Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-11-12, 11:35   #421
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,743
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Ky esht i linfur gjeni per te thyer rekorde dhe padyshim qe esht futbollisti me i mir ne Bot ...
__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-12-12, 10:23   #422
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

MESSI, RONALDO e INIESTA
FIFA sot (29.11.2012) ka ngushtuar nė tre listėn e kandidatėve qė do tė garojnė pėr Topin e Artė. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo e Andres Iniesta do tė jenė prapė pėrball njėri tjetrin nė garėn pėr mė tė mirin e botės.

Ndarja e ēmimit do tė dihet me 7 janar nė ceremoninė qė do tė mbahet nė Zurich tė Zvicrės. Favorit pėr tė fituar kėtė ēmim pėrsėri, ėshtė Lionel Messi.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-12, 10:24   #423
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Anketat e para, Messi, Ronaldo apo Iniesta
Mediat spanjolle kanė bėrė anketat e para tė hapura me tifozėt anė e kėnd botės se kush do tė jetė fituesi I Topit tė Artė. Nė tė pėrditshmen spanjolle “AS”, kanė votuar mė shumė se 60 mijė persona brenda pak orėve.

Lionel Messi prinė me 45 % tė votive, para Ronaldos me 30% dhe Iniestės me 25%. Gazeta e afėrt me Barcelonėn, “Mundo Deportivo” ėshtė kapluar nga votat e shumta qė shkojnė pėr Lionel Messin. 77% tė votive janė pėr Messin, 17% pėr Iniestėn ndėrsa 6% pėr Ronaldon.

Edhe nė gazetėn e famshme spanjolle “Marca” Messi prinė me vota. Nė votat e mė shumė se 23 mijė personave, pėr Messin janė 55% tė votive, 22.4% pėr Iniestėn, ndėrsa 21.7% pėr Ronaldon.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-12, 10:30   #424
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Barcelona dyshon nė NeymarinDrejtorėt e Barcelonės janė duke dyshuar tej mase nėse duhet qė ta transferojnė superyllin brazilian, Neymar.

Pėrderisa trajneri i Barcės, Tito Vilanova, mezi pret transferimin e brazilianit, Punto Pelota shkruan se bosėt e klubit janė duke hezituar.

Besohet se drejtorėt e klubit katalanas janė tė bindur se Fernando Llorente ėshtė opsioni i duhur dhe nuk duhet tė befasohemi nė rast se sulmuesi spanjoll kalon nė Camp Nou gjatė janarit.

Neymar besohet se ka njė parakontratė pėr tė kaluar te Barcelona pas Botėrorit 2014.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-12, 10:31   #425
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Thiago: Dallimi mes Messi, Xavi dhe Iniestas, i vogėlThiago Alcantara thotė se dy mesfushorėt e Barcelonės, Andres Iniesta dhe Xavi Hernandez, nuk janė shumė prapa yllit mė tė madh tė skuadrės, Lionel Messi.

Messi tashmė ka shėnuar 26 gola nė 20 paraqitje pėr skuadrėn Blaugrane kėtė sezon, por Thiago mendon se Iniesta dhe Xavi janė po aq tė rėndėsishėm, pasi ata dėrgojnė pasimet e fundit.

“Leo Messi ėshtė mė i mirė nė botė, por ka edhe tė tjerė qė as ata nuk janė tė kėqij. Njėri shėnon gola tjetrin jep pasimin e fundit. Unė nuk shoh shumė dallim nė mes tė Andres, Leo dhe Xavi”, ka thėnė Thiago pėr faqen zyrtare tė Barcės.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LaCoStA : 01-12-12 nė 10:32
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-12, 10:33   #426
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Vilanova: Nuk do ta shikoj derbin e MadriditTrajneri i Barcelonės, Tito Vilanova, ka deklaruar se ai nuk ėshtė aspak i interesuar qė tė shikojė derbin e kryeqytetit spanjoll, pasi ka punė mė tė rėndėsishme pėr tė bėrė.

“E kam konferencėn time pėr shtyp dhe mė pas mė duhet tė darkoj. Unė nuk e kam ndėrmend ta shikoj derbin”.

“Pa marrė parasysh nėse Reali ėshtė larg 14 apo 16 pikė prapa nesh, ata kurrė nuk do tė dorėzohen. Unė merrem aktualisht me atė punė dhe kėshtu duhet tė bėjnė edhe lojtarėt e mi”, ėshtė shprehur Vilanova.

Barcelonė ėshtė nė pozitėn e parė me 11 pikė mė shumė se sa Real Madridi qė ėshtė nė vendin e tretė.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-12, 10:34   #427
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Messi i pari qė e arriti kėtėLionel Messi bėhet futbollisti i parė nė botė qė futet 6 herė me radhė nė rrethin e ngushtė nė garėn pėr Topin e Artė.

Vetėm nė vitin 2006 Messi nuk kishte arritur tė fitoj njėren nga tre pozitat e para. Nė vitin 2007 Messi u rėndit nė vendin e tretė. Nė vitin 2008 u rėndit i dyti, ndėrsa vitet 2009, 2010, 2011 ėshtė fitues i kėtij ēmimi.

Messi mund tė bėhet futbollisti mė i trofeshėm nė botė, nėse arrinė qė tė fitoj kėtė ēmim pėr herėn e katėrt, gjė tė cilėn se ka arritur askush deri mė tani.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-12, 23:05   #428
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Barca frikėson Spanjėn, Messi Muellerin


Barcelona ka regjistruar njė tjetėr fitore nė La Liga. Viktima e kėsaj mbrėmjeje ishte Athletic Bilbao qė pėsoi me rezultat 5-1.

Gerard Pique shfrytėzoi njė top tė kthyer pas goditjes sė Fabregas, pėr tė shėnuar golin e parė kėtė sezon (22’). Njė goditje tė Lionel Messit e dėrgoi nė portė Amorebieta pėr ta dyfishuar epėrsinė e vendasve (25’).Messi i rrethuar nga gjashtė lojtarė arriti tė nxjerrė topin drejt Fabregas, i cili pasoi te Adriano dhe mbrojtėsi i krahut e vendosi rezultatin pėrfundimtar tė pjesės sė parė (45’).

Pas lojės sė mirė, Cesc Fabregasit i erdhi koha tė shėnonte. Andres Iniesta dėrgoi njė top nė zonė drejt 25-vjeēarit, i cili i entuziazmoi pėrsėri tifozėt vendas (57’).Pėr nderin e ekipit mysafir dhe sa pėr tė thėnė qė shėnova nė Camp Nou, realizoi Ibai Gomez (66’).

Pedro lėvizi mirė dhe pasoi te Messi, ndėrsa superargjentinasi e shėnoi golin e pestė tė katalunasve (69’).Barcelona ka gjashtė pikė mė shumė se Atletico Madridi dhe 14-tė mė shumė se Real Madridi. Dy rivalėt madrilenė zhvillojnė derbin kryeqytetas nė Santiago Bernabeu
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-12, 23:07   #429
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Goli i Messit apo autogoli i Amorebietės?Shumė me dilema u duk goli i dytė i Barcelonės nė ndeshjen ndaj Athletico Bilbaos. Messi goditi topin por qė atė e devijoi mbrojtėsi Amorebieta duke e futur nė rrjetėn e tij.

Dilema ishte se a ishte ky gol i Messit apo autogoli i Amorebietės. Por gjyqtari i katėrt pas ndeshjes vlerėsoi se goli duhet tė jetė i Messit.

Pėr tė larguar kėtė dilemė ndėrhyri edhe fajqa e njohur evropiane qė bėnė kėtė punė, “Eurofoot” e cila mirret me statistikat e lojtarėve evropian.

“Eurofoot” vlerėsoi se goli ishte i rregullt I Messit, ndėrsa atė e rėndit tė parin nė listėn e golashėnuesve mė tė mirė nė ligat evropiane me 21 gola tė shėnuara.

__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-12, 23:09   #430
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Rekordi tash i Barcelonės, jo i RealitBarcelona pas fitores me Athletico Bilbaon ka marrė rekordin pėr startin mė tė mirė nė histori tė futbollit spanjoll.

Me 13 fitore dhe 1 barazim, Barcelona i’a ka marrė rekordin Real Madridit, e cila skuadėr nė sezonin 1961-62 kishte startuar me 12 fitore dhe 2 barazime.

Ky rekord ėshtė i dyti pėr Tito Vilanovės pasi qė ditė mė parė regjistroi startin mė tė mirė nė histori tė Barcelonės.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-12, 23:10   #431
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Barca, nė rrugė pėr tė fituar trofeFillimi mbresėlėnės i Barcelonės kėtė sezon tregon se ata janė nė rrugė tė mbarė pėr tė fituar trofe – ka thėnė trajneri Tito Vilanova.

Fitorja prej 5-1 kundėr Athletic Bilbaos bėri qė Blaugranėt tė regjistrojnė fillimin mė tė mirė tė njė sezoni nė histori, duke kaluar edhe rekordin e Real Madridit nga sezonin 1991/1992.

“Jam i kėnaqur qė thyem rekordin, por jam edhe mė i kėnaqur me lojėn e futbollistėve. Edhe pse avanconim 5-1, vazhduam tė bėjmė presion me qėllimin pėr tė shėnuar mė shumė”.

“Nėse vazhdojmė nė kėtė mėnyrė, jam i sigurt se do tė fitojmė shumė ndeshje dhe kur tė vijė koha do tė luftojmė pėr tituj”, ka theksuar Vilanova.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-12, 23:11   #432
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Leo Messi 84 gola – Gerd Mueller 85 golaNė ndeshjen kundėr Athletic Bilbaos, Lionel Messi, ka arritur shifrėn prej 84 golash tė shėnuar brenda vitit 2012.

25-vjeēari shėnoi dy herė nė takimin qė Blaugranėt e fituan me rezultat 5-1, ndėrsa kėta ishin golat 83 dhe 84, tė cilėt argjentinasi i ka shėnuar kėtė vit me klubin dhe pėrfaqėsuesen.

SuperMessi tashmė ėshtė vetėm njė gol larg rekordit tė legjendės Gerd Mueller, i cili nė vitin 1972 shėnoi 85 gola me Bayern Munichun dhe Gjermaninė.

Barcelona do tė zhvillojė edhe pesė ndeshje deri mė 31 dhjetor 2012, ashtu qė pritet qė Messi ta tejkalojė edhe rekordin e legjendės gjermane.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-12-12, 19:44   #433
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Messi: Ja pse jam lojtarė i mirėLionel Messi ka thėnė nė pėrvojėn e tij si futbollist, asnjėherė nuk ka shikuar se ēfarė thonė tė tjerėt pėr tė, por se ai gjithmonė ka qenė vetėkritik ndaj vetes duke vlerėsuar tė mirat dhe tė kqijat e tij.

”Mua kritikat as nuk mė bėjnė mė tė mirė, as mė tė keq. Unė jam njė vetėkritik ndaj vetes. Jam njė futbollist i mirė falė akademisė La Masia e cila mė zhvilloi mua shumė. Nė futboll luaj me lojtarė tė famshėm si Xavi e Iniesta. Nuk dua tė mė krahasojnė me askėnd, unė jam i nderuar qė personalisht kam arritur me gola legjenda si Pele, Maradona apo Mueller. Personalisht nuk ndjeku rekordet, karriera ime ėshtė e gjatė, mė intereson suksesi i skuadrės” deklaroi Messi.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-12-12, 19:46   #434
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

Barca e para, me 12 golashėnuesNė skuadrėn e Barcelonės kėtė edicion 12 lojtarė kanė shėnuar gola. Kjo statistikė e bėn tė parėn Barcelonėn pėr nga numri mė i madh i golashėnuesve kėtė edicion nė La Liga.

Lionel Messi ėshtė golashėnuesi mė i mirė nė La Liga me 21 gola, ndėrsa mbrojtėsi me mė sė shumti nė La Liga ėshtė Adriano me 5 gola. Me nga 5 gola janė edhe Fabregas e Villa.
__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LaCoStA : 03-12-12 nė 19:51
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-12-12, 19:50   #435
LaCoStA
Rяėmbyeя
 
Avatari i LaCoStA
 
Anėtarėsuar: 28-12-07
Vendndodhja: N'katun t'moēėm :P
Postime: 14,144
LaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėmLaCoStA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barcelona

A e dini kėtė fakt pėr Messin!?Tė gjithė ata qė nuk e dinė, qė tani le ta kuptojnė se Lionel Messi pas 14 javėsh nė La Liga ka mė shumė gola se 14 skuadra tjera.

Messi ka arritur 21 gola deri tani nė La Liga, bdėrsa kėtė shifėr se kanė arritur 14 skuadra tjera nė futbollin spanjoll.Messi ka mė shumė gola se Espanyol (13), Granada (11), Osasuna (12),Mallorca (14), Bilbao (19), Celta Vigo (16), Zaragoza (16), Sevilla (18), Valencia (18), Valladolid (18), Vallecano (18), Levante (16), Malaga (19), Getafe (17).

Messi ka gola ta barabarta me Real Sociedadin dhe La Korunjėn qė kanė shėnuar deri tani nga 21 gola.

Messi ka shenuar me shume gola se 62 skuadra ne 5 ligata me te forta ne Evrop[. Ato jane: 16 skuadra ne La Liga, 12 skuadra ne Serie A, 11 skuadra ne Premier Lige, 14 skuadra ne Ligen e Pare Franceze dhe 9 skuadra ne Budensliga.


__________________
Nėse e sheh dike pa buzėqeshje, jepja njė tėnden!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LaCoStA : 03-12-12 nė 19:51
LaCoStA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.