Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-06-11, 02:04   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim I dashuri armiku imė-Pajtimi "historik" mes Shqiptarėve dhe Serbeve

Tadiq: Shqipėria e Madhe projekt i rrezikshėm, por pjesė e zgjidhjesFrankfurt, 3 qershor - Bashkimi i Kosovės dhe Shqipėrisė mund tė ishte njė zgjidhje pėr konfliktin shumėvjeēar, ka thėnė presidenti i Serbisė, Boris Tadiq, pėr shtypin gjerman, njofton QIK-u.
"Kush e di tė interpretojė historinė do tė vėrejė se formimi i Shqipėrisė sė Madhe ka qenė njė plan afatgjatė politik i shqiptarėve", ka thėnė Tadiq pėr gazetėn gjermane "Frankfurter algamajne cajtung" (FAZ). Sipas Tadiqit, Shqipėria e Madhe ėshtė njė projekt i rrezikshėm, por mund tė jetė pjesė e njė zgjidhjeje mė tė madhe dhe se serbėt "mund tė jetojnė me kėtė (zgjidhje)". Kjo do tė thotė se "qė tė gjitha palėt diēka fitojnė gjė qė tė krijonte njė zgjidhje tė pėrhershme, paqe dhe stabilitet", transmeton DB nė serbisht.
Gazeta gjermane vlerėson se Tadiq la tė kuptohet qė Beogradi si kompensim pėr Kosovėn pret bashkimin e pjesės serbe tė BeH. "Nuk them se Shqipėria e Madhe ėshtė njė zgjidhje e shkėlqyer. Gjithashtu nuk besoj qė Serbia e Madhe ėshtė njė zgjidhje e mirė. Gjithashtu jam kundėr ndarjes sė BeH. Nė pėrgjithėsi, jam kundėrshtar i politikės sė krijimit tė shteteve tė mėdha. Por na lejoni tė kėrkojmė zgjidhje praktike", ka thėnė Tadiq.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 04-06-11 nė 02:05
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-06-11, 07:12   #2
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: I dashuri armiku imė-Pajtimi "historik" mes Shqiptarėve dhe Serbeve

......mire e ke tadiq zgjidhja me e mire dhe me e drejt do te ishte shqiptaret te vene kufirin te molla e kuqe, ky do te quhej vertet pajtim historik, gjdo propozim tjeter eshte i papranushem dhe ne deme te shqiptareve.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-11, 19:16   #3
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: I dashuri armiku imė-Pajtimi "historik" mes Shqiptarėve dhe Serbeve

kjo esht nji loj e rrezikshme per shqiptart


ne fillim me e fut shqiperin ne ket loj e me nda kosoven lugina e presheves mbetet nen serrbi


at,her i qelen apetitet e grekut per disa pjes te shqiperisme ato pazare fitus del veq serrbia se edhe maqedonia e mal i zi nese i humbin teritoret me shqiptar te vetmen der per me trokit per ndihm do ta ken serrbin
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 04-06-11 nė 19:16
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-11, 23:16   #4
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I dashuri armiku imė-Pajtimi "historik" mes Shqiptarėve dhe Serbeve

po jam i pajtimi vetem nese e marrin harten ne londer ku i ka pas shqipria kufijt para se kurv evropa qe e ka coptuar me ato kufij po
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-06-11, 21:45   #5
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: I dashuri armiku imė-Pajtimi "historik" mes Shqiptarėve dhe Serbeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uck_aksh Shiko postimin
po jam i pajtimi vetem nese e marrin harten ne londer ku i ka pas shqipria kufijt para se kurv evropa qe e ka coptuar me ato kufij po

deri para lufte per nji paroll te till per shqiprin e madhe serrbia i ka denue shqiptart deri me 18 vite burg

kurse tash e fton shteti shqiptar me e hap nji TREG te ri politik ku shtetsia e kosoves do te zbehet ose do te anulohet nga shqipria duke andrrue per nji sukses ma te madh kombtar

kurse ne anen tjter diplomacia e shkinis nuk ka flejt ka punue qe ket kerkes te shqiperis me e kundershtue shtetet e ballkanit ,qe dihet se i kena armiq te perbetuar me kundershtue


po edhe nese shqipra e arrin ne baz te marrveshejes se re ,ashtu siq e ka planifikue serrba . me marrr nji pjes te kosoves serrbia me e nda kosoven te pakten 40% me i takue serrbis
e nese shqipria ka sukses e maqedonnin perendimore e kthen nen administrimin shqiptar pjesen tjter te maqedonis me e pervetsue serrbia me preteksin se po e mbron nga shqipria e madhe


ku edhe greqia do te pajtohet me nji zgjedhje te till ,po serrbia gjithmon e ka si prioritet qe luginen e presheves me e mbrojt me gjdo kusht se perndryshe lidhjet me maqedoni e greqi do ti nderpriten
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.