stili i saj as zeri nuk ka stile per kengtare!!

Kur isha ne pushime e kam live beeee mu tu gerdite me ja nshuar syt tybe!!
AliSia Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-09-11, 11:08   #344
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

E pash nje nat te Naim Abazi,


Menxi qe e njofta dreēin !

Cka ju kish bo ajo goj, si ēorap e lesht !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-09-11, 18:52   #345
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?

......talenti i saj len shume per te deshiruar, ndersa sa i perket bukuris munde te them se ka qen e bukur.


  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:42.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.