Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-03-12, 15:24   #286
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Messin e komenton edhe shtėpia e bardhė

Fama e Lionel Messit nuk njeh kufi. Ylli i Barcelonės ėshtė bėrė aq i famshėm sa pėr tė po flitet edhe nė shtėpinė e bardhė nė USA. Pas paraqitjes briliante me Bayern Leverkusenin ku arriti tė shėnoj 5 gola, mediat nuk ndalen sė shkruari e komentuari pėr Messin.


Mike Hammer zėdhėnės i departamentit tė shtėpisė sė bardhė nė njė konferencė pėr shtyp “lakoj” edhe emrin e Mesitt.


Nė mesin e diskutimeve pėr politikė Hammer deklaroi duke thėnė se ėshtė fans i Real Madridit por qė pėrgėzon Messin pėr madhėshtinė e tij.


Poashtu Messi sot ka pritur edhe njė mysafir nga Amerika. Messin ka ardhur nė Spanjė ta takoj ylli i futbollit amerikan Justin Tuck i cili tha se ka mbetur i shtangur nga paraqitja e Leo Messit dhe se tani ai ėshtė idhulli i tij.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-03-12, 16:52   #287
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LaCoStA Shiko postimin
Une nuk e di a e ke kqyr lojen ti a jo, veq t'kisha preferu me ju ul PC-s e me i kqyr edhe niher golat, tani folim. Une nuk e di qysh eshte liria per ty, veq per mendimin tem, nuk eshte liri nese ti duhesh me i kalu 5-6 lojtar, ose ne disa raste me ju ik po aq lojtareve, per me dhan nje gol?!

Nime qka deshta me than .................... ah po, se ju jeni mu me i dhan CR7 me i dhan golat nga penallat, bane mend qka duhet me hjek, me i kalu 5-6 lojtar e me dhan gol

Visca El Barca

Mos po don me thane qe koksha kan i pite me tri birra?! nejse...


Pe boj ni shpagat: Kemi qene 8-10vjeqar na cunat e lagjas ....cdo te shtunde dhe te diele lujshum futboll...krejt ne rregull loja fer u knaqshum amo pa pardon per kundershtarin.... O kon nifar Xhemshit psykopati, sa her vike dashte s'dashte pa qare me ja bo ni ven me lujt edhe aj, 18vjet i ka pas...

Kur e merrke topin (nejse tan lojen topi te aj) na u bojshum kishe pe sulmojm, kishe pi shtim kleqken amo me prek s'guxojshum se ma i madh, na merrke topin edhe na rreke ...


Tash puna Messit, Baljozi i paska ra pikes, Justin Biberi....a preket e a i shtihet kleqka Hatixhe dredhajkas (llllllllllooooooooooolllllllllllllllll) qe t'marrin turr me refer e me trener e me publik. Te isha kan un lojtar i Leverkusenit si ti kisha q* nanen karate kish fluturu me top e me ka kejt permbi stadion edhe nese pergjithmon me kishin perjashtu.....po un t'thash qe Robin Dutt ja u ka hup krenarin e moralin.

Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-03-12, 15:40   #288
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skyfter Shiko postimin
Mos po don me thane qe koksha kan i pite me tri birra?! nejse...


Pe boj ni shpagat: Kemi qene 8-10vjeqar na cunat e lagjas ....cdo te shtunde dhe te diele lujshum futboll...krejt ne rregull loja fer u knaqshum amo pa pardon per kundershtarin.... O kon nifar Xhemshit psykopati, sa her vike dashte s'dashte pa qare me ja bo ni ven me lujt edhe aj, 18vjet i ka pas...

Kur e merrke topin (nejse tan lojen topi te aj) na u bojshum kishe pe sulmojm, kishe pi shtim kleqken amo me prek s'guxojshum se ma i madh, na merrke topin edhe na rreke ...


Tash puna Messit, Baljozi i paska ra pikes, Justin Biberi....a preket e a i shtihet kleqka Hatixhe dredhajkas (llllllllllooooooooooolllllllllllllllll) qe t'marrin turr me refer e me trener e me publik. Te isha kan un lojtar i Leverkusenit si ti kisha q* nanen karate kish fluturu me top e me ka kejt permbi stadion edhe nese pergjithmon me kishin perjashtu.....po un t'thash qe Robin Dutt ja u ka hup krenarin e moralin.

Eh Skyfter, tash rasti i juaj me Xhemshitin dhe i lohtareve kundershtar me Messin, jane shume te ngjashme, por me nje dallim te vogel!

Ju keni mujt me ja marr topin Xhemshitit, po nuk keni guxu, kurse sa i perket Messit, lojtaret kundershtar guxojn me ja marr topin, po nuk mujne ....... pra ketu eshte dallimi!

Ose perndryshe duhet me ju vjerr n'qaf edhe me ndal najqysh, se ndryshe nuk ndalet ai pleshtiTash po i kthehem shkrimit te cituar me bold

Tash e kuptova qe nuk merr vesh nga futbolli ......... ti kokshe kan tu menu qe duhet me u rreh karate, a po?

E sa i perket Robin Dutt-it, une nuk e di qka ka bo ai, se nuk jam kan aty
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-03-12, 15:42   #289
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Neymar: Dua tė bėhem si Messi
Braziliani Neymar ka pohuar se nuk ka asnjė rivalitet mes tij dhe yllit tė Barcelonės Lionel Messi duke shtuar se ai ėndėrron tė arrijė nė nivelin e tij. Sulmuesi i Santos arriti tė shėnojė tre gola nė Kupėn Libertadores vetėm pak pasi Messi gjeti pesė herė rrjetėn nė ndeshjen pėrballė Bayern Leverkusen tė mėrkurėn. Neymar gjithsesi nuk ėshtė i interesuar tė krahasohet aspak me argjentinasin. “I ashtuquajturi rivalitet mes Messit dhe meje nuk ekziston. Ai ėshtė nė njė nivel tjetėr. E kam thėnė tanimė se ai ėshtė mė i miri nė botė. Nuk ka dyshime pėr tė”, tha Neymar.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-03-12, 15:43   #290
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Guardiola nėnshkruan kontratėn javėn e ardhshme
Drejtuesit e Barcelonės e konsiderojnė punė tė kryer vazhdimin e kontratės me trajneri Pep Guardiola edhe pėr sezonin e ardhshėm. Ndėrsa tashmė qarkullojnė zėra se gjatė javės ardhshme Guardiola do ta nėnshkruaj kontratėn re.

Pep e ka princip qė tė mos nėnshkruaj kontratė mė tė gjatė se njė vjet, edhe pse presidenti i Barcės Sandro Roselli i ofron kontratė afatgjate. Se Guardiola do tė mbetet nė Barcelonė tregon fakti se ai vet ka thėnė se do tė refuzoi ēdo ofertė tė Chelseat, ndėrsa edhe zėvendsi i tij Tito Vilonova e ka thėnė disa herė se Guardiola nuk do tė largohet.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-03-12, 15:44   #291
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Planet e Barces pėr sezonin e ardhshėm, caku Neymar

Barcelona ka filluar tė mendojė qė tani pėr pėrforcimin e saj nė sezonin e ardhshėm. sipas asaj qė publikohet te 'El Mundo Deportivo' drejtuesit e klubit katalanas kanė akorduar njė fond prej 50 milionė eurosh pėr afatin veror te transferimeve, shifėr kjo qė pritet tė jetė mė e lartė pėr shkak tė largimeve tė mundshme tė disa futbollistėve.


Barcelona, pėr sezonin e ardhshėm kėrkon njė qendėrmbrojtės, njė mbrojtės tė majtė por qė mund tė luajė edhe nė poziocionėe tė tjera si dhe njė sulmues shumė tė mirė. Emri mė i lakuar pėr rolin e qendėrmbrojtėsit ėshtė ai i Tiago Silvės, ndėrkohė qė nuk ėshtė larg vėmendjes as Havi Martinez.


Pėr krahun e majtė insistohet gjithnjė e mė shumė pėr Xhordi Alba. Por nėse nuk arrihet nė njė marrėveshje me futbollistin e Valencias, atėherė Barcelona do ta drejtojė vėmendjen te Kolarov. Por caku kryesor vazhdon tw mbetet sulmuesi i Santosit, Neymar.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-03-12, 15:45   #292
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Cesc: Barca, grupi mė i mirė qė kam parėMesfushori i Barcelonės, Cesc Fabregas, e ka pėrshkruar ekipin e Barcelonės si grupin mė tė mirė tė futbollistėve qė ai ka parė ndonjėherė.

“Nė stėrvitje ėshtė e pa besueshme. Ky ėshtė grupi mė i mirė i futbollistėve qė kam parė ndonjėherė nė jetėn time. Nėse do tė kishit rastin pėr tė parė ndonjė seancė stėrvitore, atėherė nuk do ta besonit”.


“Cilėsia ėshtė e pa besueshme. Unė kurrė nuk kam parė ose pėrjetuar diēka tė tillė. Secili ėshtė aq i mirė dhe atmosfera ėshtė njė atmosferė qė kurrė nuk e kam parė nė jetėn time”, u shpreh Cesc.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-12, 15:46   #293
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-03-12, 21:04   #294
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Shuj shuj se po t'nin najkush ............. ju keni me lujt me Chelsean per vend t'3-te
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-03-12, 21:07   #295
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Hans Krankl : Messi nuk ben futboll , por art !

Hans Krankl nuk ka kursyer asnje kompliment per ekipin e Barcelones dhe lojtarin me te mire ne bote,Lionel Messin.Ai tha se Barcelona dhe Leo Messi ‘nuk bejn futboll,por art’”Messi esht art,jo futboll.Barcelona,ne kete kohe esht art,dicka me teper se futbolli,pasi loja qe ben,esht nga nje tjeter planet.E gjitha filloi me Cruyff si trajner,pastaj erdhi Rijkaard dhe tani esht Guardiola.Ky ekip gjithmone ka pasur sukses”- tha Krankl per COM Rądio.


”Leo Messi esht shum i turpshėm,flet mire,nuk shkon ne disko dhe nuk mendoj se ka me shum se 3-4 shoke…kjo esht shum normale per nje futbollist.Ai ka nje sekret : Luan si nje femij,dhe kjo i pelqen shum.Ka shum lojtar te tjere qe jane te mire,si Cristiano Ronaldo apo Wayne Rooney,por jo si Messi.” – perfundoi ai.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-03-12, 21:08   #296
Daglasi
 
Anėtarėsuar: 17-07-10
Postime: 4,923
Daglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Barcelona

AC Milani,ne champion,sikur reali ne la liga hahhahahah,kaq sivjet e ka barca
__________________
Nga te gjithe pasionet dashuria esht me e fuqishmja.
Daglasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-03-12, 21:08   #297
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Fabregas :Momenti me i mire qe kam kaluar te Barca , goli ne Bernabeu

Mesfushori i Barcelones,Cesc Fabregas tha se momenti me i mire qe ka kaluar deri tani si lojtar i Barcelones,esht goli i tij ne Bernabeu,kunder Real Madrid.
Cesc Fabregas ka dhen nje interviste per ‘The Guardian’ dhe gjate intervistes se tij,ai ka folur per momentin special qe ka kaluar me ekipin e Barcelones.Duke folur per kete gje,Cesc Fabregas kujton momentin kur mposhti Iker Casillasin,ne stadiumin e tij,ne Santiago Bernabeu.


”Momenti me special per mua,ishte kur shenova ne Bernabeu.Ishte shum special,pasi miqt dhe familja ime ishin te pranishem,ne stadium.” – deklaroi Cesc Fabregas.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-03-12, 21:09   #298
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Fiton Barēa

Ka perfunduar ndeshja mes Racing Santander dhe Barcelones , ku Blaugranet fituan me rezultatin 2-0.

Ashtu siē pritej , lojtari me i mire ne planet shkelqeu me nje dygolesh te tij . Qe nga fillimi i lojes Barcelona po krijonte shanse te shumta por nuk arrinte ti konkretizonte . Megjithate , kjo zgjati deri ne minuten e 29′ , ku pas nje aksioni nga i cili nuk pritej shume , del nje top per Messin , i cili shenon golin e 29 ne kampionat kete sezon . Rastet vazhduan , por nuk kishte konkretizime te tjera ne pjesen e pare .Njė ndėrhyrje tė gabuar ndaj Cesc Fabregas, arbitri e ndėshkoi me penalti dhe ishte serish Messi lojtari qė shėnoi 56’. Ne vazhdim Messi kishte nje rast te shkelqyer , po ashtu edhe Tello dhe Pedro , por nuk arriten qe ta finalizojne ndonjerin me sukses !
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-03-12, 21:11   #299
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Ky eshte Messi !

Superylli i Barcelones, Lojtari me i mire ne bote , lojtari me i mire i te gjitha koherave , jashtetoksori , Leo Messi , qe ne muajin mars ka arritur te shenoje 50 gola kete sezon !
Leo po kalon nje sezon mahnites , kur ka edhe 2 muaj per te mbaruar sezoni ai ka shenuar 50 gola ! Ai do te luaje edhe se paku 10 loje , dhe ka nje mundesi te art per te thyer rekordin e sezonit te kaluar , ku ai shenoi ne total 53 gola .


Gola , loje ekipore , loje individuale , spektakel , qe te gjitha i ka ky njeri. Qe nga fillimi i sezonit kishte paraqitje impresive , duke filluar nga SuperKupa e Spanjes , ku ne 2 loje kunder R.Madrid shenoi 3 gola dhe i dha trofeun e superkupes spanjolle Barēes . Me pas ai shenoi dhe dhuroi asist ne fitoren 2-0 kunder Portos , qe i dha Barēes trofeun e superkupes Evropiane .La Ligen e filloi me nje dygolesh kunder Villareal , me pas shenoi hettrik ne sfidat kunder Atletico Madridit , Osasunes , Mallorces e shume ekipeve te tjera . Ne dhjetor , ne finalen kundet Santos ai shenoi 2 gola dhe i dha klubit trofeun e Kampioneve te Botes per Klube .


Ai vazhdoi me performancat impresive , por gjate muajit shkurt , deri ne fillim te Marsit , ai arriti diēka te jashtezakonshme , ku ne 4 loje qe zhvilloi shenoi plot 12 gola !

- 19 shkurt , shenoi pokerin e pare ne karriere ne La Liga . (Ne champions me pare kishte shenuar 4 gola edhe kunder Arsenalit.)


- 7 mars , u be lojtari i pare ne histori te Champions League qe shenon plot 5 gola ne nje loje !


” Me keto performanca qė po zhvillon , Messi jo vetem qe do te thyej shume rekorde , por edhe do te fitoje epitetin e lojtarit me te mire ne histori te futbollit, dhe asnje person ne planet nuk do ta kundershtoje kete gje ! “
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-03-12, 21:12   #300
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Clemente: ” Messi , lojtari me i mire ne histori te futbollit ! “

Pas dy golave qe shenoi kunder Racing Santander,nje tjeter trajner e ka pranuar se Leo Messi esht lojtari me i mire qe ka pare ndonjehere.
Trajneri i Sporting Gijon, Javier Clemente ka deklaruar se Leo Messi esht lojtari me i mire i te gjitha kohėrave. Kjo deklarate e 61-vjeēarit ka ardhur pas 7 golave te shenuara ne dy ndeshje, pes kunder Leverkusen dhe 2 kunder Racing Santander.


”Ai esht lojtari me i mire qe kam pare ndonjehere ne jeten time.Une kisha deshire te dija,nese ai i ben keto veprime me qellim,apo jane te natyrshme ?!…” – tha Javier Clemente


__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.