Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumitPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-05-04, 19:22   #1
mickoja
 
Avatari i mickoja
 
Anėtarėsuar: 04-02-04
Vendndodhja: jetoj mas kodrave!!!
Postime: 1,486
mickoja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Sa i besoni magjisč?

Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes


__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-05-04, 20:21   #2
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mickoja ka kohe qe kam menduar ta hap kete teme por ja qe gjithnje e harroja.
Kam ndegjuar ( e besa edhe kam pare njerez qe kane besuar se ndaj tyre eshte bere magji) se magjija egziston, por nuk e besoj.
Mendoj se perveq Zotit qe na ka krijuar e qe mund te ndikoj ne fatet tona, as nje njeri nuk mundet te komandoje mbi qeniet tona. Po te kishte njeriu aq pushtet sa qe mendohet ne kete rast per te bere magji ateher cfare kuptimi do te kishte besimi ne Zot.
Une mendoj se eshte ne pyetje dobesia qe ekziston te cdo njeri. Tek disa kjo dobesi paraqitet ne formen e kompleksit se dikush i ka bere diqka.
Edhe mjekesia edhe religjioni e thot se komplekset nuk sherohen. Kjo per mua eshte Magjia apo sehiri.
Me nderime Murgesha.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-04, 20:57   #3
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

nuk i besoj magjis po i rri larg.
ne shekujve te shekujve njerezit kan pasur frik gjithmon nga e panjohura dhe kjo eshte nje e panjohur qe nuk ka pasur asnjeher zgjidhje dhe njerezit e kan gjithmon frike edhe pse nuk besojne.

HEJ ME FALNI TE NDERUARA PO ME DUKET QE NJE TEME TE TILL E KAM LEXUAR NE NJE POSTIM PO SME VJE NE MENDJE KU?
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-04, 12:31   #4
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje.Une nuk i besoj.Nese egziston ,let ma mbushe kuleten me para.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-04, 12:46   #5
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Sa i besoni magjisč?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes
Nuk i besoj hiē! e besa edhe ēuditem me njerėzit kur bisedojnė pėr magji e sehire tė ndryshme... pėr mendimin tim haluciunacion hesap, ėshtė puna e tyre :lol: :lol: por pėr ēdo eventualitet hajmalinė e mbajė pėrherė me vehte :lol: :lol: :lol:

tani seriozisht e kam, nuk u besoj magjive!
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-04, 12:48   #6
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Sa i besoni magjisč?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes
Nuk i besoj hiē! e besa edhe ēuditem me njerėzit kur bisedojnė pėr magji e sehire tė ndryshme... pėr mendimin tim haluciunacion hesap, ėshtė puna e tyre :lol: :lol: por pėr ēdo eventualitet hajmalinė e mbajė pėrherė me vehte :lol: :lol: :lol:

tani seriozisht e kam, nuk u besoj magjive!
Ah more Gentian, me ba e me ta ngjtie magjite ndryshe kishit fol
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-04, 12:55   #7
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Sa i besoni magjisč?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes
Nuk i besoj hiē! e besa edhe ēuditem me njerėzit kur bisedojnė pėr magji e sehire tė ndryshme... pėr mendimin tim haluciunacion hesap, ėshtė puna e tyre :lol: :lol: por pėr ēdo eventualitet hajmalinė e mbajė pėrherė me vehte :lol: :lol: :lol:

tani seriozisht e kam, nuk u besoj magjive!
Ah more Gentian, me ba e me ta ngjtie magjite ndryshe kishit fol
po thua Murgesha a ?! :roll: :roll: nuk e dij, por mos me ta marrė mendja me punėn e magjisė, sė paku mua nuk mė ėshtė e njohur puna e tyre!!!
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-04, 17:27   #8
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Re: Sa i besoni magjisč?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes
Inxhja Mickoj Magjia egziston por une nuk i besoje
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-04, 22:01   #9
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Mickoja, me fal qe nuk i besoj magjis, per ate as nuk ekziston :?
Qka esht bre :lol: :lol:
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-04, 22:14   #10
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim t

kurr nuk merrem me keto pun,dhe as qe ju besoi ketyre magjive :lol:
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-04, 22:20   #11
livoreka bicio
 
Anėtarėsuar: 23-07-04
Vendndodhja: (itali)
Postime: 2,086
livoreka bicio e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek livoreka bicio
Gabim

NUK I BESOJE ASPAK MAGJIJAVE,DHE NUK MENDOJE QE EGZISTOJNE,POR JANE VETEM FJALE.
__________________
Njč fjal čshtč shumč, njčqind janč pak.....!
livoreka bicio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-04, 00:53   #12
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Aspak
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-04, 09:23   #13
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Hiq valla nuk i besoj magjise edhe se di qe ekzistojn :roll:
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-04, 10:59   #14
Engjellushja
 
Anėtarėsuar: 10-06-04
Postime: 398
Engjellushja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Sa i besoni magjisč?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes

Nj skjarim : Magjija esht fjala e dyt e Dreqit ! Por thojn ka dhe t zez dhe t bardh.Keshtu c t dyjat jan t kqija, nga ana e Zotit dhe aj/ajo c e perdor, ben Gabimin m t madh c existon !! Magjija esht nj gj c mundet njeriu me Interpretu me fjlen : T kqijat e njeriu c gjinden n shpirt, kur t perdor magjijen dalin nj dit n Drit ! D.m.th: kur esht nj njeri me t gjitha t mira, "me zemer t mir dhe shpirt t mir, asgj smundet me i ndodh nese dikush mundohet me i be nj t keqe me Magji, keshtu c magjia n Zemer dhe n Sy shkon, dhe qendrimi i saj esht vetem per 4 jave ! Nj muaj, e me bo me ndodh kjo n majin e shenjet "sivijetit esht haram, dhe nese ben e shkel simbolet e All-llahut, por me qen dhe nj hogj dhe at e ka me kap denimi, pervec nese esht i sulmuar vet. Magjia ndikon n tru"sy dhe n zemer, perpos sundimit t vetvetes asgj sdot ndodh, por nese e ke qendrimin e fort dhe mendjen t bardh atehere sdot ju ndodh asgj, ps c i kthehet atij i/e cila ka perdorur.... km lexuar shum dhe kam ber analiza t shumta per ta gjetur t verteteten, d.m.th Besimi n t keqen dhe n magjija ju vyen per me ndjeh magjin apo t ndikoj n ju, keshtu c mos i besoni t keqes, atehere ska mundsi t perjetoni nj gj t till, sepse magji esht vetem nj fjal e keqe dhe e mbrapsht, por edhe nese i thuaniu nj Femis, beni keq dhe shko n Rrug t mbrapsht, ateher e dhe kjo fjal dot ndikon n zemeren e femiut, hiq pa magji, d.m.th: Ska magji por vetem e keqja, kur njeriu sesht i Rritur dhe mendjeleht, atehere aj/ajo e interpreton vetem t keqen, p.sh. ka ardh nj grua si mysafir dhe mka then: Qika dhe Djali, sjan Rahat, dalin neper disko, e pin Rakin, demtojn vehten, dhe ka shku tek hoxha me sheru djalin, pastaj djali mbas 4 viteetve esht ndryshuar, dhe ajo i Falenderoj hoxhes, une kur kam degjuar kam kesh, sepse nese magia exsiston met vertet atehere ka duft meniher mbas nj ore me kthy djalin e jo mbas 4 vitetve, sigurisht c koha e ka ndryshu djalin se me 26 vjet si ka pas ato deshira porr ka asht me kriju Familje, e ktu sesht hoxha c ia beri t miren, por menquria i tij e ka sjell n Rrug t drejt, sepse i ka pa t gjitha gabimet dhe e ka marr malli per ato gjera t mira dhe Diziplina ashtu-keshtu vjen me kohe...por nese njeriu Gabon dhe nuk e kthen nganjeher koken mbrapra me pa se cka ben, atehere as e mira magji e as e keqja smundet me ndru se femiun mundet dikush me mashtru, por t Rriturin jo, keshtu c vetem mvaret nga Menquria jote, sa din dhe a e din t verteten sepse pasuria e shpirtit dhe Paqnia e Zemres tende, ta tregojn Rrugen e vertet dhe t verteten pergjithsi cfr deshiron me dit! MAgia e mir esht: T gjithat e mira c existon e deri te fjala e mir dhe veprimi i but ! kurse e keqja esht: T gjithat t kqijat c exsitojn, deri te fjala e keqe dhe veprimet e egrra, dhe hiq pa ato gjeste t shtrigave si thojn mundesh mi ber dikusjt magji dhe gjdo njeri ka n vete, si magjin t mir dhe si t keqe, por ,mos harroni, magjija esht vetem nj FJLA "E keqe dhe e MIR !? Kuptoni se cfar dua t them ???

Ju pershendes me Respekt

P.S: une pervete nuk besoj n Hex. hex por besoj n t miren dhe t keqen, d.m.th. Kur bej mir mkthehet mir kur bej keq m kthehet keq, e shumica mendojn ajo gj esht Magji !
__________________
Do te fleni shum Rahat
Dhe nese jan minuta apo me sahat
Rahjen e zemrės do ta keni normale
Nėqoftėse jeni t“Sinqert dhe mbaheni pėr fjale..
Engjellushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-04, 11:19   #15
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Sa i besoni magjisč?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes
Cfar eshte ajo magji-ato qe bejne pune te liga e kan menduar magjin per te i ikur pergjegjsise morale.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.