Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 31-10-04, 12:57   #1
galqe
 
Anėtarėsuar: 26-10-04
Vendndodhja: VITI
Postime: 4
galqe e ka pezulluar reputacionin
Gabim Kush do te behete kampion i kosoves ne futboll?

Kampionati i 61 i futbollit kosovar eshte bere mjaft entuziazm se kush do te behet kampion?

sipas mendimit tim per titull do te luftojne Besa dhe Drita e Drita do te jete kampion?


E sipas jush kush do te jete kampion dhe cka duhet qe te behet qe te ndrrohet kjo pozite e palakmuar e futbollit shqipetar?


galqe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-12-04, 22:06   #2
blusky
 
Avatari i blusky
 
Anėtarėsuar: 11-08-04
Vendndodhja: diku po
Postime: 284
blusky e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek blusky
Gabim

Besa
__________________
There is no easy way to freedom...
blusky Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-04-05, 20:45   #3
g
 
Anėtarėsuar: 16-04-05
Vendndodhja: www.K-H-B.net
Postime: 5
g e ka pezulluar reputacionin
Gabim dihet

dihet se Besa de esh ma e forta e drita ska lidhje :lol:
__________________
[url]www.K-H-B.net[/url] Ju Lutem Regjistrohuni Kemi Nevoj Per Ju !
g Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-04-05, 09:15   #4
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

spo di qka me thon se spo e percjelli fort futbollin ma shume basketin
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-04-05, 10:21   #5
at|n|
 
Avatari i at|n|
 
Anėtarėsuar: 24-03-05
Vendndodhja: Mitrovicė
Postime: 218
at|n| me shokė shumeat|n| me shokė shume
Gabim

Ekipi qe luan lojen me te bukur dhe qe sjell pak cilesi te futbollit evropian ne Kosove eshte K.F TREPĒA '89 ---> shpresoj edhe kampion...
at|n| Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 15:24   #6
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Xhiroja e 22-te

Trepēa '89 - Besa 1-0
Ne sekondat e fundit te takimi Besa kishte rast te barazonte, Zeka nga 4-5 metra nuk arriti te shenoj.
Ivanov, 3'

Prishtina - Liria 1-0
Patoku, 89'

KEK-u - Vėllaznimi 0-1
Zhubi, 24'

Llapi - Ferizaj 3-1
Silvia, 35' (1-0)
Silvia, 40' (2-0)
Topalli, 51' (2-1)
Silvia, 88' (3-1)

Drenica - Flamurtari 0-2
Fetahu, 77'
Martini, 81'

Drita - Kosova (P) 1-2
Gjonbalaj, 17' (1-0)
Maxholli, 38' (2-0)
Sahiti, 54' (1-2)
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 15:24   #7
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tabela
1. Trepēa '89 22 12-3-7 30:17 +13 39
2. Besa 22 12-2-8 34:20 +14 38
3. Flamurtari 22 11-3-8 29:28 +1 36
4. Vellaznimi 22 10-4-8 29:23 +6 34
5. Prishtina 22 10-4-8 26:27 -1 34
6. Liria 22 10-3-9 30:27 +3 33

7. Ferizaj 22 10-1-11 28:38 -10 31
8. Kosova (P) 22 8-5-9 25:22 +3 29
9. KEK-u 22 8-5-9 27:29 -2 29
10. Drenica 22 9-2-11 31:33 -2 29
11. Drita 22 7-3-12 19:31 -12 24
12. Llapi 22 6-3-13 26:39 -13 21

Gjashte skuadrat e para do te luftojne per titullin e kampionit, ndersa gjashte skuadrat e fundit do te luftojne per mbijetese.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 15:24   #8
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Besa deri ne PlayOff

BESA - Vellaznimi (4-0) (2-3)
Liria - BESA (1-0) (0-3)
BESA 3-0 Ferizaj (3-0) (1-2)
Flamurtari - BESA (2-1) (0-2)
BESA - Kosova (P) (2-1) (0-1)
Drita - BESA (0-0) (0-1)
BESA - Drenica (3-1) (1-3)
Llapi - BESA (1-1) (0-1)
BESA - Prishtina (3-2) (0-1)
KEK-u - BESA (0-2) (0-2)
BESA - Trepca '89 (2-1) (0-1)

Besa ndan vendin e pare ne numrin e fitoreve, bashke me Trepcen '89, me 12 fitore.

Ze vendin e pare ne numrine golave te shenuar, 34, para Trepces '89 & Lirise, me 30 gola te shenuar.

Ndan vendin e dyte sa i perket humbjeve, bashke me Flamurtarin, Vellaznimin & Prishtinen, me vetem 8 humbje. Trepca '89 ka me se paku humbje, vetem 7.

Pas Trepces '89 (me 17 gola te pesuar), Besa ka me se paku gola te pesuar, vetem 20.

Besa eshte e vetmja skuader qe nuk ka humbur asnje pike ne fushen e saj, 11 ndeshje si vendase, te gjitha fitore.

Golaverazhi si vendas: 11 Fitore, 0 Barazime, 0 Humbje, 26:5.
Golaverazhi si musafire: 1 Fitore, 2 Barazime, 8 Humbje, 10:9.

Fitorja me e thelle: 4-0, perballe Vellaznimit, ne xhiron e pare te kampionatit.

Humbja me e thelle: 1-3, perballe Drenices, ne xhiron e 17-te.

Mesatarja e golave te shenuar ne Ndeshje: 1.54
Mesatarja e golave te pesuar ne Ndeshje: 0.9
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 15:25   #9
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Besa me skuadrat me te cilat do te zhvilloj ndeshje ne pjesen shtese te kampionatit, ka arritur 5 fitore dhe 5 humbje. Ka fituar te gjitha ndeshjet si vendase, dhe ka pesuar qe te gjitha si musafire (qe te gjitha me rrezulltat minimal).

Perballe tyre ka fituar 15 pike.

Golaverazhi: 17:11.

Ja rrezulltatet e arritura perballe ketye skuadrave:
BESA - Trepca '89 (2-1) (0-1)
Flamurtari - BESA (2-1) (0-2)
BESA - Vellaznimi (4-0) (2-3)
BESA - Prishtina (3-2) (0-1)
Liria - BESA (1-0) (0-3)

Keshtu, nese Besa arrijne te grumbullojne 15 piket e fituara gjate kampionatit te rregullt (perballe ketyre skuadrave), atehere disa barazime, apo nje fitore si musafire, mbase do te iu mundesonte te stoliseshin me titullin aq te merituar te Kampionit per kete vit.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-05, 17:53   #10
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Trepca '89 (4 fitore, 1 barazim dhe 5 humbje, 13 pike, golaverazhi 6:7)

Trepca '89 - Besa (1-0) (1-2)
Trepca '89- Flamurtari (1-0) (0-1)
Trepca '89 - Prishtina (1-0) (0-1)
Trepca '89- Vellaznimi (1-0) (0-1)
Trepca '89 - Liria (1-2) (0-0)

Flamurtari (5 fitore dhe 5 humbje, 15 pike, golaverazhi 12:16)

Flamurtari - Trepca '89 (1-0) (0-1)
Flamurtari - Liria (4-2) (0-3)
Flamurtari - Vellaznimi (1-0) (0-3)
Flamurtari - Besa (2-1) (0-2)
Flamurtari - Prishtina (2-1) (2-3)

Vellaznimi (3 fitore, 3 barazime dhe 4 humbje, 12 pike, golaverazhi 9:12)

Vellaznimi - Prishtina (0-0) (1-1)
Vellaznimi - Flamurtari (3-0) (0-1)
Vellaznimi - Liria (1-3) (0-0)
Vellaznimi - Trepca '89 (1-0) (0-1)
Vellaznimi - Besa (3-2) (0-4)

Prishtina (4 fitore, 3 barazime dhe 3 humbje, 15 pike, golaverazhi 11:10)

Prishtina - Liria (1-0) (1-1)
Prishtina - Vellaznmi (1-1) (0-0)
Prishtina - Besa (1-0) (2-3)
Prishtina - Trepca '89 (1-0) (0-1)
Prishtina - Flamurtari (3-2) (1-2)

Liria (4 fitore, 3 barazime dhe 3 humbje, 15 pike, golaverazhi 12:11)

Liria - Prishtina (1-1) (0-1)
Liria - Flamurtari (3-0) (2-4)
Liria - Trepca '89 (0-0) (2-1)
Liria - Vellaznimi (0-0) (3-1)
Liria - Besa (1-0) (0-3)
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-05, 15:51   #11
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Rrezultatet ne Play-off-it:

Prishtina - Besa 2:0 (1:0)
Liria - Trepēa'89 1:1 (0:0)
Vėllaznimi - Flamurtari 2:0 (1:0)

Play-aut:
Kosova (P) - Drenica 3:1
Drita - KEK-u 2:0 (2:0)
Llapi - Ferizaji 3:0 (1:0)
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-05, 15:51   #12
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Rrezulltatet e ndeshjeve te dyta te PlayOff-it:

Besa 3-1 Vellaznimi
Liria 1-0 Prishtina
Trepca '89 1-1 Flamurtari

PlayOut
Ferizaj 2-0 Drenica
Llapi 2-0 Drita
KEK-u 1- 0 Kosova (P)
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-05, 15:52   #13
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kete te Diele, Besa do te zhvilloj ndeshjen e trete te PlayOff-it, ku do te perballet ne Prishtine, me Flamurtarin vendas.

Besa ka startuar garat shtese me nje fitore dhe nje humbje, ndersa per Flamurtarin kjo do te jete ndeshja e pare si vendas, pas humbjes ne Gjakove dhe barazimit ne Mitrovice.

Gjate Kampionatit te rregullt keto skuadra kane ndare nga nje fitore dhe nje humbje perballe njera tjetres. Besa triumfoi ne Peje, 2-0, ndersa pesoj ne Prishtine, 1-2.

Ne takimet tjera do te takohen:
Prishtina - Trepca '89
Vellaznimi - Liria (derbi Dukagjinas)
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-05-05, 02:55   #14
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

PlayOff - Xhiroja e 3-tė
Flamurtari – Besa 3:1
1:0, 7' Sunaj Keēi
1:1, 15' Fitim Kasapi
2:1, 18' Driton Resuli
3:1, 49' Edi Martini

Prishtina – Trepēa’89 2:0
Vėllaznimi – Liria 1:2

Tabela
1.Besa 41
2.Trepēa '89 41
3.Flamurtari 40
4.Liria 40
5.Prishtina 40
6.Vėllaznimi 37

Ne xhiron e 4-t, me 21 & 22 Maj, takohen:
Trepēa '89 - Besa
Liria - Flamurtari
Prishtina - Vėllaznimi

PlayOut - Xhiroja e 3-tė
Drenica – KEK-u 3:0
Kosova (P) – Llapi 1:0
Drita – Ferizaj

Tabela
1. Kosova 35
2. Ferizaj 34
3. Drenica 32
4. KEK-u 32
5. Drita 30
6. Llapi 27

Ne xhiron e 4-t, me 21 & 22 Maj, takohen:
Ferizaj - KEK-u
Llapi - Drenica
Drita - Kosova
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-05, 20:26   #15
at|n|
 
Avatari i at|n|
 
Anėtarėsuar: 24-03-05
Vendndodhja: Mitrovicė
Postime: 218
at|n| me shokė shumeat|n| me shokė shume
Gabim

Sot , Trepēa '89 - Besa 0:0

lufta mbetet e hapur edhe per ekipet tjera tashme. Presim ndeshjet e ardhsme te playoffit. Trepēa '89 champion .... :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

at|n|
__________________
Ēdo ditė qė vjen ėshtė mė e vėshtirė se dita qė kalon deri sa ta takojmė Zotin tonė! - Muhamedi a.s
at|n| Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:50.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.