Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual. 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 14-10-09, 10:55   #29
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 14,223
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si do tė ju dukej

Sherbimet e huaja duke e pare se Rugova, dalngadal po bjen prej forme-

kan filluar ti qesin ne skenė disa persona shum te rrezikshem per kosoven, fat`keqesisht keta persona kan qelluar biznesmen jo rastesisht.

B.Pacolli eshte njeri prej tyre qellimi i te cilit eshte te futet ne politike!!!!
JO rastesisht ky zotri shkoi ne avganistan, per ta "shpetuar" Shqipe Hebibin -

dhe Shqipja shpetoi!! -(lojė teatrale kjo- me prapavija politike )


si shkak i intervenimit te B.Pacollit,-

Por, a ishte humanitet shkuarja e B.Pacollit ne Avganistan??? Jo! -

sepse ka prapavi politike!! te qind per qind-


Gazeta e ti "Lajmi" me e lira 20 cent


dhe shum e veqant nga gazatat e tjera -

ka nje te veqant jo veq nga dizajni saj por, edhe prapavia e saj-

eshte shum e veqant prej gazetave tjera qe botohen ne kosove...

Edhe TV personal qe do ta hape shum shpejt ne Kosovė, do te jet' kėshtu i veqant,
extra per popullin i cili shpesh mashtrohet pas dizajninmeve-

e jo ne cilesi!!!


( une, njeher i kam blerė nje pale kepucė me pordhim te nje shteti te ish BRSS-

se dhe pas nje kohe shum te shkurt u shkyen ` dhe filloj te hyn uji dhe qorapat shpesh me lageshin -

e normal edhe kembet pas tyre).

Me kete dua te them se edhe keto pordhimet e B.Pacollit e kan te njejten cilesi -

edhe pse dizajni i tyre eshte fantastik!!!


Kete qe po shkruaj une, nuk jam duke ja drejtuar B.Pacollit si person!!

por, me kete dua te them se jam duke shkruar kuder nje personi qe koken e ka ne Rusi etj.

Per te mos i dhėn rast askujt te me thot se kam anuar, shkruar me prapavi -

politike, -


nuk dua te zgjas me teper dhe nuk dua te permendi politikan shqiptarė nga kosova, qe kan nje bashkpunim te ngusht ne B.Pacollin.

Nganjher edhe vet pamja fizike e nje personi tė bėn ta kuptosh se kush mund te jet ai edhe fytyra e B.Pacollit,

eshte nje tregues i mire qe ne shikim te parė mundet secili njeri te kuptoj-

se kush mund te jete ai person-

e lere me ne qe e njohim edhe kur e shikojmė besoj se te gjithe e kuptojmė??

B.Pacollin -


politikanin e ardheshem te kosoves,

i cili me "humanizmin" e ti -


ne te ardhemen ndoshta do te fitoj simpatizues te mdhej ne kosove-


dhe do te kete nje elektorat te gjerė-

e sidomos kur dihet se ne kosovė, varfėria zė vendin e parė ne nivel europian -

dhe per B.Pacollin, nuk kushton shum nese per cdo fshat te kosoves, nderton nga 3 shtepi, 2 dhoma, banjo dhe kuzhinė,

dhe per kete besoj se do te gjejė edhe donatorė tė
tjere... por kush jan donatorėt e ksaj politike me prapavi ndoshta pansllave -
Kjo nuk do bėhet pse ne jemi kosovarė ose shqiptare,

por se jemi ne nje pozite gjeografike qe per fuqite e medha eshte "Thesarė nė fund tė detit".

-------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''''''
Tė dashur lexues -

nganjiher po gjej disa shkrime neper vende shkrime teper interesante-
duke mos u lodhur un qe te jap mendime rreth behgjet pacollit -
ket ashkrim e gjeta diku ne nje vendė te nji forumi-

te shkruar nga disa diskutues qe bisedonine diskutotnin jepnin mendime opinione rreth keti njeriu -

dhe vendosa ta postoj kėtu ne temen time sepse ky njeri behgjet pacolli esht sot per sot ne qender te vemendjes se shqiptarve shpejt doli ne skenė dhe shpejt u bė por po flitet s ene lojė ka hy paraja-
Un per vete si poet e njeri qytetarė i kosoves do te kisha knaqsi te veqant nese vertetė behgjet pacolli do te ishte njeri qe ben kthesa ne kosovė nese vertet kosova ben progres dhe ky njeri investon-
un do te knaqesha

nga knaqsia ne rast se atdheu im perparon nuk ka rendesi se kush e sjell perparimin -

POR KA SHUM NJERZ QE KAN REZERVA PER KET NJERI per behgjet pacollin


shum njerz ket njeri e mendojn ndryshe si te demshem per interesat kombtare dhe teper te rrezzikkshem se a do te del ky vertet i dobishem apo i dėmshėm per kosoven do ta shohim ne kohrat qe vijnė-
sa me perket mua personalisht un nuk kam mendim te mirė -
per behgjet pacollin por ka edhe shum tjerė qe po ashtu nuk kan mendim te mirė per ket njeri mbaj rezerva -

mbetet te shohim ne vazhdimsi se q do te na sjell e ardhmja
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:29.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.