Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-07-08, 15:47   #31
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Pas dashurise , mirekuptimit e tolerances fshihet shume pune e duhet derdhe shume djerse e mund nga udheheqesit e familjes, vetem ateher kur ajo qe thuhet vertet praktikohet mendoj se eshte njeri nder shume qelsat e lumturis familjare, premtimet e kota e demtojne ate tej mase...
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-12-11, 19:28   #32
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,418
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Ku ekziston ajo e te kuptuarit,edhe nje dashurie te sinqerte,te forte ndjenje e cila ushqehet perdite,me perpjekje per te besuar ne vete qe je fatlumi,edhe te gjithe arrijme ne objektivat e vene dergon ne konkluzion per nje familje te shendoshe e te bukur,me lumturine ne te.
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 19:30   #33
Gega 1
 
Anėtarėsuar: 02-12-09
Postime: 1,435
Gega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Harmonia.Kjo vjen nga mirekuptimi ne mes prinderve,ne rend te pare.
Gega 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 20:44   #34
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Ska dyshim se duhet mund i madhe per te punuar per nje familje te shendosh me vlere.

Qdo gje e ka zanafillen nga Krijusi/Allahu , mesepari duhet bere me dije antarve per Krijusin.. respektin/friken Krijusit

Ushqimin hallall, me i ushqye hallall familjen, dhe duke bo dua te Allahu me i rujt dhe me i edukue siq eshte i knaqur Allahu, duke kerkuar mbrojtje nga Allahu

O njerzi, o jemi kah jetojm ne kohra te ligaaa ...qe e ka perfshi dynjan harami vazhdimisht jemi ne haram kafshaten qe e qojm teposht e kem haram se kemi hallall... dhe deri sa krenohmi me haram kurr familje te shendoshe skemi me mujt me pas... sepse e ndjek gjak pas gjaki haram bisbitevi haram
deri sa i ushqejm thmin haram haram krejt ko me shkueee pa pik hajri... edhe kur i kemi punte si mas miri...kerre pare, pasuri ne mendojm se eh i kemi punte mire...o vallahin duhet me pas kujdes se veq ngarkohmi..., inshAllah veq me meshiren e vet na fal...se kerkund sjemi ne tok mazomakeq per familjet e thmit e ton, u qu rahmeti

Duhet me 100 par mend me kujdes qysh edukohet familja sot, sot me kon i sinqert i bute u bo problem sepse jan bo njerzit ku ku ... e keqperdorin sinqeritetin e tjetrit butsin, dollovergjijaa i poshtri perkrahet....
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 20:47   #35
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Njė grua e menēur!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 20:49   #36
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Njė grua e menēur!
Tybe edhe burri duhet mu kon i mencur .
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 20:50   #37
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Tybe edhe burri duhet mu kon i mencur .

Gruaja e "sjell" burrin!
__________________

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga e-uritura : 23-12-11 nė 20:50
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 20:53   #38
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Gruaja e "sjell" burrin!
Kjo nuk diskutohet, por ense nuk eshte edhe burri i menqur nuk ka familje te lumtur, dmth lumturine nuk e ben nje njeri e bejne te gjithe :)
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 20:54   #39
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Kjo nuk diskutohet, por ense nuk eshte edhe burri i menqur nuk ka familje te lumtur, dmth lumturine nuk e ben nje njeri e bejne te gjithe :)

Gruaja e menēur , bėn edhe zgjedhjet e menēura!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 22:21   #40
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Nėse ēiftet nė martesė do tė bėnin gjysmėn e pėrpjekjeve qė bėjnė kur i vijnė njėri-tjetrit rrotull kur njihen(nė fillim tė lidhjes), do tė habiteshin sa mirė do tė shkonin punėt.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-12-11, 00:53   #41
Dali!Keq!ch
 
Avatari i Dali!Keq!ch
 
Anėtarėsuar: 07-07-11
Postime: 180
Dali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

femrat tona a? me keqardhje po e them veq ne kohen e fundit po i ban te lumtura dinari i serbit, po martohen edhe per invalida serb veq me pas nje jet pa skamje, apo ndoshta po e shikoj gabim??

mu personalisht me ben te lumtur kur te gjith i shof te lumtur jo vetem familjen time por krejt boten e me se shumti kur shof femijet te lumtur.
__________________
n`konkurs.
Dali!Keq!ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-12-11, 15:28   #42
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Shendeti bre, shendeti i mire i krejt familjes...mbasandej vijne ato tjerat...
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-12-11, 17:09   #43
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

dashuria qe kan per njeri tjetrin,besimi toleranca,,,dhe gjithqka qka eshte njerzore dhe dashur per njerzit qe na rrethojne
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-12-11, 17:42   #44
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

..qaty ku ka dashni ka edhe harmoni edhe jan tona te mirta ...

..ngrohtesia me Familje vjen nga dashura ...pastaj rrespekti ...BESIMI ...mirkuptimi ...etj etj ...
...amo prap pi them kur Gruja dhe Burri kan dashni n'mes veti ...qikjo eshte kryesore...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-12-11, 20:34   #45
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Ēelsė magjikė tė koduar nuk ka,secili e gjenė lumturinė nė pikėpamje dhe prioritete individuale.
Edhe i pasuri,edhe i varfuri kanė dimensione dhe parametra tė ndryshėm qė masin lumturin e tyre.
Dikujtė qė i mungonė shėndeti i mirė dhe pleqėria e shtyer i mjaftonė harmonia familjare buka dhe gjiza.
Nga kėndėveshtrimi imė njė familje te lumtur e bėnė harmonia bashkėshortore dhe reflektimi i tyre pozitivė i arsyeshėm duke qenė i gatshėm te pranojė dhe menagjojė realitetėt qė sjellė jeta/sfidat.


__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:01.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.