Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj. 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 06-10-07, 02:16   #1
Djellza:
 
Avatari i Djellza:
 
Anėtarėsuar: 12-04-07
Postime: 200
Djellza: i dashurDjellza: i dashurDjellza: i dashur
Gabim Kisha me i bėre disa pyetje ????

Disa pyetje pėr ata qė u pėlqen tė lodhin trurin pakėz, ku nė filozofi gabimi dhe vetkuptimi nuk kanė ndonjė rėndėsi, sepse disa gjėrave sa do qė do i japėsh shpjegime edhe nuk i kupton dot!!

1).Ku qėndron kuptimi i jetės?

2).Ēka ėshtė vuajtja nė jetėn e njeriut?

3).Njeriu lind i zgjuar apo bėhet mė vonė?

4).Ėshtė e vėrtet qė nuk dim se ēfarė kemi para se ta humbim,..por ėshtė gjithashtu e vėrtet qė nuk dim se ēfarė na mungonte para se ta kishim, si e shpjegoni kėtė?

5).Mė mirė njė fund i dėshpruar apo njė dėshprim pa fund?

6).Ēka ėshtė ndėrgjegjia pėr ju?

7).Pse na fascionojnė mendimet e mira?

8).Thuhet se me kalimin e kohės njeriu ndryshon, si e shpjegojmė kėtė dhe dhe nė ēfarė opcionesh ndryshon?

9).Ēka mendoni pėr ata njerėz qė mendojn se i din tė gjitha janė tė ditur apo janė tė prapambetur?

10)Sa mendoni se e njifni vetėn e juaj?

Ju mirėpres nė pėrgjigjie!!


__________________
Do te mbajme ne zemer kurre nuk te harrojm ,edhe pse vdekja te mori te ne ne shpiert ti dote jetosh gjithemone.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 06-10-07 nė 22:07
Djellza: Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:32.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.