Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
Emri
Fjalėkalimi
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-11-11, 20:43   #16
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

qe de sahana tu fluturu per hava:P
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-11-11, 21:42   #17
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Pasi deri tani nuk ka dy objekte te njejta, dy organizma te njejte ateher nuk ka dhe nuk do te kete njrez ne asnje vende te galaktikave apo te hapsirave tjera.
S ecili planete ka specifikat e veta andaj edhe gjallesat e tjera nese jan diku nuk ngjajn apo nuk do te ngjajn me ne , psh nese ne marim O, H dhe mbahemi ne jete me 106 ose me pake elemente pra elementet perberse te tokes alienet ndoshta mbahen ne jete me nje element tjeter sikurse eshte metani, urani apo heliumi, andaj edhe ndertimi i anijeve te tyre nese do te ishin do te ndertoheshin duke studiuar ne detale specifikat e tokes.
Mendimi ime eshte se UFO nese dikush thot se i ka pare ose jane per zhurnalistik senzacionale ose elemente eksperimentale te laboratoreve te teknikes se fshehte zbuluese.
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-11, 12:07   #18
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

***

Eshte shume interesante deklarata publike, e leshuar nga Ministria a Mbrotjes se Mbreterise se Bashkuar, ne te cilen thuhet:
"Nuk kanoset rreziku nga qeniet jashtetokesore".


Deklarate e shkurte kjo por nga e cila pjellin me mijera pyetje tjera.
Njera nder pyetjet me te shpeshta eshte:
Si mund ta dijme se nuk ka rrezik nga dicka, ekzistencen e se ciles e mohojme?
***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-11, 16:27   #19
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace Shiko postimin
***

Eshte shume interesante deklarata publike, e leshuar nga Ministria a Mbrotjes se Mbreterise se Bashkuar, ne te cilen thuhet:
"Nuk kanoset rreziku nga qeniet jashtetokesore".


Deklarate e shkurte kjo por nga e cila pjellin me mijera pyetje tjera.
Njera nder pyetjet me te shpeshta eshte:
Si mund ta dijme se nuk ka rrezik nga dicka, ekzistencen e se ciles e mohojme?
***
Ti me siguri po ben hajgare. Ndryshe s'ka si shpjegohet ky naivitet qe ke shkruar.

Jane dy tema totalisht te ndryshme:

1. Rreziku masiv i jetes se qytetareve.
2. Besimi i njerezve ne ekzistencen e arushave ose lopeve qe fluturojne, ose e jashtetokesoreve.

Cila eshte detyra e shtetit, sipas teje???

Me u shty me ty se a ekzistojne melaqet, xhebraili ringjallja... jashtetokesori, ose ajo lopa qe e ka pa dikush duke fluturuar, a?

Shteti ka obligim te merret me sigurine e qytetareve.
Nje person ose nje grup qytetaresh, fillojne te besojne dhe iu mbushet mendja qe ekzistojne jashtetokesoret, edhe ja nisin me kriju panike nga budallakia e tyre. Cohen ankohen te shteti, thojne jemi ne rrezik.

Shteti hulumton, sepse e ka obligim, edhe e konstaton qe ai rrezik qe ata po thojne, nuk ekziston. Rreziku.
Nuk ka asnje prove qe dikush real i ka kercenu.

Mirepo nuk ka te drejte shteti me te lendu ty besimin. Sepse dikush tutet prej Allahut e dikush tutet prej jashtetoksorve, dikush prej lopeve qe fluturojne.

E dikush tutet prej dreqit.
Cka me t'than shteti ty qe tutesh prej shejtanit? A me t'than: shejtani nuk ekziston?!

Shteti i drejte, nuk ka te drejte me te thane ty: mos beso ne ekzistencen e Allahut. Ose: Allahu nuk ekziston sepse nuk kemi prova as fakte.
Pike.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-11, 17:18   #20
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

***

Cka e ke me vend, me vend e ke...
...nese presupozojme qe ky "shteti" te jet prej babaneve (banana republike)...
...atehere hahet gogla per dushk
...sapuni per djathe (bile gelltitet pa u pertypur)
...bajga per torte...


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 16:21   #21
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

...

Sa te ban shelnja rrushe , qatehere vijn ufot !


.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Alima : 19-11-11 nė 16:21
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 16:35   #22
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Sa te ban shelnja rrushe , qatehere vijn ufot !


.

....hiq mos thuj Alima se nuk i dihet,
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 16:46   #23
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

kom pa une UFOn Japanect po i ndrejqshin ;0
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 16:49   #24
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

nime ju te fese se Allahut kurr nuk besoni ne sendet qe nuk i shihni
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 16:53   #25
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
nime ju te fese se Allahut kurr nuk besoni ne sendet qe nuk i shihni

....nime ti panta si i pa fe, a ke pa naj her qasi sene vene?
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 16:56   #26
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin
....nime ti panta si i pa fe, a ke pa naj her qasi sene vene?
...

veē kur eshte i pit !


..... mire e ke Hajro , kurr si dihet ... edhe shlnja ban rrushe , bane ! ēka s ban

.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 16:59   #27
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
nime ju te fese se Allahut kurr nuk besoni ne sendet qe nuk i shihni
Po ti as Allahun nuk ki pa e nuk beson
pa i parė UFO'n ku don mi besu .

ti mos u bazo filmave vizatimor :D
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 17:01   #28
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

veē kur eshte i pit !


..... mire e ke Hajro , kurr si dihet ... edhe shlnja ban rrushe , bane ! ēka s ban

.


....me sa di une feja nuk i mohon, mandej ka shume njerez ne bote qe thone i kan pa e besa ka edhe te atille qe pretendoin qe mbajn lidhje me ta, mos ti permendim videot dhe filmat qe egzistoin, prandaj

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajra : 19-11-11 nė 17:02
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 17:02   #29
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

veē kur eshte i pit !


..... mire e ke Hajro , kurr si dihet ... edhe shlnja ban rrushe , bane ! ēka s ban

.
Alima , ti vazhdimisht nalt po kqyr
mos po e sheh bre naj UFO ??

t'japesh muzhden Pantes se paska ;D
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 17:02   #30
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin
....me sa di une feja nuk i mohon, mandej ka shume njerez ne bote qe thone i kan pa e besa ka edhe te atille qe pretendoin qe mbajn lidhje me ta, mos ti permendim videot dhe filmat qe egzistoin, prandaj
...

jo, jo ... gabim je !


montazha jane !


.


Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.