Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-11-12, 19:27   #1
dexter
 
Avatari i dexter
 
Anėtarėsuar: 11-10-06
Vendndodhja: kosova
Postime: 162
dexter i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek dexter Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek dexter
Thumbs up Si ta formatoj usb

Pershendetje kam problme mu ka infektuar usb dhe nuk po mund ta formatoj apo ti shly te dhana nga ajo me delete si mund ta formatojdhe ta kthej ne gjendje te meparshme me del nje message qe kur dua ta formatoj kjo usb eshte e mbrojtne...
dhe po me del ky dialog as nuk po hapet as kurgjo sdi hiq kqa ka vetem qeky message ja lexon qka permban ..
me titull WINDOWS -WRITE PROTECT ERROR
The disk cannot be written to because it is write protected .Please remove the write
portection from the volume Dexter in drive \Device\Harddisk1\DR11 pra dexter ket rast eshte emri i usb qe ja kam vendosur...qka mendoni si te ja bej .


__________________
if you learn to be a fluid , but if you learn to be a deth
dexter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-11-12, 22:32   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si ta formatoj usb

dexter, ti amater nuk je, andaj thjeshte:


1. Ne llaptopin ose PC e fikur fute USB-ne.
2. Ndeze PC-ne apo llaptopin dhe shtype F8 qe te del Advanced Boot Options.
3. Cakto me shigjeta ne tastature Safe Mode with command prompt, shtype Enter
4. Nese drive letter per USB-ne tende eshte psh L, shkruje kete: C:\windows\system32>L: shtype enter ne testature
5.L:\>format L: shtype enter ne tastature
6.Nese te del mesazhi Y/N beje Y dhe shtype enter ne tastature


Mbaroi !


Perndryshe write protecting mund te kyēet/ēkyēet me ēelesat ne regedit per te gjitha USB-te qe eventualisht do te lidhen me PC-ne/llaptopin:

Hape regedit

Gjeje kete ēeles:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies

Nese StorageDevicePolicies nuk egziston beje nje vete
Tani fut value (vleren) duke kliku ne anen e djathte, Select New > Dword (32-bit)
Jepja emrin WriteProtect dhe me pastaj kliko mi te.
Ndrro vlaue (vleren) 0 bane 1
1 eshte ēkyēje (disable writing) e te gjitha USB-jave qe i lidhe ne PC/llaptop
0 eshte kyēje (enabling writing) e te gjitha USB-jave qe i lidhe ne PC/llaptop


Nese nuk din ti besh vete kento ndryshime ne regjister, atehere shkarkoj keto dosje (file) dhe beje kyēje(enable) ose ēkyēje(disable) sipas deshires.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-13, 00:14   #3
dexter
 
Avatari i dexter
 
Anėtarėsuar: 11-10-06
Vendndodhja: kosova
Postime: 162
dexter i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek dexter Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek dexter
Thumbs up Titulli: Si ta formatoj usb

I nderuar Cool faleminderit per ketu instruksion qe shum mir dhe detale me ke treguar ,por mik i ndoqa te gjihta hapat nuk beri pun nuk e di hiq ku osht problemi , mi ra me shkurt keti problemi ka ndonje program qe instalohet dhe e kryn ket pun perpos ketyre dy menyrave dhe njeherit faleminderit gjithmon je kon i gatshem per ndihm me respekt dexter .
__________________
if you learn to be a fluid , but if you learn to be a deth
dexter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-13, 11:19   #4
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si ta formatoj usb

pse be a nuk duhet viq me anen e gjatht te minit ,ere me t'ja tufen FORMAT a?!!
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-13, 13:49   #5
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si ta formatoj usb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalimero Shiko postimin
pse be a nuk duhet viq me anen e gjatht te minit ,ere me t'ja tufen FORMAT a?!!
Qashtu duhet
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.