Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Muzika
Emri
Fjalėkalimi
Muzika Degjojme,kendojme ,kercejme ... :-)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-08-10, 14:13   #31
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-08-10, 14:16   #32
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-10, 20:00   #33
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Shuni se po kendon Teodoraaaaa Bulgarian Music....

Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-09-10, 23:24   #34
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Muzik -Ballkanase

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sherri
Mund te postohen keng:Turko-shkino-bullgaro-maxhupe....... per ata qe kjeto keng nuk jane te huajat,por nuk jane as shqipe,qe mose te jen te diskriminuar,e ti postojn te "Muzik e Huaje".......
Eww tani e pash ket tem..ce pak Maxhupski..ahhahahahhahahahahhahVec per disponimin e Antrve ahhahahhahahah vdica.


__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 00:22   #35
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita
Eww tani e pash ket tem..ce pak Maxhupski..ahhahahahhahahahahhahVec per disponimin e Antrve ahhahahhahahah vdica.


ahhahahahahhahahha mos ja u the zemrat patriotve
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 00:46   #36
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -BallkanaseOoooooooooo kasandra oooo sadbera,hamdo ooo xhaiqi afta afta havakare.......kena dasem babo iiiiiiiiiiiiiiiiiii
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 01:20   #37
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
ahhahahahahhahahha mos ja u the zemrat patriotveJo Loqke une vec e postova jo per Patrijota hiq se hiq..sepse nuk e di kengatret apo kendojn shqip apo tjera gjuehe..edhe behet hit e ndegjojn krejt shqiptaret..!
Mendoj edhe jam ac e bindur se edhe vet nedgjojne.. ata se parciten ketu se nuk degjojne.

Une mendoj se tema kenge e huaja asht per te gjitha gjuhet e huja te postohet kenge..e jo ti dallojm gjuhet e huja..mbasi asht cel tema...( kenga e huaj)

Ja nje kenge po le ketu te mire.

__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 01:51   #38
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Po pra (Bravos Albonita)... Ēdo kenge qe ska te beje me gjuhen shqipe ajo eshte e huaj e kjo nenkuptohet edhe nga injorantet me te medhenje qe si kane 2 dite shkolle por tema eshte e hapur me tendece dhe kjo shifet sheshazi se perndryshe edhe kenget shqipe jane ballkanase (ketu bejne perjashtim ata me 2 dite shkolle sepse nuk e dine gjeografine) bile bile "estrada" jone ja ka kalu edhe atyne bugare e rumune me llojllojshmeri te spoteve tallava-cullakhone-erotike. Kanalet tona muzikore, sidomos TV21plus duhet patjeter te cenzurohen ose te ju vihet shenja "+18", perndryshe femijet tane qysh tash mund te degjenerohen.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 04:27   #39
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita
Jo Loqke une vec e postova jo per Patrijota hiq se hiq..sepse nuk e di kengatret apo kendojn shqip apo tjera gjuehe..edhe behet hit e ndegjojn krejt shqiptaret..!
Mendoj edhe jam ac e bindur se edhe vet nedgjojne.. ata se parciten ketu se nuk degjojne.

Une mendoj se tema kenge e huaja asht per te gjitha gjuhet e huja te postohet kenge..e jo ti dallojm gjuhet e huja..mbasi asht cel tema...( kenga e huaj)

Ja nje kenge po le ketu te mire.

edhe un ashtu mendova po me than shkin hahahahha kenget serbe, boshnjake duhet te ken tem speciale ne muzik ballkanse se ato sipas analfabetve nuk kokan te huajat
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 04:28   #40
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii
Po pra (Bravos Albonita)... Ēdo kenge qe ska te beje me gjuhen shqipe ajo eshte e huaj e kjo nenkuptohet edhe nga injorantet me te medhenje qe si kane 2 dite shkolle por tema eshte e hapur me tendece dhe kjo shifet sheshazi se perndryshe edhe kenget shqipe jane ballkanase (ketu bejne perjashtim ata me 2 dite shkolle sepse nuk e dine gjeografine) bile bile "estrada" jone ja ka kalu edhe atyne bugare e rumune me llojllojshmeri te spoteve tallava-cullakhone-erotike. Kanalet tona muzikore, sidomos TV21plus duhet patjeter te cenzurohen ose te ju vihet shenja "+18", perndryshe femijet tane qysh tash mund te degjenerohen.
jo bre valiii mos ja bo edhe ti si un qy muzika serbe nuk eshte muzik e huaja hahahahhahahha
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 13:52   #41
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita
Jo Loqke une vec e postova jo per Patrijota hiq se hiq..sepse nuk e di kengatret apo kendojn shqip apo tjera gjuehe..edhe behet hit e ndegjojn krejt shqiptaret..!
Mendoj edhe jam ac e bindur se edhe vet nedgjojne.. ata se parciten ketu se nuk degjojne.

Une mendoj se tema kenge e huaja asht per te gjitha gjuhet e huja te postohet kenge..e jo ti dallojm gjuhet e huja..mbasi asht cel tema...( kenga e huaj)

Ja nje kenge po le ketu te mire.
Albonita edi qe na Shqiptaret nuk kemi pas Shtet deri tasht, po edhe nuk quditem spese shumica kan qen njerz te devijum, Te pyes ty diqka
A ke ndegju najher me naj forum Kroat ndonje muzik Shqip se bash kisha pas deshire me ndegju ????
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 16:18   #42
Shqiptare_ne_Turqi
 
Avatari i Shqiptare_ne_Turqi
 
Anėtarėsuar: 22-09-08
Vendndodhja: Shqiptare dhe ne Kosove ;)
Postime: 2,389
Shqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sherri
Mund te postohen keng:Turko-shkino-bullgaro-maxhupe....... per ata qe kjeto keng nuk jane te huajat,por nuk jane as shqipe,qe mose te jen te diskriminuar,e ti postojn te "Muzik e Huaje".......

Nése lejon sherr,deshta ta postoj njé shkrim,jo kénge ! ...citoi nga njé medium Shqiptare:


Mundim dhe mė pas vjellje. Ushtimė dhe dhimbje veshėsh…Nuk janė simptoma gripi as shtatzėnie tė padėshiruar. Mund tė jenė simptoma qė tė mbėrthejnė nė kthim e sipėr nga pushimet, nėse nuk tė kanė kapluar qysh nė nisje. Fajet i ka muzika, nėse guxojmė ta quajmė tė tillė. Ca tinguj qė mund t’i takojnė secilės kulturė, por jo edhe asaj shqiptare dhe ca zėra qė pėrsėrisin vargjet mė bajate qė mund tė kesh dėgjuar ndonjėherė. Nėse jeni kundėrshtar i muzikės pa vlerė, i asaj qė rėndom quhet tallava, nėse askund tjetėr, atė do tė detyroheni ta dėgjoni nė autobusėt urbanė, e akoma mė gjatė, nėse ia behni ndonjė udhėtimi jashtė Kosovės me agjencitė tona turistike. Por, nuk ėshtė kėtu esenca e fatkeqėsisė. Muzika e pavlerė qė po vazhdon tė prishė pėrditė e mė shumė shijet muzikore, ka filluar tė mbledhė aleatė tė shumtė rreth vetės e ata vijnė nga tabori i estradės kosovare. Ca kėngėtarė qė brenda Kosovės nxjerrin kėngė e klipe sa pėr tė zėnė vend nė televizione, por qė kanė fryrė xhepat me euro duke kthyer diasporėn shqiptare nė burim tė pashtershėm tė ardhurash, pikėrisht me kėtė lloj muzike. ‘Diaspora po do tallava’, kjo traditė po vazhdon edhe nėpėr dasma kudo nė Kosovė, se ‘me tallava po ndizet atmosfera’, e natyrisht pėrfitimi ėshtė mė i madh. Kush qan kokėn pėr vlera.
Kaos

Por, krejt i ndryshėm ėshtė vlerėsimi i profesionistėve tė muzikės. “Duke mos njohur begatinė e melosit tonė ne po zhytemi nė bastardimin e vlerave qė kemi bartur me shekuj. Por, me atė se ēfarė reflektohet, ne po transmetojmė mentalitetin tonė dhe dalėngadalė po humbasim identitetin tonė muzikor, duke u bėrė shėrbėtor tė plasimit tė traditave tė popujve tjerė. Humbja e identitetit muzikor do tė thotė zhytje nė krizė tė thellė psikike, emocionale dhe intelektuale, e kjo po bėhet ēdo ditė e mė afėr pjesė e fenomenit muzikor tek ne,pohon Ilir Ramadani, magjistėr pėr estetikė dhe publicistikė ...
__________________
Nuk ka rėndėsi ku dhe si keni jetuar. E rėndėsishme ėshtė ēfarė keni bėrė aty ku keni qenė. (Xhorxha O’kife)
Shqiptare_ne_Turqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 16:35   #43
Shqiptare_ne_Turqi
 
Avatari i Shqiptare_ne_Turqi
 
Anėtarėsuar: 22-09-08
Vendndodhja: Shqiptare dhe ne Kosove ;)
Postime: 2,389
Shqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Thojn se,ket shpikje, ( me, pak i muzikes shqip,pak i muzikes turke,pak i muzikes bullgare dhe pak sérbe ) e kan bére romét ..E kan nxjerré si muzik té veten per té mbijetuar ..! E njé "pjese" e jonja,per pérfitime materiale jan béré rom.

Ku na mbeti muzika e joné Shqipe,? ...me burime dhe me kénga,mjaft té pasura,...!
__________________
Nuk ka rėndėsi ku dhe si keni jetuar. E rėndėsishme ėshtė ēfarė keni bėrė aty ku keni qenė. (Xhorxha O’kife)
Shqiptare_ne_Turqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 16:49   #44
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marco
Albonita edi qe na Shqiptaret nuk kemi pas Shtet deri tasht, po edhe nuk quditem spese shumica kan qen njerz te devijum, Te pyes ty diqka
A ke ndegju najher me naj forum Kroat ndonje muzik Shqip se bash kisha pas deshire me ndegju ????
Nuk e di cka je ka don me dit kac shume..e nese po te interson kac forte..siqerishte te pergjigjem ty Marco.

Kenga shqipa nuk asht ndal kurr ne Hr..as nuk ka me dal kush ce e ndale..ket e tham me plot bindje..jo vec une po edhe gjdo i dyti ne Hr ndegjon keng shqip ..Bille din me ta kendu kengen Morra mandolinen shum mire e paq....sepse shqiptaret ku do se jan ne Hr nuk kan dal kengen shqipe ..edhe muj te them se pikat kryesore ne Hr i kemi ne .


Ndersa une e Lestoj kengen shqip edhe kurr nuk jam ofenduar te donje Croat siq ofendohen ketu femrat .... une e leshoj edhe ne discoteka kengen shqip ku e kerkojn vet Croatet te vallzojn e ta degjojne edhe pse ndosha disa nuk e kuptojn..kenga esht thuja esht ber hit.Sepse kan respekt per shqiptaret se jetojn ne HR.

Kaq i nderuar edhe deshiroje Argetim te mire ne ket teme.
AlbonitA.
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-10, 16:54   #45
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muzik -Ballkanase

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Qika^Me^Kule
Shuni se po kendon Teodoraaaaa Bulgarian Music....

a ke qekjo kanga e fitilave t'nates ?


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:13.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.