Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-08-07, 13:02   #31
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
Jo, pa hajgare tashė !, n'qoft se e ke shėnu "Iliro-Shqiptar", at here edhe emrat tonė duhet tė figurojn nė kėt listė !

Prej krejt ketyre emrave qė i lexova ndoshta 5% a i perdor ndokush a jo.

Ec me kohėn,.. thojn ka ktv-ja

Emri i yt ose ėshtė tek emrat e harapėve tė arabisė ose nga ata harapt e vatikanit ! ha,hahahaaaaa

Illyrian names

• Agirrus
• Agron
• Andes, Andis
• Annaeus, Annaius
• Ballaios
• Bardyllis
• Bato I
• Bato II
• Birkenna (daughter of the Illyrian king Bardyllis, and one of the wives of Pyrrhus)
• Blodus
• Boria
• Dardan
• Dasius
• Dazas
• Ditus
• Epicadus (attested only in lands adjacent to ancient Greece)
• Epicaris
• Epidius
• Genthena
• Gentius, Genthios
• Glavus
• Grabos
• Laedio
• Laiscus
• Madena
• Messor
• Monounios (Monunius)
• Mytilus (successor of Monounios)
• Pinnes (Pinnius, Pinneus)
• Plare(n)s
• Plator, Platoris (gen.)
• Pleuratus
• Posantio
• Pravaius
• Scerdis
• Skerdilaidas
• Tatta
• Temus
• Teuda
• Teuta
• Thana
• Vendes
• Verzo
• Zanatis
• Ziraeus

Interesant fakti, qė nuk kishte askund Christos as Petrus, siē e pohonin disa qė janė emra Ilirė !!!
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-08-07, 23:07   #32
Malsori-Makaveli
 
Avatari i Malsori-Makaveli
 
Anėtarėsuar: 04-08-07
Vendndodhja: Zvicerr
Postime: 408
Malsori-Makaveli i dashurMalsori-Makaveli i dashurMalsori-Makaveli i dashurMalsori-Makaveli i dashur
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Malsori-Makaveli
Gabim

Nuk i kam shkru un o Preshevar se ta kisha qit,hahaha Nashta e ki Emrin e Fes.Un e gjeta emrin se e kam te vertet e emrin se e kam ne Forum.SHQIPTAR 100% hahahahahaah


__________________
Nuk ka m`bet Borxh pa u Kthy,
Ja me Pare ja me Kry.
Malsori-Makaveli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:25.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.