Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-07-09, 16:17   #16
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Serbia burgos mysliman "terrorist"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik
O makresh ti fare nuk kutpon nga gjeostrategjia dipolmacia as politika -

as nga kahjet e aleancave-

strategjitė e ndarjeve ne sfera te interesit

bota qendron nen ndikimine sferave te interesit dhe te tregjeve te sferave
gjeopolitike e mardhenjeve tjera-

ne iran interesat ruso amerikane jan shum te forta ky esht bastioni i fundit-

qe duhet te bie
irani


mvaret dhe shum me rendesi esht se kah do te rreshtohet irani


ne aleancė politike ushttaraka e te mardhenjeve te pergjithshme me ameriken apo me rusinė ketu percaktohet nji rendesi e veqant shum strategjike ne lindjen e mesme ku irani esht me shum rendesi
per ameriken-

me ty o makresh esht shum veshtirė me bisedu sepse ti gjithka e identifikon me islamin e jo me politiken dhe aleancat tregjet interesat-
feja perdoret vetem si mjet manipulimi mbrenda te cilave mshefen qellimet tjera ti nuk ke haber nga kjo botė o makresh dhe nuk esht ashtu si thua ti te sulmohet irani por ne pyetje jan ndikimet e mdha te superfuqive -
amerika thoshte kosova esht inetres jetik i amerikes dhe do te nderhynė vetem po qe se paraqitet nevoja dhe ajo do ta bente ket pse sepse kishte interesa gjeostrategjike ne europė -
Pe bejm nje paus t'vogel duke i len dallaveret (strategjo-politike) anash.

http://www.youtube.com/watch?v=FwV1KF2FyLM

Tash e ke edhe shyretin kunder teje :D
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-07-09, 16:39   #17
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Serbia burgos mysliman "terrorist"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh
Pe bejm nje paus t'vogel duke i len dallaveret (strategjo-politike) anash.

http://www.youtube.com/watch?v=FwV1KF2FyLM

Tash e ke edhe shyretin kunder teje :D
Menquri qe besa!

More ti pse dėgjo muzik e qaraveshesh me femra, po devijon ti dalngadal nga .....
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-09, 16:50   #18
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Serbia burgos mysliman "terrorist"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Menquri qe besa!

More ti pse dėgjo muzik e qaraveshesh me femra, po devijon ti dalngadal nga .....
He pup cka bene ? A ishite kujt hekrishtat a jo ?
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-09, 16:52   #19
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Serbia burgos mysliman "terrorist"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh
He pup cka bene ? A ishite kujt hekrishtat a jo ?
Valla bre a , jan bo gjinja t'meqem, spo mun ja n'shon sot njeri kujt, as edhe nji fmije t'vogėl (sa makreshi)
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-09, 16:54   #20
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Serbia burgos mysliman "terrorist"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Valla bre a , jan bo gjinja t'meqem, spo mun ja n'shon sot njeri kujt, as edhe nji fmije t'vogėl (sa makreshi)
E kur t'bohesh ti sa Makreshi, ja lshon kujt don
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-09, 16:56   #21
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Serbia burgos mysliman "terrorist"

Badihava,

Edhe pse nė Serbi sundon nipi i Pozderacve, ai prap se prap nuk mundi tu ndihmoj si duket vllezerve tė tijė nga besimi sa duhet. Me gjas do tė ketė intervenime nga Hamenei tek Putini qė tia zbus pak zemren Tadicit. (pėr inati t'amerikes).
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-07-09, 09:26   #22
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Serbia burgos mysliman "terrorist"

serbia ne nje anė denon fundamentalist per ti hy ne hater europes

ne anen tjeter i mson dhe i financon kunder europes dhe perendimit amerikes

serbia serbi ma dihet neper shekuj kshtu ka vepruar

edhe turqit sullatnėt i bente dhėnduer -

serbia e rusija jan ne bashkpunime ilegale me radikalizmin islam dhe kinez

e me te gjitha llojet e fashizmit ne botė qe grryejn themelet e perendimit e te shqiptarve


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:35.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.