Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...) 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 09-05-07, 16:52   #1
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Nora Istrefi & xhelozitė...Sėrish femrat xhelozohen mes tyre pėr Getoar Selimin.
Nga burime pranė Elvana Gjatės mėsohet se ish e dashura e Getoarit, kėngėtarja Nora Istrefi, xhelozohet sė tepėrmi nė adresė tė Elvanės. Nė fakt, po prej tė njėjtit burim, mėsohet se Nora nuk ka qenė kurrė xheloze pėr Ēiljetėn, me tė cilėn mėsohet se ka marrėdhėnie tė mira. Edhe pse bashkėpunimi midis Ēiljetės dhe Getoarit ka qenė mė “hot”, Nora nuk ka pasur dyshime pėr njė lidhje tė mundshme mes tyre. Nė simpatinė e Norės ndaj Ēiljetės ka ndikuar edhe prishja e marrėdhėnieve midis kėsaj tė fundit dhe Getoarit. Po prej burimeve pranė Elvana Gjatės mėsohet se Ēiljeta dhe Getoari kanė pasur njė zėnkė mes tyre dhe pas kėsaj nuk kanė kontaktuar mė.
*****
Nora Istrefi, duke e konsideruar veten si dashuria e parė e Getoarit, xhelozohet shumė shpejt nga “afrimet” e kėngėtareve tė tjera me Getoarin, qofshin kėto edhe bashkėpunime pėr kėngė apo projekte tė ndryshme. Bashkėpunimet e njėpasnjėshme tė Elvanės me Getoarin e kanė shqetėsuar Norėn, e cila mėsohet se nuk e simpatizon fare Elvanėn, madje mund tė thuhet se e injoron praninė e saj nė raste aktivitetesh ku ato tė dyja mund tė jenė pjesmarrėse. Por mėsohet se edhe Elvana nuk ėshtė shumė e qetė pėr kontaktet e vazhdueshme qė mban ende Getoari me Norėn nė Prishtinė. Nė fakt Nora e ka kuptuar kėtė gjė dhe vazhdon tė mbajė marrėdhėnie konstante, aq sa ta turbullojė Elvanėn qė jeton nė Tiranė.
E pra, xhelozia po I shqetėson kėto dy bukuroshe tė skenave shqiptare, dhe shkak pėr kėtė po bėhet sėrish Getoar Selimi.
****
Nora Istrefi kohėt e fundit ka filluar, qė pėrveēse tė bėhet xheloze, tė mundohet
tė xhelozojė Getoarin me krijimet e saj plot nėnkuptime dhe shoqėrimet e saj me djem tė famshėm nė Prishtinė, pėr tė cilėt shprehet se i ka miq tė mirė.


Gazeta shqiptare


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:18.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.