Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-05-19, 17:34   #3361
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/aktuale-laj...a-u-alivanosa/
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-05-19, 17:39   #3362
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

dhuna mbi fermat shqiptare
, naiviteti manjak psikopat karrierist dha bajraktarizmi etja per lavd e emer me dale e me me e pa dikush kah flet duke u tregue dkkushi mentalitet manjak smundje pe rlavd dhe per emer i disa psiave dhe idiotizmi i kohes
se disa shqipflsve shkurtpamsi e karrieristve shqipfols , qe luftonin pe r fame e per ,ne parti lufte per emer , duke mos menduar kurr se serbi e kishte nje qellim dhunimin e thyerjen e shqiptarve duke ja dhunuar moralin e gji nise femrore .serbet kan dhunuar seksualisht kan poshtruar edhe mashkuj shqiptar i kan bere me mija e mija te zeza qe nuk ka a sliber as laps qe i pershkruan ---disa harbut manjak nuk e dijne se vetem puna dhe superioriteti mbi armikun armet e persosura garantojne jeten dhe dinjitetin e nje kombi
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-19, 17:40   #3363
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

jeten e nje kombi nuk e garanton a snderin se garanton dobsia qyqaria a s urtesia si dele por trimeria arma e fuqishme ushtria e fuqishme ekonomia
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 06:23   #3364
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/amerika-bot...re-te-shba-se/
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 06:33   #3365
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Kina nuk esht rrezik kombtar vetem per ameriken

por per gjith boten njerzimin

NJERZIMI DUHET TE KUPTOJ SHUM SERIOZISHT SE QFAR RREZIKU PARAQET KINA DHE POTENCIALI I SAJ A RMIQSOR PE RTE ARDHMEN

KINA ME POTENCIALET E SAJ TE RREZIKSHME MENJIHER NISI E PO SHFAQE AMBICIE PER KOLONIZIMINE AFRIKES DHE NE FORMA DOMINUES E GLOBALE

NISI TE PARAQITET SI SUPERFUQI ME NJE RREZIK TE MADH QE NJERZIMI PAS DISA KOHE DO TE SHIHTE PASOJAT

ANGLO AMERIKA DHE GJERMANIA NUK KAN UNITET AS VENDET E PERENDIMIT
PRANDAJ KINA E RREZIKON PERENDIMIN
NDERSA SA JU PERKET SHQIPTARVE
ASNJE SHTET NE BOTE NUK ESHT ME ARMIQSOR SE KINA TEPER E RREZIKSHME
ANTISHQIPTARE

NUK KA GJė DIQKA KU KINA NUK VENDOS VETO PER SHQIPTARET

NUK KA MA ARMIQSORE SE KINA NE RAPORT ME SHQIPTARET
A S VET RUSET NUK JAN aq tze rrezikshem sa jan kinezet

PRANDAJ SE BASHKU ME ANGLO AMERIKEN NE SHQIPTARET
ME TE GJITHA FUQITE E MUNDSHME DUHET TI KUNDERVIHEMI KINES

E CILA PARAQET NJE RREZIK TE VEQANT PER SIGURINE KOMBTARE TE AMERIKES DHE PER VET EKZISTENCEN BIOLOGJIKE TE SHQIPTARVE

nje numer aq i madh i njerzve
nje rrace te veqant ne bote kinez me numer aq te madh dhe teknologji te rrezikshme
rrezikon njerzimin dhe asnje shtet nuk mund te te luftoj me kinen
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 06:34   #3366
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shkatrrimi i kines detyre e shejt kombtare anglo amerikane shqiptare
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 07:39   #3367
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nė listė, te sanskioneve amerika duhet te te sanskionoj mė shumė armikun e njerzimit duhet te vehen tarifa ne me shum se gjashtė mijė produkte, kunde rkines mes tė cilave ushqime, minerale dhe mallra konsumi. Publiku do tė ketė kohė tė japė opinionet pėr listėn, dhe per sanskione ide tjera kunde rkines para se tarifat e reja nė masėn 10 pėr qind, tė hyjnė nė fuqi. Shtėpia e Bardhė thotė se tarifat janė njė reagim ndaj praktikave tė pandershme tė Kinės.

SHBA kėrkon qė Kina t’u japė fund vjedhjes s e ideve patentve teknike qe kina qdo he rvjedh ide teknplogjike nga pe4erendimi dhe te ju jap fund ketyre hajnive kėtyre praktikave, qė inkurajojnė hajnine kopjimet transferimin e pronės intelektuale, dizajnit dhe ideve pėr produkte tė reja, tek kompanitė kineze, si edhe tė kėrkesave qė kompanitė e huaja tė ndajnė pronėsinė me partnerė lokalė pėr tė patur akses nė tregun kinez, transmeton TCH.
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 07:40   #3368
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kina armike e madhe e njerzimit rrezik i madh per shqiptaret ku do ne qdo rast kina qet veto kunder shqiptarve esht per serbine dhe per rusine esht per shfarosjen e shqiptarve
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 07:42   #3369
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kina ka ndaluar te gjitha produktet e kosoves por “Verėrat e Kosovės, kualitet pėr tregun botror poshte kina armike e shqiptarve
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 07:49   #3370
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/aktuale-laj...kam-me-trauma/
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 07:53   #3371
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

faji esht te naiviteti te psikopatia e atyre q e shisnin demagogi neper mbledhje te thata idiotike kunder shkaut e qdo kujt duhen vetem masa konkrete
nuk kan thene kot te paret atdheun beje ose vdis e mos u duk fare mbi toke pa atdhe te forte nuk mundesh me mbijetue prej bishave kanibale
shkiet gjat gjith historis e kan bere keso vepra te ndyra barbare kunde r ilirve
ndersa shqiptaret gjith me dembeli dhe anarki demagogji
duhet me punu 15 ore ne dite pak per vete e shum per atdhe ndersa hajnat e tradhtaret
sabotatoret e atdheut demagoget karrieristet perqaresit e atdheut
duhet me i vra te gjith menjihe rme pushkatim pa diskutim
duhet me punu si japonezet si gjermanet me pase ushtri te persosur
shkaun ekemi a rmikun me te madh jetik te gjitha kohrave
armikun me te ashper me barbar me kanibal me i keqi q e e mbane toka dhe nuk ka spjegim
shkau nuk mund te spjegohet me asnje fjale as karakteri as perberja e tij
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 08:05   #3372
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shitnin demagogji e pordhe e piskame perqarje krahinarizma klane grupe fanatizem primitiv bajraktaris mjeran sabotime shum kush per lavd e neper mbledhje kot kush me dale me emer i famshem ndersa akush s e qonte ,mendjen te atdheu vertet vetem te atdheu dhe strategjia se si duhet te shpetohen civilet sidomos femrat ,as kush nuk mendonte se qka ehst shkau e kush esht shkau i shkines kanibali askush nuk mendonte s e shkau po pregatite dhunimin e fermave shqiptare askush nuk mendonte se cilit ishin masat qe duhet te merreshin per te penguar shkaun ne ket strategji te tyre kanibale te krimit makaber
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 08:09   #3373
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

karrierizmit e teatrit demagogjik ia kemi pa sherrin profiteret idiota te cilet duhet me i pushkatu me buk ne goje pseudoatdhetaret mashtrues qe komplet idene e kishun mashtrim dhe per fame te vet per eme r si profiter njerz te pa bes e te pa zot te pa fe te pa dine e imane e te pa atdhe te pa asgje njerzore vetem sherrgji te mbrapsht profiter karrierist deri ne ne piken me negative te mundshme i gatshem me shite edhe familje nn per e karrierizmine e vet parazit profiter
dghe ja ku perfundoj kombi ne ngjarjet me dramatike me te keqia te mundshme per shkak te profiterve
ne vend q e te merren me strategjine me formulen e shpetimit te grave dhe femirjve nga bishat shkie qdo organizim ishte i mbrapsht dhe i demshem i pa dijshem mjeran dhe shkiet e kan shfrytzuar secilen kohe dhe dobsi te shqiptarve
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 16:37   #3374
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/aktuale-laj...dhe-na-hellip/
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-19, 16:41   #3375
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,520
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

pse shqiptart gjith me vajtue ---neper shekuj neper mot--- pse gjithmone veq me u mjrue ---t a thue pse o i madhi zot ---- se shkimnia arme mizore ----i ka pase gjithmone e hanxharre ------ -- prandaj i shtroj fiset arbnore --e ju qeli plage e varre
autori xhelal ferizi
vargje shqiptare --


lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:09.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.