Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-10-07, 02:16   #1
Djellza:
 
Avatari i Djellza:
 
Anėtarėsuar: 12-04-07
Postime: 200
Djellza: i dashurDjellza: i dashurDjellza: i dashur
Gabim Kisha me i bėre disa pyetje ????

Disa pyetje pėr ata qė u pėlqen tė lodhin trurin pakėz, ku nė filozofi gabimi dhe vetkuptimi nuk kanė ndonjė rėndėsi, sepse disa gjėrave sa do qė do i japėsh shpjegime edhe nuk i kupton dot!!

1).Ku qėndron kuptimi i jetės?

2).Ēka ėshtė vuajtja nė jetėn e njeriut?

3).Njeriu lind i zgjuar apo bėhet mė vonė?

4).Ėshtė e vėrtet qė nuk dim se ēfarė kemi para se ta humbim,..por ėshtė gjithashtu e vėrtet qė nuk dim se ēfarė na mungonte para se ta kishim, si e shpjegoni kėtė?

5).Mė mirė njė fund i dėshpruar apo njė dėshprim pa fund?

6).Ēka ėshtė ndėrgjegjia pėr ju?

7).Pse na fascionojnė mendimet e mira?

8).Thuhet se me kalimin e kohės njeriu ndryshon, si e shpjegojmė kėtė dhe dhe nė ēfarė opcionesh ndryshon?

9).Ēka mendoni pėr ata njerėz qė mendojn se i din tė gjitha janė tė ditur apo janė tė prapambetur?

10)Sa mendoni se e njifni vetėn e juaj?

Ju mirėpres nė pėrgjigjie!!


__________________
Do te mbajme ne zemer kurre nuk te harrojm ,edhe pse vdekja te mori te ne ne shpiert ti dote jetosh gjithemone.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 06-10-07 nė 22:07
Djellza: Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-10-07, 12:56   #2
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Avatari i Amina
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kisha me i bėre disa pyetje ????

Djellza edhe pse keto pytje mund te ken pergjigje shume te gjata e pa fund, po une po provoje veq shkurtimisht te pergjigjem:

1) Mbijetesa.
2) Pjese e jetes, qe te bene te fort!
3) Te dyjat. Disa gjera lindin, e disa perfitohen gjat jetes.
4) Ne te dyjat raste, ne shumicen e rasteve, nuk jemi te vetedijshem as per njeren e as per tjetren. Pse? Sepse njerķu gjithmone kerkon me shume ne jete dhe ne te njejten kohe kerkon edhe ndryshime.
5) Asnjeren. Deshprimi eshte shkaterrues.
6) Ndergjgegja me ben te mos jem egoiste!
7) Varet se qka do te thot per qdo njerin prej nesh mendimi i " mire". Po ndoshta mund te mesojme diqka dhe na bejne te kuptojme se si ne vete nuk kemi arrit tek ky mendim.

8) Pa dyshim mushesh mend me shume, je me i vetedijshem, me i fort, me pak i ndijshem, ke me pak frig, jeten e ki ne duart tua etj.

9) Ata qe mendojne qe jan e te ditur e i din te gjitha kan vete nje vetebesim me te lart se sa ata qe nuk e kan kete mendi per veteveten. Te prapambetur nuk besoje, veq mendjemedheje.

10) Se di a eshte ne gjendje njeriu nje dite ta njohe veteveten. Qfare perfundimi vjen njeriu tek vetevetja varet se qfare njerezit tjere mendojne per te dhe qfare ai mendon per veteveten.

E kenaqur Djellza heheheh
__________________
"Someone like You....."
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.