Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
Emri
Fjalėkalimi
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-11-11, 17:05   #31
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

jo, jo ... gabim je !


montazha jane !


.

....nuk e di, ndoshta edhe gabim jame por me duket nje teme interesante,
  Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-11-11, 17:06   #32
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

une, si fmi, ne liber fetar musliman kam lexuar: Cka thote feja islame per jashtetokesoret?

dhe, aq sa me kujtohet, shpjegimet kane qene te formes:

... ne shume lehte besojme e lexojme per ekzistencen e melaqeve engjujve e te exhineve. Pse po ju doket katastrofe me ju besu edhe jashtetokesoreve qe ekzistojne?
A po doni me than qe melaqet qenkan tokesore? Jashtetokesore jane

pa he, hajde hallime tash jargavitu pak qysh ja ki zanate
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 17:09   #33
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
une, si fmi, ne liber fetar musliman kam lexuar: Cka thote feja islame per jashtetokesoret?

dhe, aq sa me kujtohet, shpjegimet kane qene te formes:

... ne shume lehte besojme e lexojme per ekzistencen e melaqeve engjujve e te exhineve. Pse po ju doket katastrofe me ju besu edhe jashtetokesoreve qe ekzistojne?
A po doni me than qe melaqet qenkan tokesore? Jashtetokesore jane

pa he, hajde hallime tash jargavitu pak qysh ja ki zanate
...

ncuk !


nuk e meriton !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 17:26   #34
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Ku ajo nafakė me pas UFO , i kisha lidhė biznisin me ta linijėn ajrora ma sahana me bart njerėz Tokė - Planet , Planet-Tokė Tokė -Planet me biletė jokthyse ;))
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 17:27   #35
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Ku ajo nafakė me pas UFO , i kisha lidhė biznisin me ta linijėn ajrora ma sahana me bart njerėz Tokė - Planet , Planet-Tokė Tokė -Planet me biletė jokthyse ;))

...

ke ashtu ?


veē drejt trego ...


per cilin planet i kishe orientu


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-11, 17:30   #36
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

deri ku qon sahani i tyne :)
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-11, 12:37   #37
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

***

Ju qe po e dini aq sakte dhe po jeni aq te sigurte se nuk ka...
...a keni lexuar apo studjuar me gjeresisht rreth ketij fenomeni?


Me siguri se jo.


Cili nga ju i ka lexuar ndonjerin nga keta libra?


http://www.amazon.de/s/?ie=UTF8&keywords=george+adamski&tag=googhydr08-21&index=aps&hvadid=7884512965&ref=pd_sl_5ccapssvg d_bhttp://www.amazon.de/Gathering-Forces-Light-ebook/dp/B004US4J32/ref=sr_1_sc_1?ie=UTF8&qid=1321788589&sr=8-1-spell
Asnjeri.


Prej nga, atehere po dini aq teper shume?
Po te kishit lexuar, te ishit marre me gjeresisht (studjuar) me libra sic jane keta...
...me e paktja do te kishte qene nje "ndoshta". Ndoshta ka, ndoshta s'ka...
...por une (s')dua te besoj...
***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-11, 12:52   #38
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

...

... edhe Salamun Ruzhdia ka botu libra !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-11, 13:17   #39
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Angry Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

... edhe Salamun Ruzhdia ka botu libra !


.

Me mire eshte mos me fole, por s'po mund te permbahem dot pa ta thene ne sy:


Me kete koment, me nder me thane, e ke dhi, oj Alime. me ka krejt bile.
Sikur te kisha qene ne vend tendin isha mbylle ne shtepi nja dy-tri jave...
...deri sa te dale marrja...


....e dheut.


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-11, 13:28   #40
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace Shiko postimin
Me mire eshte mos me fole, por s'po mund te permbahem dot pa ta thene ne sy:


Me kete koment, me nder me thane, e ke dhi, oj Alime. me ka krejt bile.
Sikur te kisha qene ne vend tendin isha mbylle ne shtepi nja dy-tri jave...
...deri sa te dale marrja...


....e dheut.


***
...

S'u ba nami ! .... edhe une ndoihere , pase parasysh tjeret !


Jo , sun rri mbrenda aq gjate !


....ufot jane pjese e planit te tyre !

pamvaresisht kesaj shkrese plot ofendime nga ana yte , une te pershendes perzemersisht ,
Alima !

ps. me salamonin e ruzhdis , aludova ne ate , se jo ēdo liber duhet lexu/besu ...


Te gjithe filozofet ne histori , jane te shpallur per te ēmendur ende sa ishin gjalle , ...perderisa filozofit e tyre ende percillen , mjerisht !


.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Alima : 20-11-11 nė 13:29
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-11, 15:29   #41
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

A u fyet mjaft, ne baze fetare, te UFO-t ?

Nese jo hajt fyene njeri tjetrin edhe pak e ti pastrojme keto shkrime nje here e pergjithmone !
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-11, 15:43   #42
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin
....me sa di une feja nuk i mohon, mandej ka shume njerez ne bote qe thone i kan pa e besa ka edhe te atille qe pretendoin qe mbajn lidhje me ta, mos ti permendim videot dhe filmat qe egzistoin, prandaj
Feja nuk flet per alienet, por nje Zot e din se cfar fshihet ne toke dhe ne qiej (univers).

Jan ca fenomene qe si takojn natyres njerzore sic jan crop circles, disa nga bashkbesimtaret jan akorduar qe keto fenomene i takojn xhinneve, apo edhe shkences njerzore,... po disi s'po arrij te pajtohem. Po presim me kohen,.. ndoshta keto 20 vitet e ardhshme do t'na zbulojn dicka, dhe gjithesesi qe do t'na zbulojn dicka !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-11, 15:46   #43
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: UFO-te..po- jo?

besone nje prralle i besone gjitha prrallav
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-11, 09:59   #44
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Feja nuk flet per alienet, por nje Zot e din se cfar fshihet ne toke dhe ne qiej (univers).

Jan ca fenomene qe si takojn natyres njerzore sic jan crop circles, disa nga bashkbesimtaret jan akorduar qe keto fenomene i takojn xhinneve, apo edhe shkences njerzore,... po disi s'po arrij te pajtohem. Po presim me kohen,.. ndoshta keto 20 vitet e ardhshme do t'na zbulojn dicka, dhe gjithesesi qe do t'na zbulojn dicka !

......siq ka fillu te flitet me te madhe per keto fenomene eshte e mundur qe edhe me heret do te dime diqka vendimtare per keto. Nuk kam lexu libra ne lidhje me UFO-te por kam pershtypjen qe, ose do te jene nje arme perfekte e jahudive, ose jane nje krijes tjeter nga diku tjeter por nuk dyshoi qe egzistoin.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajra : 21-11-11 nė 10:00
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-11, 12:56   #45
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin
......siq ka fillu te flitet me te madhe per keto fenomene eshte e mundur qe edhe me heret do te dime diqka vendimtare per keto. Nuk kam lexu libra ne lidhje me UFO-te por kam pershtypjen qe, ose do te jene nje arme perfekte e jahudive, ose jane nje krijes tjeter nga diku tjeter por nuk dyshoi qe egzistoin.

...

Ajo e para ! ... arme mbes skeptike ,.... manipulim i ndyer ( si ēdohere ) , gjithesesi !
.Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Alima : 21-11-11 nė 13:00
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:19.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.