Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-09-08, 21:23   #1
Rizuana
 
Avatari i Rizuana
 
Anėtarėsuar: 01-07-08
Postime: 833
Rizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Milaim Zeka

Te ky forum e shoh qe gati krejt temat jane te hapura per kengetaret, thua qe vec ata jane -personalitete publike-.

Deshta qe kete here te flasim per nje personalitet jo-kengetar, pra Milaim Zeka, i cili eshte gazetar. Mua me duket nje gazetar pak me ndryshe se sa te tjeret ne Kosove, ka nje guxim te madh per te thene te verteten, personalitetin e tij tek une e ben te vecante edhe sinqeriteti qe ka, dhe qe i thote gjerat shume -troq-.

Cka mendoni ju per personalitetin e tij?


__________________
Krijesa mė e cuditshme nė Tokė: Njeriu!
Rizuana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-09-08, 21:27   #2
romansa
 
Avatari i romansa
 
Anėtarėsuar: 24-07-08
Vendndodhja: larg vendlindjes
Postime: 16,112
romansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Milaim Zeka

[quote=Rizuana]Te ky forum e shoh qe gati krejt temat jane te hapura per kengetaret, thua qe vec ata jane -personalitete publike-.

Deshta qe kete here te flasim per nje personalitet jo-kengetar, pra Milaim Zeka, i cili eshte gazetar. Mua me duket nje gazetar pak me ndryshe se sa te tjeret ne Kosove, ka nje guxim te madh per te thene te verteten, personalitetin e tij tek une e ben te vecante edhe sinqeriteti qe ka, dhe qe i thote gjerat shume -troq-.

Cka mendoni ju per personalitetin e tij?[/quote
Po Rizuana ke plotesisht te drejt..e kam njohur si gazetar..por nuk e kam dite se aq aq i shkathet..deri ne emisioni Oxigen..kur ishte musafir ne ate emision para nje jave...prej tashit ate e vleresoj shume..
__________________
Lejo gezimin e sė ardhmes..le te fshije dhembjen e sė kaluares!!!
romansa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-09-08, 21:53   #3
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Milaim Zeka

Qka kom kesh me to te oksixhni hahahahha..kur ka than qe e kan nguc grun e tij dhe i paten than : "Ti hangsha kaqikat e kams"
__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-08, 08:07   #4
Luciano
 
Avatari i Luciano
 
Anėtarėsuar: 27-08-08
Postime: 197
Luciano me shokė shumeLuciano me shokė shume
Thumbs up Titulli: Milaim Zeka

Milaim Zeka dhe Jeta Xharra jan gazetarėt me te mir ne Shqiptari !
Luciano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-08, 08:34   #5
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Milaim Zeka

Po me vjen shume keq, qe se pata mundesine ta percjelli emisionin Oxigjen. Milaim Zeka e di qe eshte i shkathet..
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-08, 09:09   #6
flutra
 
Avatari i flutra
 
Anėtarėsuar: 22-12-07
Postime: 1,988
flutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Milaim Zeka

Me t“vertet po ndegjoj se po flitet shum kohen e fundit per Milaim Zeka... ka ngjall simpati te shikuesit e ketij emisioni...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga flutra : 15-09-08 nė 09:11
flutra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-08, 13:00   #7
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Milaim Zeka

Nje nder gazetaret e paket qe praktikon gazetarin kritike dhe hulumtuese/investiguese !
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-08, 16:31   #8
qokollada
 
Anėtarėsuar: 13-09-07
Postime: 103
qokollada
Gabim Titulli: Milaim Zeka

Nder te paktet qe mund te quhet gazetar i vertet ne plot kuptimin e fjales, por eshte per te ardhur keq pasi me nje lule nuk qel pranvera edhe ne qofte se eshte lule shum e bukur dhe e mire, si do qofte, mua me pelqen guximi qe ka, por me duket se i kushton shum rende ky guxim pasi jemi ne nje shtet ku akoma sundojn kriminelet dhe gazetareve nuk u jepet e drejta qe e meritojn.
qokollada Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-08, 21:30   #9
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim Titulli: Milaim Zeka

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga qokollada
Nder te paktet qe mund te quhet gazetar i vertet ne plot kuptimin e fjales, por eshte per te ardhur keq pasi me nje lule nuk qel pranvera edhe ne qofte se eshte lule shum e bukur dhe e mire, si do qofte, mua me pelqen guximi qe ka, por me duket se i kushton shum rende ky guxim pasi jemi ne nje shtet ku akoma sundojn kriminelet dhe gazetareve nuk u jepet e drejta qe e meritojn.

Jo bree rri shlire,une po te siguroj se do te jetoj sa ja ka shkru i madhi ZOT!!

Milaimi eshte kelysh i Hashimit,ai ne gazetarin e tij hulumtuese,mundet me kritiku vetem ata politikan qe skan fuqi me i dal n'rruge e me i thon se "edhe niher ma permende emrin ne gazet kam me t'vra" DMTH Milaimi kurr ska me guxu me shkru diqka per Hashimin e as per Ramushin!
Per ndryshe m'pelqen vetem menyra e t'folurit!!
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-08, 23:00   #10
Rizuana
 
Avatari i Rizuana
 
Anėtarėsuar: 01-07-08
Postime: 833
Rizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Milaim Zeka

Memphisx gjeja qe m'ka bo me zgjedhe kte personalitet per te diskutu eshte fakti se ka menyre te te shprehurit ndryshe nga cdo personalitet tjeter publik, qofte kengtar, politikan, aktor etj.

Secili personalitet tjeter publik, kur eshte para kamerave dhe kur e din qe e shohin me qindra mijra vete, mundohen te zgjedhin fjalet, e disa edhe mundohem te tregohen qe jemi -dikushi-.

Dhe kjo eshte ajo gje qe e ben te vecante Milaimin sepse nuk zgjedh fjalet, thjesht fol ashtu sikur psh te ishte duke bo muhabet privat me ndonje shok ne ndonje kafe.

E se 'klysh' i kujt eshte a nuk eshte, une skam paragjykime te tilla per te, edhe as sdu te merrem me keto muhabete.
__________________
Krijesa mė e cuditshme nė Tokė: Njeriu!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Rizuana : 15-09-08 nė 23:03
Rizuana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-08, 23:52   #11
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim Titulli: Milaim Zeka

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rizuana
Memphisx gjeja qe m'ka bo me zgjedhe kte personalitet per te diskutu eshte fakti se ka menyre te te shprehurit ndryshe nga cdo personalitet tjeter publik, qofte kengtar, politikan, aktor etj.

Secili personalitet tjeter publik, kur eshte para kamerave dhe kur e din qe e shohin me qindra mijra vete, mundohen te zgjedhin fjalet, e disa edhe mundohem te tregohen qe jemi -dikushi-.

Dhe kjo eshte ajo gje qe e ben te vecante Milaimin sepse nuk zgjedh fjalet, thjesht fol ashtu sikur psh te ishte duke bo muhabet privat me ndonje shok ne ndonje kafe.

E se 'klysh' i kujt eshte a nuk eshte, une skam paragjykime te tilla per te, edhe as sdu te merrem me keto muhabete.

Rizuana,te njejtin mendim e ndaj me ty,dmth me pelqen menyra e te shprehurit,thjesht dhe mir,ka arrit qe tek shikuesit te fiton simpati!!
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-09-08, 18:01   #12
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Milaim Zeka

...apo heroni i diteve Kosovare ,
kete konkludim arrita kur cdo person qe e takova me foli per prezentimin e tij , dhe pasonte fraza e njejte , a eshte normal more ai , qysh e ka ate guxim ...!!!

...!!!!!
''qysh e ka ate guxim ..''
nuk e di per cfare guximi behet fjale ketu , prezentimi i tij per mua ( dhe ate u dshte nga kurrshtja tek pas disa dite ta gjeje ne you tube te lansuar ) nuk tha asgje pos qe shprehu lirine e mendimit dhe te drejtes qytetare ,
fjalimi i tij per mua kishte nje rendesi tjeter dhe me te veqante , sepse nga komentet e popullit pashe qe ne cfare shkalle mjerane ndodhet truri i kosovarit sot ..
vetem nje pytje nuk mundem ta zbertheje .?
vertet ne ishim trima , e nuk ja patem frigen turkut e serbit , apo e mitollogjizuam trimerine e rejshme goje mbas goje nga kafehanet e vatanit,
ndryshe nuk di se si te shpjegoj ,kur i frigohen individave te tyre ne pozite , e si mos te ju kishim frigu armiqeve ..!!!
me te vertet do te me ndihmonit po te me sqaroni kete dilem tek mua..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-09-08, 21:24   #13
luckyman
 
Anėtarėsuar: 18-03-07
Postime: 3,373
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Milaim Zeka

Sa leht bindemi ne Shqiptaret!!!me nje emision prej 40min.,tash flet krejt Shiptarija per te?!!

prap se prap kam respekt per Milaim Zeken.

ai rasti me Polici te UNMIK-ut m`pelqej
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-09-08, 22:43   #14
Rizuana
 
Avatari i Rizuana
 
Anėtarėsuar: 01-07-08
Postime: 833
Rizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Milaim Zeka

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luckyman
Sa leht bindemi ne Shqiptaret!!!me nje emision prej 40min.,tash flet krejt Shiptarija per te?!!

prap se prap kam respekt per Milaim Zeken.
o luckyman, skemi cka mu bind more, ne po flasim per menyren e te shprehurit qe e ka te vecante nga cdo personalitet tjeter publik, edhe per kete pune ste duhet kohe mu bind, kjo gje duket.

Gjithashtu Milaimi nuk eshte paraqit para publikut per here te pare vec ne ate emision 40min.

ps E per sa ka aftesi si gazetar nuk e di, se skam pas rast me i ndjek shume emisionet e tij.


Citim:
ai rasti me Polici te UNMIK-ut m`pelqej
__________________
Krijesa mė e cuditshme nė Tokė: Njeriu!
Rizuana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-09-08, 00:48   #15
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Milaim Zeka

Eu sa plehi e krma u ngrit nė poste e besa edhe adhurohen!
Milaim Zeza ka qenė njė mashtrues i keq, pėrkthyes nė Norvegji e Suedi e besa edhe sherrin ia kan pa njė numėr i konsideruar azilkerkues shqiptar. Si nė Norvegji ashtu edhe nė Suedi. Ndėrsa gjatė luftės sė fundit nė Kosovė njihet mirė si pėrpilues i listave tė likuidimit dhe…..
Mos me u zgjat shumė pėr keqperdorimin e kasetave e emrit tė Jasharajve etj… po ndalėm nė njė rast tjetėr, nė Rambuje kur ishte nė pyetje mobilizimi i tė gjithė faktorėve mbarėshqiptarė nė fazėn pėrmbyllėse pėr pavarsimin e Kosovės, ai Milaim Zeza nė rolin e bodygardit e kėshilltar i Hashim Pondlės, kėrcėnon gazetarin Mero Baze duke i thėnė me egersi: ”Mero tė vras si Ahmet Krasniqin”

Kam duruar deri tani katėr lista vdekjesh nga kjo racė dhe do tė duroja edhe njėqind tė tjera nga „Daja“-(Azem Syla) nga „Zeka“-(Milaim Zeka) dhe nga tė gjitha pseudonimet qė fillojnė me emra zvarranikėsh dhe pėrfundojnė me pseudonimet e Enver Hoxhės, duke u inkurajuar nga proverbi shqiptar „qeni qė leh nuk tė ha“, por tashmė ky lloj qeni po leh pėr hesap tė Serbisė, e cila nė fakt ka treguar se sė paku dhėmb ka. Ndaj ka ardhur koha tė lidhen kėta zagarė.
(Mero Baze, botoi gazeta „Bota sot“ e datės 1.4.1999, f. 5)

Ndėrsa pėr fjalorin, edukatėn, kulturėn, civilizimin, shprehjet e njerėzinė e tij lexo:
”Jeta nuk shkon me tė futme, dhe ju i nderuari Hashim Thaēi, duhet ta dini shume mirė se njė njeri i tillė, i fėlliqur, tė poshtėron dhe tė fėlliq edhe ty po ta mbash afėr. Ai ėshtė njė debil i vėrtetė. Ai ėshtė njė mut, e tulla nuk mbarohet prej mutave si Rexhep Hoti, o Hashim Thaēi, ndaj po tė them ta lidhėsh qenin para se tė tėrbohet e tė tė kafshojė edhe ty vetė.
Kaq kėsaj radhe pėr Rexhep faqeziun.
Me nderime, Milaim Zeka”

Brum i njėjtė jan Rexhepi e Milaim Zeza, por ky i fundit kur u mbarua ėshtė shpenzuar mė tepėr material ndėrtimor (brum), prandaj edhe ėshtė i cikė mė i madh.


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.