Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
Emri
Fjalėkalimi
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-12-11, 20:52   #61
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

UFO nė kamionin e ushtrisė

Skenat qė banorėt e Missourit i kanė parė mė 13 dhjetor me siguri do t’iu mbesin gjatė nė kujtesė.
Nė rrugėt e qytetit, nė mbrėmje, njė kamion ushtarak amerikan ėshtė parė duke bartur njė objekt misterioz, pėrkatėsisht njė pjatė fluturuese tė paidentifikuar.
Rreth kamionit qė barte kėtė objekt ishin forca tė mėdha policore qė e pėrcillnin.__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-12-11, 14:21   #62
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-11, 18:10   #63
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Wink Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin

...

eh !

.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 08:36   #64
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Njė top metalik ėshtė zbuluar nė shkretirėn e Namibisė , mendohet se objekti ka ra nga hapsira sepse para se tė zbulohej ditė mė parė nga banorėt vendas ishte dėgjaur njė shperthim i fuqishėm.
Ky top eshte i rende 6 kg dhe me diameter 35 cm, supozimet jan se mjeti metalik munde te kete rene nga ndonje mjet fluturues hapsinore.


Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 23-12-11 nė 08:45
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-12, 12:21   #65
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: UFO-te..po- jo?

Mister: Shfaqet plani i cili parashikon shkatėrrimin e botės!

Pėrbėn njė nga fenomenet mė tė pa shpjegueshme tė kohėve moderne e cila shfaqet nėpėr arat e mbjella me drithėra, siē gruri, misri etj. Sa herė qė ajo shfaqet befason dhe surprizon gjithkėnd, si fermerėt tė cilėt nuk mund ta konceptojnė atė, por flasin pėr tė gjithė nostalgji, edhe pse ajo u ngjallė frikė e ‘tmerr’ po ashtu edhe shkencėtarėve tė cilėt edhe pse fenomeni ka shumė vite qė shfaqet spontanisht nuk kanė arritur tė zgjidhin misterin e tij. Nuk mund tė gjejnė njė shpjegim logjik pėr formėn e ndėrlikuar tė skicės qė paraqesin ato, si, kush dhe pse!
Nė Britaninė e Madhe, fenomeni i skicave mbi tė mbjella, ėshtė shumė i theksuar, por shfaqja e njė skice tė tillė nė zonėn e Ntevaizis pranė Wilton, shqetėsoi gjithkėnd! Pasi kėtė herė, skica ishte e njė dimensioni tė madh dhe sigurisht pėrcjell njė mesazh qė nuk mund tė deshifrohet!
Plani i skicės mbi tė mbjellat, pra kuptimi i saj, sipas shumė specialistėve dhe studiuesve tė cilėt shquhen pėr analizimin dhe kuptimin e mesazheve qė mund tė pėrcjellin kėto skica, shprehen tė shqetėsuar pėr tė. Pasi, ai paralajmėron dhe jep kushtrimin pėr njė fatkeqėsi e cila rrezikon tė ardhmen e gjithė njerėzimit, sepse nė tė pasqyrohet njė Feniks/Phoenix i cili del/shfaqet tėrėsisht nga hiri!
Gjatėsia e skicės nė fjalė, arrin nė 122 metra, sipėrfaqe kjo e cila ka habitur gjithkėnd. Ajo shtrihet gjerė e gjatė dhe shfaqet ashtu siē edhe mesazhi i saj, qė sipas studiuesve parashikon dhe i paraprinė njė kataklizmi qė ka gjasa mund tė ndodhė mė 21-dhjetor tė 2012-ės, njė datė e cila kombinon me fundin e kalendarit tė qytetėrimit Maya, ku sipas tij, atėherė besohet se do tė vijė Armagedon-i.

“Feniksi ėshtė njė krijesė mitike qė simbolizon rigjenerimin dhe lindjen e njė epoke tė re pėr shumė kultura tė ndryshme nė mbarė botėn”, shpjegon studiuesja dhe profesoresha e fenomeneve tė rralla Karen Alexander, duke shtuar se tė gjithė ata tė cilėt merren me studimin e fenomeneve dhe dukurive tė skicave nė tė mbjella, besojnė se tė gjitha ato i referohen 21-dhjetorit tė 2012-ės.
Sigurisht dhe pėr gjithēka qė do pasojė!

__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-12, 15:45   #66
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Incidenti Roswell - A fshehu ushtria e Shteteve te Bashkuara trupat e alieneve?


Roswell eshte nje vend i njohur jo vetem ne Amerike, por me ate cfare supozohet se ka ndodhur atje, eshte tashme prej shume vitesh i njohur ne te gjithe boten.

Nje seri ndodhish shume te diskutuara akoma edhe ne ditet e sotme, te disa ngjarjeve qe kane ndodhur ne Roswell, ne New Mexico ne vitin 1947, e kane bere kete vend, te famshem sidomos ne qarqet e personave te interesuar per ufologji.

Sipas te dhenave ne vitin 1947 ne Roswell ushtria e Shteteve te Bashkuara kane mbledhur mbetjet e nje anije kozmike jo tokesore se bashku me "personat" e gjendur ne ate anije dhe me pas ata mbuluan gjithcka.

Edhe sot e kesaj dite kjo ngjarje mbetet nje prej teorive te konspiracionit me te njohura ne te gjithe boten, referencat e te cilave gjenden edhe neper libra te shumte, media dhe filma.

Gjithcka nisi kur njerez te ndryshem raportuan qe kishin degjuar nje shperthim nje nate. Me pas ata kishin gjetur copera te ndryshme te shperndara gjithandej neper disa fusha atje afer. Ne fakt, disa prej materialeve qe u mblodhen, dhe nga pershkrimi qe iu be rezultuan te ishin "si uje" dhe qe kur hidheshin ne nje siperfaqe te forte, materiali metalik shperndahej si te ishte i lengshem.

Ushtria nxorri versionin e saj ku thoshte qe ajo qe ishte perplasur ishte nje balone me ajer e kohes, por tashme ishte shume vone, pasi lajmi qe dicka tjeter me e cuditshme ishte perplasur, ishte bere i njohur.

Banoret e vendit, qe kishin qene deshmitare te materialit te cuditshem u kercenuan nga ushtria qe te mos tregonin se cfare kishin pare. Infermieret qe punonin ne spitalin e zones raportuan edhe gjera me te cuditshme. Shume prej tyre deklaruan qe kishin pare ushtrine qe te zaptonte nje pjese te nderteses. Nje infermiere qe ishte lejuar te hynte ne ate zone te spitalit, kishte pare ato cfare ajo i pershkroi si "njerez te vegjel" - trupa te vegjel humanoide qe ishin duke u ekzaminuar nga personeli mjekesor.

Ka patur raportime te ndryshme madje qe njeri prej krijesave humanoide ishte akoma gjalle dhe qe vinte verdalle.

Infermieret qe punonin prane asaj zone me vone deklaruan qe kishin qene te semura per nje kohe te gjate me pas per shkak te eres toksike qe ishte atje.

Nuk kaloi shume kohe dhe trupat e cditshem u levizen nga spitali dhe u derguan ne nje vend tjeter te panjohur. Incidenti Roswell po behej nje prej mbulimeve me te medha ne histori.

Nje ushtar i dale ne pension ka deklaruar qe ai u dergua ne vendin ku ndodhi perpasja ne kohen e incidentit. Ai deklaroi se kishte pare nje anije kozmike metalike ne nje faqe kodre dhe disa trupa te cuditshem te shperndare prane vendit te perplasjes.

Ai raportoi qe brenda anijes kishte komanda te cuditshme dhe simbole te cuditshme te gdhendura ne metal si edhe trupa te tere qe ishin jashte anijes si rezultat i perplasjes.

Kohet e fundit eshte nxjerre nje video qe pretendon se tregon autopsite e bera ne vitin 1947 mbi njerin prej trupave te alieneve, por megjithate besohet se kjo video eshte nje mashtrim.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-12, 15:54   #67
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Egzistojne dhe video ku disa penzionist te zones 51, thon se ata i kan zen te gjall, dhe mbahen peng nga amerikanet.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-12, 19:49   #68
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-12, 22:56   #69
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Kirurgu Qė Heq Implante Alienėsh Nga Trupat E Njerėzve


Kirurgu i famshėm Dr. Roger Leir dha njė leksion rreth zbulimeve tė tij mė tė fundit, pasi ai hoqi 16 implante misterioze nga pacient tė ndryshėm. Me ndihmėn e shumė fizikanėve bėrthamor dhe shkencėtarėve tė tjerė, Leir ka tashmė njė konceptim mė tė mirė tė mėnyrės se si kėto implante janė krijuar, pėrbėrjen, qėllimet dhe origjinėn e tyre.
Qė nė fillim, pacientėt e tij nuk e dinin se ata ishin bartės tė implanteve tė ndryshme (jashtėtokėsore) e tė ēuditshme, si dhe nė trupin e tyre nuk ekzistonte ndonjė shenjė e cila do tė vėrtetonte instalimin e tyre, por pacientėt nė periudha tė ndryshme kohe vuanin nga dhimbe tė forta tė papėrcaktuar se nga shkaktoheshin, si dhe pacientėt zbulonin krejt rastėsish kėto implante falė grafive qė ata bėnin pėr arsye tė ndryshme.
Edhe pse kirurgu ėshtė kritikuar sė tepėrmi dhe ironia ka rėnduar mbi tė nga shumė skeptik dhe kundėrshtar, mbetet tė theksohet se studimi i tij, pra i Dr, Leir dhe ekipit qė aji drejton, ėshtė marrė nė konsideratė dhe po “skanohet” nga Laboratori Kombėtar i Los Alamos, nga Instituti Teknik i New Mexiko, nga Universiteti i Torontos, Kanada, si dhe nga Universiteti i York-ut, e shumė tė tjerė.
Kirurgu Leir, mbron fuqishėm studimin e tij tė pėrfunduar nė grup duke bashkėpunuar me shumė koleg tė tjerė dhe analizuar dhe certifikuar gjetjet e tyre nė mėnyrė shkencore.
E veēanta e kėsaj historie ėshtė se kirurgu Leir, nuk i ndjek apo kėrkon pacientėt, por ata vetė shkojnė tek ai. Gjithashtu Leir, ėshtė shumė i kujdesshėm nė zgjedhjen e pacientėve tė tij, ai i merė ata nė konsideratė pasi pacientėt t’i jenė nėnshtruar njė kontrolli tė saktė dhe tė kenė ndjekur proceduar e nevojshme e qė parashikohen me ligj.
Nė leksionin e tij tė fundit, Leir, filloi tė shpjegojė rastin e 15-tė tė ndėrhyrjes kirurgjikale tė tij, me pacientin John Smith. Pasi kėto sende tė zbuluara janė tė dimensioneve shumė tė vogla. Leir, fillimisht pacientėve u bėnė Grafi, e mė pas i kalon ata nė Skanerė, pėr tė diktuar sa mė mirė vendndodhjen e sakėt tė tyre para se tė operohen.
Nė kundėrshtim me shumė mjek kirurgė tė tjerė, tė rrjetit PRO/HMO, Leir, pas konfirmimit, shkonte vetė tek pacientėt e tij duke i vizituar ata nė shtėpi, jo pėr gjendjen shėndetėsore tė tyre, pasi shėndetin e tyre ai e kontrollonte nė klinik ose nė spital, por pėr tė studiuar ambientet ku ata jetonin -muret, oborrin dhe gjithēka nė qė kishte nė shtėpi e rreth saj. Dr. Leir, zbuloi aty shumė gjėra interesante, si anomali magnetike nė materiale organike jo-pėrēues. Pėr shembull, lugė tė drunjtė dhe pemėt pėrreth tregonin nivele tė larta magneti nė matjet qė kryheshin. Duke pėrdorur njė dritė tė zezė, Leir dhe ekipi i tij, zbuluan shenja gishtash tė cilat shkėlqenin si fosfori nė muret e shtėpive.Menjėherė Leir dhe ekipi i tij, filluan tė heqin sendet aliene nga trupat e njerėzve. Kėto sende ishin tė ngjashme me ato tė cilat po i njėjti ekip i kishte hequr edhe nga pacientė paraardhės.
Kėto sende gjenden tė ngulitur nė tufat e ndjeshmėrisė sė nervave dhe nuk ka reagim nga imuniteti trupor ndaj tyre (infeksion), nė kundėrshtim me ēka ndodh kur trupi refuzon njė send tė jashtėm (jo trupor).
Gjithashtu janė diktuar dhe transmetohen radiovalė nga kėto sende nė frekuencat 14.749 mhz dhe 17.689 ghz. Kur sendi hiqet nga trupi i pacientit, ai vendoset menjėherė nė njė vazo e cila pėrmban tė njėjtin grup gjaku me atė tė pacientit, nėse ky send do tė vendosej nė njė vazo me alkool si ēdo organ tjetėr trupor kur i hiqet njė pacienti, ai do tė zhdukej.
Pacienti i 16-tė i operuar nga Leir dhe ekipi i tij ishte Ron Noel. Ron-i beson se mund tė jetė rrėmbyer nga jashtėtokėsorėt gjatė kohės qė kishte shkuar pėr kamping, kur ishte 10-vjeē. Kua i vizituar me aparatura me info tė kuq, ekipi i Leir, u shkua kur pa njė tatuazh fosforik drejtkėndor nė formė V nė lėkurėn e Ron. Ekipi vizitoi me shumė kujdes implanitin qė hoqi nga Ron, ata konsiderojnė se ajo i ngjanė nano-tubave tė karbonit.
Nano-tubai/t i karbonit, ėshtė materiali mė i fuqishėm i njohur dhe mund tė pėrdoret pėr si material thurės e ndėrtues nė elektronikė. Materiali i cili pėrbėn kėto sende tė implantuara, ka tendencė se mund tė jenė gjurmė tė ngjashme ato tė materialit pėrbėrės tė meteoritėve. Materiet pėrfshijnė dhe pėrbėhen nga galium, germanium, paladium, itrium, rodium dhe izotope tė rralla.
Para se implanti tė hiqej, ai gjithashtu transmetonte radiovalė.
Ndėrkohė qė u hoq, sendi nuk mund tė pritej kurrsesi me ēdo lloj vegle apo organ mjekėsor. Por, ai mund tė pritej vetėm me anė tė njė laseri tė fuqishėm.
Materiali i cili pėrbėn sendin/objektin ka aftėsi antibakteriale, pasi pėrmban acid lauric, i cili mund tė ndihmojė pėr tė shmangur reagime imunologjive nė objektin dhe kontaminim.
Sipas materialeve dhe izotopeve, Fizikani Bėrthamor Robert Koontz, beson se ata tė cilėt kanė bėrė kėto implantime mund tė jenė mbi 80 milionė vjet para qytetėrimit tonė dhe ndoshta nė njė distancė 300,000 vjet drite larg.
Gjatė seancės pyetje pėrgjigje, Roger iu referua njė rasti qė ndodhi nė Brazil, ku mjek kirurgė operuan kėmbėn e thyer tė njė jashtėtokėsori. Jashtėtokėsori tha se ndjehet keq pėr ne. Ai shpjegojė se arsyeja ėshtė se ne njerėzit, jemi tė shkėputur nga vetvetja jonė shpirtėrore.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-12, 23:36   #70
Virti
 
Avatari i Virti
 
Anėtarėsuar: 13-05-06
Postime: 13,621
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

jo !
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-03-12, 09:21   #71
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Interesant a, mbi 97% te lajmeve me UFO perhapen nga Usa, tash per mendimin tim keta "Jashtetoksoret" ishin "aliens" te interesit, vec mas dollarit po vrapojshin.

......... po ma merr mendja qe s'ka keshtu qe nuk pres Supriza ne te ardhmen apo tashmen!
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-03-12, 10:59   #72
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

http://www.botasot.info/img/ufo-n.jpg

Copa tė njė UFO-je gjigante, tė rrėzuar, filmohen nė Siberi
Njė objekt gjigant nė formė kupole u rrėzua nė Otradnesky, Siberi. Objekti u sekuestrua nga autoritetet ruse dhe u hap njė hetim pėr tė kuptuar se ēfarė ėshtė.
Nė pėrshtypje tė parė objekti duket si njė disk fluturues, dhe pasi u bashkėngjit nė njė rimorkio u transportua pėr nė fshatin mė tė afėrt, ku qėndroi pėr disa orė para se tė konfiskohej nga policia ruse.
Agjencia Ruse e Hapėsirė, sikurse raporton noa.al, ka njoftuar se objekti misterioz nuk ėshtė njė eksperiment dhe nuk ėshtė nė asnjė mėnyrė i lidhur me teknologjinė nė Tokės. Nga analizat e para duket se struktura e objektit ėshtė bėrė nga njė material super i fortė titani. Sipas policisė, objekti u sekuestrua pasi duhej tė pėrcaktohej nėse pėrbėnte rrezik pėr popullsinė.
Shkencėtarėt nuk gjetėn asnjė nivel radioaktiviteti dhe kėshtu pėr momentin objekti ėshtė i sigurt.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-03-12, 13:05   #73
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

http://www.youtube.com/watch?v=7RW-w...endscreen&NR=1
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-12, 19:23   #74
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-12, 11:56   #75
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.