Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Muzika
Emri
Fjalėkalimi
Muzika Degjojme,kendojme ,kercejme ... :-)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-11-04, 20:17   #1
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim QKA ESHTE MUZIKA PER JU

Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki


__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-12-04, 11:03   #2
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: QKA ESHTE MUZIKA PER JU

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki
I nderuari Naki, mua muzika me argeton qdo dit, me kthen ne kujtime
te meparshme, me disponon, koha kalon me mir, jeta esht me nje
ritem me te embel.

Dhe besoj qe harroj tjera te mira qe rrjedhin prej muzikes.
Esht nje lumturi ne jet e mirseardhur gati se ne gjith momentet e jetes.

Te pershendes Naki
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-04, 15:02   #3
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Thjesht Kenga dhe Muzika per mua eshte nje relaksim i Shpirtite ,shetitje e ndjenjave neper Kohe te ndryshme qe me sjelle Nostalgji dhe me kujtone Ngjarje te Kaluara,te shoqeruar me kujtime te Bukura ne faza te ndryshme .
Qysh si femije kame kenduar ne Korin shkollor ne gara te ndryshme duke filluar ne ato Komunale ,Krahinore dhe Republikane se bashku me muziken kame fituar nje shoqeri te paharruar njerez qe nuk i kame pare per vite te tera qe shpesh duke ndegjuar ndonje kenge te rastit me sjelle Nostalgji.
Pra Muzika edhte per mua nje nder Aktivitete me te rendesishme te Kalendarit Ditor.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-04, 19:08   #4
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

per mu shumeqka osht pa muzik smuna me nejt valla
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-04, 20:50   #5
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki
Thjesht Kenga dhe Muzika per mua eshte nje relaksim i Shpirtite ,shetitje e ndjenjave neper Kohe te ndryshme qe me sjelle Nostalgji dhe me kujtone Ngjarje te Kaluara,te shoqeruar me kujtime te Bukura ne faza te ndryshme .
Qysh si femije kame kenduar ne Korin shkollor ne gara te ndryshme duke filluar ne ato Komunale ,Krahinore dhe Republikane se bashku me muziken kame fituar nje shoqeri te paharruar njerez qe nuk i kame pare per vite te tera qe shpesh duke ndegjuar ndonje kenge te rastit me sjelle Nostalgji.
Pra Muzika edhte per mua nje nder Aktivitete me te rendesishme te Kalendarit Ditor.
Yes po ashtu edhe per mua :P
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-04, 12:12   #6
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ushqim per shpirt, kujtime te mira gjithashtu edhe te keqija. Muzika esht gjithcka :) :) :) :) :) :) :)
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-04, 15:29   #7
anna
 
Anėtarėsuar: 17-01-04
Vendndodhja: ........
Postime: 2,539
anna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

pa muzike ska jete
anna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-04, 15:59   #8
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki
Thjesht Kenga dhe Muzika per mua eshte nje relaksim i Shpirtite ,shetitje e ndjenjave neper Kohe te ndryshme qe me sjelle Nostalgji dhe me kujtone Ngjarje te Kaluara,te shoqeruar me kujtime te Bukura ne faza te ndryshme .
Qysh si femije kame kenduar ne Korin shkollor ne gara te ndryshme duke filluar ne ato Komunale ,Krahinore dhe Republikane se bashku me muziken kame fituar nje shoqeri te paharruar njerez qe nuk i kame pare per vite te tera qe shpesh duke ndegjuar ndonje kenge te rastit me sjelle Nostalgji.
Pra Muzika edhte per mua nje nder Aktivitete me te rendesishme te Kalendarit Ditor.
kete ndjej edhe une , megjithse nuk kam kenduar neper kore shkollore po muzika e atyre koheve me rikthen per nje moment me vite mbrapa dhe te them te drejten me shume me terheq muzika e kohes kaluar se sa e tanishmja. Me nderime DEA
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-04, 16:50   #9
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Edhe pse vet nuk jam muzikante, mund tė them se e ndjej ritmin e bukur.
Asgjė nuk mė qetėson e ēlodh sikur muzika.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-12-04, 13:30   #10
(lena)
 
Anėtarėsuar: 21-12-04
Vendndodhja: Finland
Postime: 12
(lena) e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek (lena) Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek (lena) Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek (lena)
Gabim

:D :D :D Muzika Eshte jeta ime pa muzik nuk rrri as kurrr shum shum e aduroj muziken dhe pa muzik nuk ka jet... 8) :lol:
(lena) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-12-04, 14:41   #11
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: QKA ESHTE MUZIKA PER JU

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki
Mikeshe ne castet e gezimit,deshperimit,lendimit,lotimit,ndenjes se dashuruar!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-12-04, 16:28   #12
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Muzika eshte per mua "INFUZION direkt i damarve te shpirtit"
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-12-04, 16:37   #13
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe
Muzika eshte per mua "INFUZION direkt i damarve te shpirtit"
Ashtu esht :roll:
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-12-04, 10:04   #14
Kaltrushi
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: germany
Postime: 2,285
Kaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIP
Gabim


Muzika per mua esht:

mvaret edhe nga disponimi. Por ndonjeher degjoj muzik kur jam e gezuar dhe kercej e tregoj emocionet apo ndjenjat. Kurse kur jam pakez e merzitur me relaxon dhe me ndihmon te hjek merzin. Nuk kalo dite tek une pa muzike. Por vertet kur jam ne qejf shkoj e leshoj muzik te leht, kurse kur nuk jam ne qejf leshoj muzik zbavitse (jo vetem shqip).

Sikur se esht familja, Shendeti e keto gjera qe jane standarde ne jete aty diku edhe muzika ka nje rrole krysore per mua. (besoj se po e kuptoni)

Pasi fola per muzik ju pershendes me kengen e Smail Puraj "Pa ty".
__________________
Mikun e mire ne kohe te veshtir e ke pran, kurse miku i keq ne at kohe te len veht.
Kaltrushi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-12-04, 18:15   #15
aferdita
 
Avatari i aferdita
 
Anėtarėsuar: 31-10-03
Postime: 4,075
aferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aferdita
Gabim Re: QKA ESHTE MUZIKA PER JU

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza

Mikeshe ne castet e gezimit,deshperimit,lendimit,lotimit,ndenjes se dashuruar!

ashtu eshte Barbaroza


__________________
Fitorja mė me madhe nė jetė,ėshtė qė tė fitosh zemrėn e dikujt qė e don mė tė vėrtet!!
aferdita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:01.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.